Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

kajla123
9. apr 2011

@petusska2305 no este neviem ze co to bude ale v utorok idem na ultrazvuk tak uvidime uz by mi mal povedat lekar ak bude spravne otocene tak sa tesim sa neviem dockat 🙂

chirabell
9. apr 2011

tak zienky, asi som prisla k dalsiemu levelu, lebo dnes rano som ledva vstala s postele, taka bolest krizov, ze pri obuvani ponoziek mi az slzy vyhrkli, som myslela ze sa nevyrovam...svokra mi dala ladvinak z ovcej vlny a vraj to je normalne, ja viem, ze vsetko sa roztahuje, len som necakala ze to pride tak skoro. ladvinak trochu pomohol, este ich citim, ale aspon ma neseklo a trochu menej bolia, mozem sa hybat, len pomaly a opatrne, rano to bolo zle. mna nikdy neseklo v krizoch, ani pri menzese som nemavala bolest krizov, tak som z toho trochu mimo...

afra
10. apr 2011

@chirabell fuuu tak to riadne :( Mna tiez bolia krize, ale az takto teda nie, hadam to ani nepride. Dufam, ze teba to prejde co najskor. Moja sesternica mala tiez problemy s krizami (ale az trosku neskor) a kupila si taky pas z ovcej vlny a pomohlo jej to.

kajla123
10. apr 2011

@chirabell no nezavidim pretoze ja som mola pocas kazdej periody bolesti ako v podbrusku tak krizov a bolo to hrozne cize teraz som to neprezivala neako hrozne ale co ja viem tak na taketo bolesti pomaha zensky caj ale neviem ti povedat ci sa smie v tehotenstve moja mama ho uzivala 2*denne a ake mala ona bolesti tak jej to pomohlo no len fakt netusim ci sa smie v nasom stave pouzivat zistima dam vediet

paatushkaa
10. apr 2011

Ahojtee babule...Mám taký problém...už 12 dni mi meškajú, a posledné štyri dni mm neuveriteľné krče v podbrušku,občas sa od bolesti nemôžem postaviť,ani si poriadnu sadnúť....a ešte mám takú zvláštnu chuť v ústach....neviete či môžem byť tehu???prosííím 🙂))

chirabell
10. apr 2011

@kajla123 @afra no babenky, termin MS teraz urcite nemam, takze tym to nebude, ani pred tehu som nemavala problemy s krizami, trochu som citila tlak, ale to islo z vajecnikov, toto je vyslovene kostra, svalstvo, slachy, ci ako to nazvat...ten pas z ovcej vlny hrejivy pomaha, dnes uz je vyrazne lepsie. Co som citala, tak niektore nemaju vobec problem s krizami pocas tehu, ine len neskor a niektore stale od zaciatku. Asi to zalezi od stavby tela, prekonanych urazov (ja som mala asi 2x narazenu kostrc) a urcite aj od veku zeny. Mam co uz asi trochu viac citit, kedze je to prve tehu ako keby som mala telo o rokov mladsie 🙂 ale zvladneme, pre babatko vsetko 🙂

chirabell
10. apr 2011

@paatushkaa teoreticky mozes 🙂 urob si testik da sa kupit v kazdej lekarni kvalitny alebo aj v drogerii, len to su take menej kvalitne.

petusska2305
10. apr 2011

@kajla123 😀 mne tiež ani horčica ani škorica nejdú po chuti 😀 tak jem tie cukríky, jaj túto noc to bolo strašné, aj trikrát som sa zobudila na to pálenie 😖 už mi to fakt lezie na nervy 😝

petusska2305
10. apr 2011

@kajla123 jeeej utorok je tu za chvílku 🙂 tak potom daj vedieť 😉 a čo by si chcela?? ajja idem vo štvrtok do poradne, sa teším nato že ho zase uvidím, toho môjho malého krpca, ja som chcela strašne moc dievčatko a minulý mesiac mi dr. povedal,ž e to bude chlapček tak som bola trošku sklamaná ☹ ale nevadí, teším sa hrozne naňho 🙂

zuzana_1
10. apr 2011

@kajla123 ahoj..vidim,ze si o tyzden dalej ako ja 🙂 citam,ze ides na sono bud.tyz..ides na 3D ci normalne?

kajla123
10. apr 2011

na normalne a uz sa neviem dockat 🙂

kajla123
10. apr 2011

@petusska2305 no ja by som chcela chlapceka ale v prvom rade nech je to zdravucke a na inom mi uz nezalezi no urcite dam vediet boze neviem sa uz dockat a este teraz ked su tie pohyby skoro stale vcera bolo male mimoriadne aktivne sa tesim a ten pocit ked ta kopne je krasny 🙂

paatushkaa
10. apr 2011

@chirabell Ďakovala 🙂 asi este dnes zbehnem do lekarne 🙂)

ketrin007
10. apr 2011

ahojte xcem sa spytat aky mate nazor na monitor dychu??myslite že je ho treba?? 😒

benice
10. apr 2011

@ketrin007 Ahoj, jedna kamoška ho má, ale myslím si, že je to dosť nákladná záležitosť a ak budeš mať postieľku v spálni pri posteli, myslím si, že to až taká nevyhnutná vec do výbavy nie je ...

mls
11. apr 2011

@kajla123 uff tak to je neprijeme!! pevne verim, ze ti to vsetko dobre dopadne!
ale ked sa o tom vie takto dopredu, tak to je fajn, moze sa predist komplikaciam 🙂

myskahryzka333
11. apr 2011

Ahojte kočky..môžem sa k Vám pridať ? Tehotenstvo nemám ešte potvrdené lekárom, bo ani neviem kedy k nemu mám ísť..či mám ešte čakať alebo ísť..totiž menštruácia mi meška len 3 dni , na testoch som si našla //...a aj príznaky sú...Podľa tabuliek na nete som v 4 t + 3 a termín pôrodu je zatial na deň mojich 30-tych narodenín...ja viem, že sa všetko ešte môže zmeniť...Dúfam, však že všetko bude ok....Na miminko som čakala dlho, bo manžel sa nevedel rozkývať, stále to oddiaľoval...a teraz sa nám zadarilo hneď na prvý krát... 😀 .kedy ste išli k lekárovi Vy ?

ketrin007
11. apr 2011

@benice tiež si myslim bo aj kamarad hovoril že to maly a že im to docikedy začalo piskat že sa len zbytočne vylakali a potom nespali celu noc...ale zas ten pan čo mi priniesol kočar hovoril že ma znamych čo to nemai a zomrelo im neni davno babo...tak neviem..ale u nas v rodine je vela babetiek teraz a nikto to nemal ale čo ked akurat ja...no neviem nechcela by som si potom vyčitat že kvoli mne sa jej niečo stalo ☹

mls
11. apr 2011

@myskahryzka333 Ahoj, ja som hneď ako sa objavili // volala lekárovi, objednali ma keď mohli, bola som vtedy v 5tt. To sa tam veľa nedialo, urobil mi sono (zdola) na potvrdenie gravidity. Potom som išla 2.x keď som bola v 12tt. To sa už aj brala krv (kontroluje sa HIV, sifilis, rubeola a toxoplazmóza), potom sa ide v 16tt, kedy sa robi tripple test na vrodene vyvojove chyby.
Tehotenska knizka (co bolo pre mna velke prekvapenie - teda som tehotna 1.x a nevedela som to) je urobena az od 10tt. Takze na prvom vysetreni nedostanes nic, len ti povedia ci si alebo nie si tehotna.
Drzim palce, aby to vyslo vsetko, potom daj vediet ked pojdes k doktorovi, ako si dopadla.
Moc moc drzim palce!! 🙂

mls
11. apr 2011

@paatushkaa Ahoj, nooo mozes byt, lebo aj mna v brusku bolelo na zaciatku...a testy, my sme kupovali stale v lekarni a nakoniec, ked boli // (a bola to pravda 🙂 tak to bolo na teste z drogerky 😉

myskahryzka333
11. apr 2011

@mls AHOJ..ĎAKUJEM ...Už som volala s lekárkou a idem v pondelok budúci týždeň... 🙂

mls
11. apr 2011

@myskahryzka333 noo tak super, drzim palce, dej vediet, co a ako 🙂

kajla123
11. apr 2011

@mls no aj ja si myslim

chirabell
11. apr 2011

@myskahryzka333 ako pisala mls, mam to cerstvi dnes za seboum, som podla datumu poslednej MS 5+4, ale podla utz a velkosti som 5+1...robil mi len vaginalny utz s tym, ze potvrdil tehu a skontroloval umiestnenie a pocet plodov. Mam prist o 2 tyzdne na potvrdenie vitality plodu, teda pozrieme srdiecko a zoberie mi aj krv a moc. To budem akurat koncit 8tt podla kalkulacky na nete, podla dnesneho utz budem asi v polovici 8tt...tak si vyber, ci chces ist skor aspon na potvrdenie alebo neskor s tym ze sa rovno objednas ako by do prvej poradne. ale vzhladom na fakt, ze mimomat. je nebezpecne a neskore odhalenie moze viest az k odobratiu vajcovodu atd, tak by som pre pokoj duse isla radsej skor aspon pre potvrdenie ze je vsetko tam kde ma byt 🙂

benice
11. apr 2011

@myskahryzka333 Ahojky, ja som mala poslednú menštruáciu 11. septembra a k lekárovi som šla 15. októbra ... To som si predtým urobila s odstupom pár dní 2 tehotenské testy a obidva boli pozitívne ... Lekár ma však len vyšetril a objednal na sono ... To si už presne nepamätám kedy som bola na tom sone, ale viem, že mi tam povedali, že som na prelome 6. a 7.meho týždňa ... Takže asi tak ... Držím palce 🙂

zora256
12. apr 2011

@preshibana Ahoj!Nemáš zač!A oddychuj vtedy a keď ťa to prejde potom môžeš pokračovať v činnosti.Príjemné tehu!Majte sa krásne! 😉

petusska2305
12. apr 2011

@kajla123 ajoj 🙂 ano, najdôležitejšie je aby bolo malinké zdravé 🙂 tuším dnes si mala ísť tomu doktorovi nie 🙂 ?? bola si?? a čo ti povedal?? som zvedavá 😀.. a necítila si čo to bude?? bo ja som od nejakého 12tt uplne cítila že to bude chlapček a je to pravda 😀 nie nadarmo sa hovorí, že mama všetko vie 😝 .. jaj o tých pohyboch, ajja sa vždy uplne rozplývam nad tým ked sa hýbe, a ten môj je dobrý futbalista, akurát včera som ležala a akurát mal takú aktívnu chvíľku, sa mi celé bruško hýbalo, tak som sa nad tým uplne rozplývala 😀

paatushkaa
12. apr 2011

@mls Ahoj 🙂 nooo ja som si zatial kupila lenb v drogerke a mala som tam / ...tak neviem ale mrchu nemam este stale a uz ani cigaretle mi nechutia....tak si asi kupim este jeden 🙂)a dakujem 🙂))

mls
12. apr 2011

@paatushkaa noo tak najma sa k tym cigaretam nevracaj, kym si nebudes ista ze nie si tehotna 🙂 a skusaj dalej, niekto ma malo toho hormonu a tak sa zda ze nie je tehotna a predsa len je...doktor potvrdi s istotou 😉

kinka555
12. apr 2011

@lucinka222 ahoj, este si stale 2v1 ? videla som ze si dlhsie neprispela, tak mozno uz mas dcerku pri sebe 🙂 pochval sa potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre