Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
7. júl 2009

prajem vam pekny zvysok vecera..moj drahy ugriloval specialne pre mna stiplave klobasky tak sa idem naplnit do sytosti a povenovat sa mu trosku🙂,zajtra sa uvidime🙂

aninka89
7. júl 2009

baby ďakujem.... preto som sa pýtala lebo tak ako vy chodim na víkendy a niekedy aj cez týždeň k našim do iného mesta a neviem či potom budem môcť. Tu v bytovke by mi asi "šiblo", muž je od rána do večera v práci a ja sama ako prst v cudzom meste ☹ svokruš sice hneď vedľa, ale to je horor 😠

andrejusa
7. júl 2009

garicka... na rozikovom tiež chodia kontroly? takže tam sú asi tiež len vychádzky a musíš byť doma? to som nevedela, som si myslela, že môžeš behať kade tade.

Čo sa týka vecičiek, tak naši majú v nadstavci plllno oblečka po mojej mladšej sestre a jasné že si aj my ešte pokúpime nové, ale tie staré budú dobré na také domáce lozenie. Ja sa ešte neodvážim nič kupovať kvoli poverám. Ale chodím sa kochať do obchodov a na tunajší bazár. Kočík si asi zaobstaráme odtiaľto z bazáru.

aninka89
7. júl 2009

predstavte si že chodia kontroly na hocijaké, nielen na rizikové....kamoška je tiež tehotná, je PN od začiatku a kontrolu mala as 4x, a to dokonca aj cez víkend.... a aj 5 minút po dvanástej, pričom vychádzku má do 12tej....
normálne som sa čudovala

andrejusa
7. júl 2009

no neviem čo by urobili, keby ju nenaši doma... čo by ju poslali do práce??? keď nemôže pracovať? ale tí čo naschval marodujú, lebo sa im nechce chodiť do roboty nechodia buzerovať... to je ale!

aninka89
7. júl 2009

že vraj keby nenašli doma, nevyplatia dávku za celý mesiac, ich nič nezaujíma, žiadne vysvetľovanie alebo niečo také.... 😠

garicka
7. júl 2009

to sú strašní ľudia na tej kontrole. to fakt chodia aj cez víkend? sakra... ale aj tak na nich cez víkendy čakať nebudem... však to je fakt na zbláznenie keď musíš stále sedieť doma. pokiaľ sa mi ešte treba učiť tak je to OK, čas sa mi vyplní, ale teraz keď nemám školu tak neviem čo budem toľko robiť doma - možno spravím všetko čo som si odkladala na neskôr 😀

garicka
7. júl 2009

aninka - a teba kam zavial vietor bývať? 🙂 ďaleko od vašich?

aninka89
7. júl 2009

50 km.....nie až tak veľa ale pre mňa a našich dosť.... prehovaram muža aby sme išli bývať tam k nám, tak neviem, kvôli tomu sme asi týždeň poriadne nehovorili ☹ A Ty si ako na tom?

garicka
7. júl 2009

no ja som na tom lepšie, je to len cca 10 km, takže autíčkom som "doma" tak za 10 minút. a keby ste bývali u vás, tak by ste boli vo svojom? alebo u vašich?

aninka89
7. júl 2009

u našich nie, chcem aby sme si kúpili svoje, hoci len malé ale NAŠE.... tu sme síce sami ale vo svokrinom byte, už bude rok čo ho na nás prepisuje a stále nič, pohár mi už pretiekol... mužiček chcel robiť detskú izbu no povedala som že pokiaľ nebude naše, neinvestujem tu ani halier....iba do svojho

andrejusa
7. júl 2009

Ja som svojho svokra nepoznala,a le moja svokra je totállne najpríšernejšia a teraz keď by som mala byť v najväčšom kľude ma najviac terorizuje. Došlo to až tak ďaleko, že sa s ňou s drahým absolútne nerozprávame. Takže opatrovateľku pre bábo budem riešiť asi cez nejakú agentúru, lebo našich mám v Blave. 😒

garicka
7. júl 2009

tak to máš pravdu, mám známych ktorím tiež tak "prepisovali" bytík, oni tam prerobili kúpelňu, vecko a ostatné veci v byte a nakoniec aj tak šli do svojho. my bývame už len so svokrom, ale tiež je to na .... neviem ako to bude keď bude na svete mimi.... tiež tu manžel vložil dosť peňazí aby to zľudštil na poschodí, ale ja som tiež povedala že tu už nedám ani korunu naviac ak to nie je potrebné. ja sa už teším kedy budem vytvárať detskú izbičku, takú na začiatok malinkú a postupne to bude väčšie, no najviac ma zlostí že ju chceme maľovať až niekedy pred termínom pôrodu a ten mám na vianoce, tak to budú fofry.

garicka
7. júl 2009

andrejusa - možno natrafím na nejakú milú paničku tam u vás. ja tiež neviem či nebudem niekoho zháňať k malému keď budem mať štátnice na druhý rok lebo som bez mamy aj bez svokry, takže na všetko sama. trochu sa toho bojím či to zvládnem keď že je to prvé mimi, ale dúfam že aspoň tety pomôžu 🙂

garicka
7. júl 2009

andrejusa - som chcela napísať natrafíš 😀 a nie natrafim - sorrky

andrejusa
7. júl 2009

hmmm, tiež to máš podobné. Možno aj švagrovci a nejaká kamoška. A potom to bude chcieť nejakú prácu, kde by som pracovala len do 16hod. kvoli škôlke, ale to už som veeeľmi ďaleko. 😀

aninka89
7. júl 2009

to s tým bývanim je na....a teraz keď som tehotná, stále viac a viac ma to zožiera....asi hormóny....

garicka
7. júl 2009

asi fakt hormóny... človek rozmýšľa nad tým ako to bude keď príde mimi, aby mu zabezpečil čo najlepšie podmienky pre život a bývanie. najviac ma hnevá to, čo neviem zmeniť 😠 . tak si poviem že sú na tom ľudia horšie ako ja, ale hneď na to že sú aj takí ktorí sú na tom lepšie.... asi fakt tie hormóny ... 😀

aninka89
7. júl 2009

je to tak ☹ Idem poleňošiť k telke tak vám prajem pekný večer a potom aj dobrú nôcku

garicka
7. júl 2009

baby idem aj ja si dať ešte sprchu dobaliť veci do nemocnice a myslite na mňa prosím. keď sa vrátim domov tak sa ozvem, ahojte a dobrú nocku prajem tiež 🙂

andrejusa
7. júl 2009

ahojte a pekný večer. Držím palce, nech všetko dobre dopadne. Potom sa hneď ozvi, papa

slovakia13
7. júl 2009

baby jak je vam fajne a ja musim utekat do prace 😝
garicka az vsetko dobre dopadne 😉
vcera sa mala rozhodla ,ze bude sediet na mojom mechury sinterka a ja som potom celu shiftu sedela na vecku 😀 😀 😀
ahooooooj

jespera
8. júl 2009

Ahojte Tehulky, chcem vas poprosit o radu?
Kedy ste vymenili klasicku podprsenku - za tehotensku - alebo nejaku inu?
A co pouzivate na prsia, mne v 12. tyzdni hrozne popraskali okolo bradaviek, som z toho dost prekvapena, podla mna je to skoro.
Dakujem.

aninka89
8. júl 2009

ja doteraz nosim klasika normalne podprsenky len som musela kúpiť väčšie a až včera som si kupila jednu kojeneckú ale budem ju používať až po pôrode. neviem ako ostatné dievčatá no ako som už písala, natieram sa olivovým olejom a elastinom z lekárne

monika131
8. júl 2009

Ja tiež nosím normálne podprsenky, iba väčšie ako som nosila do teraz.
Ja si natieram prsia detským olejom a bruško elastinom Q. Také maličké strie sa mi na brušku objavili asi cca v polovici 4 mesiaca ale už je to preč, elastin Q všetko vyriešil. 😀

garonka
8. júl 2009

ja takisto nosím zatiaľ normalnu podprdu len kostice ma tlačia
monika
môžem sa opytať aky olej používaš Johnsonn baby? strie sa mi zatiaľ nerobia len som spozorovala take maličke na stehnach 😒

kacica
8. júl 2009

ahojte prosím o radu dnes som si chcela robiť test po týždni meškania... a ráno som sa zobudila s krvácaním pritom som bola neskutočne unavená, mala divné chute a občas mi bolo aj zle ale bábätko mi asi odišlo, však? ☹

slovakia13
8. júl 2009

ahoooooj
baby aj vy mavate take strsne vykyvy nalad? Dnes som asi stala lavou nohou z postele 😢 stale sa mi chce plakat 😒 asi hormony,so mnou mavaju a poriadne!!!!!!!!
ja tiez nosim normalne podprdy akonecne mi zacali byt dobre 😀 😀 😀 pri mojich nulkach mi boli vsetky velke.....ale prave teraz som nadmieru spokojna 😉

bambulik76
8. júl 2009

ahojte, výkyvy nálad má asi každá tehotná žena skôr či neskôr. Len niektoré si to viac uvedomujú a iné menej...Ja občas tiež ☹

maja177
8. júl 2009

baby mna posledne dni strasne svrbi cele telo. myslite ze to moze byt spojene s tehu? 😔 uz som stoho zufala, stale sa len skrabem jak keby mam blchy alebo co, pritom nemam ziadnu koznu chorobu ani nic...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre