Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

akdarka
9. jan 2010

krasne mena ste vybrali natali! malej princeznicke vela vela zdravi, stastia...

garonka
9. jan 2010

akdarka no to si píš aka som nervozna, skoro ako na ihlach a neustale sa ho vypytujem, kam ideš, kto vola, a prečo? bože on je našťastie chapavy,
baby pozerate na jojke ples v opere? i ja chcem isť na ples

garonka
9. jan 2010

to čo ja mam za koňa? vôbec mi neukazuje čo Natali píše ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

akdarka
9. jan 2010

ja pozeram, tiez by som isla - ale len keby som si mohla dat usit robu u navrhara 😀

garonka
9. jan 2010

no a ja s tym guľatym brušiskom by som riadne zabodovala 😀 😀 😀 😀 😀

akdarka
9. jan 2010

garonka,to len dala do info o detoch - ked sa nastavis na jej foto!

janefonda
9. jan 2010

Manzel je nieco ako zahranicny slovak 🙂 Doma sa bavime po slovensky, ale on ovlada este lepsie nemcinu kedze je uz odmala mimo SVK. Ale som rada, ze vie po slovensky je mi to take milsie.

garonka
9. jan 2010

akdarka joj ešteže tak a ja blondinka som to nepochopila boooooože 😅 😅 😅 😅
hiiiiiiiiii ale ma šokovalo to v UK porodia a idu domov? lebo malinka ma 1 deň 😕

garonka
9. jan 2010

ah bože Studenkova na plese vyzera ako snehova kraľovna prebohaaaaaaaaaaaa aka je vyčačkana 😀

jane bývate v Nemecku?

akdarka
9. jan 2010

jane, to je asi naozaj prijemnejsie ked pochadza zo SR🙂 a kedy ste sa dozvedeli, ze cakate dievcatko?

natalia777
9. jan 2010

no baby na to ze som mala cele tehotenstvo nekomplikovane tak porod taky nebol 😖 ale uz je dobre opat..... o piatej rano mi praskla voda, a hned mi nastali 5 minutove kontrakcie, a do 2 hodin boli asi 2 minutove... strasne to bolelo, baby nechcem strasit, ale boli to 😖 no ale kedze som bola stale na 8 cm tak sme museli cakat..... no a najprv som mala rajsky plyn, ale to je o nicom, len sa z toho citite ako opite.....a o 12 na obed mi dali epiduralku a to vam poviem, to bola ulava.... bez epiduralky nikdy =moj nazor , no a potom ked som uz o 3 bola na 10 cm tak sme zacali tlacit.. necitila som ziadne kontrakcie, len mi vraveli kedy mam tlacit ale bolo to v pohode, ziadna bolest, nic....super....no a potom mi zistili, ze mala je otocena trosku inac ako by mala, tak mi ju vytahovali s kliestami ale ja som nic necitila... akurat az potom ked odoznela epiduralka...... ale to len to sitie boli nic ine.....

holky drzim vam palce vsetko zvladnete....... stoji to za to..... ja som cely cas myslela len na to kedy ju uvidim......vysledok je nadherny...... dufam ze som vas nevystrasila ale praveze povzbudila, holky do toho 😝

janefonda
9. jan 2010

byvame v Rakusku.
Cakam kedy si da Studenkova dole ten vrsok. Potom tobude isto lepsie 🙂

akdarka
9. jan 2010

no ta Studenkova sa skoro potkla na svojich satach a ten gentleman Lancaric na nu pozeral ako sa trapi - niezeby jej pomohol.... 😀

janefonda
9. jan 2010

Natalia ono ja dufam, ze ta bolest stoji za to. Prezili to nase babky, maminy a zvladneme to aj my!!! Hlavne je, ze uz mas malicku pri sebe a mozes sa divat na ten malicky zazrak 🙂

garonka
9. jan 2010

Natali ah jaj no aspoň som si prečítala čo nas podobne čaka, ja chcem bruško drahemu podsunuť aby porodil on 😀

i ja čakam kedy da Studenkova to perie dole hrôza

janefonda
9. jan 2010

Akdarka vcera sa nam malicka konecne ukazala 🙂 ale jej to trvalo... 45 min. nic a potom som si dve minutky pochodila a konecne sa prejavila 🙂

garonka
9. jan 2010

namiesto toho dlheho kvakania by mohli konečne ukazať roby a kto je na plese keď už to mam zapnute 😠

rogerka
9. jan 2010

caute babule 🙂

nataliiiii, gratulujem 🙂 a tak trosku aj zavidim, ale v dobrom 😉 nech ste obe zdrave a v poriadku 🙂 kedy nam ukazes malu princeznu?

garonka
9. jan 2010

jane nam sa maly Tobík na utz otočil chrbtom darmo sme do neho štuchali no som zvedava či sa ukaže na utz o 2 týždne 😅

akdarka
9. jan 2010

natali, tak tiez sa asi budem sustredovat len na vysledok! a po epidurale nemas ziadne trpnutia alebo bolesti noh, zadku?

garonka
9. jan 2010

rogi čau kamionisti stale prazdninuju u vas? aj v KE boli včera 😀

rogerka
9. jan 2010

jasne, som zvedava, ze dokedy 😠 v pondelok skoro rano mam skusky na vodicak a neviem, ako sa dostanem do autoskoly a ze kade budeme jazdit, ked to tu upchaju 😀

rogerka
9. jan 2010

ja by som ich poslala aj do bystrice, kedze maju bystricania bratislavsky komplex, nech si to aj oni uziju...

natalia777
9. jan 2010

nie nemam ziadne ucinky vedlajsie, a to som mala dost velku davku, kedze museli pouzit klieste 😖 ale som velmi spokojna 🙂 ani to sitie som necitila, nic..... akurat ho citim teraz, je to hroza ale preboli ako kazdeho 😀

janefonda
9. jan 2010

My sme boli predvcerom tu na svk na utz a nic, a vcera sme boli zasa v rakusku a tam to konecne prislo 🙂 tak sa tesime z nasej malej. Vo februari ideme na 4D , uz sa tesim budeme si ju moct lepsie obzriet. Nastastie prenatalka vcera dopadla viac menej ok.

akdarka
9. jan 2010

jane, co tym myslis viac-menej...?

garonka
9. jan 2010

aj tu včera blokovali dopravu nevadilo mi to ale nie a nie sa dostať rychlejšie autom len sme šli ako slimaci a polícia skoro všade 😲

vejula
9. jan 2010

čavte kočky...
Tak v prvom rade gratulujem veeelmi ku malinkej Chiare Elle. Určite si ešte vyčerpaná, už sa teším ked dáš nejaké foto princezničky do albumu 😵
Inač ja epiduralku nechcem, tak dúfam že to zvládnem aj bez toho 😅

Garonka moja, chuda psíček, pozdrav ho odomna...

janefonda
9. jan 2010

Viac menej je, ze mala je uplne v poriadku, srdiecko, oblicky, cievy, pecen, hlavicka...proste vsetko je ok. Len ta moja maternica je slabsie prekrvena, ale vraj by sa to nemalo velmi prejavit, iba by mohla mat mala mensiu porodnu vahu. Ale budeme to sledovat a doktor povedal, ze to nie je zle, len na to treba dohliadnut.

akdarka
9. jan 2010

jaj ano, to si spominala jane...a preco sa ta cast maternice slabsie prekrvuje? hovoril ti dovody?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre