Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
26. júl 2009

lulu4
mna tiez strasne bolelo brucho,ale mna ani len nenapadlo ,ze mozem byt tehotna a preto som si robila test az ked mi meskal menzes tyzden a to uz boli 2 palicky 😉
skus este pockat a uvidis

slovakia13
26. júl 2009

vejulienka
cestovna horucka? pozeram,ze si nemohla spat.....

miroslava89
26. júl 2009

ahojte🙂..som tu sama,??

andrejusa
26. júl 2009

ahojte... ja to tu nejak v poslednej dobe zanedbávam, ale mám tokľo predsvadobných vybavovačiek, že si neviete predstaviť. Teraz sme prišli z mesta a tak ma príšerne bolí chrbtica a nohy, že ledva prejdem na wecko.

Garonka... mám také po plecia vlasy, ale zostrihané do postupna, takže je trošku problém, aby mi nevypadávali pramienky z účesu, ale niečo sme vymyslelai. Zo závojom sa neviem rozhodnúť, ešte sa asi poradím.

lulu... neboj, držím ti palce, keď už máš také všelijaké príznaky, už by to mohlo byť ono, tak vydrž.

miroslava89
26. júl 2009

andrejuska chapeme ta ved mas necele 2tyzdne do svadby😉

andrejusa
26. júl 2009

jéééj ani si to neuvedomujem. Hádam všetko dobre dopadne. Už mám trošku stresy. Zajtra idem na kontrolu, tak mi držte palčeky, hádam už dostanem knižku a prvú fotečku.

miroslava89
26. júl 2009

budeme 😉
idem prec uz sa tu flakam od rana 😝

mne zajtra budu robit serklaz 😔 bojim 😢

andrejusa
26. júl 2009

aj ja ti budem držať veeeeľmi palce a potom už pôjdeš domko?

miroslava89
26. júl 2009

dakujem..ked bude vsetko v poriadku tak v stredu stvrtok by nas mali pustit domov..ale pod tou podmienkou ze budemdodrziavat kludovy rezim

andrejusa
26. júl 2009

to je asi ležať ležať ležať, čo? 😝

miroslava89
26. júl 2009

presne lezat lezat a nechat sa rozmaznavat..
to rozmaznavanie by mi ani tak nevadilo ale stale lezat to lezie riadne na nervy 😒

miroslava89
26. júl 2009

a este som sa nepochvalila s tym akeho blazniveho chlapa mam doma... od dr. dostal "prikaz" zeby sa mohol naucit mi masirovat krize aby ma tak velmi neboleli...a on to vzal takvazne ze siel za jednou maserkou a vybavil si u nej sukromne hodiny maserstva-no nie je blazon? 😝

andrejusa
26. júl 2009

😀 😀 😀 vyjde ho to mastnejšie, ale možno sa bál, že by ti nesprávnou masážou mohol poškodiť. ja som na tom v poslednej dobe tak, že keď prídem z práce, alebo z prechádzky, nevládzem ani sedieť, nieto ešte niečo robiť. Tiež ma musí ten môj obskakovať 😉

miroslava89
26. júl 2009

ja som neveril vlastnym usiam ked sa mi s tym pochvalil... ale tak aspon mam istotu ze mu na nas zalezi.. ked si mysli ze na to ma financie nech ich mina len nech ja neskoncim pod mostom 😀

len nech nas pekne obskakuju- podarilo sa im vyrobit si potomstvo tak nech si to teraz preziju s nami vsetko🙂

andrejusa
26. júl 2009

ja som bola práve na bazáre pozerať postieľky a kočíky a mám čo robiť, aby som nezačala objednávať. Ale ten môj mi ešte nedovolí. Jasné, nech sa pekne starajú, lebo viem, že sú aj takí, čo ťa pošlú pomaly zemiaky okopávať a tvrdia, že tehotenstvo nieje choroba... tak môžme byť prešťastné, že máme také poklady. 🙂

snazilkant
26. júl 2009

ahojte dievcata, konecne som sa dostala k vam 🙂
poviem vam v piatok sme s manzelom mali fajne stresy cely den sme si vegetili a spinkali a ked som sa zobudila tak nastala panika zacala som spinit, taku tmavo-hnedu krv.
Strasne som sa zlakla, rychle sme utekali k doktorke a ta , mala som s nej pocit ako keby som ju zdrziavala nakolko bol piatok poobede.

ta sa namna pozrela, povedala mi, ze moja diagmoza je samovolny potrat, pychla mi injekciu a doslala domov.
ani mi neodpovedala ci je plod ok, alebo nie.ani ultrazvukom nepozrela.
vysla som od nej s placcom, co by mala nejako upokojit.

nedalo mi to tak som volala znamej a utekala do starej nemocnice, tam ked som im to povedala doktorka len krutila hlavou. Inak jej pristup bol fantasticky , uistila ma, ze plod je ok. pozerala na 2 roznych ultrazvukoch , dala mi tabletky na udrzanie plodu a tabletky proti krvacaniu. a to ma chcela nechat v nemocnici, no uistila som ju ze budem oddychovat a ze ked nieco nebude ok, hned pridem.

teraz doma len oddychujem a nic nerobim, no poviem vam, ze strach ktory som mala bol hrozny.

v stredu idem na ultrazvuk, tak som zvedava ako to bude, no ked idem na wc hned len pozeram na papier ci je vsetko ok.

luka04
26. júl 2009

snazilkant..uplne ta chapem.. ☹ ja som prezila rovnaky zaciatok tehotenstva...ten strach pochopi len ten, komu sa to udeje..ja som bola aj v nemocnici a to 2x..pri druhom raze, som uz prestavala pozitivne mysliet, poviem pravdu, mala som vselijake myslienky /negativne,ako to skonci/ ale vdaka blizkym ludom som sa pozbierala...deno denne som hladkala brusko, rozpravala babtku ako velmi sa na neho tesime, a ze jednoducho musi prist..teraz to vyzera tak, ze sa vsetko napravilo, tahame to pomaly 27 tyzden, mala kope jak daablik 😢 neskutocne sa na nu tesime, ale ten strach ked idem na wc tu zostal.........drzim palceky aj tebe, mysli iba pozitivne 😎

snazilkant
26. júl 2009

luka04

mas uplne pravdu je to tazke, byt pokojna aby babo bolo ok .
aby som mu ja nic nesposobila. my sa tesime s manzelom lebo je to nase prve babo. no verim, ze bude ok , no stale je to ake opatrne

luka04
26. júl 2009

aj my cakame prve...a zadarilo sa tak rychlo, ze sme vobec necakali..najprv som sa toho bala, nevedela si to ani uzivat ten pocit, ved taka velka zmena a ked prisli tie problemy,tak som sa zacala strachovat o malinke a uz som ani nechcela pripustit moznost ze mam on prist...

snazilkant
26. júl 2009

presne aj u nas to prislo velmi rychle... po svadbe asi tyzden 🙂
my sme este len na zaciatku tak ten 8 tt tazke oto vacsi strach. ani neviem ci sa vypisat, alebo ist do prace. lebo robim 12 hod. a celu smenu som na nohach.

luka04
26. júl 2009

joooj tak to by som ti vobec neradila chodit do prace, ked mas taketo problemy..mna vypisal doktor okamzite na PN..od marca som doma...nechapem ako zareagovala tvoja doktorka, ale vecsina by ti nariadila kludovy rezim, lezkat apsom teraz kym spinis, prve tyzdne, ziadny stres, lieky proti krvacaniu a na udrzanie a nie byt 12hod.v praci...skus sa sama vypytat radsej..

snazilkant
26. júl 2009

no ja mam teraz dovolenku takze nic nerobim , len oddychujem.
a spinila som len ten piatok
a lieky beriem to mi dala na pohotovosti uzasna doktorka

miroslava89
26. júl 2009

andrejusa stale lepsi chlap ktori rozmaznava ako chlap ktori nuti pracovat...mozme byt naozaj radi ze mame tych lepsich🙂

snazilka hlavne ze ste v poriadku..a v piatok sa tak sprava asi vecsina lekarov 😠

snazilkant
26. júl 2009

miroslava89
v ktorej nemocnici si? co aj ty si mala zle skusenosti?

miroslava89
26. júl 2009

snazilka v saci..nastastie v tehu ne..ale pred tehu velakrat..

snazilkant
26. júl 2009

no ja som bola spravanim doktorky v uzase a to chdim do procare, no nastastie v starej nemocnici mi pomohli a ubezpecili ze je vsetko ok

andrejusa
26. júl 2009

snazilkat... a to bola tvoja gynekologička? tak by sa nemal dr. chovať nikdy, ja by som jej asi dobre vynadala a sťažovala sa na ňu. Ale v takej situácii by som bola určite rovnako vydesená ako ty, no zvládla si to super. No tej dr. by som to osladila, každopádne k nej už nechoď a na koníkovi jej urob "dobrú reklamu". 😉

garonka
26. júl 2009

ahooooooooooooooooooojte

idem si vas prečítať čo ste popisali 😉 ja som nedávno prišla od maminky

andrejusa
26. júl 2009

ahooooj, no konečne sme sa tu stretli... nejak sa vyhýbame... neúmyselne 😀

miroslava89
26. júl 2009

snazilka stale sa najde ochotny lekar...

garonka ahoj

andrejuska ahoj...

zeby sme tu boli vseetky?? 😕 neveeeeeeeeerim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre