Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
7. jan 2010

lulu: ja mam Dr. Mayerovu, na Racianskej. Nie som ale az tak spokojna, pretoze tam je vzdy milion ludi, a pritom stale prijima novych. Aj ine veci, ale o tom radsej nebudem... 🙂
U doktorky som bola v 4 tt+1 takže velmi velmi skoro. Povedala mi ze kazdym dnom by ho uz mohlo byt vidiet, ale vtedy este nebolo. a tak ma objednala az na 20teho januara. nemozem sa uz dockat. 😵
A co studujes? V lete sa ti lepsie budu robit skusky 😀

akdarka
7. jan 2010

veji dakujem za mile slova🙂 veru taka mala bublinka a spravi radost tolkym ludom! pozerala som tvoje albumiky - a to sono s popisom chodidielka je uzasne, neviem preco ma najviac to zaujalo ale je to sladke...a samozrejme moja srdcovka - tvoj psik "strazca bruska" je skvelyyy 😉

garonka
7. jan 2010

hura ide koník

ostali ste tu ešte niektora?

akdarka
7. jan 2010

ahoj garonka, este tu budem chvilku, potom idem pozerat NCIS 😀

vejula
7. jan 2010

😀 jo jo gaonka ešte sme tu, konečne sa trocha rozbehol.

Akdarka, mne sa to chodidielko tiež veľmi páči 😵 Však počkaj ked budeš nožky tvojho maličkého, alebo maličkej... A máš aj pocit že čo by to tak mohlo byť či chlapček alebo dievčatko???
No a chlpáčik sa tam riadne rozvalil, necudník jeden 😀

akdarka
7. jan 2010

veji, ja strasne tuzim po dievcatku, ale mam taky pocit, ze to bude chlapcek 🙂 ty si to citila nejako na zaciatku, ze to bude chlapcek? ale vsak vsetky babatko su uzasne, hlavne nech su zdrave!

garonka
7. jan 2010

vejiiiiiiiiiii huraaaaaaaaaaaaa

ja teraz papam kuraciu nožku s mrkvou a zemiakmi dietne 😒
inač maly kopal dnes tak ako stale no on sa väčšinou hmyri pretača a vyduva 😀
a po tom cukre mi hovor niečo aku spartakiadu mi robil medzi rebrami 😀

akdarka a na ktorom ide ten serial? ja kuk na jojke za chvíľu Knight Rider 😅

akdarka
7. jan 2010

garonka, na markize to ide, mam to celkom rada - a potom prepnem na knight rider, lebo tam idu 2 casti za sebou 😀 a dobru chut!ja hladam recept na brokolicu (kys.listova:))) a nasla som nejake slubne tak cez vikend budem kuchtit

ja som taaak zvedava na to kopkanie - uz sa tesim velmi baby 😀 sice ked mi da dobre do rebier tak asi stastna nebudem 😝

vejula
7. jan 2010

jeeej garonka, ja som si dala jablkové koláče od svokričky a puding so smotanou, takže nie až také zdravé 😅 No tie detičky su po tom cukre akési akčné, riadne kung-fu tam stvárajú. A na cukor si bola iba raz? či viacej krát???

akdarka, tak ja som sim zo začiatku myslela že bude dievčatko, tak som sa trošku sekla, ale teraz som rada že je chlapček. Okrem iného mám aj vela modrých vecičiek od rodiny a kamarátky, takže sa mi to celkom hodilo 😀

akdarka
7. jan 2010

no veji, ako tak citam o jablkovom kolaci tak nieco asi aj napeciem cez vikend- ale to mi pomoze moja kamoska domaca pekaren, tam peciem taky super mazanec...
som tiez zvedava ako to bude s tymi mojimi pocitmi - kedy ti povedali pohlavie?

garonka
7. jan 2010

veji len raz sa ide na cukor chvalabohu a zaleží od vysledkov, ak su zle pošle na diabetologicku ambulanciu a zistia či je tehu cukrovka 😕
joooooooj dala by som si kolače mňam no hadam mamča nejaky upečie v sobotu ma narodky tak sa teším ako sa zas obžerem a ja nechapem jem jem jem a priberiem len kilo 😅

akdarka čo ukuchtiš z brokolice? ja ju mam rada len obvarenu ako karfiol mňam a davam si ju ako prílohu k mäsku 😉

vejula
7. jan 2010

akdarka my máme teiž domácu pekáren ale len od vianoc a zatial tam len chlebík pečieme, to sa dá tam aj koláčik upiecť????

No pohlavie mi povedal na genetickom ultrazvuku v 21 tt , tak pfam že mi teraz v 31 tt nepovie niečo iné 😅

akdarka
7. jan 2010

pekny vecer dievcata, idem zalahnut a pozerat tv...pokojnu noc s vasimi bruskami prajem 😀

akdarka
7. jan 2010

veji ja v tom peciem kolaciky a su super - zajtra ti napisem recept do IP ak chces 😀 aj pizza cesto tam davam miesit a kysnut - super je

garonka
7. jan 2010

akdarka dobru nockuuuuuuuuuuuuuuu aj tvojmu mini brušku 😉 😉 😉 😉 😉

vejula
7. jan 2010

jeeej akdarka to by som bola rada keby si mi napísala, budem sa tešiť 😉 Dobru nocku aj tebe aj drobčekovi v brušku...

garonka, nooo a ty ked si bola na ten cukor, tak si nemohla ísť na WC-ko tie dve hodiny počas doby ako si vypila tiu gebuzinku a ako ti krv brali??? Lebo mne nič také sestrička nepovedala a ja som bola na WC-ku a lteraz mi aprílovky písali, že ony mali zakázané ísť na WC-ko.... Ale podla mna to nemôže nejako ovplyvniť krv, či iddeš alebo nejdeš na WC. Či ano???

garonka
7. jan 2010

veji ja som sa pytala sestričky ak mi bude treba na wcko či môžem tak jasne, cukor beru z krvi a nie z moču, tak v poho sa da ísť na wc nechapem sestričky prečo to inym zakazuju 🙄
ja som prišla do ambulancie, rozdrobila mi ten humus, predtym zobrala krvičku tak som vypila tu sladku vodu, šup do čakarne a po hodke som zaklopala, pichla mi do prsta cicala do skumavky krv 😀 potom zas šup do čakarne a už po 45 min mi zas pichla do prsta a brala krvičku, v preukaze mam zaznačene 3 hodnoty jednu ako prvu a tie dve ako brala po hodine.
a inač ten cukor sa dostaval do krvi preto beru krv a ak aj do moču sa dostava tak by brali moč nie? tak na wcko sa da isť v pohode

vejula
7. jan 2010

joj garonka si ma ukludnila, bo som bola za toho aj ja prekvapená, že prečo necikať???? Mne brali krv len dve hodiny po vypití toho cukru. Ale večer pred tým som mala čosi sladké, ale ani na to ma sestrička neupozornovala a teraz kočky písali, že oni nemohli 12 hodín pred testami nič jesť. Tak ja už fakt neviem sa v tom akosi nevyznám ked niekomu povedia tak a niekomu tak... jaj ale sa bojím že mi zajtra zavolá sestrička že mám zvýšený cukor, neviem prečo ale mám taký divný pocit, asi preto že jem dosť sladkého a bojim bojim že sa to odrazí a aby to nedajbože aj bábatku neublížilo.

garonka
7. jan 2010

veji ja som večer o desiatej jedla kokosove kolače a mafiny to bude v pohode, nebudeš mať zvyšeny cukor, to sa neda len tak ovplyvniť, a teba tie aprílovky riadne stresuju 😎
a ja som takisto jedla sladke až až, hlavne keksy, čokoladu milku a koľko zmrzliny som sa najedla 😅

idem ja do hajan, rano som vstavala o piatej tak som zvedava na dnešnu noc aka bude 🙄

dobru nocku ti a brušku 😵 😵 😵 😵

vejula
7. jan 2010

jeej garonka, ty si ma tak potešila, fááákt, jak dobre že ťa tu mám 😵 Tak teda bruuu nocku tebe aj maličkému Tobiaskovi 😵

liv1
7. jan 2010

garonka vejula vierka rogerka a ine babule v podstatne vyssom stadiu, ani si neviete predstavit ako vam zavidim, v dobrom samozrejme 😉 , ze uz ste v takom vyssom stadiu. ja uz sa neviem dockat kedy aspon tie tri mesiace konecne prejdu...

lenocka84
7. jan 2010

ahojte baby
tak uz vieme co sme, sme chlap ako hora
tak sa tesime
krasnych 16cm, 301g, srdiecko bije krasne,

liv1
7. jan 2010

lenocka gratulujem 😉 aj mena mate pekne na vyber...

vierapp
8. jan 2010

lenocka tak to je super, že už vieš čo to bude.....

liv1....neboj raz dva ti to zbehne a budeš tiež na našom mieste, mne to tak rýchlo zbehlo ako voda...chcem to mať už za sebou ale aj nie ... malinku chcem mať už pri sebe ale ten strach neviem ako sa mám s tým vyrovnať aby som sa tak nebála.....

Mirka...bruško je už o trošku väčšie ale nič moc ja som priberala inde ako na truc ale čo už.....

garonka
8. jan 2010

dobre rankooo

livi, neboj aj ty to tak dotiahneš hoci ja by som teraz bola radšej na začiatku 😅 asi mi šibe 😅

vierapp
8. jan 2010

gari ...určite ti nešibe u mňa je to tak isto

garonka
8. jan 2010

vieri no neviem či to je normalne, že radšej by som bola na začiatku 😅 to su tehu nevyspytateľne hormony 😅

čo dnes budeš porabať?

vierapp
8. jan 2010

dnes musím popratať...lebo ako som bola v nemocnici môj drahý si nevedel nájsť čas..a má prísť segra na návštevu

mirka12011
8. jan 2010

ahojte kocky vazila som sa hihi za 2tyzdne 1kg hihihih som happy do poradne este jedno a budem spokojna 😀

mirka12011
8. jan 2010

uch vierka pratat to mna caka zajtra omg uz sa neviem dockat 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre