Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
8. jún 2010

@maminakatka brusko moze tvrdnut a to v roznych fazach tehotenstva niektorym kockam zacina uz po 20 tt a to moze znamenat ze maju citlivu maternicu a ked napr. babo kope tak to moze takto reagovat, no lenze za druhe moze tvrdnut aj z toho ze sa namahas a vela toho robis alebo zdvihas tazke veci... mne tvrdne asi tak dva tri tyzdne dozadu mi zacalo a uz som to aj na poradni spominala a kazala mi kupit v lekarni magne B6 a to si davam kazdy den... no a musim viacej oddychovat a nenamahat sa... takze aj ty si naordinuj oddych ale keby sa ti to opakovalo tak sa porad aspon v lekarni a kup ti to magne b6 to berie skoro kazda tehulka ktorej tvrdne brusko neviem kedy mas ist na poradnu? dobre spomenut dokimu.... lebo ty si uz predsa vo vyssom stadiu a niekedy to mozu byt aj kontrakcie alebo sa ti moze krcok otvarat to nezistis ked ta nekukne zo spodu doki...

maminakatka
8. jún 2010

@lulu4 no ja to nemam dlho ,tento tyzden to zacalo ...minuly tyzden som bola v poradni a pytal sa ma na to ,ale netvrdlo mi ...inak mam vsetko o.k ,mozno je to fakt namahou ,ked ja stale nieco doma majstrujem 😠 ,chcem ,aby mi doma rychlo presiel cas ,kym pride priatel z prace .dakujem velmi pekne za odpoved ,asi sa priliz bojim o male

lulu4
8. jún 2010

@maminakatka tak skus v lekarni to magne b6 to je proti krcom maternice, cize proti tym stahom... normalne povedz lekarnikovi ze si bola min. tyzden u lekara a netvrdlo ti a ze teraz ano a ze ci ti odporucaju magne b6, ja som kupila 60tabletove premium... staci jedna denne, ozaj viacej oddychuj aj ja chcem aby mi presiel rychlejsie cas ale za to ti to nestoji... tak zarad spiatocku...

maminakatka
8. jún 2010

@lulu4 no skusim to ,velmi sa bojim ,lebo moja kamaratka vcera porodila ,boli sme rovnako tehotne ,ona asi o tyzden skor ako ja ☹ ,su sice v poriadku ,ale bola na are ,strasne sa od vcera bojim ...ani som nespala ☹

lulu4
8. jún 2010

@maminakatka neboj sa u kazdej zeny je to individualne...nema to preco hrozit aj u teba, ved si zober kolko je vselijakych pripadov a nemozes si ich brat osobne... bude dobre uvidis ale keby si mala aj bolesti v podbrusku tak sup k doktorovi... lebo to sa moze zena uz otvarat alebo mat kontrakcie...kup to magne b6 a oddychuj, kasli na upratovanie a namahu... upratuj pomalicky, postupne... kamoska je inak ok? babatko malo aku vahu pri narodeni? to budu asi este dlho v nemocke ze?

maminakatka
8. jún 2010

o.k dam si pozor a dakujem za povzbudive slova....uz su o.k ,mala mala 42 cm a 2200 g ,cize este to bolo dobre...neviem kolko budu v nemocke ,ale verim ,ze budu o.k ...strasne som sa vylakala vcera ,aj som plakala,nic som o nich nevedela len tolko,ze je na are a mala v inkubatore ☹

vefi89
8. jún 2010

@lubka89 striedam trojo čajov- Harmančekový (ukľudňuje a je dobrý na kakanie), feniklový ( na prdíky, ale niektoré detičky zdúva) a Bylinkový čaj-ten je od dvoch mesiacov, ale Miškovi najviac chutí....no a ešte mám jeden, Na celkovú pohodu, ale ten mi vôbec nechce, asi je silne aromatizovaný 😕

vefi89
8. jún 2010

@maminakatka pozri sa Lenke do pasu, tá rodila z 34 tt, Patrik mal 44cm a 2200g a sú zdravý a rastú do krásy.. 😉

lenocka84
8. jún 2010

@vefi89 take caju davas miskovi? my zatial len cistu dojcensku vodu, zajtra dam kec s dr.

lenocka84
8. jún 2010

@maminakatka katka predcasny porod dnes uz nie je taky strasiak ako kedysi
hlavne treba byt v nemocke kde maju detsku jis-ku, to je dolezite
moj patko sa narodil 34tt+1d mal 2200g a dnes uz ma 4500g a sme ok

vefi89
8. jún 2010

@lenocka84 harmančekový aj fenikový dávam zhruba od 2tt, mali sme problémy s bruškom a aj toto pomohlo..mám tie HIpp čaje a tam sa všade píše že od koľko sa môže podávať..tieto dva sú od ukončeného 1. tt 😉

riag
8. jún 2010

Ahojte kocky 🙂@dugyna tak my sme stale KP☹ Zajtra uz zbalena sa hlasim na klinike a doktor sa pokusi jemnym hmatom maleho otocit podla dnesneho ultrazvuku je to mozne lahko....nebude to ziadna masaz ani nic nebezpecne.Vysledok sa ma dostavit do 30 min,ak sa maly otoci tak po ctg sa uvidi ci budeme cakat na start porodu doma alebo v nemocke...ak sa neotoci tak zajtra dohodneme sekciu a ta bude do tyzdna...ufff Takze,som pripravena na vseko 🙂

hmla
8. jún 2010

riag- držím ti palce a verím,že všetko dobre dopadne 😉

barbyes
8. jún 2010

@lulu4 ja bývam pri draždiaku na topoľčianskej, ale do nedávna som bývala u maminky kúsok od fedinovej na tej istej ulici ako teraz dugyna len iný barák 🙂

riag
8. jún 2010

@hmla Dakujeme 🙂

hmla
8. jún 2010

riag - zamáličko 😉
pre dnešok to balím, už sa mi chce spať,tak dobrú noc želám 😔

riag
8. jún 2010

@hmla Dobru nocku 🙂

amadu
8. jún 2010

Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat, ci neviete, ci je dolezite, aby kontrola u zubara prebehla v nejakom presne ohranicenom obdobi. V case kedy mi to gynekologicka kazala vybavit totiz cestujem. Vopred dakujem za odpoved 🙂

riag
8. jún 2010

@amadu nie je dolezity termin. Je dolezita len peciatka od zubara v Tvojej tehu knizke,ze si ho pocas tehu navstivila 🙂

amadu
9. jún 2010

@riag Velmi Ti dakujem za odpoved, ktora ma zaroven straaaaaaaaaaaaasne potesila. O jeden problem menej...

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 to poznam my sme tak spali v nedelu poobede od 14tej do 17,30 a isli sme spat okolo jednej v noci a to sme sa stale prehadzovali co sme vobec neboli unaveni

jjana17
9. jún 2010

Dobre ranko vsetkym,,, 🙂 🙂
asi som tu dnes prva,,,ale tak sa mi uz nechce byt v posteli, 😀 😀

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 dobre ranko Jani tak sme na tom rovnako, tym ze sme vcera spali skoro cele poobedie tak to bola noc, sme sa prehadzovali, stale chodili na wc, raz jeden raz druhy... ten moj mm isiel do prace taky utahany ako po 12 hod. sichte... chudatenko moje...no a ja som si zase nevedela najst ziadnu polohu na spanie, malemu sa nic nepacilo ani ked som bola na lavom, ci pravom boku ani na chrbte no islo ma slahnut 😠

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 jej som rada ze si hore, ja dnes prezivam s kamoskou ten jej cisarak,,uz len taka pol hodinka a malinka bude na svete

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 no s tym spankom je to take ake je,,,ja tiez tak 5 krat na WC , potom kyselina ma trapila, nohy ma boleli, a teplo mi bolo hrozne, cize kraaasna noc, a moj maly ma najradsej ked spim na pravom boku, vtedy je kludny, ked si lahnem na lavy, bozinku ako sa spriecuje, to sa mu vobec nepaci a na chrbate vobec neoblezim ani minutku, strasne sa mi zle dych a ako keby som si srdce tlacila, tak vobec nelezim na chrbate

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 tak to ti verim, ze to prezivas spolu s nou, to ako keby som sa preniesla pol roka dozadu kamoska mi pisala ze uz som na sale uz mi idu robit cisarak a hned potom ako sa prebrala z narkozy i volala ze uz ma malicku na svete... a preco mala takto naplanovany cisarak ta tvoja kamoska? no akurat som dotlacila ranajky do seba... pojdem si umyt vlasky a prevliect periny, dat to oprat a chcem uz dat letne paplony a tieto odlozit... a to chcem este stihnut napisat pracu do skoly poslednuuuu pokial pride drahy z prace lebo potom ideme do Ikei a na nakup potravin

liv1
9. jún 2010

@lulu4 ahoj. prepac ze az teraz, ale vcera sa vsetko zbehlo, ze som nestihala 😅 . No tak z netu som objednala par veci, ale nie som velmi rada z toho, dlho tam hladam a zda sa mi to dost drahe. Dokonca niekedy drahsie nez z obchodu. Juj ale boli sme vcera s drahym v nexte, a kupili sme malej veci snad za 90 eur. Hroza, ale boli sme jak utrhnuti z retaze, a moj mm snad viac nez ja. Ten kocik pride asi v polovici augusta, no a termin mi vlastne posunula o 1 den a pytala sa ma aj na matersku, ze ci chcem 8 tyzdnov pred, alebo 6.
No a nasa prerabka, vyzera to mooooooc pekne, ale drahy to este nestihol upratat vsetko, mame tu este dost vela veci a chodime pomedzi ne. Ale nevadi, hlavne ze doma, dobre to posobi na psychiku. Co dobre, uplne najlepsie 😀
K robotnikom sa radsej nevyjadrujem, lebo neurobili niektore veci ako mali, ale uz som sa tolko krat rozculila ze kaslem na to 😔 . No pozeram ze vy ste este neobjednali ten kocik vsak? Ale urcite na nom nemate dodaciu dobu 3 mesiace ako my. 😅

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 luci ja uz periem biele,,,a tiez ma dnes caka prezliekanie perin,,,,ved vonku je tak pekne bola by to skoda nevyuzit !!
No dnes to mas riadne pestre ti poviem, vela toho planujes stihnut. Ja len to prezlecenie, opratie. Navarene mam, maximalne si nejaku tu polievku urobim.
Kamoska bola naplanovana na sekciu preto, ze malinka jej v brusku klaci, cize by sa rodila koliekami,,,a to sa nesmie, tak preto, no o pol osmej je naplanovana, tak predpokladam ze malinka sa tak do 10 minut narodi,,,

jjana17
9. jún 2010

@liv1 ahoj , aky kocik to objednavas ked dodacia je 3 mesiace,,,,ja mam dodaciu skoro 2 mesiace 😀

elko69
9. jún 2010

Ahojte babule,ked dojdeme domeno si precitam vase maily,teraz som cez fon...takze v skratke,v ut vecer o 21.15 mi odtiekla voda,hned ma dali na rizikove,asi od 12 som dostala bolest,najprv slabe a od 4 rana take silnejsie a od 8 asi kazdu min.a o 10.55 sa nam narodil jakubko,maminu sice potrapil,ale je stastna a neviem sa nanho vinadivat..a nebol zevraj skor,normalne ze bol v 40tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre