Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
22. sep 2009

shaarka ja by som ti poradila spravit kuk do tem maj 2007 ,2008,2009..mozno ti poradia maminky ktore mali babetko vtedy kedy budes mat ty

garicka
22. sep 2009

fíha mirka....
teda dosť vysoký tlak máš.... ani neviem čo taký čas pomáha - myslím že cesnak, ja ho mám zas nízky, .... a zvykla si mať vysoký tlak aj predtým?

shaarka
mne kamošky čo majú detičky vraveli že sa neoplatí kupovať na malého veľa vecí lebo aj tak ich nestihne vynosiť a vraj ten prvý mesiac je väčšinou v perinke... skôr už keď bude bábo väčšie že nebude tak rýchlo rásť...

miroslava89
22. sep 2009

praveze nikdy..ja som skor bola zvyknuta na nizsie tlaky..100/nieco..a teraz z nicoho nic 🙄

garicka
22. sep 2009

a ešte si teraz v práci? skús sa spýtať dievčat v témy vysoký KT čo pomáha pri znížení, okrem rozčuľovania

pipussa
22. sep 2009

shaarka, daj maila do IP, nieco ti poslem, co som tu nedavno nasla a ulozila som si to do PC

garonka
22. sep 2009

ahojte už som vstala do ružova vyspinkana 😀

garicka
22. sep 2009

no vitaj spachtoš,

a v noci čo budeš robiť??? 😀

miroslava89
22. sep 2009

uz som doma..vyhnali ma kruto z prace 😒 ma asi porazi dnes z toho tlaku

garonka ty si riadny spachtos..

garonka
22. sep 2009

vieš čo ani neviem dokelu 😠 som sa najedla a tak ma ťahalo spať, no darmo som sa premahala, rovno nad časopisom som zachrapala 😀

polievku si stihla uvariť?

Mirkaaaaaaaa ja som s takym tlakom do nemocky musela 🙂 teraz mam 120/80 alebo 130/80 spodny je srdcový a vrchný znamená nejaku záťaž

garonka
22. sep 2009

ja som si teraz pomerala mam 130/70 a pulz 76 🙂 mne môže vyskočiť aj vyšší, preto sa snažím byť v kľude a viac relaxovať 🙂

garicka
22. sep 2009

hej polievka sa uvarila, ale som sa tak vytočila lebo mrkva bola spretá a pár minút pred tým som bola vytočená z toho že niekde dávajú na tehu cukor 50 gr. glukózy a niekde 75 gr. glukózy (ja som mala 75 gr.) no a ako potom vedia posúdiť tehu cukor, keď niektoré vypijú sladší roztok a niektoré nie.... joj a potom mi už veľa netrebalo. dnes je aj tak blbý deň pre mňa 😠 😠 😠 😠 už hneď ráno na mňa spadol chlebík vo vajíčku, okickala som si čisté pižamo kávou.... no proste deň magor

garicka
22. sep 2009

ja chceeeeem baileys !!!!!!

miroslava89
22. sep 2009

garonka nemocnicu ani nespominaj 🙄 toto je asi len chvilkovy prilezitostny stav- asi znamenie ze mam brzdit 😝 a nevies co tak nahodou tlak znizuje?

gabika ty si dnes nasilu hladas nieco nad cim by si sa musela rozculovat...snaz sa predychat..su aj horsie dni..

garonka
22. sep 2009

celkom dobre sa ti začal dnik 😀 mne furt všetko pada z úst keď havo ma sleduje a ani nedýcha tak ho furt vyhodím na balkon a ja sa v pohode najem, lebo paradajky na čistom oblečku ma idu rozhodiť 😠

ja som zvedava keď pôjdem na cukor ja koľko glukozy budem potrebovať a budem musieť kupiť lebo sestrička stále zahlasi že zabudlaaaaaaaaaa 🙂

miroslava89
22. sep 2009

garonka na cukor mas este mesiac casu...pojdes niekedy medzi 24-28tt

garonka
22. sep 2009

Mirka

tlak znižuje aj cesnak ale ak maš doma Magne B6 tak si kudne daj, tie tabletky neberu len tehule a keby aj ty tehuľa si 😉 tak šup na gaučik zavri oči a odychuj 😉

shaarka
22. sep 2009

hej, dik baby.
no ale nemyslela som na oblecenie, ved to je najmenej - ale vybava.
jasne, ze kocik a postielku, ale tym to asi nekonci 😀
myslim kolko flias, akych, na co si dat pozor, ci treba sterilizator, odkvapkavac, podbradniky?? podlozky, kremiky, odsavacky a take. naozaj to vsetko treba?
ale asi by som sa mala opytat tych, co uz rodili, ze ano. 😅 😀

garonka
22. sep 2009

Mirka no hej načakam sa len ho budem musieť kupiť 😀

garicka
22. sep 2009

garonka

a ideš do šace alebo do KE n cukor?

shaarka
tak ja som nad tým ešte nerozmýšľala.. 😅 snáď tak o 2 mesiace, aj tak ešte to nemám kam zložiť laebo skrine sú ešte v obchode 😀

inak baby ja som sa rozhodla že detskú izbičku budeme robiť až na druhý rok v lete keď skončím školu, lebo by som ju chcela spraviť sama a nechcem aby mi tam niekto cudzí pratal a treba ja maľovať a v zime sa dosť blbo maľuje lebo to pomalšie schne... ale aspoň okolo postieľky niečo vymyslím

miroslava89
22. sep 2009

garonka a kupit to problem?!😀... a idem dakde vyhrabat magne..este by som mala mat doma a idem zalahnut..
kym nezinfarktujem 😝

zatim ahojte

garicka
22. sep 2009

pa mirka a oddychuj s drahým 😉

nedockava4
22. sep 2009

ahojte, tehulky...mozem sa aj ja pridat do vasej temy? ...tiez som 1x tehotna a cakame dievcatko (vraj) 😀
mirka...ahoooj 🙂 😵

garicka
22. sep 2009

ahoj nedockava

vitaj a ďalšia košičanka do partie 😉 pozerám že sa neviete rozhodnúť nad menom drobčeka 😵

garonka
22. sep 2009

MirkA AHOOOOOOOOOOOOJ

nedockava4
22. sep 2009

garicka....ahoj, dakujem 🙂
nooo...manzel rozhodol....ze vraj ako ja Žužu ....ale mozno motyka vystreli a ked porodim, tak to zmenim 😀

garonka
22. sep 2009

Gari ja asi pôjdem na ten hnusny cukor k svojej doktorke a na gastro budem chodiť furt a to do šace 😀 tak budeme mať rande v nemocke 😀

garonka
22. sep 2009

nedočkava

ahoj a vitaj medzi nami 😉 pekne mena pre babo mate navyberané 🙂

garonka
22. sep 2009

tak sme tu ostali tri košičanky 😀

garicka
22. sep 2009

a tvoja doktroka robí tiež ten cukor? to o nerobia len na hematológii, resp. tak kde zisťujú normálne či má človek cukrovku?

garicka
22. sep 2009

s mirkou sme štyri 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre