Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

monulik0209
10. nov 2010

@laerke no aj ja sa pomaly psychicky pripravujem na to ze pojdeme asik k svokrovcom 🙂 lebo so svokrou to je katastrofa,clovek moze spravit vsetko,aj tak je to nahovno a ona je najmudrejsia.....asik to spravim tak ze sa najeme a vyhovorim sa ze mi je naprd,ze musime ist domov...este stastie ze sa mozem vyhovorit na tehotenstvo 🙂

laerke
10. nov 2010

@monulik0209 Presne to som akurat chcela. Dieta bude vzdy dobry argument 😀 Toto su posledne Vianoce co niekde pretrpim ale potom uz s mojou rodinkou vo svojom. Potom ta uz ludia beru trosku serioznejsie 😉

monulik0209
10. nov 2010

@laerke no aj mne to iste muz povedal ze tieto vianoce este pretrpime a potom sa vyhovorime ze chceme stravit vianoce s malym babom sami,budu to musiet prezit 😀 ja sa len obavam ze ked sa mala narodi,tak svokra bude u nas stale vopchata a nezbavim sa jej...

laerke
10. nov 2010

@monulik0209 Nebojaj, ty si mamina, ty mas svoje slovo a to plati 🙂 My sme mali so svokrou celkom slusnu vojnu, tak som vyhlasila, ze ak sa aj dokasle z Viedne bez zavolania, bude stat pred barakom 😀 Tak fajne mame otocene okna ze vidim rovno pred branu 😀

Ona je v tomto hrozna. Ked si zmysli ze pride, pride a ani nezavola a to este aj dvoch psov dovlecie. A ked sa jej nechce, tak bude fnukat, ze sme nevdacnici, ze ju chodime pozerat len raz za tyzden. Ona si jednoducho navstevu s juniorom objedna a ak sa toto nezmeni, pekne krasne ju poslem do..mov 🙂 Nechcem aby som vytvorila zly dojem o sebe, ja som slusny clovek ale kazdy musi poznat hranice. Svokra nesvokra, matka nematka. Moja strecha, moje pravidla.......... 😉 😉

dannizeta
10. nov 2010

@buburka
@fleuerette No vidíte to baby,všetky máme rovnaký problém.To je hrozné v tomto štáte!!!Hlavne že cigánovi dajú všetko zadarmo,stačí že sa narodí čierny.Postavia mu dom,ked ho po piatich rokoch zničí a rozpredá čo sa dá,jednoducho mu postavia nový.Žije si zo dna na deň a nič ho netrápi,veď štát sa postará...A normálny človek nemá právo nanič.Diskriminovaní sme MY-biely!!!! 😠

monulik0209
10. nov 2010

@laerke no ja take stastie nemam s tymi oknami 🙂 ja ju zbadam jedine ked je pred dverami,este stastie ze som dala gulu na vchodove dvere 🙂 tak niekedy sa tvarim ze nie som doma,aspon mam pokoj,ja som najradsej,ked ju nemusim vidiet...

monulik0209
10. nov 2010

@dannizeta svata pravda,mna to iste tiez rozculuje!!!!!!nam mladym nikto neda nic zadarmo a oni si nevazia ked im postavia nove domy alebo byty a hned ich znicia....nie som rasistka ,ale co je moc to je moc!!!!

laerke
10. nov 2010

Ja mam inu otazku.. Mala niektora z vas v tehotenstve take.. Ehm.. Tazko to popisat..
Proste pocit, ze ked ste mali spravit nieco comu ste sa fakt chceli vyhnut, ze ak pojdete tak niekde odpadnete? Napr. praca, skola a tak.. Zrejme to bude len stres ale neviem co s tym, okrem toho mam prisernu migrenu z tohto pocasia ale dnes skutocne musim niekde byt ☹

A okrem ineho som sa za posledne dva tyzdne nenormalne roztiahla, som jak slon a mam pocit ze ma brucho prevazuje dopredu 😀 Este lepsie ked treba cestovat v preplnenej elektricke 2 hodiny.

dannizeta
10. nov 2010

@monulik0209 Tak to máte fakt bohatého Ježiška od svokry! 😀 Moja svokra má odložené všetky veci po troch synoch niekde na povale a vravela mi, že to našim deťom odložila 😲 Normálne už ako keby som videla moje deti oblečené a lá film S tebou mě baví svět 😀 No už neviem,či sa mám z tých nápadov smiať či plakať... 😅 To je zmýšľanie,také zlaté deťúrence navliecť do takých starých handier!To určite nie...Nevravím,že budem kupovať tie drahé veci,ale veď v sekáčoch je dnes toľko krásnych a MODERNÝCH vecičiek aj za pár centov či eur,čo som si všimla...

buburka
10. nov 2010

@dannizeta - to je pravda... a v sekacoch najdes vela peknych veci..preperies a hotovo....babetko to nema ako znicit a zodrat...my tu mame taky, kde je cele odd. pre deticky a stale su tam nove a nove kusky...no a mamicky si podavaju klucky 🙂

ema72
10. nov 2010

Niekedy pride aj skromnejsie obdobie ale zato citovo bohatsie - a tym aj materstvo je

ema72
10. nov 2010

Nuz, vypadok jedneho prijmu je vzdy citelny a ked to uz nejde inak, tak sa treba vratit skor do prace. Aj ked neradi, ale co uz. Alebo mat nejaky cistocny uvazok na 4 hodiny a pod. A co sa tyka tych svokrovcov a rodicov - zlaticka, nikto vam nekaze mat deti ked nemate bydlo. Nuz a ked sa to stalo, tak sa treba prisposobit. Nevidim dovod, preco by sa mali rodicia a svokrovci prisposobovat vam.

kikinkka
11. nov 2010

@monulik0209 hmmm tak to nemáš bohvie aké. Ja som stímto nemala problém svokra varí aj dvojaký obed a vždy nám aj domov zabalí. No môj muž ked býval u nich platil 100eur mesačne. No ale nečudujem sa lebo domisko ako hrom a tam treba drevo a uhlie kupovať. no a teraz na to ostali sami. treba ju brat s rezervou možno len tak povedala a niečo vám ešte da.

dannizeta
11. nov 2010

@kikinkka
@monulik0209 Hej baby,nebudte zlé.... 😀 Svokru do bytu nepustiť.. 😀 Ja som tak premýšľala nad tým,možno sa treba snažiť spriateliť.Možno si vravíte,že mi šibe...Ale načo sa stresovať kvôli zlému vzťahu so svokrou...Škodí to kráse. 😀 Možno len ako-tak,ale stále lepšie ako s ňou bojovať celý život.Čii? 😉 Možno my musíme spraviť prvý krok a ukázať že sa to dá aj inak,a nie za každú cenu sa odcudzovať a nadávať na seba. Asi to skúsim,ale samozrejme odtiaľ-potiaľ. 😉

monulik0209
11. nov 2010

@dannizeta no presne tak,aj mne stale ponuka stare veci...najhorsie je ze mi stale nuka jej tehotenske saty a svetre 3mx5m ,ze ved ja teraz potrebujem nieco volnejsie 🙂 Vzdy ju ide porazit,ked pridem v obtiahnutom tricku,stale mi dohadzuje jej veci.Asik si mysli ze sme v dobe kamennej,ze tehotentvo je nejaka choroba a ze brucho treba zakryvat 🙂

kikinkka
11. nov 2010

@dannizeta no ja som nepovedala že svokru nepustím do bytu. Aj tak k nám málo chodi aj so svokrov. Čo oni bývajú bližšie tak nechodia a čo moji rodičia bývaju dalej tak su tu častejšie.Ja som povedala že svokra sa do všetkého stará a nie že mám s nou zlý vztah.

monulik0209
11. nov 2010

@dannizeta mne svokra nevadi,ja som si uz zvykla a manzel ju vie vzdy dobre uzemnit....len mi starsne lezie na nervy ze ona vie vsetko najlepsie a ked to neni po nej,alebo jej to slusne vysvetlime ze sa do nej nestarame ,tak sa hned zduje.Ja to uz ani neriesim,uz som si zvykla,lebo mi ma znej asik porazilo,preto vzdy rada sledujem ako sa snou muz hada 😀

monulik0209
11. nov 2010

@kikinkka tak to pochybujem,ona je riadna zgrloska...ale viem ze to tak svokor nenecha a ten by nam dal aj modre z neba,je neskutocne rad,ze cakame babo.Mne to nevadi ze nedostanem nic,ja si na darceky nepotrpim,len som smutna koli mangelovi,ked vidim vzdy ako sa tvari na vianoce,ze nic nedostal.My sa im snazim tiez dost pomoct,manzel im vymaloval cely barak,polozil plavajuce podlahy a ona ho len buzeruje.keby mu aspon tie sproste ponozky kupila,tak by sa potesil...

kikinkka
11. nov 2010

@monulik0209 no to je smutné od vlastných rodičov. Ja už tiež neriešim či dostanem darček alebo nie. Ja si na svet privediem ten svoj najväčši dar aký len môže byť. Bábätko a ostatné mi je ukradnuté tak ako môjmu mužovi. Chcem sa spýtať teba maličká stále kope alebo nie?

buburka
11. nov 2010

Caute baby. Ja mam nastastie dobre vztahy so svokrovcami, ale nevidime sa casto..to tomu moze tiez prispievat nie? Skor mam problem s vlastnou mamou....rodicia byvaju sice 100km od nas, ale moja mama vie furt utrusit nejaku nevhodnu poznamku kt. sa ma vrcholne dotkne a zbytocne sa rozculim, az mi slzy vybehnu....mozno je to tym tehotenstvom a ze som precitlivena, ale muz skonstatoval, ze bude lepsie, ked sa pocas tehotenstva budeme stretavat co najmenej, aby moj stres a nervy neskodili malemu 🙂 Tak si len telefonujeme...a ked sa mi daco nepaci tak polozim....az mi je z toho smiesno...ale funguje to skvelo 😎

monulik0209
11. nov 2010

@kikinkka no mna mala riadne kopcuje,ale hlavne v noci.Vzdy ked je predne 24.00 v noci tak zacne kopcovat a 15 min neprestane 🙂 A cez den vacsinou ked si sadnem pred telku a vylozim nohy tak zacne,raz do rebra raz do mechura 😀

buburka
11. nov 2010

@laerke -fuuuha...pises, ze za posledne 2 tyzdne?? Ja som sa akurat vcera stazovala, ze som este nepribrala ani deko ale brucho mam uz dost......a kamoska tiez tvrdila, ze v 5mesiaci sa to abnormalne zrychli....ved na zimu ani kabaty nezapneme 😀 Len nech sme zdrave vsetky 😉 uz sa tesim na to brusisko...xi xi 🙂

kikinkka
11. nov 2010

@monulik0209 no a stalo sa ti že ta za celý den nekopla?Mne sa to stáva a mám stoho riadné nervy a do poradne idem až v utorok.No občas cítim také niečo ako kopnutie ale je to slabulinké,.

monulik0209
11. nov 2010

@kikinkka no ano uz sa mi to stalo,ale potom na druhy den si to vynahradila....ved keby si si nebola ista,alebo ze by aj dva dni nekopala,tak radsej zavolaj doktorke,alebo chod radsej do nemocky.,lepsie ak to bude plany poplach ako keby sa malo nieco vazne stat. Ja mam zajtra poradnu,tak uvidim co je nove.

kikinkka
11. nov 2010

@monulik0209 no aj mne sa to tak stalo že na druhý den kopal ale teraz ani nie. No ked sa ma muž každý den pýta či kopal
alebo nie tak mám nervy.ked poviem že nie tak je nanič a ked poviem že hej tak je rád.Tak ti budem držat palčeky aby všetko dobre dopadlo.

laerke
11. nov 2010

@buburka Preto som si kupila specialny kabat na zimu, tam sa aj hroch zmesti 😀
Ja som tiez nadavala ze ziadne brucho, rano sa zobudim a som dvakrat taka. Od zaciatku tehotenstva mam minus 5 kil tak to dieta asi rastie len z recesie 😀 😀 Ale aspon rastie. To je vzdy dobre znamenie 🙂

buburka
11. nov 2010

@laerke - veru veru...dietatko si aj tak podla mna vezme co potrebuje...darmo vaha ukazuje nieco ine...hlavne ze usg je dobre 😉 Ja tiez musim pozriet nejaky "hrosikovsky" kabat xi xi...alebo stan 🙂

laerke
11. nov 2010

@buburka Stan 😀 hehe.. Celkom vtipny obrazok mi skocil v hlave 😀
Vezme, bolo mi povedane ze babo si berie aj zo zasob takze pohoda 🙂 A aj tak, ma sa priberat od piateho mesiaca tak perfektne nacasovanie. A nemusim potom tolko zhadzovat 🙂

buburka
11. nov 2010

@laerke - inac cim mastis brusko ked ti teraz tak rychlo rastie? Kilecka schudneme...ale strie nie-e 😖

laerke
11. nov 2010

@buburka ja si uprimne moc nemastim, len vecer po sprche, ja som po operacii kolena vecne priberala a chudla tak koza znesie vela ale kupila som si Elasti-Q v lekarni, straaasne dobre to vonia, ako ordinacia u mojho gynekologa 😀 je to trosku mastnejsie ale to je podla mna lepsie, nech to zostane.

A potom ako sa namastim si dam vysoke teplaky nech to mam v teplucku, to tiez robi dobre 🙂
A este je jedna finta, mozes si kupit nieco ako taku handricku alebo hubku, proste nieco co je trosku draplavejsie, namocit do studenej vody a namasirovat brusko, prekrvi to kozu 🙂

laerke
11. nov 2010

@buburka Inac ako tak pozeram, aj ty mas termin v aprili?

buburka
11. nov 2010

@laerke - ano 🙂 cca 6 dni po tebe 😉 26.4

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre