Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
27. aug 2009

garonka dobre ranko
nerozoberame ani tak auta ako to ze nemozem predychat ze mi drahy chce predat auticko -ale asi nezmozem nic su to jeho peniazky 😒

a ty dneska akoze tak skoro rano hore?🙂

miroslava89
27. aug 2009

alli nam by tiez stacilo jedno auto ale byvame aj s draheho mamou a ta stale nieco potrebuje a byvame v tak blbej dedine ze autobusy nam tak casto nejadia ako by sme chceli tak nemame na vyber..

garonka
27. aug 2009

ja už buntoším od šiestej, s havom som vybehla vonku som vymrzla lebo mi zima bola 😀 teraz visím tu na koníkovi, ale ja zachrapem do obeda určite 😀

jaj moja, nejak ho ukecaj, že si svojim autom spokojna, alebo možno lepšie chce vybrať 🙂

miroslava89
27. aug 2009

lepsie?:?tak jedine chrobacika😅..

zima vonku?? sa treba aj obliect😀.. len si zachrap mas na to plne pravo🙂

ja dnes idem na nakupy s kolegynou- uz asi vidim ako zas neodolam a zas kupim nieco pre babetka 😔

garonka
27. aug 2009

ja by som aj do chrobaka sadla 😀 alebo len do toho jednodveroveho autička 😀 😀 😀

a čo idete nakupovať? do Optimy? tam som davno nebola, ani neviem či sa mi tam oplatí ísť či maju niečo pekne ale včera sme zbehli do teska na nakup a kuk už maju jesenne veci 😎

miroslava89
27. aug 2009

ja potrebujem male auto lebo s mojim parkovanim ach jaaj.. uz aj to co mam mi je velke 😅 drahy sa smeje ze mi kupi kolobezku 😀

asi do optimy alebo do max- u v Po..a nakupovat nejake oblecko pre nu -tehulku a blbovinky pre babetko.. a samozrejme ze zas niecomu neodolam- my ked raz budeme opet cakat babetko tak uz vybavicku mame az velmi velku 😅

garonka
27. aug 2009

hehehe kolobežku no tebe lepšie navrhol, mne pred rokom keď som do neho furt hučala že snim do auta nesadnem mi povedal, že mi kupi pštrosa a keď ušiel toho roku zo zoo, tak to preto lebo ma hľadal 😀

do maxu by som letela hneď ale ja sa mam šetriť 😠 ja sa zas bojím ešte kupovať vybavičku a to ma kamoška zatiahla aby sme šli v sobotu kočíky pozerať lebo ona ma termín v novembri jasne kupim niečo a schovám to 😀

aninka89
27. aug 2009

ahojte baby 😉 Fííííííííííííííííííííííííííííííííííííí..............pár dni som tu nebola a ako ste sa pekne rozpísali, nechce sa mi všetko spätne čítať ale dúfam že všetky ste OK. Ja už konečne niesom PN tak vychutnávam slobodu 🙂 a na PC mi nejak neostáva čas. Konečne sa nám podarilo pokupiť aspoň základne veci pre našeho drobčeka 😵 😵 😵

miroslava89
27. aug 2009

je baby ja akosi nestiham 😅

garonka ze pstrosa😀.. tvoj drahy ta ma veelmi raad..
ty sa hlavne teraz setri nemysli ani na nakupovanie alebo nakupuj cez net😉
a ty si uz rozmyslala nad kocikom pre vas? mas nejaku predstavu ci des aby si sa inspirovala?🙂

miroslava89
27. aug 2009

aninka tebe sa to kraasne krati🙂inac vy este neviete pohlavie babetka? 😕

aninka89
27. aug 2009

vieme, budeme mať chlapčeka...teda, ak sa doktor nepomýlil 😀 My sme si kúpili takýto kočiarik, manžel je ním nenormálne nadšený http://www.babyborn.sk/pod-so-mnou-na-prechadzk...

aninka89
27. aug 2009

hm.................nedalo tam kočiarik ☹

aninka89
27. aug 2009

ale náš nieje červený ale modro sivý, na obrázku je tam dole, posledný a máme k tomu aj autosedačku

miroslava89
27. aug 2009

ani krasny kociarik🙂 ja by som tiez brala taku farbu aku ste vy vybrali pre chlapceka alebo tu svetlu modru🙂

miroslava89
27. aug 2009

inac ma napadlo este sa mi nechce citat dozadu..

gabika dosli ti tie tricka vcera?..kedy?🙂spokojna si bola?🙂

aninka89
27. aug 2009

mirka, vidim že máš novú fotečku 😉 Aj mne sa viac pači svetlo modra ale kupovali sme v Poľsku a mali tam iba tmavú farbu a kedže manželovi sa hrozne páčil tak sme nerozmýšľali a hneď ho aj vzali. Všimla som si že sa chystáš na dovču, to je super

miroslava89
27. aug 2009

a kde v polsku ste bolinakupovat??..

a na dovolenku sa chystame coskoro.. ale akosi sa mi prestava tam chciet ist sa mi zapacilo v robote 😅 😎

miroslava89
27. aug 2009

baby ja na dnes vypinam net.. po slovach mojho manzela ktore mi povedal pred chvilou nemam slov na nic ,, 😢

andrejusa
27. aug 2009

ahojte, je tu niekto???

garonka
27. aug 2009

andrejuška

ahooooooooooooj čo robkaš?

andrejusa
27. aug 2009

ajoj, si tu ešte???
ja práve upratujem skrine v obyvke a za chvíľu idem na spálňa a už pomaly vypratávam drahého zo skrine aby sa zmestili bábatkovské vecičky. My mám ev spálni len takú mini skriňu, tak ho sťahujem do obyvačkovej 😝

garonka
27. aug 2009

no ty maš pracovný deň 😀 ja zatiaľ oddychujem lebo keď príde drahy domov budeme zavárať slivky 😝 lebo i kompoty môžem jesť, najradšej by som už lieky nebrala, čo mi predpisali, lebo sa bojím o bábo aby bolo zdravé.

andrejusa
27. aug 2009

veď aj ja som teraz do jednej témy písala, že nechcem brať na tú chrbticu lieky, aby to neohrozilo bábo, aj tak len tlmia bolesť a neliečia to. Potom to možno vyzerá, že to až taká sila nieje, keď si nevezmem žiaden liek, ale prednostnejšie mi je mimčo a fakt sa bojím, tak radšej v tichosti trpím a skúšam polohy a všeličo aby ma nesekalo. Dnes je to ok, dokonca som sa ako tak vyspala, ale zas poznám, že keď mi je už ako tak fajn a niečo robím, tak večer budem ledva dýchať, no musím to porobiť teraz vo vyšších mesiacoch to bude horšie. 😖

andrejusa
27. aug 2009

keď som ešte robila, prišla tam jedna pani s maličkým bábom a to bolo komplet celé vyhádzané, ale tak, že by si neverila. Od hlavičky, až po prstíky na nožičkách strašne červené vyrážky... a vraj od sliviek a teraz si neviem spomenúť v ktorej téme som bola a bavili sa tam o slivkách, že ich radšej nejedia... tak neviem prečo. 😒

garonka
27. aug 2009

síce ja mam len vitamíny na podporu pečene ale i tak ten strach tam je ☹ 😔 jeden sa da kupiť v lekarni bez predpisu ale stojí vyše 500 sk 😲 no dufam, že mi ich vysadia skôr, lebo viem že v 1 trimetri by sa nemali brať lieky žiadne a ja som už v 2 trimestri no neviem neviem 😒

i ja musím upratať skrine no nejak sa mi nechce ale drahy je na budúci týždeň doma od utorka do nedele, tak hadam, poprata 😀 tak ako som bola v nemocke, požehlil ale veci do skrine nevedel dať, uplne všetko pomiešal 😀

garonka
27. aug 2009

hej surove by sa mohli ale s mierou tak ako marhule ale kompot nevadí, v nemocke nam ho davali stále a vraj je lepšie jesť také kompóty zavarané ako tie z konzervy 😉

andrejusa
27. aug 2009

to aj môj mi pomáha, no sem tam je to dvojaká práca, lebo po ňom musím dorábať, alebo prerábať, ale pochválim ho vždy macka môjho.

slivky máme aj my v mrazáku, mama mi robila slivkové knedle keď tu bola, mňamky a tak som sa ich prejedla až mi zle bolo. Ja by som asi mala zavárať jablčka a hrušky.

garonka
27. aug 2009

😀 😀 😀 😀 takí su naši chlapi popletení ale užasníííííííí 😀 😀 😀 hlavne, že nas maju radi 😉 😉 😉 len škoda toho môjho počas môjho pobytu v nemocke nam vyschol rozmarín 😠 ale nevadí, smiala som sa, že aspoň niečo pokaziť sa muselo 😀

mňam slivkove gule, mamina robí užasne a svokra zas urobí ako kamene 😀 tak to dáme havovi, keď cigáni chodia do smetnych bední na nakup 😀

zavarať jablčka budem i ja, aj hrušky by som chcela, len u svokrovcov maju na strome málo tak akurat na jedenie

andrejusa
27. aug 2009

keď ja som ešte nikdy nezavárala ovocie... hanba mi, ja viem, ale na to sme mali vždy mamu a teraz keď bývame sami na dome a je tu plno ovocných stromov, je škoda to nechať zhniť. A je to super pre bábo potom robiť presnidávky a tak. Veľa sa tým ušetrí a aj ja to ľúbim.

Keby som ja toho môjho musela nechať samého doma, asi by tu bol len hrooozny bordel, on si vie aj navariť, aj oprať, ale upratať... no neviem. Teraz mi veľa pomáha s upratovaním, aby som mu nekrivdila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre