Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
17. sep 2009

Lebo teraz neviem, ci je to v poriadku alebo nie.. Lebo nezjem o nic viac ako pred tehu.
Som si to ratala a vychadzalo mi to 0.5 kg za tyzden. A ked som bola posledne na krvi, tak za dva tyzden 2.5 kg..mam trochu strach, lebo nechcem skocit pri 90. Ked som zacinala som mala 58 kg na 183 cm....

kukam, ze si si fotku vymenila....vyzeras tam super 😀

garicka
17. sep 2009

ooooo diky za fotku... jedna z mála čo na nich vyzerám jak človek 😀 😀 😀

ty počuj ale ty si strašne málo vážila na tvoju výšku..... možno je to aj lepšie že si pribrala.... aspoň pre bábo, myslím si.... ja mám 175 cm takže po pôrode bude chudnutie na dennom programe.... aspoň na tých 68 kg..... a včera mi suseda vravela že keď otehotnela tak vážila 95 kg a keď šla rodiť tak mala 75 kg, za celé tehu toľko schudla a mimčo si bralo živiny z tukov čo mala....

vefi89
17. sep 2009

Tak to je teda zaujimave..To som este ani nepocula....
Tak ti teda drzim palceky, aby si mala vahu ako si prajes 🙂
opusim ta, idem si sadnut pred telku trochu, mozno sa este zastavim

Papa zatial a prijemne lenosenie

garicka
17. sep 2009

papaaaaa

garonka
17. sep 2009

ešte ste tu?

fiha gari ty si aka fešanda? super fotka 😉

garonka
17. sep 2009

vypadol nam net lebo sa nam aktualizovali nejake inštalacie na notebooku normalne som zúrila, že to akurat mne sa to stane 😀 no a detska izbička sa prerába, berieme od maminy komodu taku veľku šesť šuflíkovu aby sme mali kde babu veci poskladať 😀

a ani som neobedovala nejak mi dnes nechutí som rano mala hydinove párky skoro 5 som zjedla 😅

garicka
17. sep 2009

garonkaaaaa tu som už... som bola v kuchyni a ani nechci vedieť čo som robila....

super, keď už začínate robiť izbičku.... ja až začiatkom decembra ak vydržíme.... už nebudem nič dopredu robiť ani kupovať.... aby som potom nebola smutná....

nevieš čo znamená toto?
dilatácia v oblasti vnútornej bránky šírky 3,8 mm. dúfam že to nie je otváranie, lebo ma porazí....

vefi89
17. sep 2009

Garicka,

dilatacia je otvorenie krckoveho kanalu. je to hodnotenie strmosti zúženia v oblasti vnútornej bránky krčka. Znamena to, ze placenta zasahuje 3,8 mm od vnutornej branky. Ale ci je to dobre, alebo nie ti nepoviem

garonka
17. sep 2009

gari nejak nerobíme izbičku tiež sa bojím ale mamine ta obrovska komoda je nanič tak ju vezmeme my 🙂

ja mam na papieri načmarane, talami separované, komory bez známok diletácie, PBS uzavretá, bránica intaktná, tak z toho my ako máme vyjsť? mohli by tí lekari písať normalnejšie aby sme vedeli na čom sme.

tak tak ako píše vefi, je to krčkový kanal ale či to je dobre to neviem 😒

garonka
17. sep 2009

tu na gogli som našla diletácia to je niečo s obličkami babätka, no stych veci nevyjde ani somar 😠

garicka
17. sep 2009

ja som si tiež našla na googli že diletácia je otvorenie krčkového kanálu a teraz stresujem či je to OK.... zajtra zavolám dokimu že čo to znamená. mohla mi to aspoň Dr. vysvetliť, lebo ja som sa nezmohla na žiadne otázky...

garonka
17. sep 2009

ta veru, že mohla, skus sa opytať dokiho, neboj určite to nieje zle, i mne včera doktor pokukal maleho, a pytam, sa že čo a ako a vraví, že to je dobre. Len ja tote skratky z papiera neviem vyluštiť, akurat viem že BPD je rozmer hlavičky a FL nohy 🙂

garonka
17. sep 2009

akurat viem, že normohydramnion je množstvo plodovej vody tak ako ma byť

garicka
17. sep 2009

tak to vieš toho viac jak ja 😀 😀 😀

garonka
17. sep 2009

ja hneď včera som sadla za net, a ťukala do googlu informacie, lebo fakt s tych skratiek nevyjde nikto 😠

moja ideme pre skrinku, pekne relaxuj, uvar si kavičku a lež, ja som tu ako furt tak sa ohlasim 😉

pa moja

garicka
17. sep 2009

ale o skratkách je tu tiež fórum

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tak mrkni sem 😉

garicka
17. sep 2009

ahooooj a nech nezmoknete veľmi 😉

miroslava89
17. sep 2009

ahojte,,,

garonka ja co tak skoro vstavam?..makam ako fredka 😠 😀

gabika len lez oddychuj a mozno bude vsetk odobre🙂..a ked budes v nemocke tak na teba daju lepsi pozor 😔

garicka
17. sep 2009

ahoj mirka,

mužíček je už doma a je už lepšie? už sa toľko nehádate? 😉

miroslava89
17. sep 2009

uz sa nehadame uz nemozeme 😅 🙂 ..aa ani neregistrujem ze je doma.. dneska som si odsoferovala cestu od nas do ke minimalne 10krat 😒

garicka
17. sep 2009

a ešte k tomu v daždi, že? či nepršalo na vašom konci? mirka a čo myslíš v ktorom tt by si mohla byť? ak to nie je indiskrétna otázka (sorrky ak je 😒 )

slovakia13
17. sep 2009

ahooooj dievcata
ako zijete?
tak ja vzdy ked pridem z poradne min. hodku sedim za netom a studujem 😀 aj tak sa nic nedozviem a ked sa spytam ,tak povedia ,ze vsetko je ok 🙂 tu pouzivaju uplne ine skratky 😝
inak mala je priecne,tak sa iba modlim aby sa otocila spravnym koncom 😒 vysledky z nemocky mame ok,tak sa vytesujem a hadam to s malou potiahneme ako kinderko este nejaky ten tyzden 😉
dnes som neodolala a kuila malej spaci vak a dysney deku 😀 ja uz nemam kde davat tie veci 😝

vefi89
17. sep 2009

Garonka,

talami neviem co je, ani PBS. Ale ten zvysok: komory bez znamok otvorenia krckoveho kanalu, branica neporusena.

garicka
17. sep 2009

ahoj slovakia

som rada že sa máte dobre a dúfam že vydržíte aspoň do 40 tt 2v1 😉 nehodíš tú deku do albumu? nech sa potešíme s tebou 🙂

mňa už dnes schytila aj depka z toho utz a krčka, ale to prejde do zajtra - dúfam. a prší tu celý deň tak aj preto...

aninka89
17. sep 2009

ahojte dievčata....
slovkia, malá ma ešte čas otočiť sa. Môj maly sa otočil až v 36 tt. a dr. vravel, že niektoré deti hlavne u prvorodičiek sa vedia otočiť ešte na poslednú chvíľu

slovakia13
17. sep 2009

tak dievcata to dufam 😝 budem jej dohovarat kazdy vecer 😀 😀 😀
aninka
ty to mas uz za par 😀
garicka
aj tebe tie tyzdne tiez pekne poskocili 🙂

garicka
17. sep 2009

slovakia

hej poskočili a nech skáču čo najdlhšie.... modlím sa za to.... ja môjmu tiež dohováram nech neleží na mechúri nech lezie hore 😀 😀 😀 lebo nám to nerobí dobre ak tlačí na krčok

lubka89
17. sep 2009

ahojte dievcata ako? ja som teraz prisla od gynci🙂

miroslava89
17. sep 2009

lubka tehulka?🙂

gabika a este k tomu v dazdi a pomalicky pomaly- no na nervy den,..a otazka..v ktorom tyzdni som?..sama netusim.. to mi envedel povedat ani dr. niekde v 3-4..

slovakia mas maniu na nakupy?😀.. to nevadi ked nevyuzijes pri prvom babu tak aj neskor pri druhom😉

slovakia13
17. sep 2009

mirka
druhe? myslim ,ze nie ....nebude s kym 😒 ja uz nejak nikomu neverim 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre