Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
8. apr 2010

a čo si nakúpila?

mirka12011
8. apr 2010

hihi barbyes tak take toplomerceky, odsavacky,noznicky a take aj plienky latkove konecne som ich kupila 😀 uz len ortopedicke nohavicky :D a sebe poporodne vlozky a kozmetiku a take co treba do porodky este gacure mi treba do lekarne tie som totiz zabudla a bola som v lekarni na teplomer hihi no tehu demencia utoci

vejula
8. apr 2010

čaves, fuuu ale je vonku teplo... Som bola s chlpáčom na prechádzke tak sme sa trochy "vybehali"

A pojdeme ešte potriasť labkou svokričke, bo má dnes 52 rokov.. Malý sa mal narodiť na jej narodeniny, ale už to asi nestihne 😉

mirka12011
8. apr 2010

juj vejula teda tvoj prcko sa teda vobec neponahla a vonku krasne nech sup sup ide von ved ked sa ochladi tak sa mu duplom nebude chciet....

lenocka84
8. apr 2010

mirka este ze sa na nu mozeme vyhovorit ze?
aj mne treba dokupit veci do porodky, ale ma cas na buduci tyzden ked pridem uz ku nasim, nechce sa mi to nahanat po ba, vacsina je aj tak predrazena.
a tam si v klude vybehnem do mestecka a nakupim
a mozno zase najdem akcie ako naposledy
mali ciapocky po 0,80eur no nekuuup to

zato ja som si dnes kupila tehu gate na leto, kratke, teda take ze 3/4 bo priserna horucava je na mna

barbyes
8. apr 2010

a aké plienočky si kúpila? ja si ešte budem musieť dokúpiť BL, ale asi najskôr počkám či malinkej vôbec sadnú nech ich nekupujem zbytočne. Už mám doma aj klasické štvorce tak poskúšame čo sa jej bude lúbiť najviac 🙂
dnes si idem na poštu po EPINO tak som zvedavá čo je to zač 😕 😕
veji, prajem príjemnú oslavu. ja zasa dúfam, že malinká príde na svet 2.6. na mužove narodky, ale je to o skoro o 2 týždne skôr ako mám plánovaný termín tak uvidíme 😉

mirka12011
8. apr 2010

lenka a co po porode sa budem vyhovarat na poporodnu demenciu 😀 alebo na blond vlasky 😅
barby stvorcove som kupila este tie ortopedicke nohavicky 😀

vejula
8. apr 2010

no mirka lenivec je to, asi po mne, tiež som vždy všade chodila posledná a neskoror, tak sa nezaprie 🙂

barby, však počkaj čo ti tvoja malá pripravila... Nikdy nevieš kedy sa jej zachce, a my si môžeme pláovať ajajaaaaj kolko chceme, aj tak je to prt platné 😝

lenocka84
8. apr 2010

veji sak ale klud, ved len dnes mas termin, tak pohodka
a btw chcela som sa ta opytat ci ta bolievala panva alebo ani nie

lenocka84
8. apr 2010

mirka po porode je dobra vyhovorka ze zabudas, lebo myslis na potreby babatka

lenocka84
8. apr 2010

zase nikde nikoho???
teda zeny
sak panelak je az po 20tej 😀 😀 😀

vejula
8. apr 2010

čavi lenočka... Jj boli MA PANVA, ASI SA PRIpravuje na pôrod.

janefonda
8. apr 2010

caute, tak som prisla z prechadzky, posedela som si trosku v parku na slniecku, dala som si late na teraske u mm v praci a konecne som sa dotrepala domov. Chodenie uz vobec nie je pre mna. Hrozne mi tvrdne brucho pri chodzi.

Baby ja zacinam mat pocit, ze sa nieco deje...vonku som mala zo tri krat bolesti, tak uvidime ci to teraz v klude prejde. Malu citim, cize to je ok, len tie bolesti...Naozaj aj tuto noc to uz bolo dost neprijemne sa budit na poslickov. 😒
Idem si zatial citat, kym sem nejaka z vas prikvitne na debatu 😉

miska1981
8. apr 2010

ahojte baby,
veji ano ano priprava...uz sa to blizi 😉

chcem pridat nejake fotky a nejde mi to, ukazuje mi, ze na stranke sa vyskytla chyba, neporadite?

lenocka84
8. apr 2010

jane ja som tuuuuu

veji tak u teba ma to neprekvapuje

miska ahooj, skus fotky zmensit, ci nahodou

miska1981
8. apr 2010

lenocka ty si tu dlho nebola bola si u rodicov??? kedy uz ides domov? sa tesis ci ani nie???

zmensit fotky??? aha, tak zas z toho moc nebude ☹

janefonda
8. apr 2010

miska uz netreba zmensovat foto odkedy je novy konik 😉 skus za par minutiek, mozno maju len pretazenie, alebo nieco take 😠

Leni aky si mala dnik? Si vyspavala cez den tusim 😀

miska1981
8. apr 2010

jane album vy vytvorilo len fotky mi tam nedalo.

si si vsimla, ze v majovkach sa uz vo velkom rodi???
ja teda dnes poslickujem vo velkom v kauflande som myslela, ze porodim 🙂

lenocka84
8. apr 2010

miska ano bola som u rodicov, aj svokrovcov, tak preto moja absencia
a domov sa chystam buducu stredu, a ci sa tesim? aj ano aj nie
take zmiesane pocity

jane trosku som si pospala, asi necele 2hod

janefonda
8. apr 2010

hej bola som na majovkach aj vcera a vidim, ze sa to tam rozbehlo 😉 hlavne, ze deticky a maminky su zdrave 😵
Tiez poslickujem, mam pocit, ze neustale. Tuto noc som naozaj trpela a teraz vecer to tiez nie je nic moc. 😒 Ako mam zistit, ked uz to nebudu poslickovia, ale normalne kontrakcie? Lebo tie nocne boli riadne bolestive ☹

lenocka84
8. apr 2010

jane ked odtecie plodova, tak az potom, nie?

miska1981
8. apr 2010

lenocka jasne, na jednej strane budes doma a kto viac ti pomoze ako mamina, na druhej strane bez muzika...chapem, ale tak bude vam zatial budovat hniezdocko a potom si maleho uzije az az 🙂

jane mne PA vravela, ze kontrakcie tie prave su pravidelne a musia byt caste a pravidelne, aspon hodinu po par minutach, potom treba ist do nemocky, popripadne ta poslu domov. ja nemam kontrakcie ako take stahy, ale ako menstr.bolest a mavam to v kuse aj pol hodinu, hlavne vecer, v noci, ale uz aj cez den....a len co vstanem a trosku prejdem hned mi stvrdne brucho, ako dnes v obchode aj v banke...

janefonda
8. apr 2010

lenocka, lenze nie kazdej odtecie plodova voda sama od seba, casto ju treba prepichnut, aby sa spustila 😉

vejula
8. apr 2010

babyyy to mi ani nehovorte že majovky to už vo velkom rozbehli... Jááá im dam sa predbiehať 😀 😀 😀

Miška ty po mne pokračuješ sa mi zda že???

jane a ty nesranduj že aj ty ma chceš predbehnuť... Inač plodova voda ti nemusi odtiecť, niekedy ju musia prepichnuť. No a kontrakcie pokial by boli v pravidelných intervaloch napr a tie intervali by sa postupne skracovali, tak treba isť do nemocky... Najprv ale skus teplu sprchu lahnuť si nejako to predýchať, keby sa ale stále opakovali po určitých minutach, tak radšej chod do nemocky

janefonda
8. apr 2010

miska tak presne, zatial mam akoby menstruacne bolesti, trva to uz tyzden, ale mam pocit akoby zosilnovali. Tiez viem, ze kontrakcie musia byt pravidelne, ale ani toto nie je prijemne teda 😒 a u mna podobne ako u teba, hned ako chodim , brucho stvrdne na kamen 😠

miska1981
8. apr 2010

vejulka na teba som moja zabudla, ze ty si este aprilovka, neboj o tyzden sa nam uz budes chvalit foteckami maleho a dojmami z porodu, to sem napis hned, to ma velmi zaujima 😉

a porod urcite pozname a je lepsie ist z domu na poslednu chvilu ako by ta mali v nemocke trapit, ja si to predstavujem, ze ked to na mna pride, hodim sprchu,oholim sa, pripravim si vsetko a pojdem...pridem a hned odrodim 🙂 potom vam ale napisem realitu 😅

janefonda
8. apr 2010

veji neboj, nechce sa mi ta predbiehat 😉 len ja o tom asi nerozhodujem 😅 teraz je to trosku lepsie, ako som doma v klude, ale v parku ma to dost chytilo, som myslela ze ani po muzickovu robotu nedojdem, ale pekne pomalicky som nejak dosla. A teraz domka uz len lenosim. Ved keby nieco zavolam svokrovi, v sobotu dojde na navstevu tak sa ho popytam co mam ocakavat a necham si aj brusendo prehmatat, nech mrkne ako je mala ulozena 😉

janefonda
8. apr 2010

miska aj ja si to tak predstavujem, pridu prve kontrakcie, dam sprchu , nachystam sa... len som tiez zvedava na realitu 😀

vejula
8. apr 2010

Určite kočky napíšem, všetky podrobnosti 🙂 Joj len nech je to už všetko usešne za nami a drbček pri maminke

miska1981
8. apr 2010

jane my si to mozeme predstavovat, ale realita byva ina a aky ja mam pech tak budem rodit tyzden 😒
keby nieco ta chytilo hned daj vediet niekomu kto ma na teba kontakt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre