Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
7. okt 2009

aj ja som mala taky tlak tiež som nechapala z čoho, a dali mi ako diagnozu hypertenzia vyvolana ťarchavosťou 😕 pchali do mňa magnezium infuzky a dopegyt ale z toho som spala ako zarezana 🙂 a bielkoviny v moči nemaš ? ja som v nemocke dvakrat zbierala 24 hod moč, no katastrofa, cik do poharika a šup do fľaše 😠

miroslava89
7. okt 2009

a sa cudujes co ja tolko spim... ja prespim polovicku dna stale...
a bielkoviny nastastie nie..aa to zbieranie moču je fakt katastrofa..ja som len raz zbierala ale pripadalo mi to trapne 😝

idem volat manzelovi potom sa ozvem..ahoj zatial..

garonka
7. okt 2009

ha tak pchaju do teba dopegyt ale tlak by mohol pomaly klesať veď maš tam pokoj a vraj i prechadzky prospievaju mňa sestričky z postele doslova vyhadzovali ale ako som mohla isť vonku keď som bola cez deň ako prizabita z toho dopegytu 😀

tak tak katastrofa, ja som zbierala dvakrat v nemocke a raz doma no des, trapne ale nechutne cik do poharika a šup do fľaše môj drahy si robil zo mňa srandu 😝

vefi89
7. okt 2009

uz som tu aj ja, ale asi ste mi usli??

v kulturaku sme mali vypredaj, tak som bola na mini nakupoch. Konecne som si kupila nohavicky, co sa do nich zmestim, lebo vsetky ostatne ma uz tlacia

Garonka nestresuj sa, vsak to bude v poriadku.. 😉

garonka
7. okt 2009

vefi vítaj 😀 aj u nas v kulturaku na dedine kde som bývala su nakupy zajtra moja mamina tam zajtra ide aby eura rozkotuľala 😀

joj nerada stresujem len bojím bojím a tvoje vysledky na toxo čo si mala pozitívne su ok?

vefi89
7. okt 2009

zatial neviem, v pondelok idem znova na krv, takze som moc zvedava, ako to dopadne. Dufam, ze to bude v poriadku a ze sa Miskovi nic nestalo
Aj ja sa bojim, ale dako si to nepripuustam, stale si opakujem, ze to bude fajn 🙂

garonka
7. okt 2009

tak sa pokusim aj ja len cmv je horšie ako toxo 😔 ja idem na krvičku zajtra ráno a vysledky budem vedieť o týždeň tak sa budem modliť aby bolo všetko ok ok ok ok 😉

vefi89
7. okt 2009

aj ja sa budem, aj za teba, aj ked som neveriaca 🙂

co mas dnes naplane okrem nic nerobenia? 😀

garonka
7. okt 2009

idem konečne pod nožnice 😀 😀 😀 nech si dam vlasky do poriadku take ich mam ako ošklbane a idem aj tu oproti do obchodíku bocian baby pokukať na vecičky lebo Gabike do nemocky treba a pokupim i sebe alebo radšej počkam po tých výsledkoch 😔

už si uvarila cestovinky? ja som si dala kuracie labky do rury piecť 😀

vefi89
7. okt 2009

😀 este som nevarila, to zacnem okolo tretej, aby mal aj rah teple, lebo ked sa to zohrieva, uz to nie je take dobre..

Tak chod minat dukaty 😀
ja idem pravdepodobne o postele zlahnut a telku kukat 😀 😀

pekny dnik prajem

garonka
7. okt 2009

aj tebe krasny dnik a prikvitni ešte sem lebo ja potom chytam absťaky ak tu nik nieje 😀 😀 😀

miroslava89
7. okt 2009

garonka mozno by prechadzky aj prospievali len mna z postele velmi nechcu pustat-kvoli krcku,,

inaaac ja mam chut na pravu nefalsovanu Vifonku 😀

garonka
7. okt 2009

jaj to som si myslela, že kvôli krčku musíš ležať mňa zas doslova z postele vytrepali 😀 ale neboj tlak klesne maš tam pokoj, kľud, ležíš aj lieky zaberaju, treba trpezlivosť 😉 pre male babenko 😉

vifonka ? a to je coooooooooo? som vedľa 😀 inač Gabika sa na teba stále pyta a idem ju kuki do nemocky na buduci týždeň 🙂

miroslava89
7. okt 2009

sackova polievka😀:.uvaris vodu zalejes ten onen obsah sacku a jes😀..mnam😀

pozdrav gabiku ked pri nej budes🙂 ..kurnik ze nie som v saci 😖

len som zvedava ze kedy ten tlak klesne..bojim sa ze bue neskoro ked klesne..

garonka
7. okt 2009

jaj sačkova polievka taka kde je plno rezancov? 😀 😀 😀

jasne pozdravím no ona teraz leží tu v KE vo fakultnej nemocke nieje v šaci preložili ju tu do ke 🙂 a domov už pôjde s Mišatkom 😉

neboj klesne i ja som bola zufala, prečo ani za svet neklesal, a už keď som videla tlakomer mi bolo zle a keď mi internistka namerala 160/90 som ostala v šoku keď rano o piatej mi merali a bol 80/80 🙂

miroslava89
7. okt 2009

presne taka 😀..ze ti v nej lyzica stoji😀..juuj dala by som si taku polievocku..

preco ju prlozili do fakultnej??..ale ona ma do terminu uz nie velmi daleko ze??..

ja som zvedava kedy klesne mne,..a kedy ti zacal klesat po dopegyte?

garonka
7. okt 2009

lebo je riikovy prípad ma maximalne rizikove tehu a musí ležať do konca pôrodu myslím že do 32tt alebo viac, a na gyn.oddelení bolo všetko plne tak ležala na novorodeneckom oddelení ale rodiť by chcela v šaci tak ju tam hadam preložia.

ja som brala dopegyt 2x1 rano a večer klesal mi tlak po týždni a potom hepatolog kazal vysadiť, lebo mi davali potom lieky na pečeň stále som mala 120/80 idealny tlak a vždy ráno o piatej 80/80 😅 teraz beriem len magne B6 a furt mam 130/80 a keď sa rozčulim aj 140 😔

miroslava89
7. okt 2009

pozdrav ju potom odo mna a povedz ze jej drzim palceky nech vydrzia co najdlhsie pokope 😔 😵

co by ja som dala za tlak 120/80..ach jaj..

vefi89
7. okt 2009

Uz som tu znova 🙂

Mirka ja mam opacny problem, ja mam od malicka strasne nizky tlak...Raz som dokonca odpadla a namerali mi 60/20. Ale ono sa ti to liekmi upravi a bude dobre uvidis 🙂

konecne uz mam obed, idem papat a citat vas 😀 😝

garonka
7. okt 2009

vefinkaaaaaaaaaaaaa ahoooooooooooooooj už si poleňošila? ja som dnes zas slamena vdova 😔 ale v piatok berie drahoušek voľno tak som zvedava aky program mi urobí 😀

vefi89
7. okt 2009

garonka aj ja som sama...
ale donedavna som buvala, takze cas isiel rychlejsie 😀

garonka
7. okt 2009

ja som ani nejak nevedela zahajať a to ťahalo chrapať najmenej stokrat ľahla som ale nič a furt som sa postavila havo raz vodu pil, potom poštarka otravovala a nakoniec susedia buchaju dverami lebo dnu nosia veci ☹

vefi89
7. okt 2009

ja som zasa povodne nechcela spat, len som sa vystrela na posteli, ze idem kukat telku a ani neviem ako a uz som bola tuha 😀 a tiez ma zobudili susedeje deti

a konecne som sa napapala, a taku dobrtotu mam, ze uz hltam trti tanier 😀

garonka
7. okt 2009

a čo fajnove si mala? ja som mala kuracie labky a zemiakovu kašu a o piatej keď mi ide serial si urobím krupicu mňaaaaaaaam 😀 😀 😀

garonka
7. okt 2009

Mirka jasne pozdravím 😉 a len pekne odychuj 😵 neboj tlak sa ti upraví 😉

vefi89
7. okt 2009

griiiiz dala by som si aj ja, ale nemam mlieko, lebo babky boli v obchode skor ako ja 😠

syrovu omacku a cestoviny predsa 😀 😀

tak sa tesim na draheho...ale strasen ma taha za byvalim, a som na vahach, ci je to normalne, alebo nie.. Este som totiz za nim nebola, ale taaak by som chcela ☹

vefi89
7. okt 2009

a aky serial, hadam ne telenovelu, ve sa zdalo, ze si normalna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
7. okt 2009

vefi a kedy si daš to rande s byvalym veď jedno kafčo a kolačik je v pohodeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀

joj na jednotke ide serial Sila lásky to rada kukam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 veď tu leňoším v obyvačke a v telke nič normalne tak som objavila ten serial 😀 😀 😀 😀

moja treba rano skoro vstávať keď chceš mať nakupene všetko lebo baby dôchodkyne vykupia všetko čo im príde pod ruku a potom horekuju ako sa euriky raz dva stracaju, hlavne, že maju krásne dôchodky 😠

vefi89
7. okt 2009

vsak ja inokedy uz okolo osmej doma z obchodu a dnes som sa len o osmej vybrala

ved hej, ale mna to laka uplne inak. Jasne, ze mi bude stacit, ze ho uvidim, ale predsa je to pekny chlap a vzdy ma dostane svojimi recami. tak ma mrzi, ze som od neho odisla, vsak som sa mala pri nom ako v siedmom nebi. fakt, to je tip chlapa, na ktoreho sa kazdy pozera a taaak mi ho zavideli..aj jeho dcerku som velmi lubila.. ☹

ale dnes som bola na poste, drahemu som objednala narodeninovy darcek, len skoda, ze prisiel dva mesiace po unuse, ale hadam bude rad, okrem toho, ze bude nastvany, ze som bola autom 😀 😀 mozno ani nezisti, ze osm bola, zaparkovala som tak ako bolo pred tym, al on je tak prefikany, ze na to vzdy pride

andy_rs
7. okt 2009

Ahojte kočky, no konečne som sa sem už po dlhom dni dostala :D,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre