Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
24. júl 2010

@mimi21mimi preco moja?

maminakatka
24. júl 2010

tak po noci stravenej v porodnici vas zdravim uz z domu 😝 😝 😝 😝 😝

mimi21mimi
24. júl 2010

@maminakatka aaa zasa ma chytila nejaka zla nalada z toho, ze nerodim... klasika poslednych dni 🙂 ale uz to preslo....
ako sa mas? ja musim povedat, ze konecne super, ked sa schladilo.

maminakatka
24. júl 2010

@mimi21mimi ahoj moja ani nevrav ,noc stravena v porodnici na falosny poplach ....ale poviem ti ,pre mna hroza ,som nespala nic

mimi21mimi
24. júl 2010

@maminakatka a co sa dialo?

maminakatka
24. júl 2010

tak o pol jednej v noci mi nieco zacalo tiect po stehnach ,nohavicky mokre ,saty ....tak sme si mysleli ze plodova voda ...tak v noci sme hned aj isli do porodnice ,ke sa to nepotvrdilo ,ale domov ma pustit nechceli ,vraj co ak ....ja fakt neviem co to bolo ,ci maly tak skocil na mechur ,ze som sa normal ze pocikala ,alebo co 😝 😝 😝 aj trapne mi bolo z toho ,v kuse ma sledovali ,na nervy ...a rano ma pustili domov ,ale nespala som vobec nic

mimi21mimi
24. júl 2010

@maminakatka uuuuf tak to nezavidim..... ty vlastne ides zajtra znova do nemocky a potom uz ta objednaju a maly sup-sup von 🙂

maminakatka
24. júl 2010

@mimi21mimi nie zajtra ,az v pondelok idem a objedna ma ....ale tuto noc som si prezila ako na ostro :-P jedna vedla rodila,teda mala bolesti a v kuse mi chodila do izby hovorit ako to boli a podobne ...mala mozno 25 a 4 dieta 😀 😀 😀 😀 😀 staci ti ?

mimi21mimi
24. júl 2010

@maminakatka cooooo? to vazne? 4? tak to si veru neviem ani predstavit 😕

tak si mala peknu generalku, aspon vies, co ta trochu caka 😀 ... no mas pravdu ze zajtra n ie.... to len ja som pomylena, zajtra je este len nedela. 🙂

maminakatka
24. júl 2010

@mimi21mimi no ano a dosla jasne ,ze so zachrankou ,vsak ved co 😀 .........no mam generalku ti poviem 😝 ...idem ja moja lahnut kusok ,lebo som rozbita na totalku....pa pa neskor a pekny dnik ti zelam

miska1981
24. júl 2010

ahojte, tak som Vas sem prisla kuk do nasej starej temy, uz je tu asi vela novych tehuliek, preajem krasne tehulkovanie a potom pridte do novej temy k nam co uz sme mamickami 😉

@mimi21mimi uz si sa rozhodla pre meno Vasej princeznicky?

miska1981
24. júl 2010

lulu, mimi, maminakatka a ostatne vsak vy to uz mate pred dverami 🙂 ako rychlo to ubehlo, neuveritelne, ja som nedavno rodila a jasmi je uz velka baba 😉 pri tych detoch fakt zostarneme raz dva 😔

maminakatka
24. júl 2010

@miska1981 ved to ,uz to tu je hned ,ja rodim uz buduic tyzden sekciou 😖

mimi21mimi
24. júl 2010

@maminakatka dufam , ze generalku si uz dospala, nech si cerstva, ked to pride naozaj 😉 ta moja dnes strasne vyvadza.... dufam, ze na noc sa ukludni....

@miska1981 meno uz mame.... akoze "tajne", este ho nikdy okrem mna s mm v podstate nevie.... ale ty si mozno domyslis 😀 len to sem nepis 😉

pepppe
24. júl 2010

@jjana gratulujem,,,no pekne takze nakoniec ma dievcatko,to muselo byt prekvapco,tak nech ste obe zdravucke 🙂

riag
24. júl 2010

@lulu4 Ahojky.... no som zvedava ako nam to tu opise,co prezivala na sale 🙂 A nevies, bola na 3D? My sa mame dobre.Adrian pribera v priemere cca 200g za tyzden co je v norme takze ziadne extremy.Je len na MM nedokrmujem...zatial to staci a dufam ze nam to vydrzi co najdlhsie.Teraz trochu bojujem ako zamenit den s nocou...☹....Totiz spavam s malym do takej 13tej len s pauzami na prebalenie a krmenie.A zaspavam o3tej rano...vrrrr.

maminakatka
25. júl 2010

@mimi21mimi no vybuvana som do ruzova 🙂 tak dobre som uz davno nespala 🙂 no mozno ta tvoja mala uz chce ist von ,co vies 😀 😀 😀 ?

mimi21mimi
25. júl 2010

@maminakatka to z toho pocasia sa ti asi tak dobre spalo 🙂 Ja som vstala cerstva ako rybicka a do hodiny ma zacalo ukladat na spanok 😀
Keby to, ze sa trepe v brusku znamenalo, ze ide von, tak by sa uz chystala riaaaadne dlho 😀 😀 😀

Zajtra nam aj stihnes dat vediet, kedy ides rodit? Alebo ta tam uz rovno nechaju?

maminakatka
25. júl 2010

@mimi21mimi aj pocasie ,ale aj to ,ze som vtedy v nemocke nespala ani minutu 🙂neboj dam vediet ,tak hadam si ma tam hned nenechaju 😝 ..... moja aj ty to mas uz za par dni 🙂

mimi21mimi
25. júl 2010

@maminakatka hej hej 17 dni... uz sa nemozem dockat, lebo ked sedim, tak vyvadza, ked lezim, tak vyvadza, ked som hladna, tak vyvadza... ked sa najem, tak tiez 😀 jedine ked soferujem, tak je celkom klud v brusku.

aj tvoj je taky blaznivy? 🙂 noooo asi by si bola najradsej, keby ti zajtra povedali, ze ti uz malinkeho vyberu, cooo? 🙂 Dufam, ze kym prides z porodnice, budem mat aj uz tiez po tom.

maminakatka
25. júl 2010

@mimi21mimi no to je uz len kusok 🙂 asi bude dobra soferka ta tvoja kočka 🙂 on je od zaciatku taky zivel ,ma byt po kom 😀 😀 😀 😀 😀 moj hovori ,ze po mne a ja ze po nom 🙂 zajtra urcite este nie,lebo teraz ,co som lezala v nemocnici prisiel moj porodnik a povedal ,ze v pondelok ma este posle na interne ,asi predoperacne ci co 😝 ....ale v utorok by som aj prijala 😀

lelask
25. júl 2010

ahojte,prepacte,ze vam tu skacem 😅
nemate niektora chut prekladat clanky z anglictiny do slovenciny/cestiny o early education?

za odmenu poskytnem material o early education napr. znakovanie,early anglictina,joga atd.
dakujem

mimi21mimi
25. júl 2010

@maminakatka nooo v utorok by som aj ja rada sla....si vzdy hovorim - Ked nie dnes, tak urcite zajtra alebo pozajtra. 😀 aaaach uz aby to bolo....

maminakatka
25. júl 2010

@mimi21mimi ved to ,uz odpocitavat 🙂 ale baby sa rodia vraj aj pred terminom 🙂

moniciak
25. júl 2010

ked som teraz v jedenastom tyzdni a zajtra idem na odber krvi mozu mi zistit aj ci to male zrejme bude zdrave alebo teraz ide cisto len o moj zdravotny stav??? 😕

mimi21mimi
25. júl 2010

@maminakatka Heeeej? ale teraz si ma vazne potesila 😀
Inak tazko ste sa dohadovali na mene pre maleho?

@moniciak pozri si, v ktorom tt sa robia tripple testy. na internete to najdes napisane... pokail sa robia niekedy v 11-12 tt tak hej.

jofka161
25. júl 2010

@zabka81 ahoj aj aj sa pridavam k vam.......ja mam tezz tie iste problemi ak nejem dve hodiny hned mi pride zle .......a ked sa najem uz je mi ok ..

lulu4
25. júl 2010

@mimi21mimi ahoj no co ako sa citis, uz aby to prislo ze? kedy mas najblizsie poradnu a co nove?

@maminakatka ty nam urcite daj vediet ked si ta tam uz budu chciet nechat... inak citala som si o tom tvojom planom poplachu tak to je fakt sila co to teda mohlo byt ked to nebola plodovka ale viem si predstavit aka si musela byt vylakana,hlavne ze je vsetko oki... ved Samko sa vypyta von

@moniciak to ci je babo ok sa zistuje pri tripple testoch ale nepamatam kedy mi ich uz robili ale zda sa mi ze neskor okolo 16tt sa robia asi ale na nete to najdes to sa z krvi potom zistuje a okolo 20tt sa robi morfologicky ultrazvuk kde tiez pozeraju nosovu prepazku, chrbticu vsetko mozne podla coho zistuju ci je babo ok... ktorym babam nevyjdu dobre tie tripple testy tak su odporucane na odber plodovej vody z ktorej potom na 100% zistia ci je babo ok alebo nie... tak drzim palce nech mas vsetko fajn...

@jofka161 vidim ze si este v zaciatkoch tehu, gratulujem teda k babenku.. tehotenstvo je krasne obdobie, vychutnavaj si ho, ja ani neverim ako som sa dopracovala pomaly ku koncu... ale to ubehlo... mne bolo na zaciatku ako pises ty, som musela jest pomaly kadze dve tri hodky aspon nieco piskoty alebo ovocie, lebo mi bolo na vracanie a uplna slabost.. ale potom bolo zas dobre.. hlavne ze som nezvracala... kazda si niecim prejde cez to tehu ale bude zase dobre 😵

lulu4
25. júl 2010

@miska1981 Miska veru ani nevrav tak sa to rozbehlo ze neverim nestiham odpocitavat dni a uz tu bude o chvilu drobec... sa uz tesim velmi... veru veru Jasmi ti pekne rastie uz je velka kocka... a ako to mas s jej papkanim uz jej to ide lepsie, pribera ti viac? ako sa inak mate?

lulu4
25. júl 2010

@riag to ti verim clovek aj ked si cez den zdriemne ale ta noc je predsa len noc, no tak male dieta nenaucis este rezimu ako tu pisu niektore kocky ono to musi prist samo.. dolezity je ten rezim vecer aby si babo zvyklo okupat, napapat a ulozit spinkat...a malo by sa davat vecer stale spat na to iste miesto cize do postielky lebo zevraj uz take male baba si uvedomuju ten rezim postupne aj ked sa to nezda nam hovorila doktorka na skoleni sme boli na takej predpriprave v nemocke... ze nie je dobre ich davat vedla seba do velkej postele lebo si zvyknu a to je uz problem.... neboj ono sa mu ten rezim upravi casom... ale chce to pevne nervy a vydrz, ved bohvie co nam pripravi nas maly ako bude v noci spavat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre