Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

romanecka
2. feb 2011

@arhanta Ja mám ten pocit každý deň, cítim, že sa tam niečo "deje" 🙂

arhanta
2. feb 2011

@romanecka tak aspon nie som sama, vcera som si dala teplu kupel a myslela som, ze bude mrska, lebo take pocity to boli.. tak si hovorim ze je to z roztahovania maternice, ,, som v 18tt+6 a mam malinke brusko stale.. tak neviem sama

romanecka
2. feb 2011

@dannizeta Keď sa nechcelo malé ukázať, tak to bude hamblivé dievčatko! :D Keby to bol chlap, tak sa tam rozvaluje ;)

romanecka
2. feb 2011

@arhanta Ja som 16tt a bruško nemám skoro žiadne... Až si niekedy pripadám, že nie som tehotná, aj moja mamina ma už podozrievala že si len vymýšľam! :D

arhanta
2. feb 2011

@romanecka tak to sme dve, ja mam najväcsie ked sa najem :D zajtra mam poradnu tak som zvedava ako dopadneme..

romanecka
2. feb 2011

@arhanta Ja mám 9 v stredu, dúfam, že mi už povedia pohlavie... Drž sa!

arhanta
2. feb 2011

@romanecka hej po pravde mam bobky, pretoze neviem ci sa babo hybe alebo nie,, mam take zmiesane pocity..
pohlavie zatial nevieme, tak uvidim zajtra ci bude vsetko ok..
mala som aj zapchu a z toho tvrde brusko , tak sa bojim teraz ci sa nieco nestalo,,

wewerka000
2. feb 2011

ahojte,ake vysetrenia vam robili v 1mesiaci??

denulka28
2. feb 2011

@dannizeta neboj ani ja nejem skoro vobec maso a lekarka povedala,ze to az tak nevadi,jem vela zeleniny,ovocia.Skus aspom neaky vývar ked aj vyberies maso aspom tu stavu s cestovinou aj ja robim tak.Predpisala mi zelezo,lebo to maso obsahuje takze teraz by nemalo chybat nic

denulka28
2. feb 2011

@wewerka000 ziadne,az v 12 tyzdni krv a moc.Nooo a pravda ultrazvuk a sono na potvrdenie tehotenstva

denulka28
2. feb 2011

taaak a prve vysledky s triple testov uz mame,vsetko v poriadku,rastieme pomerne dost rychlo este minuly tyzden nic a dnes som si musela ist kupit tehotenske rifle,lebo sa uz do nicoho nevpracem

dannizeta
2. feb 2011

@romanecka Aj lekárka nám vravela že skôr dievčatko,než chlapček..Ale aj v dnešnej dobe sa lekári mýlia...takže som to nechala tak,veď je to aj tak jedno 😅 Len tatinovi bude potom ľúto,že nebude nakupovať autíčka ale bábiky 😀 Už teraz ho nemôžem odtrhnúť od tých hračiek v Dráčiku 😀 😀 Ale veď čo si urobil,to bude mať! 😵

xxveronikaxx
2. feb 2011

čo nato povedať je krásne keď žena prvý krát čaká dieťatko a potom keď ho porodí a drží v náručí je to najkrajší dar

janka830
3. feb 2011

@arhanta držím palce aby bolo všetko v poriadku 🙂 v ktorom si týždni?

@romanecka ahoj 🙂 ja som v 21tt ale bruško už aké také mám, narástlo tak akoby zo dňa na deň..tiež som mala ten "problém" že si zo mňa uťahovali rodičia i manžel že si to len vymýšlam...ty si v 16tt a už cítiš aj pohyby? ..ja som prvé začala cítiť až v okolí 19tt...a pohlavie nám zistili až včera aj keď až po asi 5min lebo sa stále nechcela ukázať v plnej kráse 🙂 bol to neopísatelný pocit...

romanecka
3. feb 2011

@janka830 Ahoj! Áno, 16tt, ale ešte vôbec nič necítim, aj keď sa akokoľvek sústredím 🙂 Tak ja dúfam že už v stredu sa nám tiež ukáže... teším sa... Pekný deň všetkým budúcim maminám!

janina7911
3. feb 2011

Baby, pozerám, že vo veľkom riešite pohyby... až sa mi nechce veriť. 🙂 My sme práve v 21tt a naša malá bude asi poriadny lenivec, keďže pohyby ešte necítim. 🙂
Už som mala obavy, ale minulý týždeň sme boli na morfologickom ultrazvuku a všetko je vraj ok, len sme boli dole bruškom, malá sa hýbala ostošesť, len ja to proste necítim. Ale doky ma upokojil, že to je normálne, lebo vraj mám placentu vpredu, tak to bude kuštik trvať, pokiaľ sa malá "prekope" na povrch. 🙂

janka830
3. feb 2011

@janina7911 je nádherné cítiť pohyby... držím palce nech sa maličká prekope čo najskorej 🙂 aj my budeme mať dievčatko...tento rok je tuším rok dievčat ...

asma
4. feb 2011

@romanecka ahoj ja som pohyby zacala citiť skoro v 21 týždni teda urcite tam boli aj skôr ale nejak som ich nevnimala.. a teraz mala kope tak ze niekedy sa bojim ze mi vyvali bok
Inak dievčatá aj vam sa stava ze ked je pri vas otecko maleho tak kope este viac... mala sialene reaguje na manžela.. xixixi

@janka830 nič si z toho nerob aj ja som zacala pohyby citit az tak neskôr ved ono to potom male dobehne sa neboj este sa budes tesit ked bude tisko lezkat a nemrvit sa xixiix

@janka830 ahoooj aj ja čakam dievcatko...ake meno ste vybrali??

arhanta
4. feb 2011

@janka830 ahojky uz sme v 19tt a vraj je vsetko v poriadku podla Dr. .. tak uvidime ako sa to bude vyvijat.. 🙂Ty si v kolkom?

fleuerette
4. feb 2011

Tak dalsia poradna za nami, vyzera vsetko ok. Sme väcsi ako sa predpokladalo, takze mozno sa posunie termin aj o 10 dni. Takze sa to pomalicky krati. Nabuduce nas caka glukozovy test,bleeeeee......... ked som kupovala glukozu v lekarni a videla som to mnozstvo, co mam vypit v 2 deci vody, tak mi doslo zle uz v lekarni 🤐 🤐 , xixi

janka830
4. feb 2011

@asma zatial sme nevybrali žiadne na 100% , ale máme také typy : Nina, Laura alebo Nela..ale favorit je zatial Laura lebo sa nám najviacej hodí k priezvisku ... 🙂 čo ty?

janka830
4. feb 2011

@arhanta my sme momentálne v 21tt 🙂 no vidíš nemusíš sa aspoň stresovať, držím palčeky aby všetko išlo ako má 🙂

asma
4. feb 2011

@janka830 mi sme vybrali Salma, alebo Zara..

rukjatko
6. feb 2011

@wewerka000 no mne robili v 7. tyzdni krv na pohlavne choroby, zistenie krvnej skupiny a krvny obraz. ale je to individualne, podla toho, kedy baba zisti, ze je v tom a dostavi sa k lekarovi 😀 ja idem 16.2., 12 tt, na prve "riadne" sono. to v 7. bolo len potvrdzovacie, ze som ozaj v tom a ze je to na spravnom mieste.

dejka77
6. feb 2011

@denulka28 Mozno si si uz zistila ako to je s tymi krvnymi skupinami, ale napisem ti co viem ja. Ja mam tiez rh pozitiv. Tak 85% zien ma rh+ a 15% rh-. Ak mas rh- tak to znamena, ze tvoje telo vylucuje protilatky a pokial ma babo rh+ tak mu to moze uskodit, neviem presne ako, ale v tom pripade sa podava injekcia, ktora ma tomu zabranit. Ale pokial ma tvoj partner rh- tak to znamena, ze babo bude tiez rh-, cize sa nicoho netreba bat a ziadna injekcia nie je potrebna. Ja idem akurat v stredu kvoli tomu na odber krvi a asi mi to budu chciet pichnut, ale kedze manzel ma rh- tak to odmietnem. Tvoj partner ma rh+ tak injekcia bude potrebna. Myslim, ze to nebude nic hrozne, takto sa to proste riesi. Ved treba chranit babo.

nadja11
7. feb 2011

@janina7911 ziadne strachy , ja som sa tiez bala, a potom mi lokalizovali placentu vpredu na brusnej stene a dr hovori, tak je to jasne, to je ako tlmic, takze tie pohyby boli tiez tam, len som ich necitila, neskor viacej v lahu a z bokov...potom zistili ze mala je otocena ritkou dole a to citis tiez menej pohybov, takze cele tehu som len nacuvala a nacuvala.... 🙂 🙂 prve pohyby som citila az v 22tt+4 dni a to som druhorodicka, ale mala bude asi taky flegmatik😀

denulka28
7. feb 2011

@dejka77 dakujem Ti,uz som to citala v jednej knihe je tam presne to iste a ze vraj je to normalne.Tak uz som kludnejsia.Na kontrolu idem az 23 tak uvidime co nam doktorka povie ide aj priatel preistotu na ten odber aj ked sa tomu brani.Ja neviem ty chlapi nic nevydrzia.Bola si uz pocas tehotenstva chora?Ja mam uz druhy krat chripku,ale horucku nemam,hadam to neuskodi tomu malemu

nikietka
7. feb 2011

@fleuerette ahoj, vezmi si so sebou citron, mali by Ti to dovolit. tym padom je to znesitelnejsie.no a kedze sa tam zdrzis 2,5 - 3 hodky, tak aj nieco na citanie... drzim palceky 😀

fleuerette
7. feb 2011

@nikietka Ja to pijem doma. bola som si v lekarni vyzdvihnut ten glukozovy prasok, doma to mam presne o 7.00 vypit, pred 9 musim byt u gyndosa a presne o 9:00 mi sestricka zoberie krv. Takze to je pohodka. Mrknem nejaky ten film, alebo telerano,xixi
A ten citron si mozem do toho nakvapkat?

nikietka
7. feb 2011

@fleuerette Vážne? ja som musela do labáku,tak to máš omnoho lepšie, to je skvelé. Budeš po cukre veľmi unavená, tie dve hoďky. Mne merali cukor v krvi a v moči ráno pred podaním glukózy v labáku a potom dve hodiny po podaní glukózy znovu. Všetko vyšlo ok.Áno, citrón si vytlač do toho nápoja, a v priebehu 10 minút to musíš vypiť,aby bol test korektný (nie dlhšie).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre