Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

moniciak
22. jún 2010

@moniciak ja som tiez mala minuly utorok slabucku ciarku a to uz mi 5 dni meskala mrcha ale vo stvrtok som si robila rano druhy a uz boli obe skoro rovnako tmave... moj doktor ale tvrdi ze su fakt spolahlive

moniciak
22. jún 2010

@mimma17 sry mne uz sibe sama sebe pisem listy🙂 to predchadzajuce je pre teba🙂

stastenka18
22. jún 2010

ahojte mohli by ste mi poradit....som tehotna....konci mi 2 mesiac....a dnes sa cítím velmi velmi zle...mám velke krče, nadute brucho a pocit ze každu chvílu pojdem vracat....je to normalne? dakujem 😒

mimma17
22. jún 2010

@moniciak ja uz neviem som s toho dost nestastna viem ze to neni dlho co sa sazime ale asi nato vela myslim a tam je problem lebo co sa tyka zdravotnej stranky sme obaja v poriadku mame to potvrdene ja od gynekologa a moj partner od urologa spermiogram....a u lekara som nebola mala som ist lebo mi kazal prist po lieky ak opat dostanem menzes pre clostylbegyt a duphaston ale ja som ho oklamala ze sa snazime rok a pritom je to nejakych 5 mesiacov chcela som aby mi nejako pomohol tymi liekmi myslim ale som si povedala ze tento mesiac to skusim zase normalne bez nejakych liekov....a potom sa uvidi cize nie nebola som u lekara

mimma17
22. jún 2010

@moniciak no vidis ale tebe meskala mrcha mne nie....a o 3 dni po prvom testovani ti stmavla a mne po 3 dnoch ostala taka ista ako predtym..cize vidim to na prd....kolko si sa snazila???

maminakatka
22. jún 2010

@mimma17 ono niekedy je to prave to,ze velmi po babatku tuzis a sustredis,teda sustredite sa len na to ...pokoj klud ,babatko pride ,len to chce cas 😀

jjana17
22. jún 2010

dobry vecer,,,

stastenka18
22. jún 2010

mimma17 mam za sebou tu istu skusenost...s manželolm sme sa snažili o babatko neco cez rok nedarilo sa. mala som infekcie, potom zas zvyseny prolaktin....ked som sa vyliecila doktor ma poslala na folikulometriu.....a ak si natom nebola urcite odoprucam pretoze sup a hned sa to na prvy krat podarilo.....asi islo len o to robit to spravny den a mi sme ho nikdy nestihli...drzim palecky nech sa to podari. 😉

mimma17
22. jún 2010

@maminakatka ja viem pocujem to z kazdej strany ale je to velmi tazke nato nemysliet ked velmi po tom tuzis a pritom sme si kedysi s priatelom sme spolu 8 rokov mysleli ze prvy krat da do mna a je to vybavene no realita je uz horsia....

mimma17
22. jún 2010

@stastenka18 no vies ja som nikdy nic take nemala ziadne infekcie ziadne zvysene hodnoty prolaktinu nic menzes presny a vidis je problem.....nie nebola som na zaidnej folikulometrii o co tam ide ako sa to robi a v com vam to pomohlo?a to staci ked poviem gynekologovi aby mi to spravil?

stastenka18
22. jún 2010

dufam ze ti to vysvetlim dobre...ide o to ze folikulometria je vysetrenie sono ...budu ti sledovat od 10 dna po menštruaci ras folikulov...mozno je aj v tom problem ci sa ti folikuly vytváraju lebo niektorím ženám sa to stáva že sa netvoria. no a ked ti najdu folikul na pravom alebo lavom vaječniku budes chodit o dva tri dni znova a ked bude mat spravu velkost nariadia ti sex vlastne je to najspravnejsi cas kedy ti foliku praskne cize budes ovulovat....nas problem bol v tom ze sme to robili vzdy v zlom dni =D

maminakatka
22. jún 2010

@mimma17 drzim prsteky,aby sa Vam podarilo ....moja tuzba bola tiez velka,ale aj sa naplnila, tak nezufaj 🙂

liv1
22. jún 2010

@dugyna dugy prezrad termin 😉
@gali caves ako sa mas? co nove?

gali
22. jún 2010

@liv1 fajne, uz po klasifickacnej, cize koniec opravovaciek. Uz len par papierovaciek, vysvedcenia a od 2.7. poobede si naplno uzivam nicnerobenie, takze uz tu budem castejsie 😉 Ty mas co noveho? Malinka kopka?

mimma17
22. jún 2010

@stastenka18 no skoda ze ja nemam taku robotu aby som mohla chodit tak casto k lekarovi aby mi urobil tu folikulometriu inak by som to velmi rada apsolvovala...ale ja ovulujem pravdepodobne kazdy mesiac kupujem si ovulacne testy a presne viem kedy ovulujem a kedy nie..ci myslis ze to neni take presne???

liv1
22. jún 2010

@gali jaaaaj to mas super, to bude pohodicka s vylozenymi nozickami 😉 . ja som bola dnes na kramaroch, krcok prietoky v pohode, mala je vacsia o 8 dni, a inak vseobecne ok. Mala kope o dusu. Gali to je totalna sranda. Normalne som si na telefon nahrala video ako sa mi hmyri po bruchu, to je uzasne. No a co vy? mate uz nejake meno? daj nejake foto bruska hmmm? 😉

mimma17
22. jún 2010

@maminkatka dakujem kiez by nam to vyslo ideme na dovolenku za dva tyzdne tak hadam sa zadari dieta mora:D ...to by bolo super...kolko ste sa vy snazili?

gali
22. jún 2010

@liv1 bola som pred tyzdnom u Dr. na kontrole. My mame 1500g a mam polotuhy 2cm krcok, ale nakolko idu byt prazdniny tvaril sa v pohode 😀 Uz si zvykol chudacisko, ze som vacsne v behu. Nasa mala tiez kope o 106, take cosi ako faza oddychu u nas nie je 😀 Ale som rada, lebo viem, ze tam je 🙂

liv1
22. jún 2010

@gali no ked si bola pred tyzdnom tak uz moze mat kludne tolko co ta nasa. ze vraj 1600 - 1800. Uuplna kraaasa. polotuhy 2 cm? hm, tak to uz asi nemusim byt na rizikovom ked ti dr nic nepovedal 😀 . Ze faza oddychu? 😀 😀 😀 To my tiez nevieme co je 😀 . Chystate sa aj niekam na dovcu?

gali
22. jún 2010

@liv1 pocuj, ty si nejak vtipna ako moj manzel. Ten mi zahlodil, ze ideme koncom augusta na chatu? Moja predstava: ludia pod vplyvom alkoholu, jedina triezva ja s kontrakcia - no odsoferujem, co uz 😀 😀 😀 , samozrejme bez vody a elektriny... No, veru nie. Najhorsie je asi to, ze mm nema tolko dovolenky ako ja ☹ A vy sa niekam chystate?

liv1
22. jún 2010

@gali moja tiez si vtipna teda 😀 ale je pravda ze moj mm zrovna dnes spominal ze by strasne rad siel buduci tyzden na chatu na liptov, tak neviem teda 😀
joj ale bez vody a elektriny to uz je silne kafe 😅
my nikam teda. a ked ma moc mm prehovori, tak ten liptov. ja som bola velmi smutna, lebo chcela som povodne ist v juny do chorvatska, ale ked sa pozeram na to pocasie nemam vooooooobec co lutovat.

zuzumajko
22. jún 2010

@elko69 achoj 🙂 ja s vobec neobavam, ja sa brutalne tesim, len vela mojich znamych potratilo babo, tak mozno preto sa mi take hnusne sny snivaju 😒 ale uz je dobre, uz som to predychala cez den, nastastie. Len rano mi nebolo vsetko jedno ☹

gali
22. jún 2010

@liv1 veru, liv, nemas co lutovat a momentalne som taka vypluta z prace, ze sa asi chvilu musim davat dohromady 😉 Aspon tyzden budem spat dlho doobedu 🙂 a potom uz budem asi len Dr. chodit pozerat, aby som nezabudla ako vyzera 😀

dugyna
22. jún 2010

@elko69 vdaka 🙂

dugyna
22. jún 2010

@liv1 nechcem kym to nie je na 100%

riag
22. jún 2010

@dugyna Ahoj Dugy 🙂 malinka je stale KP?

tadotami
23. jún 2010

tu sa este veselo spinka.aj mamicky aj babinka.tak ja potichucku budem striehnut ci sa tu niekto neobjavi.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami ahoj no ja som hore uz,,,,,hrozne dnes som spala nejake 4 hodky,,, ☹ ☹ ☹

jjana17
23. jún 2010

@tadotami a ty ako tamarka ti uz chodi do skolky ci je este doma,,,,

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 ahoj.na ten spanok si zvykaj.tamarka uz chodi do skolky.do 16.teho bude aj cez prazdniny chodit.kazde tak chodi.2 mesiace by jej bolo dlho doma a takto je medzi kamoskami.inak najnovsie ju mame oslovovat mlada slecna.momentalne zehlim uz asi hodinu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre