Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lucy1990
5. mar 2010

Veji, to je pupocna snura 😅 som len hovorila, ze paradnica je to, ale zahrava sa s osudom 😖

mimi21mimi
5. mar 2010

Ja viem, ze 4D sa moze robit od 20 do 30 tt... my ideme 29. marca a uz sa nemozem dockat. 🙂

liv1
5. mar 2010

lucy by som poslala tu fotku niekam do sutaze 😀 . ale aj ta posledna je dobra, tam by som napisala "no tak uz stacilo, caute" 😀 . a dik za info, v utorok mam poradnu, a minule sa dr pytala ci chcem ist na 3D, tak snad mi nieco povie.

vejula
5. mar 2010

jaj takto, asi po mamine čo?????? 😀 ale neboj ona tam ma ešte kopec miesta takže pupočna šnura je raz tam a raz tam 😉

liv1
5. mar 2010

nevedela som že pupočná vyzerá ako korálky 😀 😀 😀 😀

lucy1990
5. mar 2010

🙂 som z nej uplne namakko, stale si ju pozeram 🙂

mimi21mimi
5. mar 2010

ty mas tie fotky od zaciatku ake pekne... ja mam len jednu z toho obycajneho ultrazvuku, na ktorej nie je takmer nic vidno

lulu4
5. mar 2010

Lucy: nadherne su tie fotecky a ta kde ma ruky za hlavou ake leharo, ta je uzasna 😵 musis sa velmi tesit, mala je nadherna

vefi89
5. mar 2010

kuk 😀

lucy1990
5. mar 2010

Vefiiiii 😀 😵 akoooo? Misko hajka?

lulu4
5. mar 2010

vefiiii vitaj a nic nepytaj 😀 ale nie ako sa mas? ved pise nieco dievca, cakame

vefi89
5. mar 2010

supeeer...miško spinká celý deň, obrátil si deň s nocou 😀 😀

lulu4
5. mar 2010

takze cez den mas spachtoska a v noci na rukach nosit ako Garonka Tobika heeej? dobre to maju ti mali krpci vymyslene 😀

lucy1990
5. mar 2010

😀 no tak to je kral..a ako sa citis ty ako maminka? Je to krasne, ale aj unavne, co? 🙂

vefi89
5. mar 2010

ja sa cítim perfektne, pôrod bol veľmi rýchli, takže všektko podľa plánov...o deviatej mi začali bolesti a 11:15 už bol na svete...je zdravučký, trošku nás žltačka máta, ale stále sa slníme, len škoda že vonku tak fúka 😕
fakt je to úžasný pocit, ale ešte mi nedopína, že som mamčou 😀 😀 😀 😀 a myslím, že únavné to nie je 😝

je tu niečo nové??dáke bábo??alebo??

mirka12011
5. mar 2010

vefi zijes hhihi fotku misenda kedy uvidime hmm

lulu4
5. mar 2010

vefi: no ziadne nove babo na teba sa cakalo na infosky o tebe, kedy sa nam ozves po navrate z nemocky, ako sa mate? Garonka s malym su ok a Rogi sa nam uz dlhsie neozvala ale naposledy boli tiez ok.... inak nic nove, uz podpichujeme vejulu ze sa jej to krati ved dala do albumu nove foto bruska a to je uz riadny domcek 😀

vefi89
5. mar 2010

Mirkaaaa, prepáč že som neodpísala, mňa to až dnes napadlo 😅
fotečky dám niekedy keď bude trošku času, ak bude Miško hajať tak aj večer by som nahádzala, teraz som len na skok, musím sa vybaviť, nachystať postieľku a také prkotiny a potom sa vám venujem 😉

lulu4
5. mar 2010

vefi: a v noci to je ako, si s nim celu noc hore a place? ked hovoris ze ma obrateny rezim? ale potom cez den si mozes pospat.... to sa upravi male deti nevedia kedy je noc a kedy den... a co mliecko nie su problemy, da sa ti kojit?

mirka12011
5. mar 2010

hihi vefi ze si to ty a uz mame misenda na svete tak to mas odpustene 😀 ja ze mi pises ze mirka idem do nemocnice a ty mi uz napisala mirka uz som mamina no sok pre mna ale krasny...

lucy1990
5. mar 2010

Vefi, tak to je super ze to takto perfektne zvladas a ze aj ked sa v noci nevyspite tak si plna energie 😀 ved sme hovorili, mlade maminy, najlepsie maminy 😵 ja sa teraz vytesujem z mojej krasavice, sme dnes boli na 3D 🙂

vefi89
5. mar 2010

teeeda, no vejula má riaden domisko už 😀 😀 😀
máme sa super, ja som hneď po pôrode vstala na nohy a musela som sa motkať, lebo ma chrbát bolel. našťastie ma ani nenastrihli, ani som sa neroztrhla, dokonca ani doktor nestihol prísť k pôrodu 😕 bola som veľmi prekvapená...
inak pokiaľ máte starosti s pôrodom, vôbec sa nebojte, tie bolesti sa dajú zvládnuť, pekne sa to dá predýchať..pôrod ako taký vôbec nebolí, len tie kontrakcie sú také divné trosku, ale ako píšem dá sa to prežiť.a nakoniec, keď malinký vyšiel von a kázali mi ho, tak už som aj zabudla, že ma niečo bolelo 😀 😀 najviac ma asi bolelo šitie, šila mi to za živa..zvonku mám len 2 stehy, ale tie sú bbrutal, ešte stále nakrivo sedím 🙄

vefi89
5. mar 2010

mirka, no ja som nikomu nestihla napísať, že ideme do nemocky, tak rýchlo to bolo. 😀 😀 😀
ale dá sa to v noci, malinký akoby vymýšlal, tak si chytí cecok, dvakrát si potiahne, zaspinká a keď ho dám do postielky tak začne mrnčať, tak zasa na ruky, cecok do huby a stáááále to isté dokola 😀 ale nie som unavená, teda zatiaľ to necítim, lebo aj keď v noci búva tak ja mám ľahký spánok, lebo veľa krcká a to keď sa pohne, alebo zamrnčí tak hneď na nohy, či sa nedusí

lucy1990
5. mar 2010

Vefi, tak to si mala naozaj porod o akom kazda snivame 😅

vejula
5. mar 2010

jeeej vitaj vefi. Juj tak vy už ste s Miškom aj doma. Teda vy ste šikovní 😵

A ako píšeš tak dokonalý priebeh pôrodu aj ja taký chceeeem 😎 A už sa strááášne teším na Mišulkove foto. Tak nakoniec takmer ideálne miery. Vefi gratulujem 😵 🙂 😉

lulu4
5. mar 2010

zase tu nikto nie je, to tu nejako flakate kočky 😀 idem ja vysavat teda, zajtra budem mat navstevu tak idem trosku poupratovat...

vejula
5. mar 2010

luluuu ja som tu 😉 len ja vkuse kamsi odchádzam čosi porabam, tak len sem tam nakuknem, ale tak rpipežne počas celého dna 😝

lulu4
5. mar 2010

veji: ved to je tak, aj tu tiez cely den nesedim, lebo by ma porazilo ale teraz som sem prisla pred nedavnom ze idem si pokvakat trosku s babami tu a tu nikoho, teda ze aspon ty si tu.... ale som pisala ze asi pojdem povysavat pokial nie je totalna tma nech to zajtra nejako vyzera, pridu nasi a starka so starkym lebo zajtra ma svokra velku oslavu 50tky v jednej restike tak sme tam vsetci pozvani no a nasi idu hned vecer prec lebo otec robi hned v nedelu rano a starki ostanu do nedele poobedia, pojdeme niekam von kuk potom ak nebude prsat, ved uvidime ako bude

vejula
5. mar 2010

heeej? SRanda, my zas ideme v nedelu oslavovať svokrovu 50tku 😀 😀 A 24.4 ma zas mamina 50tku... To su teraz tie silné ročníky 🙂

lulu4
5. mar 2010

no veru vsetci 50tnici to roztocia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre