Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

solinkarka
10. dec 2010

@dannizeta tak to pekne dlho tajis, ja by som asi nevydrzala 🙂 ja mam uz teraz problem nevykecat to 🙂

denulka28
10. dec 2010

tie ktore ste uz dlhsie tehotne,bolo vam aj zle.Mne nieje vobec nic a uz zacinam 9 tyzden.Niekde na nete som citala ze ked su nevolnosti v tehotenstve tak to je dobry a zdravy priebeh tehotenstva.Mam trosku strach ci je vsetko v poriadku

nika1985
10. dec 2010

@denulka28 ahoj mne teda tie este nebyva nejako moc zle iba ked som vo vydychanych prestoroch sa mi to ci hlava a tak ale strasne ma taha brucho doktor mi dal aj lieky tak uvidime ale zatial som este nevracala. Ale citala som ze to nemusi kazda.

suee
11. dec 2010

Ahojte babenky,

pridávam sa k Vám, môžem? Som prvýkrát tehotná a veľmi sa tešíme spolu s priateľom na naše prvé dieťatko, je to zataiľ naše tajomstvo, ale rodine to chceme oznámiť tiež na Vianoce.. tak som zvedavá na tie reakcie.

Čo sa týka ranných nevoľností, žiadne som nemala a ani nemám.. len mám kŕče ako pred menštruáciou a bolestivé prsia. Obšas mám závraty inak nič iné...

solinkarka
11. dec 2010

@suee ahoj gratulujem k tehu 🙂
@nika1985
@denulka28 tiez nemam ziadn nevolnosti iba ako nika sem tam sa mi toci hlava ked som v nejakych malych miestnostiach kde je vela ludi

denulka28
11. dec 2010

@suee nooo to je asi ten jediny priznak tie strasne bolestive prsia,mam len neakych 50 kg a teda prsia som mala take mensie a teraz sa dost nalievaju a tie bolesti su hrozne najma rano..INAK MI BOLO ZLE ASI IBA 4 DNI AJ TO TAK DIVNE NA VRACANIE ALE NEVRACALA SOM TO BOLO ASI V 6 TYZDNI A TROSKU RANO POKIAL SA NENAJEM.Teraz mi je fajn.Sesternica musela ostat doma cele try mesiace co sa nemohla od zachodu abi pohnut.Ja sa vzdy vsetkeho bojim.mozno mam len zbytocny strach je to tiez nase prve tak asi preto

denulka28
11. dec 2010

@nika1985 aj ja som to citala ked pojdem koncom decembra po knizku a lekarka mi povie ze je vsetko ok a babo bude tak velke ako ma tak budem uz asi konecne kludna.gratulujem aj Tebe budeme mat asi priblyzne rovnaky termin

suee
12. dec 2010

@solinkarka dakujem, velmi sme radi, aj ked hlavne ja prezivam pociatocne obavy ci to zvladneme.. och ale hadam to rychlo prejde aby som sa sustredila na babo, aby bolo v poriadku....

suee
12. dec 2010

@denulka28 ved aj ja som sa divila, ze ani ranne nevolnosti, ani nechut do jedla ani zmeny chui, nic, co definuje zaciatocne priznaky tehotenstva.. ale tak kazda to preziva inak.. a som len rada, ze nemam ranne rozhovory so zachodouvou misou.. a som celkom v pohode..
A strach mam aj ja tiez je to nase prve babo.. a viem, ze aj priatel ma obavy ale nedava to najavo a je mi oporou.. 🙂

nika1985
12. dec 2010

@denulka28 no to asi hej aj ja Vam gratulujem ja uz knizku mam ale este v nej nemam nic napisane dostala som aj taky kufrik. Sestricka my zobrala asi 4 ampulky krvy na nejake tie zakladne vysetrenia a 3 januara mam ist na kontrolu ze to musi byt v 10tt na nejake dedicne choroby. tak daj potom vediet co mate noveho

nika1985
12. dec 2010

a kedy chcete povedat rodine ze ste v tom lebo ja som sa rozpravala z doktorom ze isto ze to udrzim bude az v tom januari tak ich nechcem zbytocne nadchynat. Bude to z mojej strany prve babo v rodine.

victoria87
12. dec 2010

ahojte🙂 a mate aj take emocne vykyvy? ze vas proste nieco tak rozculi alebo rozplace, ze same seba nechapete? mne sa to uz parkrat stalo a partner to nevedel rozchodit, neviem ako mu vysvetlit, ze si proste nepomozem..tak si proste len mysli, ze sa nasieram pre blbosti a tak a je z toho nervny..mate aj vy taky problem ci to len ja..? 😖 ale zase nie ze by to bolo kazdy den 🙂

lukinkowa
12. dec 2010

@victoria87 heh, to poznám, v práci si začali myslieť, že mi preskočilo, keď som sa za každú hovadinu skoro rozplakala alebo som hneď začala s niečim trieskať, keď pred tým som bola tichá voda 😉 Prekvapilo ma aj to, keď mi vykypela polievka a mne tiekli slzy ako hrachy.. 😀 Partner len pozerá, že čo taká malá fazuľka v brušku dokáže urobiť s dospelým človekom..Som síce duhý krát tehotná, ale pri prvom - synovi, som skôr mala výbuchy hnevu ako teraz, keď som mimoriadne precitlivená..že by to tentokrát bolo dievčatko? 🙂

dannizeta
13. dec 2010

@solinkarka No ja som si tiež myslela,že nevydržíme....a vidíš,kde sme to až dotiahli...Ale prvé dni boli najhoršie,to som mala pocit že mi to vidno na tvári 😀 Samozrejme pár ľuďom sme to prezradili 😀 Ale tí držia bobríka mlčanlivosti 😉 Tak nech nám to prekvapko vyjde! 😉

dannizeta
13. dec 2010

Babenky,budúci pondelok idem do poradne,takže budem v 15.týždni.Je možné v tomto týždni rozoznať pohlavie bábätka?Moj doktor má len ten klasický ultrazvuk,preto si myslím,že tam uvidí figu borovú 😀 Čii?? Môžem ísť bez jeho súhlasu,niekde kde mi urobia 4G sono?Alebo mi môže odporučiť on nejaké zariadenie? Koľko sa platí za takéto vyšetrenie?

solinkarka
13. dec 2010

@dannizeta a este to neni vidno na brusku? 🙂

buburka
13. dec 2010

@dannizeta - mne povedala Dr pohlavie v 13tt ..sa mi zdalo skoro a bola som prekvapena, ze uz mi ho vie povedat...ale min. tyzden som uz videla gulky aj pipiska aj ja na Usg..takze sa nemylila 😀

fleuerette
13. dec 2010

@dannizeta ahoj, ja som sa už pýtala na 3D a 4D sono. Môj gyndoš má tiež taký nejaké predpotopný prístroj, nevie mi dať z toho ani foto. a vraj súkromné zariadenie...... No ale v každom prípade za 3D a 4D ultrazvuk sa platí cca 50€. Najlepšie je ho robiť niekde medzi 20 a 25 týždňom tuším, dovtedy sa to vraj neoplatí, aspoň tak mi povedali tak kam som volala. Nepotrebujú žiadny výmenný lístok ani nič podobné.

dannizeta
13. dec 2010

@solinkarka no trošku asi vidno,ale len máličko,ako keby som mala nafúknuté bruško 😉 A nenosím nič obtiahnuté-maskujem ;D

milka10013
13. dec 2010

Ahojte baby..ja vam vsetkym gratulujem..Ja mam taky problém nedavno som si robila tehotensky tes a bol pozitívny..Tak som sla k lekarovi ten mi robil sono a potvrdil mi na 99%ze som tehotna aj som to videla vizeralo to jak hrasok..Ale knizku mi este nedal vraj mam prist na kontrolu 21decembra..A trosku sa aj bojim lebo zle mi nieje..bolia prsia(citlivejsie sú)Mierne krce pocitujem tak neviem niesom si ista ci som alebo nie a dovtedy cakat to je hroza☹((prosim poradte mi dakujem a to bude moje prve🙂)

milka10013
13. dec 2010

@victoria87 ahoj aj mne sa to par krat stalo..fúúú pre zbytocnost som mu tak vinadala ze som sa mu musela liškat aby mi prepacil🙂))

nattou
13. dec 2010

@milka10013 nepochybuj, si tehotna....knizka sa dava ovela neskor, dobrym zvykom je pockat , ked bude na sone vidiet viditelne bijuce srdiecko....tak okolo 6tho tyzdna by to uz aj malo byt ....tj tak 3-4 tyzdne po tom, ako Ti vynechala menstruacia. Teraz tam videl dla Tvojho opisu gestacny vacok, ale plodik este nie, je taky malicky, ze je to este aj skoro pozerat...tie krce...no, ja som pri prvej tehotnosti mala take predmenstruacne pocity az pomaly do konca 4teho mesiaca a zvracala som aj niekolkokrat denne, pri druhom absolutne nic, nulove pocity, ziadne nevolnosti. Kazde telo je ine, aj kazda tehotnost...tak sa neboj, uzivaj si tu skvelu spravu 😎

solinkarka
13. dec 2010

@dannizeta jaaaj...ved uz zachvilu nebudes musiet 🙂

solinkarka
13. dec 2010

@milka10013 neboj ja mam dostat knizku az v 12tt bo prve tri mesiace su kriticke...vsetko je ok neboj 🙂

dannizeta
13. dec 2010

@buburka No tak mám nádej že tam niečo uvidí 😀 Chcela by som to vedieť do Vianoc 😅 ale keď nebude mať dobrú polohu,tak chcieť môžem 🙂 Hlavne že ho,alebo ju,konečne uvidím.Na posl.sone(v 12tt) mi to malé doktor ani neukázal ☹ Takže prvý krát a dosiaľ naposledy som ho videla,keď to bola len taká mikroguľka... 🙂 Ale teraz sa už nedám odbiť! Za každú cenu! 😀 Teším sa a dúfam že je úplne v poriadku....po tej chrípke a antibiotikách ☹
A gratulujem k chlapčekovi 🙂 🙂 Buďte zdraví! 🙂

dannizeta
13. dec 2010

@fleuerette dík za info 😉 Ale tá cena!!!! 😲 Je to fakt prehnaná suma.Musím pozisťovať ako sa to pohybuje u nás...

dai
13. dec 2010

ja len k tomu ultrazvuku.
myslim ze ja som platila len nejakych 500sk pred 3-mi rokmi, neviem este kolko sa plati teraz, som si nezistovala. V kazdom pripade odporucam si ho dat spravit okolo 12-teho, 13-teho tyzdna... ja mam 2 videa z prveho tehotenstva - jedno z 12-teho a druhe z 24-teho tyzdna... Na tom prvom krasne vidiet celu malicku, uz s rucickami a tak... na tom druhom mnoho cmuh 🙂 tam je totiz uz babatko velmi velke aby sa zmestilo do zaberu, takze vidite len jednotlive casti tela - fakt je, ze tam som prvykrat videla malej tvaricku 🙂
takze tentokrat asi pojdem znovu 2x....

karolinka12
13. dec 2010

ahoj holky už asi mesiac ma trápia slabšie pichlavé bolesti v podbrušku, bolia ma kríže a mám biely výtok. Mrchu som mala po týždni meškania no o dosť slabšiu a kratšiu no s krvnými zrazeninami. po mrche som mala opäť pichlavé bolesti v podbrušku.
Urobila som si 2 testy. 1 mi do 5 minut ukázal druhu čiaročku slabulinku, ktorá však po chvile zmizla a druhý bol neg.
Dostala som strach tak som šla k dokymu, ktorý ked vypočul moje problémy sa usmial, vyšetril ma. Povedal že nemám žiadny zápal že som v poriadku.
Pri vyšetrení povedal že mám sliznicu vyššie. Spýtala som sa z čoho su potom moje problémy povedal neviem uvidíme.
Poslal ma na vyšetrenie prsníkov. Som objednaná na zajtra avšak bojím sa tam íst. Ak som tehu može poškodiť plod?
Mám nechuť k jedlu. V bruchu mi škvrčí no nemám chuť, ked už na niečo dostanem chuť hned ako to začnem jesť mi to nechutí a nemožem to do seba dostať. Dnes osm si všimla že moje bradavky maju šupinky, akoby suchu kožtičku, su červené a vzpriamené.
prosím čo si o tom myslíte?.

natas4
13. dec 2010

@dannizeta 50 nie je tak vela...u nas stoji 85 EUR a to mi uz pride drzost si pytat...

renca31
13. dec 2010

Ahoj, maminy! Tak konečne po viac ako dvoch rokoch čakania sa snáď aj ja môžem pridať medzi tehulky....dúfam, že to tak aj zostane.... 🙂 mala by som byť v 11. týždni, knižku ešte nemám, budúci pondelok by som ju mala dostať, a mali by mi vziať krv na triple testy, tak dúfam, že bude všetko OK....u lekára som bola dvakrát najprv len malý vačok na UZV a potom, v 9. týždni v tom veľkom vačku jedna machuľa s bijúcim srdiečkom..... 🙂 dúfam, že budúci týždeň tam toho bude vidieť už viac....
Zle mi bolo len keď som bola hladná, inak nič, prsia ma bolia dodnes. Hneď na žačiatku, asi tak v 7. týždni som dostala pásový opar, takže som mala poriadne stresy, keďže mi nikto nevedel povedať, či to môže uškodiť bábu alebo nie, no ale som si povedala, že stres je to najhoršie, čo mu môže ublížiť, takže som sa rozhodla, že bude všetko OK! 🙂
Ešte to veľmi neroztrubujem, stále sa bojím, že čo ak....ale pomaly to už nebude možné tajiť, už musím meniť šatník, nezmestím sa do nohavíc....priberám do pásu, tak hádam to bude vytúžené dievčatko....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre