Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

milka10013
13. dec 2010

@nattou a co je to ten gestacny vacok?Vies mi sme sa skoro rok pokusali o babo..a teraz aj ked som nedostala menzes...a j test mi ukazal...tak velmi sa bojim..aby mi na kontrole nepovedal ze to je cista alebo nieco...Tak stale rozmyslam ci som naozaj alebo nie...

renca31
13. dec 2010

@karolinka12 ahoj! tie príznaky môžu byť aj tehotenské, nerobil Ti lekár ultrazvuk? Aj ten biely výtok je v tehu normálny, kým necítiš svrbenie alebo pálenie....no a negatívny test ani menštruácia ešte neznamenajú, že nemôžeš byť tehu. Ultrazvuk prsníkov by nijako nemal ublížiť tehotenstvu....tak trpezlivosť, veď ono sa to zistí..... 🙂

milka10013
13. dec 2010

@solinkarka chcem sa spytat ze keby nebolo nieco v poriadku tak tak bi som krvacala alebo ako by sa to prejavilo ci to len tak zmizne..Prepac za take primitívne otazky ale fakt ja nic neviem o tehotenstve☹(

karolinka12
13. dec 2010

@renca31 ahoj renca31 dakujem za odpoved, dufam že to bude ono som z toho taká nervozna 😀 stále sa sledujem, každú zmenu na sebe 😨 lekár mi robil ultrazvuk no nevyjadril sa, s výtokom necitim žiadne svrbenie nič.
Blahoželám ti k tehotenstvu 🙂 a niekde som čítala že ked je bábo na pravo je to dievčatko a ked nalavo tak chlapček 😀 držím palce

renca31
13. dec 2010

@karolinka12 držím Ti palce, aby to bolo ono a nech to čo najskôr vysvitne..... 🙂 však napíš, ak budeš vedieť niečo nové..... 🙂

nika1985
13. dec 2010

@karolinka12 urob si teraz test mne tiez na zaciatku vysli tak vselikajo. Potom mi doktor vysvetlil ze to na zaciatku tak byva lebo je tam este malo hormonov

karolinka12
13. dec 2010

@nika1985 😀 ďakujem zajtra kupujem test dám vedieť ako to dopadlo

nika1985
13. dec 2010

drzim palce ja som si robila asi 10 testov najlepsi je ten mama test a cim si dlhsie v tom zaciatku tehotna tym lepsie to ukazuje teda aspon mne to tak robilo

karolinka12
13. dec 2010

@nika1985 jooj nech už to viem 😀 sa to nedá vydržať...... mám nejaké čudné pocity v podbrušku 😲 a blahoželám k tehulkovaniu

nika1985
13. dec 2010

@karolinka12 dakujem hlavne na to stale nemysli potom nemozes spat a tak ja som si z prvoti myslela ze mam zas cystu lebo mam este aj teraz take polesti ako pri cystach uz som ich totiz mala asi 5 a preto sa aj bojime ci to zvladne takze som opatrna este to ani okrem tohto fora doma ani nikto nevie. Ale drzim palce hlavne sa nestresuj vsetko dopadne tak ako ma🙂

suee
13. dec 2010

@karolinka12 tak drzim palce, nech sa podari ako si zelas 🙂

suee
13. dec 2010

@renca31 gratulujem k tehotenstvu 🙂))

ja sa to snazim tiez nepovedat nikomu..ale ide ma roztrhut 🙂))

nattou
13. dec 2010

@milka10013 neboj sa, vsetko je tak ako ma byt. Napisem Ti internu postu,ked maly zaspi, lebo koncertuje

🙄

renca31
13. dec 2010

@suee Ďakujem, tiež blahoželám. No ja som to povedala len mame, ale tá sa postarala o to, že to už pekných pár ľudí vie....no ale teraz je to už jedno, hádam to už nezakríkneme.... 🙂 drž sa!

laerke
14. dec 2010

Ahojte zenicky, ako sa nam tehulkuje? 🙂
Zajtra mame porandu, tak sa neviem dockat!!! Hadam sa konecne dozvieme, co to v sebe nosim 😀
A neviem ktora z vas mi to hovorila, no poradne sa naozaj menia z hrozneho stresu na velku radost a malinky strach ci je vsetko ok... Ovela vacsia pohoda ako predtym 🙂
Akurat ze som 3 noci uz riadne nespala lebo sa neviem dockat 😀 Drzte palceky nech vsetko dobre dopadne!

Inac chcela som sa opytat, kupili sme do zasoby Nutrilon, ten uplne najsamprvsi, keby naaaaahodou nebolo mliecko, vyslovene ako S.O.S... Nejake skusenosti? Je to dobre papanicko? 🙂

karolinka12
14. dec 2010

ahojte holky robila som si test a negatívny 😢 bola som na vyšetrení pr s, dr. povedala že mám nehomogénnu štrukturu žliaz, vraj to može byt zmenou hormonov.. a bolesti v podbrušku pretrvávaju 😢

dai
14. dec 2010

ahoj laerke,
ja som si nic nekupovala pri malinkej - uvidis v nemocnici ako sa ti bude tvorit mliecko...
mne sa tvorilo slabo takze manzel kupil ked som prisla z nemocnice - najskor bebu - viac menej len na obcasne dokrmovanie - do nejakeho 4-teho mesiaca sme horko tazko kojenie zvladali skoro plne, poslednu laktacnu krizu sme ale neprekonali a postupne sa mliecko stracala a my sme prechadzali na umele...
Moja mala mala silny reflux a casom sme zistili ze jej nutrilon vyhovuje viac ako beba - takze ho pre tie najvacsie deti pijeme aj teraz - malinkej velmi chuti 😉

Myslim ze ked bude treba tak budes musiet sama prist nato, co tvojmu babatku najviac vyhovuje ( moja napr. umele mliecko grckala menej ako materske 😅 ) - ale ako pisem, menili sme postupne znacky pokial sme nasli to optimum...( v mojom okoli to tak robilo viac mamin - niektorym detom vyhovovalo francuzke mlieko, inym beba, vela inym nutrilon...)

nika1985
14. dec 2010

@karolinka12 tak to ma mrzi ale nezufaj ono sa to podari a teraz sa daj hlavne po zdravotnej stranke doporiadku chod doktorovi nech ti porobi vysetrenia nenechaj sa odbit len tak

zaira1407
14. dec 2010

ahoj 🙂
mozem sa pridat ? my zaciname 6tyzden , dufam , ze vsetko dopadne dobre .termin este nevieme ale asi v auguste okolo 11.8 na moje meniny (zuzana) 🙂 .V pondelok ideme na krv, budem vediet viac.
Držím vám všetkým palce !

janicka
15. dec 2010

ahojte babulky. Chcem sa vas len nieco spytat... Ja momentalne len zacinam 15. tyzden, ale brusko este moc nemam... Ako ste na tom vy? 🙂

ivka1603
15. dec 2010

@laerke
Ahoj.....my sme na Nutrilone úplne od začiatku....na začiatok si mala kúpiť Nutrilon HA1, je to hypoalergénne mliečko, také dávajú aj v porodnici na novorodeneckom oddelení (ale nie úplne v každej)..my sme s Nutrilonom max. spokojní, malý rastie ako z vody, už bude mať 8 mesiacov, strašne rýchlo ten čas letí 🙂 Všetko dobré....

nika1985
15. dec 2010

@janicka ahoj ja som sice iba v 9tt ale brusko uz trosku mame ale je to vidiet iba v obtiahnutych veciach. Mam 2 kamosky ony rodili minuly rok a zhodou okolnosti mali ten isty termin a poviem ti na jednej nebolo vidiet skoro vobec ze je tehotna az do 5 mesiaca a na tej druhej to bolo viditelne hned od zaciatku jedna ma chlapceka a druha dievcatko. Mozno aj to to ovplyvnuje.

dannizeta
15. dec 2010

@janicka ahoj,ja som v 14.t.t. a tiež mám malé bruško.Ja ho samozrejme vidím,ale inak si ho myslím že nikto nevšimol..Za posl.týždeň sa už dosť zväčšilo,ale do Vianoc ho utajím....všelijak! 😀 Každá sme iná,videla som ženu kt. mala v 12.tt o dosť väčšie bruško,než mám ja teraz..Iným sa bruško ukáže až v 5.mesiaci.Robila som si dnes nejaký graf na výpočet pohlavia.Vyšlo mi to skoro nerozhodne...viac dievčatko...veľmi mu neverím,tak som zvedavá,čo uvidí doktor. 😉

denulka28
15. dec 2010

@nika1985 ahoj.Vcera sa nam stala strasna vec.Rano som bola v praci a ostalo mi strasne zle,hrozne krce.Potom to preslo asi o hodku som vstala zo stolicky a ššššššš asi try deci krvy zo mna.Co by si si v tom momente predstavila.Bolo to strasne,tak som s placom utekala doktorke a pozrela babo, male je chvala bohu v poriadku srdieco tlce ako zvon aj sa mrvilo,na svoj vek ma tolko co ma mat.Dala mi tabletky na udrzanie plodu a mam aspom dva tyzdne lezat.Bolo to strasne predstavovala som si to najhorsie ☹ ☹ ☹

denulka28
15. dec 2010

@dannizeta aj ja som pocula o tejto cene.V NZ v nemocnici je to zevraj tiez 50 eur,no ze nie su az taky konkretny ze ti nic nevysvetlia okolo toho sestra bola v Hlohovci tam je to 40 eur ale ze su strasne zlaty aj Ti da doktor dvd mozes si vybrat hudbu a mas tam asi pol hodinovu nahravku o babatku plus Ti da aj neake foto asi 6 kusom no nevedela si to vynachvalit.A najme to ze jej vsetko vysvetlil a ukazal,tam Ti zistia aj ci je male v poriadku a ci sa narodi uuuplne zdrave ale robi sa to tusim az od 23 tyzdna

nika1985
15. dec 2010

@denulka28 ja som citala ze to moze byt lebo ked sa plod zahniezduje hlbsie do maternice tak preto to zevraj je davaj si na seba pozor a chod radsej marodit dieta je prednejsie ako praca. Davaj si na seba pozor a ber tie tabletky ale hadam to nic nebude. Kedy mas ist teraz na kontrolu?

denulka28
15. dec 2010

@nika1985 marodim povedala ze ma necha doma dlho na kontrolu mam ist tusim v pondelok ani neviem musim tam zavolat vcera som ju nevnimala ale tusim v pondelok.Davam si pozor cely den len lezim aspom dva tyzdne hadam to bude ok uz nekrvacam

lenka6644
15. dec 2010

ahojte chcela by som sa opytat na vytok.pocas celeho tehotenstva mam normalny vytok ale dnes som na intimke nasla hlienovity vytok az som sa zlakla je to v poriadku???

nika1985
15. dec 2010

@denulka28 a nechces ist na rizikove? aby sa to neopakovalo. ta teraz marodim s nohou asi do polky januara a doktor povedal ze ak budem mat nadalej takeho bolesti tak ma posle do nemocnice a idem na rizikove.

denulka28
15. dec 2010

@nika1985 nevie uvidim co mi povie na kontrole,len aby male vydrzalo bolo to krasne ako sa tam mrvilo.Prisla som k nej zo strasnym placom az mi to bolo trapne no nevedela som si pomoct,bola som si na 100 percent ista ze som potratila.Taketo nieco som vobec necakala.Ked ma pozerala a povedala ze to zije tak som skoro odpadla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre