Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
20. júl 2009

no neviem z čoho prišlo mi tak blbo, večer ma začali chytať mdloby točila sa mi hlava a ja som o deviatej do seba natrepala broskyne a nektarinky 😉 citíla som že mam v hrdle asi kusok a nie a nie zisť do žaludka 😀 pila som vodu ako nepríčetna a nič a manžo ma hodinu nahovaral aby som dala prsty do ust a nech vyprazdnim žaludok ale ja ani za svet nakoniec o pol 2 ma to chvíľu prešlo a tak som bola celu noc hore, to ma už len napínalo na to vracanie a čudnu kyslastu chuť som mala v ustach no nikdy viac 😠
a rano som oznamila všetkym že budem doma sama nech sa trocha pozbieram 🙂 tak si ležím v obyvačke nohy vyložené a visím tu na koníkovi lebo umrela by som od nudy 😀 😀 😀 😀
a celkom si mi urobila chuťky na čoko puding mňam mňam

kufrík si pýtaj či dáva tvoj lekár lebo vraj nie každá lekárka dáva, a podľa mňa by ho mali dostávať všetky tehuľky 😎

čo robkaš? mne sa za chvíľu nesie polievka od maminy dufam, že sa mi v žaludku udrží 😉

garonka
20. júl 2009

Mirka sa dnes vydáva ma svoj krásny deň ale vravela, že v utorok sem prikvitne a všetko nam zvestuje 😀 😀 😀 😀 a ja som strašne zvedava

garonka
20. júl 2009

môže sa v tehu čierny čaj? ale taky slaby

andrejusa
20. júl 2009

nemali sme chvíľu elektriku, normálne som sa zľakla či sme zaplatili účet 😀 aj ja som na ňu zvedavá. my máme 8.8 svadbu a mám aj v moja svadba album. Tak už sa tiež nevieme dočkať. No my sme už svadbu plánovali od januára. Čierny čaj taký slabunký sa asi môže, ale nie veľa. Veď keď sa káva môže...

andrejusa
20. júl 2009

jáj, teraz som si až všimla ten dlhší komentárik. No ja za chvíľu idem na ten puding, mňamky. Ináč ovocie zapíjať vodou... aj z toho ti mohlo byť tak zle. Polievočka by ti mohla pomôcť, aj ja by som si dala takú horúcu slepačiu. A už je to tu. Z pudingu na polievku... kufrík si budem teda pýtať, veď ja už som taká nešťastná, nič nemám. Ani tú knižku!!! ale tú vraj dáva, až keď už je vidieť srdienko. ☹

garonka
20. júl 2009

tak si urobím taky slaby ano i kava sa môže jedna denne neuškodí a vraj bezkofeinova by sa mala piť no neviem každý vraví inač, nie?
drahy mi priniesol polievku teraz ma len kontroluje či som O.K aj tvoj je taky starostlivy?

a to len tak vam vypli prúd? my sme nemali v sobotu počas tej búrky 2,5 hod a sprchovali sme sa pri sviečke romantika 😀 😀 😀

andrejusa
20. júl 2009

neviem prečo vypadol, asi nejaký skrat alebo čo. Ja kávu neznesiem, teda ani predtým som nemohla. Krásne mi vonia, ale chuť príšerná. radšej som pila coca colu keď som mala nízky tlak, ale teraz radšej už nepijem ani tú. Môj drahý je tiež taký mojkavý a stále ma hladká a obíma. Ja neviem čo mu vtedy vliezlo na city, asi ho niekto naštval v práci. Ináč je teraz v práci, no keď je doma, tak mi so všetkým veľmi pomáha a stále kontroluje čo robím, aby som sa nepreťažila 😀

garonka
20. júl 2009

dobru chuťťťťťťťťťť 😉 😉 😉 určite mi bolo zle z ovocia a vody ja trúba a tak som sa chvalila, že nemam nevoľnosti 😒 mne knižku doktorka dala aj keď sme na ultrazvuku len fazuľku videli 🙂 a obrazok mi pekne vytlačila ale platila som 1,70 € drahy ho nosí v dokladoch 😀

garonka
20. júl 2009

môj je taky isty a je to veľmi mile keď sa tak o nas staraju, len svokra nevie pochopiť ako môže muž vešať zaclony, variť a ešte aj nakupiť jej vravím tak sa žilo v staroveku muž nosil peniaze a žena mala robiť všetko a si neviem predstaviť keby som sa namahala a on by si ležal na gauči a kukal telku veď v brušku je aj jeho babenko nie? môj je zlaty a dúfam, že taky ostane 🙂

ja mam rada kofolu ale to je asi niečo ine ako coca cola nie?

andrejusa
20. júl 2009

ja trubka som si mala tú fotečku pýtať, ale myslela som si, že to dávajú automaticky. Asi je každý dr. iný, ten môj vraj dáva až pri ozvách. Pýtala som sa aj jeho pacientiek a to isté mi povedali, tak sa mi uľavilo. Tiež keď som napísala, že mi vôbec nebýva zle, tak druhý deň som ležala v kŕčoch 😀
ani nevieš ako ma to hrozne štve, že ešte nemám ani knižku, ani fotku, ani krv mi nebral...

garonka
20. júl 2009

A kedy ideš na kontrolu? neboj dostaneš aj knižku a fotku si kľudne popytaj nech ti ju vytlačí 😉 asi každý lekár robí ine vyšetrenia a 28.7 mam doniesť moč do takej smiešnej skumavky 😀

andrejusa
20. júl 2009

podľa mňa je kofola a koka kola to isté. Tiež si dám ŕaz za čas, ale radšej to neslopem ako predtým. Sestra mi vravela, že čítala, že keď colu naleješ do wc s vodným kameňom, tak to úplne vyžere... a vraj skúšali hodiť zažratú 10 korunu do pohára s colou a úplne krásne ju vyčistilo. Aký to musí byť potom humus... vraj v jednej pol litrovej cole je 24 kociek cukru. Pila som síce len light 😅
my sa so svokorou ani nebavíme, veď asi vieš, minule som to tu písala a tak mám od nej chvalabohu pokoj, no tiež sa stalo, že mi navaril keď sme spolu ešte vychádzali a skoro ju porazilo 🙄

garonka
20. júl 2009

idem si na hodinku ľahnuť som sa napapala 😎 a potom sem prikvitnem 😀

paaaaaaaaaaaaa paaaaaaaaaaaaa

andrejusa
20. júl 2009

tiež idem tak na kontrolu 🙂 🙂 🙂 a mám doniesť vzorku moču. Čo z toho budú skúmať?

andrejusa
20. júl 2009

paaaa, aj mne klipkajú oči, tak sa idem prevaliť 😉

miroslava89
20. júl 2009

ahoojte🙂
klebetnice ste ma spominaali?🙂pekne od vas🙂
ja sa ozyyyvam nie zajtra ale uz dnes🙂 od dneska som vydana pani 😎 😵
som samucka doma akurat ,...cela rodinka nasa znamy priatelia co boli na svaadbe na cele s mojim drahym ostali na slavnostnom obediku ja som len na chvilku isla si pripit(upozornujem ze s mliekom🙂 ) a potom domov pre istotu pre drobcekov😉
rano o 8 som pekne krasne naklusala ku kadernicke kozmeticke vizazistke konecne som po dvoch tyzdnoch vyzerala dobre😀..na 9sme mali obrad na matrike a ku vsetkemu mame krasne obrucky🙂
nemali sme vela ludi len 43.. takze ja som doma a cakam kym domov dojde drahy svokra a moji rodicia a oslavime to len tak doma..

miroslava89
20. júl 2009

a zajtra rano si mam zavolat ohladne vysledkov tripple testov 😔 bojim sa ze budu zle...

andrejusa
20. júl 2009

ahojky, tak gratulujem k sobášu 😲 🤐 mňa to čaká za chvíľu. Spomínali sme ťa v dobrom neboj. Tak ako to dopadlo, milo ťa drahý prekvapil?

miroslava89
20. júl 2009

andrejusa dakujem ja som siosobne tento den predstavovala ovela inac ale pre drobcekov sme to inac nemohli vyriesit 😔 teraz sa vsetko u nas prisposobuje drobcekom..

drahy sa snazil vyriesil vsetko uzasne🙂 proste vsetko co vybavoval bolo vybavene perfektne aj cosa tyka restauracie,svadobneho menu, obruciek a vsetkeho🙂 proste dokonaly chlap..

vy uz mate vsetko vybavene co satyka svadby? vsetko prichystane?🙂

andrejusa
20. júl 2009

no už je všetko ho´tovo. Dnes som si mala ísť pre šaty, ale neviem kde som zašmodrchala peňaženku, možno si ju drahý omylom vzal do práce. Včera sme boli na zmrzke a asi ju nevyložil 😒 Ináč už máme reštiku, zákusky, prstienky, proste všetko. Už len aby to bolo. Bojím sa toho tepla a že mi bude zle, aj keď máme len taký malinký obed v kruhu najbližšej rodiny a domov. To je super, že sa o všetko ten tvoj tak krásne postaral. A cítiš sa inak ako vydatá panička 😀
neboj tie výsledky zajtra budú pohode.

snazilkant
20. júl 2009

Ahojte dievcata tak dnes som bola u doktorky ... takze som v 7 tt 😀
velmi sa s toho vytesujeme s manzelom aj s buducimi starymi rodicmi.... lekarka mi dala aj obrazok nasej fazulky
este je malicka fazulka 🙂 ale som spokojna

jasmika
20. júl 2009

ahoj snazilkant...tak kukám že sme na tom dosť podobne..Ja by som mala byť približne v takom štádiu tehotenstva ako ty...Teším sa te je všetko v poriadku...A už ju vidíš....to je super...Ako vyzerá teraz...Ja mám isť až budúci týždeň k doktorke

aninka89
20. júl 2009

ahojte tehulky, vidim že máte tohot kopec nového 😉 Gratulujem Mirke k svadbe 😵

selyma
20. júl 2009

Ahojte babky. No. Ako je táto téma menovaná, tak sem potom patrím. Mám takú nejakú otázku. Ja normálne, keď sa mi zdá, že ráno mám vždy menšie bruško a k večeru vačšie. Akoby sa mi všetko jedlo zdržiavalo v bruchu. HM?

sixtine
20. júl 2009

Ahoj selyma, podla mna ta len poriadne nafukuje. Ja som len v 6 tt, ale mam presne to iste ako ty. Rano sa v pohode obleciem a navecer ma to iste oblecenie tlaci.

sixtine
20. júl 2009

Ahojte, uz sa k vam hlasim aj ja. Dnes som bola u lekara, potvrdil tehulkovanie. Fazulke nadherne bilo srdiecko a uz mam aj fotecku. Tak nam drzte palce!

slovakia13
20. júl 2009

dievcata ,ja mam rozdiel vo vahe rano vecer aj 2kg.....vecer som ovela vacsia ako rano 😀

qwixinka
20. júl 2009

ahojte baby dlho som tu nebola vyskytli sa komplikacie mam mensi pobyt v nemocnici

lulu4
20. júl 2009

ahojte, no dnes mi bolo teda dobre zle a to neviem stale ci som tehu, ale mala som krce v bruchu a prehanky burky v praci som bola uplne bleda, som myslela ze sa aj domov vypytam :( to sme ale dopadli ze garonka? tebe v noci zle, mne cez den...
dnes som si kupila dva testiky pepino tie lacne vyskusam jeden uz cez vikend uvidim ci uz nieco ukaze, dalsi az ked budem mat dostat mrchu cize okolo 29. jula

andrejusa
20. júl 2009

ahojte 🙂 , ja som teraz vstala. Musela som si okolo tretej ľahnúť, lebo mi ostalo nejak divne. Začala sa mi krútiť hlava a celá som ostala nejaká roztrasená. Asi som to dnes prehnala s upratovaním. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre