Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

ivetkab.
30. dec 2009

Ahojte baby, ja mam síce do pôrodu ešte pár týždňov, ale práve sme sa rozpravali dnes s manželom, ako veľmi sa na pôrod tešíme. Presnejšie na tu chvíľu, keď nám dajú bábo na bruško... už aby to bolo...

rogerka
30. dec 2009

cavte babule 🙂 ako vidim, ali uz ma babo na svete 🙂 gratulujem 🙂

garonka
30. dec 2009

ivetka ah jaj no a ja sa pôrodu bojím ale snaď sa aj tešiť neskôr budem 🙂
v koľkatom si týždni?

ivetkab.
30. dec 2009

Beží mi 33. Do porodu ešte teoreticky dosť, ale tešíme sa. Viem, že to bude bolesť a všetko s tým spojené, ale...

garonka
30. dec 2009

ivetka i ja som v 33tt ale bojím bojím, aj sa teším na maleho
fíha a ty si Košičanka, super a kde budeš rodiť? ja v šaci

ivetkab.
30. dec 2009

Tak to sa potom stretneme niekde na sale... ja sa chystam tiez do Sace. Uz som tam aj bola, lebo nam babo robilo starosti. Ty si tam uz bola?

allinka79
30. dec 2009

hej, asi hej... inac by to riesili inac...ale poviem ti, lezat na chrbte a vnimat kontrakcie, dost sila... ☹

garonka
30. dec 2009

ivetka ležala som v šaci 3 týždne na začiatku tehu kvôli tlaku a pečeň.testom, a u koho budeš rodiť? ja asi u Tomašu

joj ali i niečo povzbudive nam napíš 😅 a dali ti malinku hneď ti ju priložili?

rogerka
30. dec 2009

ahoj mamina 🙂 uz nas tolko nestras 😉
trosku ti zavidim, ze uz mas malu doma, ale len v dobrom 😉 mala si aj muzika pri porode? aky bol personal na antolskej?

valria321
30. dec 2009

jeej allinka79 ak smiem tak gratulujem k malej mna to čoskoro čaka tiež a dosť sa bojim asi to fest boli už ma začala chytať panika☹

ivetkab.
30. dec 2009

Takze skúsenosti mas. Ja som tam nebola velmi spokojna. Poslala ma moja lekarka do nemocnice, lebo som mala vysoký tlak, a mala som bielkoviny v moči a ešte som mala bolesti. Urobili mi tam nejaké vyšetrenia a poslali domov, že mi nič nie je. O týžden som volala o výsledky a sestricka sa ma pýtala, či som hospitalizovaná, že prečo volám. Tak som jej povedala, že som doma, pretože mi povedali, že mi nič nie je. Povedala mi, že mám veľmi zlé výsledky a mám hneď prísť. V ten deň som už nemohla ísť, tak som šla nasledujúci deň. Nevedeli nájsť moje výsledky a poslali ma do iných dverí, kde som pred tým ani nebola. Tam nechápali čo chcem. Nakoniec ma vybavil primár s tým, že to nie je nič hrozné a šla som domov. Z jednej strany som veľmi rada, že bábo je v poriadku, ale to ako cvičia s ľuďmi ... no neviem...
Lekára dohodnutého nemám a v podstate kým nebudem mať žiadne problémy ani dohodovať nechcem. Kto tam bude, tak k tomu idem. Vraj sú tam všetci lekári fajn.

garonka
30. dec 2009

ježiši kriste ta tam bol chaos 😠
mňa tam zas držali 3 týždne všetky možne vyšetrenia mi robili, nervozna som z toho bola potom ma naťahovali necely týždeň že už pôjdem domov nakoniec som tam tvrdla 3 týždne, v tych pekelnych horučavach nakoľko tlak som mala v norme len tie testy sa mi pomaly znižovali, čo som mohla i doma brať lieky.
tiež mi vyskočili bielkoviny v moči 2x som tam zbierala 24hod moč no nikdy viac, potom som za vysledkami krvneho obrazu a neviem čoho ešte čakala dosť dlho čo mi už fakt liezlo na nervy lebo odbery posielali dole na rastislavku 😠
nakoniec som o tri dni šla k nim na kontrolu teda na gastro lekar ma poslal na gyndu pre vysledky, no čo poviem na chodbe som tvrdla 2 hodiny lebo nevedeli najsť moje vysledky vyšetrenia, stanična lietala kade tade nakoniec sa našli kdesi dole na prízemí 😠
doteraz mam tie papiere u seba, nemam naladu tam to zaniesť, ale pri pôrode im ich vratim, inač lekari su tam fajn to je pravda, a aj sestričky ale pekelny chaos tam je.
s akym tlakom ťa prijimali? a sa čudujem, že ťa poslali domov, preboha, ja som mala 160/100 a na druhy deň 170/90 😕

garonka
30. dec 2009

mňa tam zase primar držal nasilu, a prednosta ma chcel dať preložiť tu do KE do novej nemocky, nakoniec sa testy ustaľovali veľmi pomaly

ivetkab.
30. dec 2009

Vtedy som mala 145/95. Vies aký mas pulz? ja som včera mala 125 a zdá sa mi to trosku dost. Pred tým som mala stále len nieco vyse 100. Do poradne idem až 14teho a nechcem zase vyvolávať lekárke. Kámoška ide uz kazdú chvílu rodit do novej nemocnice. Lezala tam tiez tri týždne a bola tam velmi spokojná. Tak som istý cas normálne uvazovala, ci som sa rozhodla pre nemocnicu správne. Mozno to bola len náhoda, ze som natrafila na takú "chvílu" ako bola tá ked som tam bola ja.

garonka
30. dec 2009

ani ja som tam nemala veľke šťastie ale postarane bolo o mňa v celku oki, videla som z primarovej strany, že mi chce pomôcť, no inač tam chodí veľa tehuliek rodiť no i ja som uvažovala nad novou nemocnicou lebo ju mam rovno pred nosom nakoľko mam do šace ďaleko, ale predsa tam maju moje zaznamy a poznam už aj upratovačky 😀
pulz neviem aky mam ale vraj zvyšeny v tehu je normalny, si si merala na tlakomeri? ja digitalny tlakomer som dala preč stresoval ma

ivetkab.
30. dec 2009

Hej, môj manžel mi kupil digitalny. Ale ked som mala vysoký tlak, alebo inak povedané ten vyssí, tak som si tlak premeriavala s klasickým tlakomerom. Ja mám zase pod nosom starú nemocnicu, ale tu by som asi nešla ani za svet.
Počuj, vieš ako to je, keby som nahodou začala mať kontrakcie a potrebujem sa dostať samozrejme do nemocnice... ak chceš ísť sanitkou, na aké čislo máš volať? Vieš, aby ma nedali niekam inam ako chcem ja.

garonka
30. dec 2009

jaj ivetka to ma nenapadlo 😅 tak asi len 112 nie? ale viem že tu v ke by hneď vyleteli z rastislavky a tam nechcem ani za svet 😠 tak hadam asi len na manžela sa spoľahnuť
mňa digitalny stresoval a teraz maš aky tlak? ja som naposledy mala 140/80 ale to je norma lebo spodny nesmie byť viac ako 90 😕

ivetkab.
30. dec 2009

Hej, spolieham na manzela, ale obaja pracujeme v PO a bývame v KE. Ani ten Prešov by nebol problém, ale niekedy je na cestách po celom východe. A zase neviem ci by som chcela v bolestiach čakať nejaké dve, tri hodiny. Asi by som sa dosť stresovala... teraz mám celkom fajn tlak. Takých 135/85. Ale nemôzem veľa chodiť alebo čokoľvek robiť, lebo hneď to ide hore.

akdarka
30. dec 2009

no baby, zachvilu vas to uz caka - hadam bude kazdy potrebny clen rodiny doma pripraveny pomoct 🙂 ja sa asi uz poberiem z roboty a ideme s manzelom na silvestrovske potravinove nakupy. tak hadam nas v obchode nikto neudupe a nebudem sa musiet bit o poslednu veku ako pred 2 rokmi 😀 ale vyhrala som a boli oblozene chlebicky 😀

duratlicka__2
30. dec 2009

Ahojte babulky!
Ako pozeram, od rana ste stihli prejst vysetreniami, svadbou a skoncili pri porode😀 Tak sa vyjadrim k tomu, co poznam:
Svadba - my sme nikoho neunasali, ale mali sme super hry - ranna priprava manzela do prace, sutaz v udupavani balonov, parove hry, ... viem ich vela z tych x svadieb na ktorych som bola a musela vymyslat. A este si svoju svadbu od maja pamatam😀
Porod - to som radsej necitala, aby som nemala soky a nerozmyslela som si to s tym dietatom😀 (ak uz nie som tehu, co sa mi zda dost pravdepodobne)
Tak dufam, ze vsetky v pohodke porodite a budete mat krasne a zdrave babatka, zo srdca vam to prajem🙂

lulu4
30. dec 2009

babulky vy ste sa teda rozpisali, takze uz tu mame dalsieho drobca, za chvilu budu pribudat dalsi ako tak pozeram na datumy porodov 🙂 drzim vsetkym palce....
mne je cely den zle ako konovi, tak ma nic nebavi len sedim a lezim ked som chcela nieco upratovat alebo sa predklonim tak mi je na zvracanie...aj som si hodinku pospala poobede... pred chvilou som dostala chut na pohar mlieka a tak ma pekne aj prehnalo...to je den... dufam ze mi to prejde, lebo ked mi ma byt kazdy den takto zle, ach jaaaaj....

duratlicka__2
30. dec 2009

Neboj Lulu, to urcite prejde🙂 Najneskor po porode😀 Musim si ist lahnut, zase citim teplotu z tej chrbtice☹ Dufam, ze zajtra moj doktor ordinuje. Neviem, co to je, ale hrozne to boli.

lulu4
30. dec 2009

vsak hej po porode to uz prejde 🙂 aj ty si radsej lahni.. a zbehni s tym zajtra k lekarovi ak robi....uvidis co ti povie, daj nam potom vediet

elko69
30. dec 2009

mirka12011 no ani nie ale v tu noc som bola asi 5x na wc nez som zahajala a dalsie 2x nad ranom...myslis ze to mohlo byt z toho??? 🙂 jako rano niekedy citim tlaky a ked idem na wc sa vycikat tak to zmizne...

mirka12011
30. dec 2009

elko tak ja som to pocitovala pri cikani tak mozno tlaci na mechur tak boli tam kedze maternica je uz vacsia...

elko69
30. dec 2009

no neviem,hadam to je len tym a nicim vaznym....sak to kazdopadne spomeniem doktorovi ked tam pojdem na poradnu...

lulu4
30. dec 2009

elko ja som len v zaciatkoch ale mavam tiez obcas pichanie, ked sa prudsie prevalim z boka na bok v posteli alebo aj pri cikani niekedy, vzdy si pekne pridrzim brusko a v posteli si lahnem na chrbat, a hned to prejde... to by nemalo byt nic vazne... ved ked pojdes najblizsie na poradnu tak o tom povedz lekarke radsej...

mirka12011
30. dec 2009

elko potom daj vediet co to bolo? kedy mas poradnu?

elko69
30. dec 2009

lulu4 presne ako to opisujes ked sa prevlim v postely na bok,mozno to urobim nejako prudsie,neviem no...
mirka na poradnu idem az 14.1. teraz 4.1 idem iba na krv na tie testy na rastep a podobne ale to mi vzdy zobere len sestricka a k dokymu sa ani len nedostanem...strasne vela pacientok ma a bere po 3 do vnutra...potom mi to pripomen aby som nezabudla..

mirka12011
30. dec 2009

no pytaj sa sestricky ja sa tiez pytam a ona mi poradi a hned supne k doktorovi nech sa ho spytam....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre