Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
5. jún 2010

@adrika2008 ja som tam volala a rovno som sa objednala. tiez som bola taka nedockava. uplne najviac 😀

elko69
5. jún 2010

@natalia777 no lebo to bol ciso iba priesvitny sliz,ale teda mam pocit stale ze som jak docikana...

natalia777
5. jún 2010

elko69 myslim ze to este nie je to, to aj ja som mala take pocity.....no teda nemozem uverit ze uz o chvilu budes rodit 😅 ty kokos nedavno som rodila ja 😅

elko69
5. jún 2010

@natalia777 sak to ze jak to leti,akurat ma bola kuk kamoska co somnou chodila cvicit a spoznali sme sa tam teda a to bolo nedavno a ta uz ma teraz mesacneho chlapca a takeho velkeho chlapiska...to neni mozne...som na cviceni bola medzi opslednymi co rodit mala ist a uz som prva!!!ja som sa len vcera zlakla z tej divnej bolesti v podbrusku...

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 hej hej ja uz mam kocik kupeny.... taky podobny ako si mala ty v albume, len inej znacky.

elko69
5. jún 2010

mimi a ty ho mas stale zlozeny este tusim,ze?

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 hej hej..... ale tiez je cierny s bielymi kvietkami... ty si taky mala v albume ze?

elko69
5. jún 2010

@mimi21mimi hej hej ja mam taky len ja mam asi ten velky co je,lebo su aj take mensie s tymi kvietkami,bratranec ma taky,on ma aj inu konstrukciu uplne

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 my mame tusim tiez tie velke kolieska a ten spodok....
a inak ako? jakubko sa este nechysta von?

elko69
5. jún 2010

@mimi21mimi ked ho budes mat roztiahnuty odfot ho a priloz do albumu..no Jakubko neviem co tam stvara lebo vcera som v tescu dostala taku divn bolest do bruska 2x a potom uz nic,ale teda poviem ti vylakalo ma to...

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 uz by sa aj mohol popytat von v 38tt 🙂
kocik roztiahneme asi az ked sa malinka narodi, ale my sme ho kupovali v Polsku, u nas ta znacka tusim vobec nie je dostat... a fakt si neviem spomenut na nu teraz 😀

elko69
5. jún 2010

@mimi21mimi no este tyzden b ymohol dat mamine volno a odpocinok dopriat a potom pomaly by s amohol chystat 🙂 a velkostne ho mas tiez taky mohutnejsi skor?

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 hej hej, lebo ocino skusal ci prejde cez dvere do spajzy len ta konstrukcia a vravel, ze by sme museli dat dolu zarubne....
ako je to v TT na poradni v nemocke? byva tam vela ludi?

vefi89
5. jún 2010

@elko69 ja som zátku ani nestretla....ale voda keď mi začala odtekať tak tá bola slizovitá číra 😅

elko69
5. jún 2010

@mimi21mimi no ja chodim tomu Lahkemu takze vzdy mi povie kedy mam prist n ajaku hodinu a ono to ide rychlo,neviem ako to je ked ides len tak,viem ze si tam zavolas do nemocnice to ti tvoj dr da cislo tak vseobecne na nemocnicu a tam povies aky mas termin a oni si ta objednaju alebo povedia kedy mas prist ,len nevem ci je to na hodinku alebo ako u ostatnych...ja vzdy idem v utorok na 13 hod a to mi sestricka zmera tlak, vahu, a moc otestuje a posle ma n atie pasy kde som priblyzne 15 min a potom som sla spat za dr.ten kuk ten papier z pasov a zatial sa kontrakcie neobjavili tak ma este nekuk zospodu vobec..a ked som tam sla 1.krat cca v 36-37 tt tak mi robili aj ultrazvuk, potom uz nie...

elko69
5. jún 2010

@vefi89 ale bolo jej asi vela,spoznala si ze je to voda,nie???

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 ale ty si pribrala malinko, ze? ako tak pozeram do albumu.... ja sice brucho moc nemam, ale pribrala som 11 kg!

@vefi89 to s tou vodou zaujima aj mna 😀

vefi89
5. jún 2010

@elko69 ja nie....muža som budila, lebo som si myslela, že voda bude redšia 😅 ale odtekala mi systematicky. ako keby mi len cvrkalo,ja neviem každé 2 minúty možno len teda že sa to ťahalo ako sople 😅 blbé prirovnanie ale najvýstižnejšie

vefi89
5. jún 2010

@mimi21mimi tak čítaj, čítaj 😉

vefi89
5. jún 2010

@mimi21mimi 11kg???málo...ja som 24 😝

mimi21mimi
5. jún 2010

@vefi89 citam citam... takze to nie je take jednorazove buuuum ako z vodovodu? 😀

mimi21mimi
5. jún 2010

@vefi89 nooo este mam dva mesiace.... este dobehnem 😀

elko69
5. jún 2010

mimi no ja zatial 9 kg...ja som si nemohla moc dovolit pribrat,nieze by som si sledovala niekedy aj vahu a pozerala co zjem,ale som rada ze som moc nepribrala...

vefi89
5. jún 2010

@mimi21mimi no nie, teda aspoň u mňa nie...ja by som ani nebola vedela možno že je to ono 😅

elko69
5. jún 2010

@vefi89 sakra tak jak spoznam ze to je voda??sak ja mavam obcas mokre nohavicky ale to ako by som sa docikala,alebo len viac spotila tam dole,lebo kamoska mi teraz hovorila ze z nej to slo jak zo suda,ze normalne si musela davat uterak ked vystupila z auta ked uz sla do nemocnice a to uz je aj doma nieco odtieklo...

mimi21mimi
5. jún 2010

@elko69 tak to mas vyborne... to si potom pribrala viacmenej len do bruska ze? Ja zasa pekne na zadok, boky a stehna .... tam sa tych strii asi nezbavim aj ked budem cvicit 🙄

@vefi89 hmmmma pisali tu nejake baby, ze aj u nich to bolo take? vidim ze predstavy a realita sa dost lisia 😀

vefi89
5. jún 2010

@elko69 no teraz to máš výtok, to som mala aj ja...ale neboj to spoznáš, budeš to mať pod chviľou....aj ja som si nakoniec musela dať utwerák a tak som šla 😉

elko69
5. jún 2010

@mimi21mimi no vacsinou do bruska ale ako som zistila asi aj na stehna trosku lebo sa mi zda ze sa mi tam strie ukazali...

vefi89
5. jún 2010

@mimi21mimi každá individi....záleží ako bábo nalieha.....ale kontrakcie mi prišli až 3 hodiny po vode

elko69
5. jún 2010

@vefi89 juj strasne a o to horsie ked sme prvorodicky a nevieme co nas caka vsetko 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre