Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tinika
2. júl 2009

flyyyyyy GRATULUJEM a držim palceee

flyangel
2. júl 2009

ahooj tini dakujeeem 😀 ako je to s tebou??uz rastie malinke?

garicka
2. júl 2009

ahojte,
komarik - aj my sme sa tak cez 2 roky snažili o bábo a ani sa mi nechcelo veriť keď som mala na babyteste 2 paličky, sa mi z toho celý deň triasli ruky. to je samozrejmé že sa bojíš o bábo, veď máme za neho zodpovednosť, hlavne sa nestresuj a užívaj si tehulkovanie. ja som sa nevedela dočkať kedy prejdem 12.ty tt aby som bola už trochu kľudnejšia, ale dala som si ešte jednu métu ktorú musíme zdolať - 20.ty tt. kamoška v 19.tt mala potrat, tak preto tá méta.
maja - s tým krčkom mi na fóre o skracovaní krčka baby nevedeli pomôcť, tak už to nechám na lekároch len dúfam že sa nič nestane bábu.
ahojte baby a držte sa 😉

garonka
2. júl 2009

ahojte tehuľky
môžem sa k vam pridať? ako zvladate tie neskutočne horučavy? u mňa to je horšie a horšie keby sprchlo 😉 bolo by super. Ako ste povedali doma rodičom že čakate babo? moja mamuľa zatiaľ nevie chcem ju prekvapiť ma narodky 🙂
čauko babuľky a krásny večer 🙂 🙂 😉 😉

maja177
2. júl 2009

garonka, ja som to povedala mame ani neviem ako, hned jak som vysla z dveri u Dr. 😀 ona bola v tedy somnou, no ta zacala plakat.... taka bola jej reakcia 😀

garicka, doktori vzdy vedia aj tak najlepsie 🙂

tinika
2. júl 2009

flyyy no rastie rastie ale este nechce o sebe dat vedieť, ani nekope
garonka jaaaaaj mi hovor, kazdy den ma strassne hlava boli a to si myslim ze vody pijem dost
moja mamina sa tak občas opytala, bo vedela ze uz chceme ale potom som nevydržala na osobne stretko tak som jej s testom v ruke volala cela rozklepana a srande ze pred polhodkou som s nou bola a tak som sla kupit test a hovorim hadaj co mam nove? A ona ze nevie a ja ze som tehotna a ona ze vaaaaazne??? ze akurat sa kolegyna jej pytala či nečakame a ona ze nie, ze sa nedari hihi

komarik
2. júl 2009

ďakujem za privítanie.

My sme momentálne na dovolenke a dnes sa mi úspešne podarilo odpadnúť v autobuse. Tety aj manžel ma usadili a hneď mi dávali vodu a ovievali ma vejármi. Manžela sa pýtali či nečakáme "bambino" a on celý hrdý odpovedal "si". Poviem vám vtedy mi nebolo všetko jedno ale teraz sa na tom smejeme. A keď som vystúpila z autobusu tak som sa rovno vyvracala. Všetci ľudia čumeli.
Chcem sa vás opýtať na bolesť pŕs. Dnes ma prestali bolieť. Dúfam že to neznamená niečo zlé, lebo raz som už bola tehu ale to mi nestihlo byť ani zle, tak sa bojím či sa niečo nestalo.

garonka
2. júl 2009

maji ta si mala skvelu podporu od maminky keď bola s tebou, no ja rozmyšľam ako ju prekvapiť 😀

tinika , ja som dnes vypila skoro 2 l vody a normalne som mala pocit že som dehydrovana a v noci ani spať nemôžem neviem si predstaviť čo budem robiť v 9 mesiaci 😀 asi začnem vyšivať alebo hačkovať 😀 , fiha mamina musela byť šťastna ako blška, sice moja asi tuší lebo včera mi chcela urobiť kavu a ja jej že kava mi v horučave neurobí dobre a to som pila kavu každy deň 🙂

komarik, ja som skoro skolabovala u svokry nešla nam tepla voda tak že sa osprchujem u nej a maju sprchovy kut a ja truba ešte som i dvere zavrela a zamkla sa, no vyletela som z kupeľne ako víchor a ledva som lapala dych som si zlizla od manžela že viac sa zamykať nemam no hej a vletí mi svokor do kupeľne tak čo. Zabalena v uteraku a mokra ako myš som ležala 20 min na posteli s nohami vyloženými 🙂 a ovievali ma jedna radosť 😀 dusno v kupeľni a neskutočna horučava dava zabrať v začiatkoch tehu. mňa prsia bolia stale už mi to lezie na nervy lebo keď dam dole podprdu ide ma odrovnať od bolesti.

komarik
2. júl 2009

no tak to si ma s tými prsiami veľmi nepotešila. Ale budem aspoň dúfať. A nie že sa budeš zamykať v sprche 😀 😀 😀

babulka123
2. júl 2009

babulky nezabudajte na pitny rezim .. vzdy , kamkolvek idete treba mat malu flasku s vodou so sebou ..
a hlavne v tychto horucavach.. naozaj odporucam si na to davat pozor.. predydete viacerym problemom a neskor opuchom a tak..
a so vsetkymi sa velmi tesim ze vam to vyslo a prajem co najmenej problemov ...

komarik.. mna napr prsia neboleli vobec ani troska.. na zaciatku boli trosilinka citlive ale potom vobec.. skor teraz ku koncu.. a ked boli tak hned uz vyteka take to kolostrum ci ako sa to vola...
ale ak ta potesim tak od zaciatku ma bolelo vsetko ostatne.. hehehehe

garicka
2. júl 2009

ahoj komarik, tie prsia boleli aj mňa a stráááášne - keď som si dávala podpiru tak som myslela že už nemôže byť nič horšie, skončilo to asi tak v 11 tt. ale teraz je už to OK, bolia ma už len tak trošku bradavky. som zvedavá ako to bude na konci tehu ...

inak baby chcem sa vás opýtať aj vás niekedy pichne v podbrušku alebo pri vaječníkoch? mňa hlavne vtedy keď sedím skrčená a hneď vstanem a vystriem sa. lekár povedal že je to OK.

ja keď som oznámila môjmu mužíčkovi že bude tatom, tak ešte pol hodku potom rozmýšľal čo som mu to povedala 😀 . som sa až čudovala ako ho to vzalo. sme sa na seba potom celý deň usmievali ako také 2 mesiačiky.... 😎 .

babulka123
2. júl 2009

garicka.. je to normalne.. a este bude.. okolo 20tt to pre mna bolo najhorsie.. vsetky tie upony co mas na maternici sa natahuju.. aj teraz mam take stavy ze jeden den ma taha cele brusko , vsetko ma boli a omina a tak o 2 dni je vidno ze zas o nieco vybehlo brusko... skus si to odsledovat.. ja som tom skusala a fungovalo to..

garicka
2. júl 2009

babulka diky za útechu, ja sa taký čas prihováram malému že či niečo chce odo mňa taký čas ... 🙂 . už sa neviem dočkať kedy začnem cítiť pohyby, nech aspoň mám istotu že sa tam hýbe, aj keď viem že aj teraz sa hýbe. ty si kedy začala cítiť pohyby?

babulka123
2. júl 2009

ja som zacala cca v 19tt.. mozno skor ale som nevedela co to je..
inak ja som to zacala citit tak ako ked mas tyk v ruke, v svale.. alebo v nohe alebo tak.. neviem ci si to zazila niekedy.. no a to som citila uuuuplne dole.. a bolo to super.. tearaz to uz az take super rnieje ked sa prevaluje z jednej strany na druhu .. obcas to boli ale inak sa na tom dost zabavame..

garicka
2. júl 2009

no to isté mi vravela aj kamoška, ktorá má termín tak nejako ako ty. dnes som sa pobavila, lebo som si obliekla nohavice čo som sa v nich ešte pred týždňom v pohode a zohla a dnes keď som sa zohla tak mi v páse pukol patent čo je miesto gombíka. tak teraz neviem či som sa až tak prejedla alebo či malé narástlo 🙂 . som totiž na rizikovom a mám mať kľud takže moc tu toho nerobím, až sa bojím že veľa priberiem

babulka123
2. júl 2009

zlatko ja som doma od zaciatku tehu.. mam problem s chodenim, rozpadava sa mi lonova kost, takze moje vylety boli obmedzene na presun do auta, potom sadnut, vylozit nohy, potom spad auto a takto .. 8 mesiacov..skoro ziaden pohyb.. a ak nejaky bol tak to bolelo ako svina.. a boli doteraz.. a pribrala som zatial "len" 16kg.. takze .. neviem ja si myslim ze je to dost ale dr. povedal ze super, ze cakal omnoho oviac.. neboooj a to somm zacinala na veeeelmi vysokom cisle..
a gate.. nooo opatrne.. uz len s gumou alebo tak..

angieee
2. júl 2009

ahojte som tu prvyk krat chcem sa spytat kedy mam ist k doktorovi robila som si test a vysiel pozitivny len nechcem aby ma doktor poslal späť ze este nic nevidi

garicka
2. júl 2009

😉 tak to ti o to viac držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂 ja teraz miesto učenia sedím tuto pri nete a potom zajtra na skúške si budem trhať vlasy 😀 ... ale ja už som poobede stále taká unavená, že mi už nemyslí. ale asi už vypnem PC nech ma neláka chatovať a idem si omrknúť ešte nejaké tie vetičky.

ahojte a dobrú nocku baby 😵

maja177
2. júl 2009

no ja som pribrala uz dobrych 15 kilov, ale posledne tri tyzdne ani deko 😀 nejak sa mi ta vaha ustalila, aj mi prestava chutit jest a pali ma záha 😒 ale zevraj bude vlasate babo tak to vydrzim 😀

ja vypijem denne 4 litre vody, plus polievka na obed a vecer a nejaky ten melon musi byt... viete si predstavit ako casto chodim cikat...zvlast ked mi tlaci na mechur :D

a prve pohyby som zacitila v 16 tt. vraj na prvorodicku skoro, no citil to aj doktor aj to videl na sone ze akurat tam bucha kde to citim 🙂 no v tedy to bolo len take slabulilinke ze som to sotva citila ked som si ruku prilozila...za to teraz sa aj v noci budim ked vystraja 😀

miroslava89
3. júl 2009

ahojte ak mozem pridavam sa k vam🙂..som tehulka nie velmi dlho je pravdepodobne ze cakame dvojcatka 😅 🙂 ale na nase babetko/babetka sa velmi tesime i ked nepatrim k tym vekovo najstarsim ale co sa stalo sa uz neodstane🙂

garicka
3. júl 2009

vitaj miroslava, blahoželám k dvojčatám, ja som tiež chcela mať dve naraz - máme k tomu blízko v rodine, no čakáme len jedno. potom sa zasmejem keď na druhý krát to budú dve 🙂 .

maja - to s tým cikaním to poznám.... ja keď idem niekde k lekárovi tak nemôžem veľa piť lebo potom každých 20 minút musím hľadať vecko a o výbehu do mesta už ani nehovorím. inak pozerám že máme rovnaký názor na meno pre dievčatko. 😉 . aj keď mám pocit že to bude chalan ☹ . uvidím o mesiac na ultrazvuku v 20 tt.

deni26
3. júl 2009

ahojte, pridavam sa k vam, aj ked uz v troska pokrocilejsom tehu.
Angieee, chod k dokimu co najskor, ja som bola v stvrtom tyzdni tehu prvy krat, nic nevidel, aj test som si robila a nic, a po tyzdni aj nieco som si ho robila druhykrat, lebo kramy stale nic a vysli dve ciarky. Aj doki sa cudoval, ze prvykrat nic nevidel. Ale ked ti uz visiel test pozitivny, chod. A gratulujem.
Baby, s tymi prsiami je to u kazdej individualne. Mna na zaciatku tehu strasne boleli hlavne ked bola zima. To bola bolest na odpadnutie. Pomohlo mi len ked som si ich silno stlacila. Okolo 3m to preslo a teraz je to ako kedy, ale uz len bradavky.

maja177
3. júl 2009

garicka, no vsimla som si. aj som hovorila ze keby je nahodou chlapec tak asi michal dam meno hihi

monika131
3. júl 2009

Ahojte, tak sa k vám pridám aj ja, ak môžem.
Miroslava a koľko máš rokov, keď píšeš, že nie si vekovo najstaršia?

To s tým cikaním je u mňa podobné. Teraz sa to už troška zlepšilo. Pred mesiacom to bolo horšie, lebo som mala nižšie placentu, ako by mala byť, a dosť ma tlačila na mechúr. Ale v stredu mi doktor potvrdil, že je to už v úplnom poriadku, ja som si to hneď všimla, že sa to upravilo, lebo chodím menej na wc ako pred tým.

Na začiatku aj mňa hrozne boleli prsia, a zväčšili sa mi už o jedno celé číslo, uvidím čo bude do konca. Ale teraz podobne ako u deni26 cítim už iba bradavky. Baby vraj si ich treba masírovať, aby si zvikli na bábätko. 😀

angieee
3. júl 2009

deni26 ďakujem
teším sa a zároveň sa bojím.
Chcem sa spýtať či je normálne keď ma bolia vajacniky ako keby som mala dostat menzes

garonka
3. júl 2009

ahojteeeeeeee

angieee, neboj to je v pohode, mňa takisto boleli akoby mrcha mala prísť aj doktorka mi vravela, že to je OK. A prsia ťa nebolia? Ako sa cítiš? mne horučavy nerobia dobre hoci vypijem i 2litre vody 😀 😀 😀

monika131
3. júl 2009

angieee - tá bolesť vaječníkov je normálna, nie je to nič, čoho by si sa mala báť.
A okolo 10-13tt ťa tiež môže začať bolieť v podrušku, ale tiež je to ok. Bude sa ti postupne rozťahovať maternica, takže sa nezľakni. 😅

angieee
3. júl 2009

ahojte

bolia ma aj prsia ,toči sa mi hlava ako keby som bola na kolotoči len som ešte nebola u doktora tak neviem ani kolký týždeň ťahám kalkulačka mi vyrátala 4týždeň a 4 dni 😀 , keď sa idem najesť tak mi nechutí a keď sedím v robote tak by som zjedla aj stôl

angieee
3. júl 2009

monika 131

budem sa snažiť nezľaknúť len neviem či sa mi to podarí už pri teste som stresovala či dobre vidím 😝 a dnes som si robila ďalší a paličky už boli móóóóóc tmavé záleží aj na tom ? 😅

garonka
3. júl 2009

angieee

jasne, jednoznačne si tehuľka blahoželááááááááám 😉 😉 😉 😉 ja som bola u doktorky v 5t a na ultrazvuku som videla len malinku fazuľku 😀 😀 😀 držím prstiky u doktorky keď ti potvrdí, že si tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre