Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
10. apr 2010

miska vcera som prvy krat pouzila epino, a teraz budem pekne denne trenovat. Je to zvlastny pocit, ale tak treba to tam trosku posilnit pred porodom 😉
Muzicek nastupuje o stvrtej alebo o siestej poobede do prace a je minimalne do jednej, ale byva tam väcsinou dlhsie tak do stvrtej rana. Kym su zakaznici...A vies ako, potom spi do jedenastej a o pol stvrtej znova odchod do prace ☹ Ale tak zo vzduchu sa zit neda a peniazky nam treba, nakolko obaja este aj studujeme.
Miska ono je fajn mat niekoho takeho v rodine to je pravda. Ked mi nieco nie je jasne, tak mu zavolam a opytam sa.
Svokor mi odporucil lezat hlavne na lavej strane, lebo ze oblicka na pravo pocas tehu zvykne mavat problemy, lebo na nu tlaci maternica nejako viac a ze ju treba odlahcit, aby sa uvolnoval ten tlak.

janefonda
10. apr 2010

dugy nestras ma s porodom na svk , Dufam, ze ma to nechyti u nasich, ale keby predsa, tak mozno stihneme ist aspon do Hainburgu a ak nie tak to istia Nove Zamky. Neda sa vsetko uplne naplanovat, co uz.

miska1981
10. apr 2010

jane tak asi na tom nieco bude, lebo ja na pravom boku dlho nevydrzim, pride mi tak nejako nevolno,vacsinou som na lavom boku, ale tak potom mam taku prelezanu lavu stranu, ze sa musim otocit, lebo dostanem krce.

a ako jane boli to ci aky to je pocit?

juj to musi byt strasne byt strale sama,ale aspon ste si vzacny a na hadky nemate cas 😉 a zachvilu uz nebudes sama a nebudes vediet co skor.
ja som teraz zas nejaka citliva a som rada, ked je mm so mnou doma, ale tak viem, ze stale mi nemoze sediet pri zadku.

janefonda
10. apr 2010

Miska ale sme sa s mm dohodli, ze ked uz bude mala na svete, aspon prve mesiace, sa bude snazit chodit co najskor domov, aby mi pomahal. A aj on sa chce venovat malickej a nie ju vidiet iba hodku denne, kedze este aj do skoly treba chodit. Ja posledny rocnik planujem prerusit, aby sme to nejako zvladli.
A k tomu epinu...nie je to zrovna prijemne, ale da sa to zvladnut. Balonik si zavedies dnu, potom ho nafukujes, kym sa to da zniest, ale nie nejako do bolesti . Pri tom sa snazim zhruba na desat sekund robit stah a zasa uvolnovat. Toto opakujem miekolko krat. A nakoniec akoby si jemne potlacila a ten balonik vytlacis von taky nafuknuty ako bol dnu. Cize si simulujes porod. Postupne pouzivanim balonik neustale zväcsujes a o par tyzdnov uz akoby si porodila hlavicku mimca.

dugy toto je epino http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/starost...

dugyna
10. apr 2010

jane diky

ono aj pri cisarskom reze sa jedna strana mamicky podklada..ale kocky teraz naouaj neviem ci pravy alebo lavy bok..

dugyna
10. apr 2010

miska epidural urcite si dam

a ten balonik inak dost stoji

janefonda
10. apr 2010

Dugy stoji to dost, ale mam v okoli tri baby co ho pouzivali, a ani jednu nemuseli nastrihnut a ani sa neroztrhli a aj porod mali super rychli. Tak ale vzdy sa moze stat vselico.

miska1981
10. apr 2010

baby a co porodny plan? idete si ho vypracovat, ci je to zbytocnost???

janefonda
10. apr 2010

miska porodny plan? to sa da akoze nejako naplanovat? 😅

dugyna
10. apr 2010

neverila som ze to az tak funguje jane..ale kukam ze asi hej..

miska aky plan porodu?

janefonda
10. apr 2010

dugy aj moja svagrinka ho pouzivala a nevie si to vynachvalit 😉 ako prvorodicke jej porod prebehol uplne prikladne 🙂 a aj svokor si mysli, ze to moze byt len dobre a za pokus to stoji 🙂

dugyna
10. apr 2010

jane a ty si kupovala ci svagrina ti posunula?

janefonda
10. apr 2010

svagra posunula 😉

dugyna
10. apr 2010

jane to mas super
miska no to ti hned poviem ze medikov a podobynch si pri porode nezelam..

dugyna
10. apr 2010

a epidural si dam pichnut urcite

mirka12011
10. apr 2010

zas mi opuchaju clenky tak som vzala skor tabletku ako vecer uz ma porazi 2dni pokoj a zrazu....

dugyna
10. apr 2010

mirka ak by sa to po vikende zhorsilo cinki gyndosovi..alebo tam zbedhni..

mirka12011
10. apr 2010

omg sak naco mam potom tabletky 😀 no bola som na prechadzke presla som cca 4km tak mozno s toho....na dalsi tt mam volat o vysledky z vyteru tak ked to neprejde spytam sa sestricky ze co .... a z coho to moze byt....ved solene nepapam, mineralky tiez nepijem ked mi to zakazal...
idem si dat zmrzku 😀 kupila som v obchode bo vonku kosa tak dnu teplo 😅

lusa889
10. apr 2010

Ahojte babule 🙂
ako tak citam tak celkom zaostavam ☹ ja nemam ani poslickov ani kolostrum mi nevyteka (iba ak stlacim bradavku 😒 )
Epino nemam ale masirujem hradzu, aspon sa pokusam 😉

inak ako sa mate?

dugyna
10. apr 2010

mirka opuchy sa popisuju ako sucast gestozy..ale vlastne gestozou su ak mas aj bielkoviny v moci..to taka lahka gestoza..a horsie je ked mas aj vysoky tlak.
priciny gestozy su popisovane rozne a nie su uplne potrvdene su hypoteticke.
ale ak ti mozem poradit kup si ten tvaroh a papkaj tvaroh..bielkoviny..to ti pomoze
a po prechadzke sup nohy hore..moze byt to aj prechadzkou dnes pososbene

dugyna
10. apr 2010

ahoj lusa , ty sa chystas rodit na kramare?

mirka12011
10. apr 2010

no dugy nasla som nieco ze to zacina vracanim, tak pokracuje vysokym krvnym tlakom je to pravda? ked hej tak teda ja som naposledy mala 135/84 co je zatial asi len vyssi ne? moc mam pisany negativny no ja neviem uz mi drbe to vsetko len mna musi postretnut v tehu?

miska1981
10. apr 2010

mirka mne zas opucha, alebo trpne ruka posledne dva dni, som zvedava co ma este postihne 🙂 ale nam PA vravela, ze po 30tt by sa malo na kratke prechadzky, ty si presla 4km, to je strasne vela, potom ti vsetko tlaci na nohy, tak sa necuduj, skus dnes uz len lezat a nabuduce skoc na kratku, radsej castejsie, ale havino to pochopi 😅

dugy ani ja si nezelam medikov a ani rutinny nastrih hradze, len v nevyhnutnom pripade. a epidural nemoze uskodit babatku? lebo nam na kurze vravela, ze ked to utlmi dospelu zenu co to potom spravi s malym miminkom, ktore je este v brusku, tak teraz ja neviem ci dat ci nedat? bola som rozhodnuta, ze nie, ale po vcerajsku po tej bolesti zacinam nad tym rozmyslat.

lusa bud rada, ze ta vsetko obchadza radsej si zaklop nech si nieco neprivodis, mozme ti len zavidiet 😉

baby padam od nasich, musim ist zehlit plienky, krasny zbytok vikendu, ja zas pridem...sa postazovat 🙂

lusa889
10. apr 2010

Ahoj dugy, ano rada by som , aj ty, vsak? 🙂

mirka12011
10. apr 2010

miska ruky mi nespominaj ja rano s pravou pohnut nemohla ako tak mi strpla ze som sa malovala lavou 😀 no nejako sa mi to podarilo a tak odtrpla 😒

valria321
10. apr 2010

ahojte maluky tehulky trošku sa sem privtrem a napíšem nove info od vejulky akurat som snou dovolala je už na izbe lebo doteraz ležala na jiske teda na pooperačnej sale🙂dominik je zlaty akurat spinkal ....veja šla cisarskym lebo ked prišla do nemocky odozva srdiečka už bola slaba tak ju rychlo brali na salu 🙂ked pride z nemocky povie viac ....držte sa a prajem vela štastička a zdravička pre vašich drobčekov

lenocka84
10. apr 2010

ahojte
akurat som sa vratila z lobzov po obchodoch, po eurovea
teda poviem Vam je to pekne predrazene

a nohy ma bolia ako uz dlho nie

lusa889
10. apr 2010

jeeej, skoro by som bola zabudla

VEJI GRATULUJEM !!!!!!!!!!!!!!!!! PRAJEM VSETKO DOBRE VAM OBOM HLAVNE PEVNE ZDRAVICKO 🙂

lusa889
10. apr 2010

baby kde ste zmizli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre