Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
24. júl 2009

inak sa straaaaaasne nudim a jem same sprostosti....uz sa tesim ako mi bude zle

inka28
24. júl 2009

no s tymi cigankami veru nezavidim, ale tu su zase jugosky take agresivne.
Doktora by som najradsej uz davno zmenila ale myslim, ze sa to tu nemoze, ale nie som si ista. Ked som sa pozalovala mojmu muzikovi, ze aj sestricka je taka svina na mna, tak povedal ze na buducu pojde so mnou a narobi tam poriadok, on je svajciar moze si to dovolit.
Lebo naposledy ked som tam bola bola predomnou jedna mlada jugoska na tu sa sestricka usmievala abola strasne mila, ako nahle som sa bola ja nahlasit tak na mna pozrela ako keby som jej nieco ukradla. Brala mi z prsta krv s tou pichacou pistolou no skoro mi prerazila s nou cely prst. 😠

garonka
24. júl 2009

slovakia

my sa tu škvaríme v tom pekle a vy v UK mate super chladno a aj prší vam sesternica mi volala, tak letím do UK hneď 😀 😀 😀 😀 a čo také miešaš? ja neriskujem lebo rano ma tak prehnalo až sa môj pes zľakol 😀 😀 😀

slovakia13
24. júl 2009

garonka
prstami doktor zistuje aky je krcok a ci sa neotvaras,to bude doky robit aj tebe

slovakia13
24. júl 2009

.....myslim ,ze mi uz mame jesen a leto uz je fuc 😝
tak prave som do seba naladovala cucoriedky,cokoladku,zmrzku........

garonka
24. júl 2009

slovakia

jaj toto viem to mi je jasne ale v 16tt? čo by tam hľadal nie? no som zvedava na seba 😀 lebo som strachopud

garonka
24. júl 2009

mňam cekom dobra kombinácia a k tomu ešte melón 😀

inka28
24. júl 2009

garonka to je stary primar moze mat takych 60,
u nas tiez prsi, tma ako v rohu.
slovakia mne to robi od zaciatku pokazde. naposledy mi som sa uz potesila, povedal ze si mam iba lahnut ze bude tym pristrojom pocuvat iba srdiecko malinkeho, no ale potom zahlasil ze nohavicky vyzliect uz som vedela ktora bije... hnusak a ze by bol citlivy sa tiez neda povedat.

inka28
24. júl 2009

slovakia to vysetrenie z vnutra si tiez myslim nie je dobre.Teraz naposledy to bolo strasne neprijemne mala som pocit ako by tam prehrnal creva. 😝 A ked ich do nna daval tak ma to dost bolelo az som sa mykla.

slovakia13
24. júl 2009

meloooooon ,boze -stale som nevedela definovat na co mam chut 😀 😀 😀

garicka
24. júl 2009

no baby mňa doki vyšetruje stále zospodu a aj mi berie stále stery kvôli tomu či nemám zápal alebo infekciu a ako povedala slovakia, sledujú aj krčok.

inka tak to ti nezávidím takého dokiho, nech tvoj mužíček tam spraví poriadok aspoň s tou sestričkou, ak sa už nedá urobiť poriadok s ním 😉 .

ja tiež dnes do seba ládujem všeličo a naposledy som jedla mandarinkový kompót ale už mi ani nechutil, ale stále by som len jedla, tak po malých kúskoch hádžem do seba niečo aby som ošalila môj rozum 😀 . včera som si kúpila veľkú dyňu a hneď sme ju museli aj vyhodiť lebo bola taká prezretá až bola kyslá a táááááááák som sa na ňu tešila. ☹

garonka
24. júl 2009

keď už ten doktor nechce vziať do ruky kliešte tak nech stymi rukami vyšetruje citlivejšie si myslím , musí to byť nepríjemne 😒

slovakia ale červeny melón nie? lebo žltý by som už do ust nedala , nech žije melón 😀 😀 😀 😀

garicka
24. júl 2009

môj doki keď ma vyšetruje zospodu tak ani to necítiť, ale zas mi robia kvôli tomu môjmu krčku utz zospodu a to ma už strašne bolí, tiež akokeby ma to chcelo roztrhať, taká strašne pichľavá bolesť a vo štvrtok to absolvujem zas, tak už teraz sa bojím, ale potom ešte urobia utz cez brucho a keď vidím mimi tak tá bolesť pomaly prechádza, minule keď mi robili utz zospodu tak až do večera ma z toho bolelo brucho. 😖

inka28
24. júl 2009

taky melon to je parada, mnam. Vecer ideme nakupit , tak ho hned pripisem na zoznam.

slovakia13
24. júl 2009

inka
na tojom mieste by som tam prisla nabuduce s priatelom ,alebo okamzite zmen doktora

uz som si nasla kocik ,ktory chcem 😵 tak asi ho idem objednat 😀 😀 😀 inak aj vy ste tak strasne nerozhodne? minule som tyzden riesila aku odsavacku na mlieko chcem 😎

garonka
24. júl 2009

ja už ani neviem čo jesť v horučave mame jesť ľahke jedla, to mame jesť šalaty? mňa nezasytia a keby som ich jedla hneď siahnem po čokoláde, a melóne 😀 😀 😀 😀

zajtra mi mužík navari kuraciu polievočku len druhe jedlo si mam vybrať čo chcem 😉 ale buchty na pare robiť nevie 😀 😀 😀 😀 tie ma čakaju i maminky 😀

letím na poštu ešte sem prikvitnem 😀 paaaaaaaaaaaa

slovakia13
24. júl 2009

baby ja doma melon nemam ,strasne ste mi narobili chute 😝

garicka
24. júl 2009

mňa zajtra čaká plnená paprika alebo kapusta, podľa toho čo mi spravia, ale aj tak sa tešíííím. akurát som dojedla jogurt, ale melón je melón ... 😎

inka28
24. júl 2009

mne stale radia s kocikom pockat, zevraj sa kupuje az po porode, ja neviem.
slovakia a to tu odsavacku potrebuje kazda zienka?Sorry, ze sa tak sprosto pytam ale ja sa v tychto veciach vobec nerozumiem.

slovakia13
24. júl 2009

.....neviem ,ale strasne sa bojim ,ze mala ma sa nebude vediet prisat,tak chcem byt pripravena 😀
ja som chcela pockat s kocikom ,ale teraz su tu zlavy a zrovna na ten moj je az 100libier.........
a ja ako single mother musim byt pripravena v predstihu,bojim sa ,ze porodim skor a nebude mat kto dokupit veci ktore mi budu chybat 😉

inka28
24. júl 2009

kolko si za neho dala v prepocte za ten kocik myslim.

miroslava89
24. júl 2009

ahojte ☹
vysledky tripple testov- zle ,no lepsie ako minule-niekedy v 19/20tt pojdeme na 4D ultrazvuk...ale tak tripply pri dvojkach nie su vobec spolahlive..rano ma vysetril primar- lieky co mi davaju vobec nezabrali 😢 krcok 20mmmäkký 😢 dneska popoludni som slabunko spinila ale "vlastnou" vinou -aj napriek prisnemu zakazu lekarov som opustila nemocnicu na par hodin(stala sa nam v rodine jedna tragedia a nemohla som vydrzat bez toho aby som podporila tych ktori to potrebuju 😢 😢 😢 )lekari nam odporucaju serklaz-teda serklaz bude pravdepodobne nutna 😔

slovakia13
24. júl 2009

s autosedackou je to 245libier,ale neviem kolko eur 😨 prirataj par drobnych 😝

slovakia13
24. júl 2009

mirka
co ti vyslo zle?
mne vysli triple testy katastrificky,koli tomu som bola aj na amnio......inak triple testy su strasne nespolahlive

slovakia13
24. júl 2009

katastroficky

garicka
24. júl 2009

ahoj mirka, to mi je ľúto že sa to tak na teba naraz zvalilo. moje triple testy vyšli negatívne ale doki mi pre istotu vzal krv na ešte jeden triple test. tebe ten test už raz robili keď vravíš že výsledky sú lepšie ako minule?

serkláže sa neboj ak ju bude treba spraviť. ak sa pamätáš mne ju robili minulý týždeň a ani som po nej nemala bolesti a ani som nekrvácala.

slovakia13
24. júl 2009

garicka
ked sa skracuje krcok maternice,su pri tom aj nejake bolesti? ja nemam ani len potuchy v akom stave je moj 😖

mirka
vsetky ti drzime palce

garicka
24. júl 2009

slovakia mne krčok amputovali minulý rok v auguste a po amputácii som mala bolesti ako pri mrche, ale na druhý deň už nie, ak si toto mala na mysli.

ale krčok jeho veľkosť aj stav zisťujú práve vyšetrením prstami, tak sa skús spýtať na najbližšej poradni u dokiho ako to je u vás v UK. 🙂

miroslava89
24. júl 2009

na mna sa posledne tyzdne akosi vali vsetko zle 😔

moje vysledky(vyberam len co je vraj najhorsie)
1.tripple testy:
MS-AFP 46,01 iu/mL 1,36 Mom
hCG 64353 iu/L 2,78 Mom

RizikoDS - 1:5

2.tripple testy:
MS-AFP- 40,23iu/ml 1,30Mom
hcg- 56300iu/ml 2,00Mom

Riziko DS- 1:10

ale tak mna uz tie blbe testy ani netrapia-
lebo cakam dvojicky- uz len to skresluje vysledky.. a u zien pod 25rokov je presnost tychto testov 35%..

asi sa neoplati im verit 😠
len potom comu ma cloveks dnesnom svete verit? 🙄

garicka
24. júl 2009

mirka by som ťa vytískala keby som mohla aby sa ti zlepšila trošku nálada

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre