Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

kikinkka
2. nov 2010

@monulik0209 tak to máš dobre u mna je to naopak muž stále so mnou chodí jeho to baví tak sa vtom vyžíva že sa nestačím čudovať.každý sme iný xixi.

arhanta
2. nov 2010

@slavicita .. hej, vyskusam,, uvidime ,, 11 dni mi meska ms aj teplotka je pekna, tak snad to vyslo 🙂

dannizeta
3. nov 2010

Baby,môže sa mi v tehotenstve zhoršiť zrak?Posledné dni ma bolia oči hneď od rána,okuliare nenosím...Nechápem to veď beriem tehot. vitamíny... 😢

venika_v
3. nov 2010

@dannizeta moze... mne sa zhorsil, a strasne ma boli jedno oko a ztoho ma boli hlava....
chod radsej k lekarovi... dufam ze to nebude nic vazne... vela stastia

dannizeta
3. nov 2010

@venika_v Ved to, že ma vkuse bolia... ☹ A žiadny liek proti bolesti...takže budem musieť ísť 😢 Len neviem či ma zoberú na očnom,u nás objednávajú 2 mesiace dopredu. 😒

venika_v
3. nov 2010

@dannizeta no pekne tak to nie je bohvieco ked tak neskoro objednavaju ,....ale ak si ako akutny pripad tak ta musia vziat hned.... ved povedz jej co ti vlastne je a uvidis.....

a ked ta bolia tak ze si chces dat nieco proti bolesti, tak sa tam hned rano na zaciatku ordinacnych hodin postav a musia ta vziat....

teda neviem patris ku nejakej alebo pojdes prvy krat?

dannizeta
3. nov 2010

@venika_v No ja som už v minulosti nosila okuliare na dialku,takže kartu tam mám.No predstav si,nosila som okuliare od detstva,teda ani moc nenosila 😉 ale záhada je,že ked som vysadila antikoncepciu,úplne sa mi zlepšil zrak,takže už nemusím nosiť.....A teraz je to tu zaaas! Dúfam že po pôrode sa to vrati do normálu. 😅

monulik0209
3. nov 2010

@kikinkka no presne tak,aj ked by som bola rada,keby so mnou chodil,ale uz ho nezmenim:O)))

venika_v
3. nov 2010

@dannizeta no tak nevahaj, zajdi tam hned na zaciatku ordinacnych hodin a vybav si to... cez bolest sa tazko funguje,,,,,

no ja mam okuliare tiez od detstva ale na citanie, ja mam blbu ociarku, lebo vzdy ked tam dojdem tak mi kontrokuje zrak na dialku a tvrdi mi ze tam nemam co chodit ved na dialku okuliare nepotrebujem a ja ze ved nosim na blizko a vtom sa pozre do karty a ze naozaj... no krava je to...
ale musim tiez ku nej zajst lebo to oko ma boli dost teda ....

dannizeta
3. nov 2010

@venika_v No vidíš,som myslela že len u nás sú takí lekári.Niektorí sa fakt nehodia na prácu s ľudmi....a to nespomínam sestričky....strašne dôležité sú niektoré... 😠 Tak držím palce! 😉

venika_v
3. nov 2010

@dannizeta no niektori lekari by mali asi vratit diplom, alebo sa venovat niecomu neosobnejsiemu...

aj ja tebe drzim palceky 🙂

dobi382
3. nov 2010

asi boli ale slabe bola som v poradni a povedal ze to je normalne

kikinkka
4. nov 2010

@monulik0209 veru chlapi su tvrdohlavý. No aspon si nakúpiš podla seba a ked sa mu to nebude páčiť ma smolu.🙂)

laerke
4. nov 2010

@dannizeta
Mne bolo povedane ze zrak sa v tehotenstve casto zvykne zhorsit. Ja si uz ani knizku neprecitam, na lave oko nevidim do blizka, na prave som tupozraka cize ani do dialky ani do blizka.. Lekari ma odfajcili ze mam prist PO tehotenstve takze dovtedy velke tlste nic ☹ A to som mala mat operaciu toho praveho oka. Tak teraz cakat a cakat a cakat....
No kedze si len na zaciatku by ti urcite mali pomoct, neviem ci sa to da tak skoro "zvalit" na tehotenstvo. Ako vravela venika, utekaj tam a uvidis (alebo neuvidis 😀 ) 🙂

monulik0209
4. nov 2010

@kikinkka no chvalabohu ze sa mu zatedy vsetko pacilo a nemal namietky.... len si stale nevie zvyknut ze to bude take malicke to nase babo..... ze sa boji,ze sa nebude vediet onho postarat...

dannizeta
4. nov 2010

@laerke 😀 to bolo povzbudzujúce.. 😀 To tehotným nedajú okuliare??? Neverím,veď ja pracujem v kancli, takže dobré oči potrebujem.Ešte stále čakám,ked ma neprestanú bolieť,tak pojdem...Prinajhoršom mám doma okuliare,ktoré už pár rokov nenosím,také slabučké ale možno pomôžu. 😀 Aj ked by sa nemalo takto experimentovať... 😵

diwa
4. nov 2010

no baby skveleeee..ja reku si to namyslam, ale vidim,ze je mozne,aby sa v tehotenstve zhorsil zrak..ja mam astigmatizmus, cize mozem ratat ze sa to este trosku zhorsi..to je uz len perlicka k migrenam,bolesti chrbta,nespavosti a naladovosti v tehotenstve..este ze ten krpec stoji za to 🙂

kikinkka
4. nov 2010

@monulik0209 jéé to sa bať nemusí. Mne hned manžel povedal, že jediný on bude kúpať nášho drobca a nikto iný náhodou aby im nespadol.Normálne som zostala v šoku ked to povedal.xixi No a ostatné veci som mu potom nakázala ja. Povec mu nech sa nebojí že všetko dobre zvládne.

laerke
4. nov 2010

@dannizeta 😀 prepac, ja som taky uprimny cloviecik 😀 dat mozno daju, no mne povedali, ze mi to zrak nezlepsi, mozno naopak zhorsi, najma lebo niektore damy nosia tie iste okuliare aj po porode ked sa zrak vracia do normalu a potom si ho fakt nicis.. Takze vitaj v klube slepych, ja som v praci (v nemocnici) dala vypoved a uz mam len moju "bokovku" a to je dizajner portfolii pre tetovacie studia, cize kreslim a tiez to bez okuliarov ide tazko 😀

Pardon za pripadne gramaticke chyby a vyjadrovanie sa stylom Tarzan ale chlap mi tu strka nase stena do ucha takze sa nemozem moc sustredit 😀 😀

monulik0209
4. nov 2010

@kikinkka no ved ja som mu to povedala,ze ani ja nic neviem,ale naucime sa,ved to bude nase babo:o)))

kikinkka
4. nov 2010

@monulik0209 no ved práve a zo začiatku vám budú pomáhať aj mamy ako mne moja.už sa neviem dočkať.🙂)

monulik0209
4. nov 2010

@kikinkka no ked mi bude pomahat mama,to nevadi,len ked sa dotrepe svokra,to uz bude horsie,pocuvat tie jej zastarane nazory...

dannizeta
5. nov 2010

@diwa Tiež mám pocit,že sa zrazu na mna všetko zosypalo.Netušila som,na čo všetko sa mám v tehotenstve "pripraviť". Ako hovoríš,nielen nevoľnosť,to čaká každá...ale nervozita,mastná pleť a vlasy,časté močenie,poruchy spánku,teraz tie oči...ah jaaj,a ja mám další problém - chronický zápal močového mechúra.Vraj mám nejakého bacila,ktorý sa ťažko likviduje.Takže už vyše roka zažívam bolestivé pálenie pri močení a len do mňa pchajú antibiotiká,ktoré už ani nezaberajú. 😖 A teraz keď nemožem lieky,to mám ťažké.Urinal je jediné čo môžem,ale ten mi to len trochu utlmí. Ked hovorím gynekológovi,že s tým asi zajdem k urológovi,tak ma len odbije,že antibiotiká mi napíše aj on. 😒 Teraz viem,že som ho nemala počúvať,ale už dávno zájsť na urologiu...Len neviem,či to má zmysel,teraz,ked ma nemožu liečiť. 😢

diwa
5. nov 2010

@dannizeta no teda..ten mocak ti nezavidim.viem,co je to za bolest, velakrat som mala na wc slzy v ociach ☹ a to ti teda pekne dlho trva, s tym by uz mali nieco robit a nie ta len dopovat antibiotikami.ja som mala zapal naposledy ked som uz bola tehotna a nevedela som to este..a pchali do mna antibiotika 😒 pri slabsom zapale mi zvyklo pomoct,ked som sa nonstop nadajala tekutinami.ale pri tom silnom len antibiotika..tak moc drzim palce,aby ta z toho konecne dostali

kikinkka
5. nov 2010

@monulik0209 no veru takéé sú svokry. A ja mám s toho dilemu lebo svokra ide už na dôchodok a povedala že bude chodiť k nám.A keby si vedela aká je.Do všetkého sa stará a všetko musí byť po nej.Už teraz sa bojím.

monulik0209
5. nov 2010

@kikinkka no ja mam taku istu svokru,najmudrejsiu na svete...ale manzel ma podrzi,povedal ze ked mi bude liezt na nervy ze ju vyhodi,tak aby sa neurazila:O))))

vera1132
5. nov 2010

ja mam svokru suuuper vie poradiť, porozpravať sa ..... , skôr z mami mam mindraky 😒
to je asi niaka vynimka tá moja svokra 🙂

monulik0209
5. nov 2010

@vera1132 no tak gratulujem,aspon niekto ma dobru svokru:o))) aj ja by som bola rada keby bola dobra,ale o mojej sa to povedat neda...vzdy je najmudrejsia a vsetko vie a mi sme mlady a sprosty...

kikinkka
6. nov 2010

@monulik0209 no aj môj muž je už s nej chorý.Minule jej vykričal že nech sa nestará že aj tak si to urobíme podla seba. No len ona je veľmi úražlivá.

monulik0209
7. nov 2010

@kikinkka no ot su asik vsetky svokry najmudrejsie na svete a vzdy musi byt podla nich.Ja som taka rada,ze uz nebyvame so svokrovcami,aspon mame zatedy pokoj....len uvidim do kedy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre