Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
17. jún 2010

@dugyna a sak tie ultrazvuky nie vzdy su presne,segrina mala mala v pondelok 3400 g a ked ju v stredu ten tyzden porodila tak mala rovne 4 kg...

liv1
17. jún 2010

caute babule.
pozeram ze pisete aj o tych vysetreniach, tak predstavte si, ze ja co som na rizikovom mi dr povedala ze najskor budem mat poradnu o 5 tyzdnov. skoro som odpadla. som jej povedala ze vsak na rizikovom kazde 2 tyzdne, tak ze vraj idu prerabat zdravotne stredisko a tak ona tam ani nemoze byt. a nechala to tak, ze vsak da mi kontakt na inu dr keby nieco nahodou. no nech sa na mna nikto nehneva, ale ked by som sa nahodou zacala otvarat tak na to urcite sama nedojdem! 😠

dugyna
17. jún 2010

@elko69 ee nie su..vzdy..treba rata ze lus minus cca 500g

jjana17
17. jún 2010

@dugyna no asi ano,,,fiuu ha

dugyna
17. jún 2010

@liv1 fuha tak to teda neni moc pekne

dugyna
17. jún 2010

@jjana17 😀

elko69
17. jún 2010

@zuzumajko tie prve bolesti sa dali to bolo ako ked mas dostat mrsku len trosku silnejsie ale potom tie co zacali o 4 rano uz boli o trosku viac silnejsie a kazdych 5 min a teda nahorsie boli tie na vzdychace,to som ledva presla zo vzdychacky na vysetrovnu a to ma tam tak prehnali na 2x hnusoby,ale dalo sa to vydrzat,len pozor ked uz budu silne bolesti a tlak n akonecnik aby si nepotlacila,dychaj si ako ty budes zvladat,mne hovorili aby som dychala plynulo a pomaly ale ja som si dychala rychlo a ustami nadych aj vydych a myslim ze som to skor dokazala ovladat a nepotlacit predcasne...

jjana17
17. jún 2010

@elko69 ahoj a mala si aj epi

elko69
17. jún 2010

@dugyna aj ked mne v ten den ako robili ultrazvuk teda ked som mala ist rodit dr. povedala ze odhaduje 3250 a maly mal 3230 g takze sa ani moc nesekla..

zuzumajko
17. jún 2010

@jjana17 tak to zavidim 😀 ja nemozem spat normalne odkedy cakame babo 🙂 kazdu noc chodim 2x na zachod, lebo fakt vela pijem 🙂 a aj mna vcera hlava bolela. Bol vraj rizikovy stupen 4ka. Tak to sa ani nediv, ze ti bolo nanic 😅 ale uz ti to odsypa 😀 inak, chcem sa ta spytat ze co vlastne vladzes doma robit? ked si na materskej uz?

pepppe
17. jún 2010

@elko69 nemoze sa vtedy tlacit,azked mi povedia,ze??? noo a co klistir dalo sa to zvladnut???dobehnut na wc? 😀

jjana17
17. jún 2010

@dugyna ked mi doki povedala ze mam uz skrateny krcok, a nemam to ani v papieroch nikde napisane, to mi tam mala napisat ze aj kolko???

elko69
17. jún 2010

@jjana17 nie ale asi by som si ju aj dala,neviem tie co si ju dali si ju aj chvalili ale aj nie...asi zalezi kedy ju dostanes a ucinkuje asi hodinu necelu zevraj..

jjana17
17. jún 2010

@zuzumajko hej od dnes som na MD 😀
vies co kedze sa nemam namahat, tak len rano spracem postele, navarim, riad umyjem a poperiem
a take veci ako podlaha umyt povysavat je na manzelovi,,,

elko69
17. jún 2010

@pepppe klistir bol v pohode,aj teraz by som si ho dala rada kedze mam problem so stolicou a je to dost neznesitelne ked mas plne creva...a to mi robila hned vedla WC aby som aj dobehla a dobehla som 😀 no ked je tlak na konecnik a este si nei na boxe porodnom ze uz ides rodit by si nemala potlacit aby si sa zbytocne nepotrhala...

zuzumajko
17. jún 2010

@elko69 no dokelu. a to ako ovladnes aby si netlacila? moze sa nieco stat ked zatalcis? nevies? ja mavam dost silnu mrsku, takze predpokladam, ze tie bolesti poznam, len sa ich strasne bojim, lebo ja nezvladam bolet normalne 😀

pepppe
17. jún 2010

@elko69 jaaaaaaaaj noo tak to je dobre,,hadam dobehnem aj ja 😀 ja len aby som vedela,,,takze tlacit,len ked oni povedia,,,fuuu to bude teda

jjana17
17. jún 2010

@elko69 no ze ona sa dava v poslednej faze ci ako, ze tak ci tak si tie bolesti musi baba vytrpet, no ja nad nou premyslam,,,,,,,,a ked si ju nechvalili tak preco????

rogerka
17. jún 2010

caute kocky 🙂 ja sem obcas nakuknem, ze ako sa mate, len nemam cas sa zapojit.
gratulujem barby, uz som aj na nu myslela, ze kedy pojde a uz je mamina 🙂
dugy, ty sa kedy chystas? drzim palce, ja som bola s antolskou spokojna, dufam, ze budes aj ty 🙂

liv1
17. jún 2010

@zuzumajko vcera bola 4ka? no tak to sa vobec necudujem lebo aj mne bolo dost divne.
@dugyna inak nevies prosim ta co sa chodi na ten ultrazvuk okolo 30. tyzdna, to zas robi gynfiv al. kramare ako 3D, alebo tvoja doktorka? a ty si na tom kedy bola prosim ta? lebo moja dr nic nespomenula... akurat idem zajtra na odbery.

elko69
17. jún 2010

@zuzumajko no tazko v tych bolestiach,snaz sa to predychat ako sa tebe bude zdat ze to je lepsie ja som dychala tzv.psim dychanim to rychle nadych a vydych ustami to mne pomahalo aby som nepotlacila lebo keby som dychala nadych nosom a vydych ustami by som asi potlacila..

elko69
17. jún 2010

@pepppe no tlacis pokazde na kontrakciu ked mas a oni ti budu hovorit kedy tlacit a kedy nie...a az na porodnom stole,na vzdychacke nie urcite

elko69
17. jún 2010

@jjana17 no ono by nemala vobec uz ucinkovat pocas porodu aby si citila kontrakciu a teda kedy mas tlacit..ja neviem preco neni dobra...to mi len a kolegyna co bola na izbe somnou hovorila ze to aj citala a ze tiez nevie ci by si ju dala aj 2..krat

jjana17
17. jún 2010

@elko69 no ja neviem co spravim,,,uvidim co mi poradi aj doktor

pepppe
17. jún 2010

@elko69 ok diky moja,,,,tak njako to zvladnem,,vsak zvladli to aj ine,tak aj ja 😉 ale nebojim sa nejako extra,vsak hlavne ze budem mat alexa pri sebe pekne 😉

elko69
17. jún 2010

@jjana17 no len to musis asi skor nahlasit ked ju chces myslim..to sa ta budu pytat hned na prijme

elko69
17. jún 2010

@pepppe neboj zvladnes!!!!!!!nieje to nic prijemne ale ten koniec kedy uvidis svojho drobceka je neopisatelny a krasny...

pepppe
17. jún 2010

@elko69 noo tak ja sa budem tesit len na to,,a na ine nemyslim,na bolesti a tak.............) uz aby bol pekne tu,vsak hadam aj bude,ked mi uz pekne pada brusko,,a hovoria ze je otyzden vacsi,,,minule,ze aj o dva tyzdne,,riadny valibuk to bude,,heh vsak teraz ma kolo 3300a hadam uz aj viac 😀

jjana17
17. jún 2010

@elko69 no to viem ja to spomeniem aj mojej doki, a aj primarovi ktory bude pri porode

zuzumajko
17. jún 2010

@elko69 prosim ta elko, chodievaj sem az do decembra ako moralna opora! strasne prijemne sa citas a myslim, ze ta budem potrebovat, aby si ma povzbudila 😀 mala si aj polovicku pri porode?

happy8051
17. jún 2010

baby ja loen tak na porovnanie zdravotnictva tu a v at. nechcem nikoho znechutit len sa podelit o skusenost. volala mi kiamoska, ktora bude rodit vo viedni a chodi k lekarovi tam aj v nr. tiez maju v rodine geneticku zatazenost, tak jej rakusky lekar bez predchadzajucich testov odporucil amnio... vysledky su ok vsetky... v nr bola na pravidelnej kontrole naposledy v 19tt tam jej vzali krv na screening, to je podla mna dost neskoro nie?
nezavolali jej ako vysli vysledky... nic...
dnes vola zas na kontrole a ked odchadzala doktor mimochodom poznamenal, ze screening vysiel pozitivny... baba je v 25tt. keby nebola isla na amnio, terz sa dozvie, ze nieco nie je ok. je to normalne????????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre