Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
1. júl 2010

@tadotami Ani my nemame meno, ak ta to trosku upokoji .... a tiez sme uz mali 😀
Podla mm vyberam mena, ktore sa hodia do rozpravky pre princezne a som mimo reality 😠

elko69
1. júl 2010

@mimi21mimi no ale uz by ste mali veru vybrat nejake meno..musis to doniest do porodnice uz ked ta budu prijimat

mimi21mimi
1. júl 2010

@elko69 jaaa viem.... my uz sme mali to hlasenie aj nachystane, ale skoncilo v kosi a mame teraz vytlacene dve ciste, kam dopiseme len meno.... mozno cestou do porodnice az.... 😀

lubka89
1. júl 2010

ahojte kocky 🙂

elko69
1. júl 2010

@mimi21mimi a ani priblyzne nemate nic dohodnute??

elko69
1. júl 2010

@lubka89 ahoj

mimi21mimi
1. júl 2010

@elko69 nooo ja som si jedno meno dohodla (to je tajne) ale dohodla som ho len sama pre seba 😀 a inak mame este dalsie dve, len ja chcem to prve, tak musim nieco vymysliet, aby mm suhlasil.

lubka89
1. júl 2010

@elko69 ahoj ako sa mate?

elko69
1. júl 2010

@mimi21mimi mato je taky neoblomny??? 🙂

elko69
1. júl 2010

@lubka89 no celkom sa da,len to spinkanie v noci by mohlo byt dlhsie obcas a co vy?

lubka89
1. júl 2010

a mY celkom dobre cez noc sa zobudi len 2 krat ... tak sa aj vyspim

liv1
1. júl 2010

@janefonda celkom dobre, trochu viac lobzujem, tak snad bude vsetko ok. ide to strasne rychlo, vsak co sme boli na stretku uz mate asi vsetky deticky pri sebe len ja nie 😅 . neviem ziadne novinky, tak musim vas tu prestudovat. 🙂
mate mimochodom krasne fotky jane 😉

liv1
1. júl 2010

@tadotami uz si nasla co to znamena? to cislo je tzv. cervix skore, a skus do googlu zadat "cs tabulka", alebo tabulka cervix skore, alebo take nieco, a malo by ti vyhodit hranicne hodnoty v roznych stadiach tehotenstva. napr. ja som mala 2 v 22tt, a to bolo na to stadium vela. mala byt nula. a cim sa stadium tehu zvysuje, tym sa zvysuje aj to cislo. To cislo vznikne zo 6 bodovanych hodnot krcka maternice, ktore inak mas v tehu knizke tusim v strede. snad som trochu pomohla 😉

liv1
1. júl 2010

@dugyna dakujeme za spravy, mooooc vam gratulujem, velmi sa tesim na nove info a fotky malickej. super 😉

zuzumajko
2. júl 2010

jeeej, dugy uz ma babo? blahozelam! hlavne nech su cim prv za 6nedelim a mozu si kludne spacirovat akde tade 😀

cafte baby, ja vas tak zanedbavam, ale ked v praci samy frmol a furt sa nieco deje 😒 uz asi nechudnem, co je supis a vcera som videla maleho prcka na uzv. Tak sa prehybalo, natahovalo sa akoby sa prave zobudilo to moje babo. Ruckami a nozkami si tam sibrinkovalo. ASpon vieme ze razstep chrbtice nema, ked je take ohybne a pohyblive. Uvidime co nam povedia tripple testy. buduci tyzden na ne idem (teda na krv).
Ako sa vlastne mate? 😀

lulu4
2. júl 2010

@dugyna zo srdca Vam blahozelam k vytuzenej Miske, nech sa vam dari a ty sa rychlo zotav 😵

lulu4
2. júl 2010

@zuzumajko ahoj, tak je super, ze si videla drobca, vzdy je to nadherny pocit pri kazdom UTZ.. neboj aj tripple testy dopadnu dobre, este ta do konca tehu vycucaju par krat z krvicky...

lulu4
2. júl 2010

@liv1 ahoj este ti neodpisala ta Jandova? ozaj no co ste nakupili v tom tescu minule kolko si tam vydrzala nakoniec?

lulu4
2. júl 2010

@janefonda ahoj, no co ako sa ma mala kočka? uz ste boli na vychadzke vonku? ozaj chcela som ti napisat ze som objednala ten angelcare 401 by mal prist uz buduci tyzden tak sa tesim... sme sa s mm nakoniec rozhodli...

drzkosa
2. júl 2010

ahoj kocky, ako sa mate?

maminakatka
2. júl 2010

caute baby ,co je s Jankou ?sa tu neukazuje 😨

ochechulka
2. júl 2010

Ahoj kocky.Rada by som vas poprosila o radu.Som prvy krat tehotna v 29 tyz a vcera som mala krce v celom bruchu, ale zdalo sa mi ako by mi to slo od zaludka.Dost mi tvrdlo brucho a zdalo sa mi take zvlastne ako keby mi trplo.Je to normalne?Dakujem za odpoved.Ozaj, dnes mi je lepsie

lulu4
2. júl 2010

@maminakatka ahoj Kati no to by aj mna zaujimalo co je s nou? som jej prave pisala sms, tak hadam sa dozvieme... dufam len ze je vsetko oki... a ty co ako, navarene? ja len idem varit karfiol a zemiaky... ako sa dnes mas? aj si sa vyspala? lebo ja uz asi tyzden sa len prehadzujem zaspim nad ranom a potom mam kruhy pod ocami akoby som nespala mesiac dobra predpriprava na dieta ozaj a kazdy ze pospi si kym sa da, ale mne sa neda 😀
pocuj chcela som sa ta opytat ty si mala tie problemy so stolicou a minule si pisala ze ti predpisali zelezo ako to na teba posobi nezapeka ta, lebo zevraj zelezo zvykne zapekat? toho sa desim lebo vcera mi sestricka volala vysledky krvi ze mam velmi nizky hemoglobin ze si mam kupit Ferofolgama uz v 2 lekarnach ho nemali tak neviem ako to na mna zaucinkuje...

lulu4
2. júl 2010

@ochechulka ahoj tak tvrdnutie brucha je v tehotenstve normalne to ma uz skoro kazda druha tehulka teda aspon podla toho co opisujes neviem ci sa ti to stalo prvy krat, to vytvara maternica stahy a z toho tvrdne brucho, nie je to moc dobre ale jedine co ti na to doki da je magne B6 treba uzivat kupit si v lekarni ja si davam tiez 1 denne. neviem kedy mas najblizsiu poradnu ale najlepsie by bolo o tom povedat dokimu nech ta predsa len pozrie...no a krce v bruchu teda u mna najma v podbrusku sa prejavuju takou dost neprijemnou bodavou bolestou akoby mi podbrusko nozikom rezali ale to len vtedy ked nejdem napr. 2 dni na velku potrebu... alebo ked su zastavene vetry co sa v tehu casto stava, na to skus espumissan mne zabera, je to aj pre tehotne aj dojciace zeny.. snad som trosku pomohla...

maminakatka
2. júl 2010

@lulu4 ahoj lulu ,no ja som ju tu davno nevidela,tak uz som na nu vela myslela,ze co s nou je ....polievku uz mam hotovu -zemiakovu a este peciem hurky(jaternice) a klobasku ,uvarim kasu a obed mame hotovy 🙂 nespim uz ani ja tak maximalne 3-4 hodky denne a vyzeram hrozne uz ,predvcerom som sa vazila ,pribrala som uz 20 kg ...bolia ma kosti medzi nohami ,ale hrozne a neviem ani co to je ,lebo tazko sa mi z toho chodi ...no ja beriem to zelezo ferofolgama tiez ,ale nezapeka ma z toho ,skor mam lespiu stolicu ako bola ...len sa nazlakni ,lebo moze byt tmavsia ...a ta moja zlata zila je vonku ,hanba -nehanba vcera som si to pozrela so zrkadlom a trochu to vidiet ...len verim ,ze sa to vtiahne dnu ☹

ochechulka
2. júl 2010

Mila Lulu.Dakujem ti.Ja som bola uz v 23tyz v nemocnici pre bolest v posve.Pred 2 rok som bola na operacii krcka maternice.Tak od vtedy som dost sledovana.Pred tazdnom ma daval opat do nem, ale pockali sme este tyz ci sa to nezhorsi (mam strasne napnuty krcok) no chvala Panu sa to nezhorsilo a tak vatsinu casu polihujem doma.Teraz idem v stredu na poradnu, tak sa ho spytam, ale mam strach ci ma opat neposle do nem

janefonda
2. júl 2010

cauko

@lulu4 no dnes bola mala zatial len na balkone od osmej do desiatej a teraz je znova. Pekne v chladocku a uvidime kolko bude spinkat, kedze moc toho uz cez den nenaspi.
Budes s tym angelcerom spokojna, uvidis! Nam sa naozaj ovela lepsie spava, ked vieme, ze je pod kontrolou.
Posledne dni sa trapime s vecernym zaspavanim, ale ked uz zaspi, tak je dobre. Vcera zaspala o desiatej a potiahla do stvrtej rana, co je jej novy rekord! Tak dlho nam este v noci nespinkala 😉
A co ty? Brusko rastie?

lulu4
2. júl 2010

@maminakatka no zahada je vyriesena som Janke pisala sms, ze je od stredy v nemocke lebo ze bola na poradni a ze dokine sa nepacili tie opuchy noh co mala tak si ju tam nechali na pozorovani ale ze hadam v pondelok uz bude doma, ze sa nam potom ohlasi a hlavne ze uz by bola aj pripravena rodit ako tak je v tej nemocke ale ze to si este pocka 😵
no lenze sranda je v tom ze uz som sa na to ferofolgama pytala v 2 lekarnach a nikde to nemali tak nechapem to aby som po celom meste zhanala ma porazi z toho...
tak to si ma potesila ze z toho nezapeka... juuj ta tvoja zlata zila to je teda hnusoba, nech sa pekne schova...
tak to si dost pribrala ale tak nevyberieme si na niektore sa lepia kila akoby same v tehu aj kamoska pribrala 25 kg v tehu... ja som zatial 7 kg pribrala...
no to si dobra ze uz mas skoro navarene, tak mne mm dnes pride az okolo 19tej domov tak mam cas ale idem sa do toho aj tak pustit lebo ja budem hladna...

vefi89
2. júl 2010

horúci letný deň 😀

janefonda
2. júl 2010

@maminakatka to je normalka, ze ta bolia kosti, roztahuje sa ti pavna. U mna to bolo niekedy hrozne, ani chodit som poriadne nevedela, a na druhy den zasa ziadna boest. A tak sa to dookola striedalo. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre