Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
28. aug 2009

čauteeeee

garonka
tá moja skleróza, tu je link:

http://www.rajdeti.sk/index2.php

inak blahoželám ti k tým dobrým výsledkom, to je super!!! 🙂 a ja tiež nerozumiem tým ich výrazom, v nemocke som sa smiala že to musím ísť študovať medicínu aby som vôbec vedela o čom sa rozprávame 😀

garicka
28. aug 2009

bože

fakt moja skleróza, nie garonka ale andrejuska 😀

garonka
28. aug 2009

andrejuška

ja tiež som používala pojem cisársky ale v nemocke to volaju sekcia tak už viem čo to je 😀 a moja doktorka zas nevola triple testy ale geneticke, no každý po svojom 😀

miroslava89
28. aug 2009

andrejuska zase sme mali tie nase "tradicne" depkarske vylevy o babetkach 😔 spomienky a tak.. on ma akosi stale dozenie k slzam a hlbokemu premyslaniu

garonka co dobreho ta caka??🙂

miroslava89
28. aug 2009

gabika to nie je asi skleroza ale tehu demencia ale to sa stava 😅 😀

zazalienka
28. aug 2009

no tak tu demenciu mam aj ja.. pripajam sa, aspon sa mam na co vyhovorit..

garonka
28. aug 2009

Mirka

nič mňamkove polievka bez chutí a ryža so zeleninou a u maminy ma čaka rybie file, so zemiakmi a zeleninkou v alobale 😝

andrejusa
28. aug 2009

takže dakujem všetkým za pekné slovíčka k mojim výsledkom, bodaj by ste aj vy všetky mali len všetko v poriadku. Ani sa nenazdáme a za chvíľku budeme v inej téme písať ako nám bábatká rastú a idú im zúbky 😀

ďakujem za ten link Garicka, krásne vecičky fakt 😉

andrejusa
28. aug 2009

baby čo ma ešte čaká teraz? aké testíky? ešte niečo vážne? alebo tie genetické boli najvážnejšie? 😕
aká som ja len zvedavá, z jedného stresu som vypadla a šup do druhého 😀

miroslava89
28. aug 2009

andrejusa co taka a neminie? velke sono okolo 20tt, tie tripple testy tie geneticke- pri ich zlych vysledkoch alebo pri tvojej volbe amniocenteza a asi nic take sa mi zda.. a mozno potom v 24tt testy na tehu cukrovku..

miroslava89
28. aug 2009

garonka ze polievka bez chuti😀 to sa da aj uvarit??... ale ved zeleninka je dobra a zdrava😉

garicka
28. aug 2009

ešte pôjdeš na morfologický utz, tam drobca doki zmeria či je všetko OK, či máte miery v norme lebo keď nie, tak potom je problém.... my sme mali miery v norme, takže som sa potešila, a povedia ti tam čo to budeeeee 😵

inak ešte v cca 32 tt je utz na priechody - myslím že tak sa to volá - to je posledný veľký utz. a v 24.-28. tt by ťa mal doki poslať na testy na tehu cukrovku, ak na to zabudne tak mu to pripomeň 😉

garicka
28. aug 2009

baby

mne sa dnes okrem jedenia nič nechce robiť 😠 a to som predvčerom akú mala chuť na prácu 😀

miroslava89
28. aug 2009

gabika a tie testy na tehu cukrovku nie su povinne ci ano? mne sa zda ze nie..

andrejusa
28. aug 2009

na moju cukrovku, či bábatka? teraz tam pôjdem 28.9, to už budem akurát v 20tt a to mi už vravel, že mi bude robiť sono... akože zmeria? a ak nebude také ako má byť tak potom čo? ale keby niečo nebolo ok, tak by to asi ukázal aj tieto genetické testy, nie? a ešte čo sú to priechody?

miroslava89
28. aug 2009

andrejuska na tvoju ...pojdes na dia ambulanciu predtym si kupis taky extra sladky glukozovy roztok pichnu ta do prsta zobere krv z prsta .. a budes sediet nechodit nejest pit len cistu vodu pichnu ta o hodinu a potom o dve.. pojdes sa najest a potom bud hend ten den alebo az o par dni po vysledky 😅

umucenie pre tehulku 2hodiny nejest 😅

miroslava89
28. aug 2009

a zeby som nezabudla pri kazdom pichnuti sa treba aj vymocit..
a to budes mat odber krvi nalacno , po hodine a po dvoch ze ako ti spaluje ten cukor a musis sa vtrepat s hodnotami cukru do "normY"

andrejusa
28. aug 2009

fuuuu, to budem tri hodiny u dr. kvoli krvi? no už sa hrozne teším 😝 a kde je tá ambulancia? myslím to mi nebude robiť priamo môj dr.? ale je na to nejaká špecializovaná?
ale ďakujeeem za info 😉

a ten morfologický utz? a priechody?

garicka
28. aug 2009

mirka
tie testy sú dobré na to, že keď máš vyšší cukor tak potom musíš držať diétu alebo v najhoršom ti dajú lieky a myslím že vtedy sa rodí aj cisárskym. vyšší cukor sa mi zdá že môže ohroziť aj mimi - myslím tým predčasný pôrod...

baby už ma sprdol muž že prečo nevarím tak utekám a potom prídem, čauteeeee

andrejusa
28. aug 2009

ahooooj 🙂

miroslava89
28. aug 2009

gabika ja viem o tych testoch asi vsetko len mam pocit ze nie su povinnne pre kazdu tehulku ale opytam sa😉 mna s nimi strasi uz dlho svagrina.. robi na DIA ambulancii takze viem dost..

andrejusa tri hodiny kvoli krvi u dr. a hlaadna... aa robi sa to na Diabetologickych amb...

a ten morfologicky ultrazvuk je vlastne obycajny ultrazvuk len trva "trosku" dlhsie tak sa dopodrobna kontroluje vsetko co sa da...

a prietoky netusim neviem ti nic povedat k tomu sme mali este daleko este som sa to nestihla nabiflit 😅 😀

andrejusa
28. aug 2009

garicka napísala, že sa na tom utz kontrolujú miery a keď niesú dobré, tak to je zle... nevieš prečo? a aké miery sú to?

andrejusa
28. aug 2009

už som si o tom morfologickom utz niečo pozisťovala, je tu taká téma, ale aj tak ďakujem za rady 😉

nikto nikde? 😢

garonka
28. aug 2009

ja som sem teraz pribehla 😀

zazalienka
28. aug 2009

ahojte, aj ja ešte dne žijem..

garicka
28. aug 2009

čauky už som zasa tu

mirka a na ktorej amb. robí tvoja švagriná? ja chodím na KVP... tak či to nie je náhodou ona 😵

andrejuska
a v tom fore aj písali niečo o tých mierach? veľa som si z toho nezapamätala lebo ako mi doki povedal že sú OK, tak len to mi ostalo v hlave...

miroslava89
28. aug 2009

andrejuska prepac nebola som tu..ale ked uz vies tak dobre

garonka pribehla?😀

gabika nie v kosiciach.. ja mam velku cast rodiny na vychode- a svagrina mi robi v Mi

garicka
28. aug 2009

aha, lebo svet je niekedy strašne malý 😉

ten môj sa normálne rozčúlil že si tu vypisujem a nejdem variť.... 😕 normálne ma prekvapil veď nikdy tak nereagoval.... tak som sa len smiala a snažila ho ukľudniť 😀 už je načase aby začal chodiť do práce...

slovakia13
28. aug 2009

ahooooj dievcata
tak ja sa hlasim so zapalom mocovy ciest a to som ani netusila ,ze 😝 mam
mne tu glukozovy test nerobili a ani mojej segre na sk.....ze naozaj je to na gynekologovi....ak su nejke problemy v moci ,krvi,alebo v rodine tak potom sa odporucaju

miroslava89
28. aug 2009

gabika ako pekne sa ho chces bavit.. on asiziarli ze sa venujes koniku nie jemu.. moj drahy akurat nema dokopy co robit tak mi mailom preposiela spravy co pisem na koniku blazon ma spehuje..
at tvoj manzel nepracuje?

slovakia teba som daavno pradavno nevidela.. to ako je mozne ze si "schytala" zapal? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre