Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
15. mar 2010

juj baby sa bojite rodiť čo? i cisarak sa da zvladnuť, hoci to zotavenie je horšie ako po klasickom si myslím, ja som druhy deň po pôrode lapala dych a paradne som mala nízky tlak 😠

maly mi zas haja som zvedava do kedy 😀

garonka
15. mar 2010

veji i ja som taka vyberava a dokonca ak som držala dietu kvôli tym pečeň.testom išlo ma rozhodiť od nervozity že čo jesť lebo take gebuziny mi nechutili a tie som musela jesť 😝

pomazanky mňam hlavne bryndzova 🙂

janefonda
15. mar 2010

veji tak potom dufaj, ze tvoj synator nebude v tomto po tebe 😀 Ja som zasa mala rada jedla aj v skolke aj v skole. Ale u nas sa naozaj dost dobre varilo 😉 a ta alergia ti na kapustu ostala, ci si z nej vyrastla?

janefonda
15. mar 2010

garonka ten tvoj zlatusik je riadny spachtosko...tak nech mu to vydrzi 😉 Ja zboznujem tvarohovu natierku tu co som pisala liv recept. To je uplne, ze naj. ALe inak ja som taky jedak, ja mam vlastne rada skoro vsetko 😀 tak a co budem dnes vecerat???

garonka
15. mar 2010

jane diky som zvedava dokedy bude taky spachtoš 😀

idem nahodiť foto ako som ho dnes obliekla vonku 🙂 ale hlavna vec, že v kočíku vôbec nespal 😕 🙄

a tvarohovu natierku mam rada i ja ale musí tam byť postruhany syr mňamky 😝

vejula
15. mar 2010

garonka joj jak ti dobre že máš takého poslušného synáčika 😵 a s tým jedením si teda rozumieme 😅

jane, nie mne to prešlo tak v puberte.... To som už zjedla všeeetko až príliš, som žrala jak kyselina v puberte, nooo asi tak jak teraz počas tehu 😀 😀 😀

garonka
15. mar 2010

veji a ja i teraz tak vymyšľam 😅 😅 😅 😅 nedam do ust hocičo, preto mi mamina občas pripomenie ake som bola v detstve nepodarene decko nič mi nevyhovovalo 😀

fotka v albume ale hajať v kočíku nechcel ani za svet 😠

janefonda
15. mar 2010

garonka jeeeej, ake neviniatko malicke ty mas 😉
ja som hodila do albumu brusisko moje velike 😀
veji aspon ti to preslo...ja som nejedla dlho huby, ale aj tie mam uz rada 🙂 cize ja ani neviem co by som nezjedla...ja zjem asi vsetko, co nezje mna 😀

garonka
15. mar 2010

jane prekrasne bruško a ake je hladučke a krasne vypukle 😵

normal mi bruško chyba 😅

vravím drahemu, že mi chyba to bruško a on, čo kňučím bude druhe 😀 😀 😀 😀

a ozaj tie strie na mojom bruchu krasne zostali len ta slanina mi veľmi vadí, a ani namahať sa nesmiem kym sa nepozbieram uplne a tak sa pustím do brušakov 😀

vejula
15. mar 2010

garonka mne musela mamina vymýšlať všelijaké hry aby som zjedla, napríklad lietadielka, to ako lyžičky s jedlom, ktoré pristávaju v ustach, alebo mi zaviazala oči šatkou a ja som musela hádať čo mi práve dala du ust.. KEd ma tak zaujala tak som čoosi zjedla

A malinky je čoraz krajší garonka 😵

jane 😀 inač ja tiež už zjem takmer všetko... KEd som bola malá som nemala rada žiadne omáčky, uhorky kečup horčicu tatarku zemnaikový šalat, maso iba podaktoré, špenát, no proste strašne vela toho bolo a teraz už všetko z toho jem 😝

vejula
15. mar 2010

jane bruško pekné ani velké ani malé, také akurát 😉

janefonda
15. mar 2010

garonka moje brusko ti dakuje za krasny kompliment 😀 strie ma tiez cakaju si myslim, aj moja mamina mala, tak sa tomu asi nevyhnem. Ved uz jednu mam pri pupiku , tam kde bol piersing 😒 ale tak mam ine priority ,hlavna je malicka 😵 a neboj ta slanina zmyzne ani nebudes vediet ako...hned ako zacne Tobik behat a ty za nim stratis kilecka a posilnis brusko 😉
veji no mali to s tebou teda mooooc lahke 😀 ale aj ja si pamätam, toto bude za mamicku, za otecka, za babicku... 🙂

mirka12011
15. mar 2010

jane pekne brusendo videla si moje aktualne?

garonka
15. mar 2010

veji jo začína sa meniť ale drahy sa vyžíva v ňom lebo sa maly podoba na neho 😀
moju ma asi nervačsku povahu 😀

ja si pamätam tu volovinu Adam a Eva krmili leva dali mu meno Abra haaaaaaaam to mi mama šupla vtedy jedlo do ust nasilu ja som revala ako tur 😀

mirka12011
15. mar 2010

vejula ty mas vilu pre dominika 😉
a garonka sprav si dalsie miminko a brusko bude znova 😝

janefonda
15. mar 2010

veji som prave mrkla tvoje foto, a ty mas teda uz krasne brusendo 🙂 teraz to hrozne rychlo rastie, ze? som citala, ze od 34tt zena pribera 0,5 kg za tyzden...

garonka
15. mar 2010

jane neboj strie už mať nebudeš tie by sa ti davno urobili ale ozaj krasne bruško 😵

mne prve červene potvory vyskočili v 15tt to ked som sa doma v zrkadle videla som skoro padla na zadok a aj v oleji som sa dobreže nekupala a do konca tehu sa mi natiahli až až, ale to aj preto lebo Tobias mal pekelnu vahu a dlžku 😀 doteraz mal na ručke take tvrde vypuklinky lebo sa mi v brušku kdesi pritlačil nemal miesto 😀

garonka
15. mar 2010

mirka po cisaraku sa môže najskôr otehotnieť o dva roky 😅 primar mi zakyval, že najskôr ma nechce vidieť 😀

janefonda
15. mar 2010

mirka ved ty mas este ake malicke brusko, jeeeej 😉 ale tak snad rychlo dorastie tak ako moje 😠 lebo u mna dlho dlho nic a zrazu brusisko! 😀

mirka12011
15. mar 2010

garonka moja znama po cisarskom otehotnela po 9mesiacov od porodu a druhykrat isla znova cisarskym ako odporuca sa ale ked sa podari tak co 😀
jane no mne sa zda obrovske a ked sfotim je take mini a to som bola najedena 😒

janefonda
15. mar 2010

garonka moze sa ja skor, ale budes musiet mat zasa cisarak, Ak vydrzis dva roky, je tam mozny uz aj normalny porod 😉 moja sestra bola cisarakom a ja o jeden a pol roka po nej tiez cisarakom... aj kamoska to tak nedavno mala a v pohodke 😉

vejula
15. mar 2010

garonka, tak po mm??? No ved uvidíš časom sa ešte môže zmeniť ja som fakt zvedavá na koho sa podá maličký ja si myslím že bude mať tmavé vlásky po tatinovi, a on stále hovorí, že aby bolo pekné po mamine a múdre tiež po mamine 😀 😀 😀 Taký je zlatý 😎

jj mirka, však som sa smiala, že by mi ju aj Vladimír M. závidel 😀

jane, jj teraz narastie, ten 8. mesiac, to pôjde ako z vody 😉

mirka12011
15. mar 2010

veji len Vladovi nic nedavaj 😝 uz ma dost hih

garonka
15. mar 2010

ah jaj a druhy pôrod si neviem predstaviť cisarsky ale ak som rodila teraz tak tak i druhe ma tak čaka 🙄

akože ono sa to zvladnuť da lebo si ležíte na tom stole a babo vam vyberu ale druhy deň je hotove peklo 😕

jane ja vydržím aj 3 roky ale mm nie 😀

veji ja som zas bola šokovana ako mi vybrali maleho že kde ma vlasky a on ich mal uplne svetlulinke 🙂 😀

janefonda
15. mar 2010

mirka nie je obrovske, je take akurat 🙂
veji tak sa uz tesim, ako bude rast, uz teraz sa neviem zdvihnut z postele, tak co potom? 😀

janefonda
15. mar 2010

moja princezna tusim tancuje lambadu v brusku 😀 poslednu dobu je veeeelmi aktivna, asi vie, ze tam bude mat coraz menej miesta, tak si ho este uziva 😉

mirka12011
15. mar 2010

jane sono mas kedy najblizsie?

vejula
15. mar 2010

mirka nedám, nedám... Tak takuto vilu si ani za neviem aké miliony nekupi 😝 😉

garonka ja myslím že ked mám taku srašnu záhu, a to sa vraví že bude vlasaté, a vlasaté su väčšinou tie tmavé detičky, ja som sa narodila ako taký pleško 😀 A potom mi narástlo na hlavke také páperíčko, akože vlásky, a boli žlté ako pierka malých kuriatok 🙂

jane, no to už ti ani poriadne nepôjde lahnuť do postele. Ja to cítim tak dva posledné týždne že už všetko je ťažké otočiť sa z boka na bok lahnuť vstať, no všetko... A to ma čaká ešte tri nasledujuce týždne 😕 😅

mirka12011
15. mar 2010

veji tak tak nedaj juj ved teba obleju a mozes is rodit jejeej ak to coskoro...

janefonda
15. mar 2010

veji asi nam neostava nic ine, len to vydrzat s nasimi bruskami 😉
mirka teraz 18.3. ma caka...juch konecne 🙂 , som malicku uz hrozne dlho nevidela ☹ a ty mas kedy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre