Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
13. feb 2010

babky zabavte sa....

matulka1323
13. feb 2010

dobry den prosim poradte mi.som v 5+4 tt.moj problem je v tom ze mam bolesti na pravej strane,ako keby ma bolia vajecniky.ale nekrvacam.bojim sa hlavne koli tomu ze raz som uz potratila.poradte mi

majinka85
13. feb 2010

Ahojte. neviete mi poradit ktoru mineralku mozem pit?Pretoze vsetky sladke dzusy mi nerobia dobre a caju som sa uz prepila. Akurat z cistej vody z vododu mi nebyva zle. Neviem ci mozem len taku z vodovodu.Vdaka

vejula
13. feb 2010

majinka myslím že vodu z vodovodu určite môžeš, prečo nie??? Ja sa jej nadajam o dušu. Počas tehu je dobre piť magnesiu ale treba striedať, neviem že by sa nejaká minerálka vôbec nemohla, snad si len pozeraj aby obsah sodiku nebol príliš vysoký, inak všeko OK

Matulka a nemôžeš byť prechladnutá???? Myslím že mna zo začiatku tiež tak bolievali

matulka1323
13. feb 2010

obcas beham po byte bosa,no neviem,vraj ked nekrvacam tak je vsetko v poriadku,a to chvala bohu nie,robim si starosti koli tomu potratu,uz by somt to nechcela zazit

ripmajka
13. feb 2010

matulka neboj sa ničoho, ak nekrvácaš je všetko v poriadku ! A aj keby sa ti stalo , že začneš trošku špiniť , žiadna panika. To ešte stále nič neznamená. Ak máš nejaké pochybnosti ,kľudne naklusaj aj na gyn.pohotovosť. radšej byť za blázna chvílu ako si to vyčítať 😵
Ale i tak počas celého tehotenstva sem tam niečo pichne , alebo ťa bude niečo bolieť. Hlavne na začiatku tehotenstva. Mám s tým svoju skúsenosť 😉 Niekde som čítala, že to sa upína maternica o vnútorné prostredie v brušku ,alebo také niečo .Rastie a robí si miesto. Každý deň sa zväčší o pekný kúsok. A hlavne tie hormonálne zmeny ktoré sa dejú v tvojom tele mu dávajú riadne zabrať. Teraz je najhlavnejšie myslieť len pozitívne. Na to ako tá maličká rybička v tebe rastie. Aj ja mám za sebou potrat a celý začiatok tehulkovania som si znepríjemnila tým ,že som myslela na to či sa to nestane znova . Mysli hlavne pozitívne a nebudeš vedieť ani ako budeš rozmýšlať do ktorej pôrodnice pôjdeš rodiť 😵 😵 😵 😵 😵

lenocka84
13. feb 2010

ahojte
uz som doma, a konecne zacal fungovat net

mata0312
13. feb 2010

matulka aj mna na zaciatku boli neskutočne vaječniky v pravo dole a bolo všetko ok nemusis sa bat len davaj pozor na hnedy vytok alebo az krvacanie

garonka
13. feb 2010

leni čauko 😉

lenocka84
13. feb 2010

ahoj lusy
ako?
maly si to nerozmyslel ze necaka na utorok? 😀

garonka
13. feb 2010

no v pohodičke nedavno sme prišli domov boli sme u mojej maminy a aj ma manžo v aute povozil, zlaty
malemu je super len sa prevaľuje a chodí kade tade 😀

aky si mala deň? a karneval bol aky?

lenocka84
13. feb 2010

no dosli sme podla mna dost neskoro, uz neboli ani sutaze ani nic, tak sa decka vyblaznili maly na auticku brazdil po celom hornbachu, mala si kreslila do jednej sutaze,
nebooli sem dlho, lebo maly bol nejaky nervny

garonka
13. feb 2010

aspoň si bola niekam vonku to je dobre
aj u vas taka zima? fajne tu fučí a havovo zima bola 😀

lenocka84
13. feb 2010

tu fuci ako sibnute od vcera vecera
som cakala ktory konar mi padne na auto
ze nervy

sa chystam v stredu do ziliny, obkuk nemocnice,
a dat stretko s vejulou

garonka
13. feb 2010

a ja už chcem jar nemam ani čo obliecť do tej zimy 😠 😠 😠
bundu zapnem len na jeden gombík a vyzeram ako šibnuta

jej to bude super stretko dve tehule 😉 😉 😉 😉
draheho maš doma? môj sa pustil do varenia dobre nie? o ôsmej večer

lulu4
13. feb 2010

lenocka: a coze ty ides so Ziliny rodit ci ako? takze vy dve budete mat stretko, tak to si urcite dobre pokvakate 😀 😀

lenocka84
13. feb 2010

lulu ano, idem tam ku nasim, ze mi mamina pomoze trosku

janka2112
13. feb 2010

ahojte vsetky....chcem sa spytat,je podla vas normalne mat pulz sustavne okolo 100,tlak mat 130/80 hoc som cely zivot mala takych 90/60.som v 14tt,mam aj WBC s vykricnikom cez 11.000,internistka-velmi mladucky baba mi na vsetko povedala ze je to uplne ok......

garonka
13. feb 2010

janka pokiaľ si mala stale nízky tlak ten 130/80 je pre teba vysoky
ale pre tehotnu ten tlak nevadí ine ak by si mala spodny nad 90 to je veľmi zle
i zvyšeny pulz je normal v tehu to nas babo zaťažuje ale kukam že ty si len v 14tt tak nech to s tebou prekonzultuje internista, lebo tu sa nazory menia

lenocka84
13. feb 2010

janka tak ak mavas taky nizky tlak, toto je vysoky to ma garonka pravdu

a pulz je vyssi, to je normal, kvoli babu

lusyyyyyy co porabas?

lulu4
13. feb 2010

kočky ja som bola dnes v tescu na otocku po citrony, pomarance, medik aby som sa mohla liecit a kupila som aj malickemu take dupky krasne co tam maju tie s disney motivom - zvolili sme s drahym zelene kedze nevieme pohlavie, prva vecicka okrem ponozticiek co mam pre malicke a velmi sa vytesujem 😀

liv1
13. feb 2010

caute kočky.

lulu super, ja som dnes neodolala a tiez som kupila bodynka. taky 3 pack v mothercare, biele, jemne sede a zlte kedze tiez nevieme 😀 . To je uuuplne prva vecicka co sme kupili. Teda ja...

Inak pozrite si pls link, co si myslite o bezpecnostnych pasoch do auta, by ma to zaujimalo 😉
http://www.e-tehulka.cz/detail.php?zbozi=140185

Nechcem chodit nepriputana neskor s bruskom, ale neviem ani ci toto je riesenie. Mate niekto skusenosti?

garonka
13. feb 2010

leniiiiiiiiiiii tak sedím na posteli a čumím do blba drahy šiel si dať pivko a nechal ma samu ☹

a v telke nejde nič poriadneeeeeee

a ty čo robkaš?

lulu4
13. feb 2010

liv: tak vidim ze dnes sme obidve neodolali a kupili sme drobcom nieco na oblecko 😀 z tych predajni som trosku mimo tatko po nazvoch, kde je ta predajne co si tam ty kupovala tie body? ale vy aspon onedlho budete vediet pohlavie narozdiel odo mna 😀
tak neviem liv k tym pasom nemam s tym skusenost kedze som prvy krat tehu ani z okolia neviem co poznam baby tak sa pripinali klasickym pasom co je v aute... tak neviem... snad ine babulky budu vediet poradit...

a napis v skratke ako ste sa mali tehulky na stretku? o kolkej si dorazila domkov a kde ste nakoniec boli?

garonka
13. feb 2010

inač o ten tlak ja som mala stale 120/80 takže u mňa bol normal ten 130/80 ale ak ma niekto nízky tlak ako janka tak je pre neho ten tlak 130/80 vysoky to treba konzultovať s internistom lebo to je zvyšenie o veľmi veľa
bože ten tlak narobí šarapatu v tehu nie?

garonka
13. feb 2010

liv ja nepoužívam pas ale parkrat sa mi stalo, že jeden somar nas tak predbehoval, drahy prudko brzdil, mne tvrdlo brucho no hruza
a ten pas čo je pre tehule je drahyyy 😒

lulu4
13. feb 2010

garonka: tak neboj ved o chvilu uz pojdes aj spinkat... ja si tu konikujem a drahy pri mne chrapka, ho bolela hlava tiez je na tom ako ja, nadcha, hrdlo tak som nam dnes varila same cajiky s citronom a medom a on si narozdiel odo mna dava do hrdla aj sprej orofar co ja nemozem teraz.... ale ked tak na neho pozeram asi sa coskoro k nemu pridam...
a k tomu pivku, tak mal ist dnes s bratom pit ten 5 litrovy sudok piva, lebo kupil bratovi k narodkam taky skvely darcek... esteze ho brat nevolal dnes na to pivo, to by vyzerali 😀 😀

lulu4
13. feb 2010

gari: veru tlak narobi dobru sarapatu v tehu... ja som mala nastastie na poslednej poradni uz super tlak co az nechapem 120/70 tak som sa vytesovala zatial co na prvej som mala 140/80 ale to som bola vystresovana ze prvy krat nech je vsetko oki....

kuriatko33
13. feb 2010

ahojcek ja mam ten pas, odporucam!!!!!
v dnesnej dobe su pokuty drahe a je to podla mna bezpecnejsie 🙂
klasicky pas mne osobne je nepríjemny ☹

garonka
13. feb 2010

lulu a pomaly ťa choroba obchadza?
i ja som mala taku poriadnu nadchu asi dva týždne bože ten upchaty nos to bolo niečo hrozne
no hej ten tlak riadnu šarapatu narobí a obzvlašť vysoky vtedy babo nemusí ani rasť a ja už aj citím ako funím ťažko sa mi dycha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre