Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
15. jún 2010

@barbyes pozri si len zlozenie kofoly.... a tie Ecka, ktore obsahuje... a existuju potom take tie papiere, kde je pisane o Eckach a tam je to vysvetlene...
ale zasa je to diskutabilne, lebo kazdy takyto vyskum tusim hovori nieco ine :-/

lulu4
15. jún 2010

@jjana17 no idem sa pomaly chystat do toho mesta, jupiii ja som prave tomu profakovi odoslala tu pracu, tak by mal byt uz aspon na chvilu pokoj 😵

lulu4
15. jún 2010

@mimi21mimi a @barbyes: vidim kocky ze si tu pisete o coca cole a kofole, vseobecne je zname, ze kofola je menej sladka a menej skodi, aj jedno aj druhe ma ecka v sebe to je jasne ale keby si uz mam bud z jedneho alebo druheho lognut trochu tak je to jednozncne kofola... coca cola a rovnako aj pepsi su moc presladene zbrndy... ale tolko len moj nazor.. ved kazdy pije co chce.... poznam ludi co ziju len na tychto sladkych somarinach ako fanta a pod...

janee_
15. jún 2010

@lulu4 Ja som za kofolu. Uz len to z coho je vyrobena narozdiel od CocaColy. Kofola je na zaklade zmesi bylin, CC je cista chemia. Ale pokial na tom doslova nezijes, tak z casu na cas to neublizi. Treba si uvedomit, ze mnoho tychto panickych sprav o skodlivosti vyrobkov je sposobenych obycajnym konkurencnym bojom. Keby bolo oficialne dokazane, ze CC je rakovinotvorna, tak to uz davno nepijeme. Netvrdim, ze je zdrava, ale ani tak strasne skodliva ako ju niektore konspiracie prezentuju.

barbyes
15. jún 2010

@lulu4 a @mimi21mimi ečka máš všade, ešte aj v chlebe, chrene a neviem čom všetkom. ja som si vytlačila ten zoznam a zvyknem si niektoré produkty kontrolovať čo obsahujú. ale cola navyše obsahuje rôzne kyseliny a je to žieravina, si zober iba to ako to ničí zubnú sklovinu a to cítiš aj sama ako ju rozožiera...je to proste bordel

lubka89
15. jún 2010

ahojte baby mam antikoncepcne tabletky cerezette a nieje ku tomu navod davkovania .... ako ich mam brat a kedy mam zacat?

barbyes
15. jún 2010

@janee_ tu zasa s tebou celkom nesúhlasím lebo je tiež oficiálne dokázané, že cigarety škodia a spôsobujú rakovinu a i tak sa predávajú. tak isto je všeobecne známe, že hormonálny doping aký sa používa napr. u kureniec môže spôsobiť rakovinu a ono sa to robí a je toho oveľa viac. je to biznis a keď niekto zaplatí nehorázne prachy aby sa to tutlalo, resp. oficiálne vyjdrenia sa pohybovali tak aby bol predaj možný tak sa predávať bude. vieš si predstaviť o aké prachy by tá spoločnosť prišla? to len tak nedovolia...tak isto mc´donald, rôzne štúdia preukázali, že je tá strava nezdravá a ľudia to i tak jedia a niektorí denne. a potom sa čudujeme, že prečo toľko ľudí zomiera na rakovinu..no prečo asi?

mimi21mimi
15. jún 2010

@lubka89 zrejme ako kazdu antikoncepciu... ked zacinas, tak v prvy den menstruacie a urcis si to na nejaku hodinu a v tu hodinu to budes brat kazdy den..... potom nechas 7 dni prestavku a pokracujes.

barbyes
15. jún 2010

@lubka89 všetky sa berú rovnako, prvú tabletku by si mala zobrať v 1.deň menzesu. a táto obsahuje koľko tabletiek? ak 21 tak potom po dobratí balenia na 7 dní vysadiť a potom začať znovu atď.

lubka89
15. jún 2010

no tieto su 28tabliet .... tak neviem

mimi21mimi
15. jún 2010

@lubka89 tak potom beries aj tych 7 "neaktivnych" tabletiek (namiesto 7dnovej prestavky)a ked doberies, tak zacnes s novym balenim hned.

barbyes
15. jún 2010

@lubka89 jo, tak ako píše mimi, mali by byť farebne odlíšené aby si si ich nezamenila

janee_
15. jún 2010

@barbyes mozno sa na to inak pozeram, ale napriklad v cine CC bola jednym z najbezpecnejsich napojov. Je samozrejme, ze McDonald aj CC su nezdrave. Ale je hlavne na osobnom rozhodnuti cloveka v akom mnozstve bude dane potraviny prijmat. Vyvazena strava moze obsahovat aj potvory. Suhlasim, ze CC ma velmi vela kyselin, ktore urcite neprispievaju jak zubom, tak zaludku, ale rakovinotvorne ecka? To by bola prisilna kava na taku spolocnost.

janee_
15. jún 2010

Baby idem off. Rozmrazilo sa mi maso, tak idem varit, lebo drahy hladuje.

barbyes
15. jún 2010

@janee_ veľa éčiek je rakovinotvorných akurát sa všetci hrajú, že v malom množstve neškodia. čo je možno pravda ale keď ich zješ v neviem koľkých rôznych potravinách tak už začínajú byť....ale určite, je na každého rozhodnutí či to jesť bude alebo nie. ja osobne mc´donald nejem vôbec, možno raz za rok si niečo odtiaľ dám, a coca-colu vôbec nepijem...a nie len kvôli tehu, tieto dve veci som vylúčila už dávno.

misha79
15. jún 2010

ahojte, uz ma nektora vas vybranu aj porodnicu??? ja uz to mam za par... som v 33 t. chodim do ruzinova, ale stale spekuljem, ci som sa spravne rozhodla...

lenocka84
15. jún 2010

@maminakatka nie nekojim, mame UM
maly pije feniklovy caj, a dnes nam poradili urobit UM do fenikloveho caju, a striedat s kamilkovym
a kvapky infacol, nieco ako sab simplex, uvidime ci zaberie

janefonda
15. jún 2010

caute,
baby poradte co si mozem dat na bolest hlavy ked kojim? Vela vody nezabralo a uz to trva od rana. ☹

barbyes
15. jún 2010

@misha79 ja osobne by som do Ružinova nešla...počula som, že to nie je moc dobrá nemocnica tak ale neviem..ja idem na Kramáre, ale Antolská je tiež super.

vefi89
15. jún 2010

@barbyes to si zvykneš, treba vedieť ako na to 😅

barbyes
15. jún 2010

@janefonda a svokor Ti nevie poradiť keď je dr? ja fakt neviem ☹

vefi89
15. jún 2010

@janefonda paralen a aj panadol ale tam treba hamovať

barbyes
15. jún 2010

@vefi89 😀 😀 😀 možno raz vyskúšam, ale Vladko to našťastie nežiada a mňa to neláka 😝 ale viem, že niektoré baby si to veľmi pochvaľujú

janefonda
15. jún 2010

@barbyes este som mu nevolala...myslela som ze to prejde aj samo...

@vefi89 co znamena hamovat prosim ta??? 😕

vefi89
15. jún 2010

@barbyes no ono to nie je zlé 🙂 a keď mám zápchu tak to ozaj aj pomáha 😅 😀

vefi89
15. jún 2010

@janefonda nie viac ako jednu za deň

janefonda
15. jún 2010

@vefi89 jaaa taaaaaak 😉

hmla
15. jún 2010

čaute baby,
ja som už konečne doma z práce 🙂 ,dnes bol celkom v pohode deňa,ni nie moc namáhavý a teplý , celkom mi to vyhovuje 😉
je tu niekto ? 🙂

barbyes
15. jún 2010

@vefi89 ja z teba umriem, ja zápchu nemávam, keď budem mať tak možno vyskúšam 😀 😀 diki za tip 😉 😀

zuzumajko
15. jún 2010

@janee_ hmm nam zatial babo rastie kazde dva tyzdne dvojnasobok povodnej velkosti. minule malo 2,2 cm a teraz dva tyzdne po tom ma 4,8 cm. Takze klopem na drevo, zatial v poriadku. Ja stale mam termin vypocitany len mnou, lekar este nestanovil, lebo povedal, ze az na konci prveho trimestra mi to bude vediet povedat skoro presne. Inak, mne celkom pomaha ovocie pri tom ako mi byva zle. Mozno je na tom nieco ze jest vela ovocia...neviem 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre