Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
5. okt 2009

garonka, ja mam toto kazdy den, ze je muz v robote od rana do vecera. Ale tento tyzden bude hadam ok, budem chodit do mesta, mama ma dovolenku, tak aspon si to spestrim 🙂
a havo sa vybuval? 😀 😀

garonka
5. okt 2009

hm ako ti fajne a u mňa i mamina do večera robí 😠 tak budem len ležať ležať a ležať 🙂 havo? ten chrape cely deň najprv pri nohach a teraz sa presunul do svojho milovaneho košíka kde ma 2 vankuše a kopu hračiek 😀

za malou do nemocky nejdeš?

vefi89
5. okt 2009

Garonka, ani nemusim, vraj mala strasne bolesti, tak jej dali nieco na spanie, volali mi z nemocky. A mam tam sestrnicu, ona robi na detskom, takze keby nahodou sa aj zobudi, tak mi bude hned volat.

Ty psy maju ale obry zivot. Ja som dala svojmu do budy deku, aby mu bolo teplo od spodu a on somarik ju naporcoval na kusky asi 2*2cm 🙂
Vsak teraz je to vynimka, ze mam ma dovolenku, lebo inokedy tiez robi od siestej do siestej. Aspon si ju uzijem 😀
Co ste mali dnes na obed?

garonka
5. okt 2009

a akej rasy je tvoj havo? ja mam mopslíka 😀 funí, krochka a chráááááápe 😀 😀 😀

na obedík som mala kuraciu polievku a kurča so zemiakovou kašou a slivkový kompót to bolo od včera, lebo môj drahy navaril ako na hostinu 😀 a vy ste čo mali okrem fajnových šišiek? joj dala by som si aj 20 😀

vefi89
5. okt 2009

ja mam dobermana, taky maly zlaty, zakerny hryzac 😀 😀 (este steniatko, ale driape vsetko, aj mne mikinu) 😀 😀

tak aj ty si mala fajnovy obedik 😝
ja sóm nic ine nevarila, drahy mi pride az okolo siedmej, takze sa mi ani neoplati

Ale kuraciu polievku by som si dala, asi si aj ja spravim zajtra. a este si zajtra spravim makovnikk...mnaam 😀

vefi89
5. okt 2009

inak mopsliky su dobre na umyvanie dlazky nie??To je take male, chlpate 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
5. okt 2009

teraz tak rozmyslam, ohladne toho kociara. nebojis sa, ze ten co si si vyhliadla sa s nim nebude dat chodit po snehuu??Ked ma predne kolieska otocne

garonka
5. okt 2009

joj normalne by som sa k tebe nasťahovala ake ty fajnovinky vypekaš šišky, makovník mňam mňam tak tvojmu drahemu je ale hej 😀

mopslík je také kratkosrsté zvieratko 😀 ti pošlem foto ako vyzera naš 😀

kolieska na kočíku sa daju aj nastaviť aby sa nekrutili, len ja vaham kedy ho objednať nechcem zakriknuť, a bojím sa o babo že až, len pevne dufam, že mi tlak nevyskočí a ani tie pečeňove testy a ešte aj ten porazeny vírus a zajtra sa dotrepem na infekčne a ak bude všetko ok, budem šťastna ako blcha 🙂

vefi89
5. okt 2009

Garonka,

neviem ci by si chcela byvat u nas 😀 😀 hotovy blazninec. a to ze varim fajnovky, neznamena, ze su dobre. Aj tie buuchty na pare sa mi pototo. 😀 ja sa len snazim kuchtit, predsa len som zaciatocnik

Aj ja mam dilemu, kedy kociar, ale rozmyslam, ze okolo 30tt, ked mi spravi sono a bude to ok, tak asi az potom. Ale ci dovtedy vydrzim, neviem 😀

garonka
5. okt 2009

ja tiež chcem počkať do 30tt ešte vtedy pôjdem na utz, len dufam dufam, že bude dobre, i preto sa snažím byť viac v kľude a myslieť len na pekne veci, a som rada, že svojho chrustíka konečne citím to su už kopance 😀 ale včera bol na hokeji nekľudny až potom ma napadlo, že kvôli hluku veď tam tak vrieskali a ešte i hudba hrala že koniec sveta tak som tam bola naposledy 🙂

i ja som začiatočník ale šišky a makovník sa mi nepodarili a ja si na kysnute cesto netrufam, ty si šikuľka 😉

vefi89
5. okt 2009

aj ja som sa dlho bala kysnuteho cesta. Prvy krat som robila asi langose, mozno pred 3-mi mesiacmi. Ale nie je to tazke, absolutne. Sa mi to zda byt jednoduchsie ako ostatne kolace, ci cajove, alebo tak

mala by si byt rada, ze kope, aspon vies, ze je v poriadku.
Ale ten moj Misko si nasiel jedno miesto na mojom bruchu, ale tak sproste, ze ked ma tam kopne, tak ma vystiera, ako to boli. To mam asi 3 cm pod pupkom

garonka
5. okt 2009

no môj tak intenzívne začal sa v brušku vystierať tak pred dvoma dňami 😀 v sobotu to nemalo chybu ako ma kopcoval jedna radosť 😀 zlate to je, hi hi pokiaľ je malinke 😀

ja skôr urobím nepečene kolače, kavove zrna, kokosovu roladu, figovu roladu mňam mňam a aj metrový koláč z bb keksov mňam joj normalne som musela zahryznuť do jablka aby ma neporazilo ako mam chuť na sladke 😀 ale včera som si jeden kolačik dala, to neuškodí nieje to mastné a nezdravé 😀

vefi89
5. okt 2009

A ja sa stravujem nezdravo a predsa som stale tu. A stale som chuducka 🙂 🙂

idem sa pomotat na dvor, aby mi nepreplo by cely den vnutri

garonka
5. okt 2009

ta to ti zavidim lebo ja o takej strave môžem snívať 😔 ale niekedy mi to nevadí kvôli babenku sa obmedzim a rada 🙂

tak sa vyvetraj vonkuuuuuuuu ja si posedím troška na balkone aby som šla na vzduch 😀

paaaaaaaaaaa

garicka
5. okt 2009

Ahojte baby ja len taa

k narychlo ze este sme 2v1

garicka
5. okt 2009

Ahojte baby ja len tak na rychlo ze sme este2 v1 a Neviem dokedy budeme dufam ze co najdlhsie...dufam ze sa mate dobre pozdravujem vas cawte

miroslava89
5. okt 2009

dobre ranko este ste tu niektora 😕

garonka
5. okt 2009

ahaaaaaaaaaaaaa moja smejkuľa garička napisala 😀 😀 😀

garonka
5. okt 2009

Mirka ty si teraz od obeda vstala ? 😕 😕 😕

miroslava89
5. okt 2009

o tretej ma zobudila jedna sestricka 🙄 a potom som zaspala zas 😅

miroslava89
5. okt 2009

garicka snad budete cim dlhsie 2v1🙂oddychujes lekari ta maju pod dozorom tak bude dobre🙂

miroslava89
5. okt 2009

garonka co si porabala cely den?🙂

vefi89
5. okt 2009

jeeeeej Garicka, konecne si sa ukazala 🙂

garonka
5. okt 2009

dobry večer 😀

garonka
5. okt 2009

bude tu niekto?????????????

Mirka ale nič len som ležala a ležala a tak som naštvana na svojho stareho že až, ale radšej sa ukľudnim tym, že budeme spať oddelene lebo ma porazi z neho 😠

valria321
5. okt 2009

ahojte tehulky ako sa dnes mate????garonka ak sa smiem opytať ako to vyzera z garičkou vydrži babo donosiť až dokonca či sa ešte nevie???

zazalienka
5. okt 2009

ahojte, zdravím všetky kočky..

xxveronikaxx
5. okt 2009

Ahojte baby tiež som chodila na tu stranku a znova sa tu vraciam už som po porode mala má už mesiac chcem vam poradiť aby ste sa nebali pôrodu,boli to ale da sa to zvládnuť po pôrode je najkrajšie držať svoje bábätko v náruči a vtedy už zabudnete aj na tu bolesť. 🙂

valria321
5. okt 2009

xxveronikaxx dakujeme za podporu ja už sa tiež neviem dočkať kedy budem malú držať v rukach🙂

zazalienka
5. okt 2009

jooooj Veronika, to určite budem tvrdiť aj ja keď mi bude Miško vrieskať v náručí🙂) zatiaľ mám katastrofické sny.. ale cez to všetko sa nenormálne teším.. až ho budem držať na rukách..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre