Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
25. jan 2010

lusy ahooooj
akdarka ta uz poslala rodit 😉 😉 😉
sak a nechcela by si to uz mat za sebou?

garonka
25. jan 2010

leni nie nie ešte nie nech si pekne v brušku poleží a ponaťahuje sa 😀
potom mi budu veľmi chybať papučkove a pyžamkove dni

vefi sem potom troška nakukne čo tu nove

a zas sa bavíte o jedle? ja dnes budem na diete včera ma prepadlo obžerstvo, dvakrat som naložila polievku na obed a dvakrat francuzske zemiaky a do večera som miešala všetko možne 😅

janefonda
25. jan 2010

akdarka presne to so povedala, ze ked mi berie krv to nie je problem, ale dva krat ma pichla do prsta, to je hrozneeee...boli to a je to take neprijemne. Mozem byt len rada, ze nie som cukrovkarka. Cestujem v stredu!!!Konecne!
garonka vidis uz ta tu posiela kazdy do porodnice 😀

miroslava89
25. jan 2010

ja objednavam priamo z restiky takych 9-10 domvo od nas je jedna perfektna restauracia nie draha a varia celkom dobre🙂

garonka ty co tu robiis? a my smesa tesili ze rodis 😅 😀

dugyna
25. jan 2010

jjana ja som alergicka tiez..alebo bola som..od malicka mam nejake zviratko
teraz mame s drahym hafana..a este mame aj 2andulky a 1papagaja 😉

praveze on nema zase taky respekt pre babami..ale vie ze sa snim hraju a on sa tesi..dokonca vcera sa hrali na schovavacku..dali cakat v kuchyni a potom ho volali.xixi ..alebo sa s nim hraju na veterinaryk..taky su zlaty ked sa hraju.xixi 😉

a ten maly co tu bola navsteva..tak sa nahalai a nas go celeho furt olizoval..a najlespie bolo ze ked sa aj za nim rozbehol vzdy zabrzdil tesne pred tym malym..a pocuj ten chlapcek mu jednu bacol po nufaku,potom ho drzal za papulku atahl za kozu..a vsetko mozne a pes drzal a v poho..jedine ked mu isiel chlapcek prstekom do oka tak vtedy mu labkou zachytil ruku..

lenocka podla mna je garonka akurat zrela na porod..je sice v 37 ci 38tt ale maly je o 2tt vacsi a podla mna aj starsi..takze v lkude uz mohla ist robit..

xixi ja som sa tiez narodila o 3tt skor..teda podla lekarov podla mami akurat

garonka
25. jan 2010

Miruškaaaaaaaa ja som ešte len 37 tt no a keďže mime je veľke tak radšej nech si ešte počka 😀 i tak utz skresľuje hodnoty že jo?

dugy mam čas mne sa ešte nechce 😀 ja budem rada ak vydržíme do 3.2 😵

lenocka84
25. jan 2010

dugy myslim ze maly sa rozhodne sam, uvidime

k tym alergiam baby, oficialne mam alergiu, na par veci, neberiem ziadne lieky ani nic, a ani sa neprejavuje
dlhodobo mame psika, takze ten postup s privonanim babatka sa mi zda super, budem praktizovat

garonka
25. jan 2010

mirka čumakujem do papierov to 1,5 cm hrdlo uzavrete a tuhe je čo? krčok? lebo nerozumiem sa do toho a mne primarko z nemocky povedal, že je šecko oki

garonka
25. jan 2010

leni ešte vefi musí vydržať a sranda pôjdeme do špitalu obe naraz 😀

dugyna
25. jan 2010

jej ahoj garonka 😉 😀 a ty si este neni maminka??? 😀 a my mse sa uz tesili za teba 😀

jane to aj ja nenavidim pichanie do prsta..takze koli tomu sa na to vysetrenie netesim a super ze je vsetko ok.

ste sa mi baby pomotali..jane ty zijes v rakusku a mirka ty kde?

ide papat

miroslava89
25. jan 2010

garonka utz skresluje hodnoty ale bud ubera alebo pridava cize nikdy nevies..

garonka
25. jan 2010

aj ja mam hafana ten sa zblazni ak pôjdem na dočasny pobyt do nemocky, aj keď som bola predtym 3 týždne zo začiatku trucoval ani nejedol ale ako som prišla domov len na mňa kukal kto to je 😀

jjana17
25. jan 2010

dugyna, no pokial sa zvieratam nerobi zle ze su v pohode tak si myslim ze aj na deti su dobre, vsetko zalezi od povahy psika a a aj od majitelov, ja by som hafana aj brala lebo cele dni som sama doma manzel chodi domov po 17tej a pre mna to je utrpenim, kedze som na PN a bojim sa ze pride kontrola

garonka
25. jan 2010

dugy dobru chuť čo fajne maš?

ja budem jesť až o hodinu nech sa dnes neprejedam 😅

garonka
25. jan 2010

naš havo zbožňuje deti ale zase svokrin pajedny ratlík deti neznaša tak dufam, že dovtedy niekam sprataju, môjho synovca poriadne pokusal len preto že ho chcel jemne pohladkať 🙄

janefonda
25. jan 2010

dugyna no treba to vydrzat aj ked je to neprijemne 😒
Dnes som inak nakupovala, nohavicky sietovane do porodnice a vlozky, tiez klobuciky na kojenie a bola som si obzriet kocare, a odsavacky....tam sa musim este rozhodnut co kupim... 😉
dnes je to tu ake plne, tusim mame vela volna 😀

jjana17
25. jan 2010

garonka no tak to je zle ked je takyto na obycajne pohladkanie, podla mna ked raz kusne bezdovodne a dieta tak taky pes nema co robit pri ludoch

miroslava89
25. jan 2010

mirka zit v taliansku😉

a garonka tuhe znamena ze mas krcok pevny.. teda ze sa neotvaras ani nic podobne.. pred porodom musi krcok zmeknut skracovat sa a az tak otvarat 😉 kym ho mas tuhy tak sa dokopy nic nedeje,.

garonka
25. jan 2010

jane i ja mam sieťovane nohavičky do pôrodky a čo ma prekvapilo v prvy deň pôrodu ich nemôžeme mať až druhy deň
odsavačku mam elektricku Medelu ale na doma, lebo tu som vyfasovala od švagrovej ona chcela vyhodiť a do pôrodky si kupim aventku ručnu lebo ta elektricka hučí ako parny motor 😀

garonka
25. jan 2010

mirka jaj ja sa preto pytam, lebo ty sa v tom moc vyznaš
no tak super preto mi pan primarko povedal, že to bude ťažky pôrod keď môj krčok je tuhy a uzavrety a neviem ešte ako zabarikadovany 😲
budem v šaci no je tam riadny natresk tak som zvedava pri Tomašu budem rodiť to ho poznaš že jo?

a tvoja malinka Harmony je dnes akčna? joj ako sa mi to meno veľmi pači aj drahy vravel, že super meno krasne ženske 😉

miroslava89
25. jan 2010

garonka ja mam tie krckove veci nastudovane az az... co by ja som dala za taky krcok aky mas ty 😔 ach jaj..
a poznam ho😉

a malinka je akcna stale ked pri nas nie je jej ocinko😅.. ked je moj manzel doma a pri nas v izbe tak sa ani nehne..
aj mne sa konecen zacalo to meno uplne pacit🙂 leen drahy zacal vymyslat ze chce dve mena.. harmony a druhe este nevie,..

dugyna
25. jan 2010

myslela som si mirka..len ste sa mi domotali trosku tak radsej sa opytam.a drahy je slovak?

garonak slepaciu polievku..a vyprazane kuracie prsia s pyre a kypustickovym salatikom
a mirka ti to pekne vystizne napisla..ked pojdes rodit krcok zmekne a skrati a zanikne..

jjana garonka to aj moji buduci svokrovci maju takeho hafan..ze ze tu mensiu dceru kusol..a ani ja ani drahy toho maleho maltezaka ci kera ona to je nemusime..taky ustekany hafan rozmaznany

lenocka ja chodim uz len na tie injekcie na alergiu..ale inak som uz v poho..

jane a kde si kupila gatky?v lekarni?

inak tie nadstavce na prsniky kupujete silikonove?

garonka prosim ktore tesco vlozky to kupujes?

garonka
25. jan 2010

mirka nebojaj bude všetko dobre ja som tak rada ako si to ďaleko dotiahla pozeram že svieti 22tt
a ja že to mam ten krčok zly lebo bruško tvrdne furt 😠 a najviac ako sa mi maly prevalí na pravu stranu svojou vahou svrdne ako skala a urobí sa špicata veža 😀
jo primarko je oki, len ma poriadne vystrašil a bracho ho zjazdil poriadne lebo čo rodia sa i 4500 g decka no a môj maly nema taku hroznu vahu jaj

a ak sa malinka hybe ona da vedieť tatovi že je v pohybe? naš kuvik ani za svet ak drahy položil ruku stíchol a toto robí doteraz len teraz sa už iba prevaľuje 😅

dugyna
25. jan 2010

garonka to nehovoril preto primar..krcok sa ti raz dva zmekne a skrati a zanikne.. 😉
akoze nebudem moct mat gatky prvy den to co budem mat?ich poslem do r..i
a garonka na co ti je v nemocke odsavacka???nechces kojit?

mirka inak fakt Harmony je pekne meno

jane a gratulujem ze mate ok vysledky

garonka
25. jan 2010

mirka a hlavne by som chcela nízky tlaaaaak už sa mi dvíha hore vo štvrtok som mala 140/90 ale to vraj oki, no primarko povie, že nie ako ho poznam ah jaj 😔

garonka
25. jan 2010

dugy heej ty take fajnovinky ješ? mňam
no tak tie vložky majú v deckom oddelení ako plienky, je to také ružové balenie, 12ks a je tam napísané Maternity towels x12 a značka je to Tesco Mum´s Care.
len teraz neviem či ich je lebo každá ich skoro kupuje

nohavičky neodporučaju kvôli stehom a ja sa pytam sestričky na poradni a to ako mam chodiť ? no tak len vložka medzi nohy bez nohavičiek a hotovo ja vravím pôjdu do kelu aby mi dakde vypadla? no určite

a kojiť budeme to jasne ale pre prípad je dobre vziať odsavačku ale nevezmem prinajhoršom kupi mm 😉

miroslava89
25. jan 2010

dugyna my sme obaja slovaci..len drahy mal problemy na slovensku s firmou a preto musel presunut firmu sem do tal. preto sme tu..

garonka tato len raz svhytal od malej kopanec do lica😅.. a odvtedy on netusi vobec kedy sa hybe stale ma upozornuje ze ked sa mala bude hybat nech kricim na nho lebo chce kopanec.. ale kym pribehne tak mala je uz pokojna...
a ja to musim dotiahnut aspon do 28tt-co doktor hovori ze ak to tdotiahneme tak bude zazrak..a nasa mala je tiez podla ultrazvuku malicka naposledy mala niecio tesne okolo 300g a vecsina deti v takomto stadiu tehu ma cez 350g..

miroslava89
25. jan 2010

dugyna aa dakuejm za pochvalu mena🙂

a garonka tebe sa ten tlak este stale neupravil? som myslela ze tlak sa casom upravi..

garonka
25. jan 2010

mirka od začiatku som mala taky šaleny tlak potom cele tehu oki 120/80 130/80 a teraz vo štvrtok 140/90 ale je hraničny ak by spodny bol nad 100 ma posiela do nemocky 🙄
berieš niečo na tlak? ty už maš v pohode?
neboj ja si myslím ak v kľude ležíš a maš maximalnu oporu draheho tak vydržíš aj dlhšie nielen do 28tt 😉 lebo tvoj drahy je užasny chlap koľko si nam o ňom písala 😵

jjana17
25. jan 2010

moja sestra mala len tlak 130/90 a hned ju posielali na interne a brala nejake lieky na tlak,,,,,,a argument ze len u doktroky ho ma vyssi z nervov neuspel, lebo doma ma otec nas tlakomer tak si poctivo aspon raz do tyzna merame ci je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre