Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

monulik0209
27. okt 2010

@kikinkka no presne tak.dobre sme si tipli a nas cit nas nesklamal:O)))) Ozaj uz si si vybrala aj detsku postielku????

kikinkka
27. okt 2010

@monulik0209 no už viem presne ktorú chcem ale ideme ju kúpiť až o 2 týž dne. a ty?už vieš?

fleuerette
27. okt 2010

tak už mám po vyšetrení, a už aj viem prečo mám také bolesti pri akom koľvek pohybe. Ujo doktor povedal že mám zle otočenú maternicu, nejaké zrasty či čo. tak som vyfasovala magnézium a príkaz spávať na bruchu. a moja milá maternica má 2 mesiace na to aby sa otočila ako má.

katka.gzd
27. okt 2010

@fleuerette a ked sa neotoci tak co potom? preco dva mesiace?

fleuerette
27. okt 2010

@katka.gzd keď sa neotočí tak potom neviem ☹ . tá bolesť ktorú mám môže vyvolať kontrakcie, teda potrat. a tie dva mesiace pravdepodobne súvisia s ukončením prvého trimestra, asi kvôli vývoju bábätka. v každom prípade sa buď otočí alebo potratím, takto nejako som to pochopila. asi nabudúce zoberiem do ordinácie nezávislú osobu, lebo ako som zbadala tlkot srdiečka na monitore, nejako som sa nemohla sústrediť na to čo mi rozpráva lekár, a poriadne sa ho povypytovať, bola som z toho, že mi hrozí potrat, trochu vedľa

dannizeta
27. okt 2010

@laerke Ja sa takisto bojím aby som veľmi neschudla,keďže mi nechutí jesť.Už ani neviem čo si mám variť.Len jogurty,ryža,zelenina,polievky....viem že potrebujem aj mäso,ale momentálne sa nedokážem prinútiť. 😝 A to ešte pred týždňom a pol jedla všetko čo mi prišlo pod ruku 🙂 Naozaj už chcem mať toto obdobie za sebou...Preto sa aj teším na Vianoce,konečne prejdem do druhého trimestra a konečne tú správu oznámime rodine 😀

katka.gzd
27. okt 2010

@fleuerette jesus snad to nebude tak strasne tragicke, moc ti drzim paste aby vsetko dobre dopadlo, priroda neni blba, zariadi sa....musi sa...drzim paste

laerke
27. okt 2010

@dannizeta pozname 😀 mna najviac aj tak stvali tie bolesti v podbrusku.. Strasne krce.. a ze konecne oznamime rodine.. Ja by som im nic nehovorila keby si casom nevsimli 😀 😀 ja len nemam rada ked je okolo mna velky hurhaj, mam rada svoj pokoj 🙂 nech uz je prcek vonku, vecne sa stresujem.. a na zaciatku som ani nespavala, stale stresy, este ma aj depky chytili a pochybnosti o vsetkom 😀 prvy trimester je magicke obdobie 😀

buburka
27. okt 2010

@fleuerette - aspon na povzbudenie: kamaratkyna sesternica musela spavat pocas tehotenstva na bruchu koly otocenej maternici...a dnes ma 5 rocnu dceru a teraz je znova (neplanovane) tehotna... a jej reakcia? Tak vyplieskala svojho muza pochrbte, ze sa chudak stazoval, ze musel tyzden aj on spavat na bruchu... 😀 To len tak trosku, aby si neklesala na duchu 😉 vraj to nie je jednoduche, ale da sa to......budete v poriadku 🙂 snad sa ti maternica umudri 😉

dannizeta
27. okt 2010

@laerke Neviem či magické,ale kedže to prežívam prvý krát,všetko mi pripadá také zvláštne,nové...Nech to rýchlo zbehne! Ja už chcem nakupovať vecičkyyyyy! 😀 😀

eviitka
27. okt 2010

@fleuerette ja mam tiez naopak otocenu maternicu,ale otehotnela som hned..zato v gestacnom vaku som mala na prvom sone nejaky utvar,kt.nevedel doktor identifikovat, uvidim zajtra,co povie..ze to mozme len pozorovat..tesim sa,ze budem mat uz aj fotku!!uz nech je zajtra

monulik0209
27. okt 2010

@kikinkka no aj mi sme si uz vybrali,ja som objednala z internetu postielku a matrac a ostatne potom dokupim...

laerke
28. okt 2010

@dannizeta

Aj ja prvykrat 😀 My sme lucky lucky lebo vacsinu veci sme dostali, nenaaaaaaaaaaaaaaavidim nakupy 😠 😀

Trosku od veci zenicky, ja mam taky problem, jasne, opytam sa lekara ale nazor by bodol. Ja mam panicku poruchu a vzdy ked dostanem zachvat sa to vystupnuje az do zachvatu epileptickeho.. Uzivala som rivotril ale nechcela som ublizit babu, zachvat som nemala vyse pol roka, no davam si pozor, lieky vo vrecku, neviem ci je to najlepsi napad ale viem ze rivotril pre babo dobry nie je. Nazory?

A este jedna vec. Mam zniceny nerv v ruke a mavam dost silne bolesti, tak otazka je ci to mam predychat a pockat kym sa mrna narodi alebo ci mozem ist aspon na blby obstrek nech je to lahsie? Ma hocikto skusenosti prosim? Neviem ci mozem s babom ☹ Ak to inak nepojde vydrzim ale budi ma to hadam kazdu druhu noc tak neviem...

venika_v
28. okt 2010

@kikinkka takze nechces sa vytesovat uz skorej z kocika, ked tak neskoro chces kupovat... ved sa ti to dost krati...
behali ste aj skorej po obchodoch alebo kedy ste zacali....

hmmm hraskovo zelena je krasna, aj mna oslovila
mojmu zlaticku sa paci vsetko vojenske takze ked som sa opytala ci chceme modry alebo hnedy kocik tak bol samozrejme hnedy,,,,, keby mali maskacove veci pre male tak kupuje len take :D

venika_v
28. okt 2010

@laerke ahoj, no k tomu nervu sa aj ja pridavam, ja som mala vo februari blby uraz a teraz mam nervy zaseknuty v platnicke blizko kostrce, je to dost na prd lebo tehotenstvom sa mi to nejako zhorsuje....
tak dufam ze sa najde nejake riesenie pre nas obe, lebo trpiet az do konca nie je bohvieco, aj ked vieme ze je to pre nase male.....

drzim palceky .....

mozno navsteva neurologa by nebola zla on by mal poradit co s tym .... 😕

kikinkka
28. okt 2010

@monulik0209 o aj mi sme pozerali na internete ale nakoniec sme sa rozhodli kúpiť u nás v obchode za 150euro komplet výbava.. Nemusíme dlho čakať tu nám ju dajú hneť. Akú farbu výbavy do postielky chceš?

kikinkka
28. okt 2010

@venika_v s kočíka ani tak nie ako s postielky . Kočík mi teraz v zime ani tak nebude treba a k doktorovi pôjdem autom. Takže kočík ma ešte čas. No ale v decembri už určite bude no ani by sme ho teraz nemali kde dať. Po obchodoch sme začali behať začiatkom oktobra ale na nete sme pozrali skôr. mne sa modrý kočík nepáči skôr ten hnedý no ale môj muž chce červenošedý kočík neviem či to môže byť aj pre chlapca. Pohlavie zatial neviete?

venika_v
28. okt 2010

nebudes chodit na prechadzky ?
ja viem zima, lad, sneh ale aj tak....

no ja ked som bola mladsia tak som mala vsetko modre, teraz skorej ku tej prirodnej farbe inklinujem.,,,,,

postielku mate vybranu drevenu alebo?

ja si myslim ze farba kocika je jedno ci je cervena alebo nie pre chlapca a ved tam mas aj sedu farbu....

mas kocik vybrany na nete? posles mi prosim link aj na postielku....
dakujem 🙂

pohlavie nevieme, ale hrame sa na to ze to bude chlapec, tak dufam nam to vyjde....

podla tych cinskych a inych kalendarov to vychadza na chlapca.... 🙂

laerke
28. okt 2010

@venika_v No to ma mrzi ☹ Ja ani neviem z coho to mam, aj ja som mala uraz tak mozno z toho ale trapi ma to uz aspon 5 rokov.. Buduci tyzden sa pokusim zbehnut k lekarovi a uvidime. Inac ze tie obstreky su najvacsie svinstvo na svete, tak sa tomu idem vyhnut!

Joj inac zenicky, posledne dva dni ma zas zacalo trosku pobolievat v podbrusku tak som panikarila.. Vcera som isla spat ako osoba normalnych rozmerov, nebolo na mne tehotenstvo badat a zobudim sa dvakrat taka? 😀 😀 Nechapem z toho. Dufam ze to je dovod preco ma bolelo podbrusko 🙂

Velryba hlasi odchod, idem rabovat chladnicku 😀

zuzikambo
28. okt 2010

Ahojte baby,

pridávam sa k vám, som 1 krát tehuľka a momentálne som v 13. týždni, nevoľnosti mi chvalabohu prešli a začíname tuším naberať ale zatiaľ iba do bruška, váha sa ani nepohla 🙂 Zuzka

venika_v
28. okt 2010

@laerke no aj mna to hneva, lebo ma to dost obmedzuje

inak dosahany nerv na ruke moze byt z prace..... z nakupov.. z cokoholvek ... lekar ti to najlepsie povie, ja som bola aj na takych nervo vysetreniach a tam mi to pekne diagnostikovali a liecili, ale teraz ani liecbu nemozem dostavat...

obstreky by som moc nepostupovala ale ved uvidis

to je mile ze si z noci na rano vstala taka ze sa do gati nezmestis.... mne sa to deje postupne a zacina ma to hnevat

zuzikambo
28. okt 2010

@dannizeta jáj neboj, ani nevieš ako to rýchlo prejde, ja som bola na sone ešte v 7. týždni a teraz a to som bola už v 13. týždni, tých 6 týždnov medzitým prešlo strašne rýchlo, ani sa nenazdáš a budeš nakupovať o dušu
Aj ja by som rada nakupovala ale manžel ma krotí, inak by som minula majland 😀 a to počúvam stále že na to je čaaaaaas, neviem, ale mám pocit že zatiaľ to so mnou nejako neprežíva 😖

laerke
28. okt 2010

@venika_v No ja som mala nehodu kedy som mala rozseknuty sval prave v tejto hnate tak mozno sa poskodil aj nerv, nebolo by to sokujuce. Skusim toho lekara. Mne mama zistovala (pracuje s lekarmi) nieco o tych obstrekoch a vraj je to najvacsie svinstvo co sa dava iba starym ludom (ja som na obstreky chodila roky 😒 ), lebo ze ono ti to nervy iba umrtvi a nelieci a takto ti podstupne odide cele rameno alebo teda kam ti to pichaju...

Ja som na zaciatku trosku narastla a potom to prestalo, este som aj dost schudla ako som tu spominala. A ja som dost vysoky clovek (183cm), siroke boky aj ramena takze som si hovorila ze do 7. mesiaca to na mne nik neuvidi 😀 Zjavne som sa trosku sekla......

venika_v
28. okt 2010

@laerke no tak to je mozne ze to tou nehodou sa ti poskodil nerv,,, ano obstrek je o tom ze ti nerv umrtvi aby si necitila bolest takze tak... treba to inak riesit.....

no ja som neschudla.... aj ked mi byvalo dost zle

tak ale ved to je pekne ked je na tebe vidno ze cakas babo ci nie?

baska259
28. okt 2010

Cakame prve babetko a nemozme sa ho dockat.... 😉 termin mam 17 januara a uz mam postavenu postielku 😀 kedy ste vy zacali stavat postielky???je to skoro???

slavicita
28. okt 2010

@baska259 no pokiaľ ju máš len postavenú, tak nevadí..ja som rodila vo februári a postieľku sme stavali v decembri, len koncom januára som dávala plachtu, baldachýn a hniezdo, aby sa to zbytočne nezaprášilo... 🙂

baska259
28. okt 2010

ja uz mam aj baldachyn a vsetky tie veci....asi 2 tyzdne pre porodom sa to chystam dat dolu a oprat a znovu zavesit 😉

dannizeta
28. okt 2010

@l81 No predvčerom som napísala odborníkovi MuDr.Špankovi do poradne tu na nete a odpísal mi že tie prírodné lieky príliš nepomôžu a odporučil mi Gastrotuss gel.Inak k lekárovi...

slavicita
28. okt 2010

@baska259 len aby si to stihla....môžeš kľudne rodiť aj skôr, tak aby si potom nebola v strese... 😀 ja som rodila o týždeň skôr ako som mala termín a poviem ti, bola som rada, že som si to pripravila skôr lebo ku koncu tehu som si pripadala ako malý sloník s tým bruškom 😀

baska259
28. okt 2010

takze o mesiac skor 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre