Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

laerke
11. nov 2010

@buburka Jeeej 🙂 ja som mala 25.4., teraz mi dali 20.4., za chvilu to bude december 😀

buburka
11. nov 2010

@laerke - no..u mna to vyzeralo najprv tiez na 1.5...a potom podla USG na 26.4... no, hlavne nech je zdrave 😉

laerke
11. nov 2010

@buburka Na prveho maja? Male by strngalo klucami na namesti 😀
Je to skoda ze mi to nevychadza na 25.4. Ja mam 25.5., bolo by to celkom poeticke 🙂

monulik0209
11. nov 2010

@kikinkka dakujem,uvidim ako to dopadne... a vobec sa nestresuj,pokial kope na druhy den,tak je to ok

dannizeta
12. nov 2010

@monulik0209 smiem sa spýtať koľko rokov má svokra?Moja svokra má päťdesiat,a občas spraví takú blbosť...Ako napr. minule upratovala v skriniach a ona má všetky veci tam odkedy sa vydala! 😲 lebo jej je ľúto niečo z tých vecí vyhodiť.Normálne mi povyberala veci ktoré si mám zobrať,že teraz sa na ne opäť vrátila móda a ona už do ničoho nevojde.Tak jej spravím radosť a vyskúšam si to, a vždy si vymyslím,že mi to nesedí alebo čo...No staré handry nosiť...čo som ja dojíždak??? Hrozné,už som jej sto krát povedala svoj názor na to ale ona stále svoje...Niekedy keď si poviem svoj názor,že to a to už treba vyhodiť,že to iba zavadzia,tak nič nepovie,len sa urazí a myslí si o mne svoje.Všetko treba odložiť na povalu,to sa ešte niekomu zíde.Až kým sa tá povala raz neprevalí pod tou ťarchou na ich hlavy... 😀 Ja nechápem,moja mama je od nej iba o dva roky mladšia,ale má úplne iné názory,ide s dobou.Ach jaaj,nič nevymyslíme,najlepšie každému vo svojom,nech si každý robí po svojom.Ale to si my ešte počkáme... 😅 Kým sme u nich musíme sa krotiť,predsa len,je to ich dom.Môžme byť radi,že nás tam nechali bývať.... 😖

fleuerette
12. nov 2010

ahojte babulky, tak ako sa máte, mne už je tretí de) celkom fajn, aj som si upratala, aj som navarila, tak dúfam, že už to bude len a len dobré

venika_v
12. nov 2010

@fleuerette tak to je super... neboj bude stale lepsie 🙂

kikinkka
12. nov 2010

@monulik0209 no večer pri telke ma kopkal a aj ked som si lahla. Bola som veľmi rada lebo vážne už som myslela že ma porazí. Ako si dopadla u doktorke?

shawn7
13. nov 2010

monulik0209 dannizeta ahojte, čítam si o Vašich svokrách a mám dojem, že všetky svokry sú skoro rovnaké. My síce bývame vo svojom, svokru navštevujeme pravidelne a hlavne tam prespávame. Teda v sobotu podvečer prídeme a v nedeľu podvečer odchádzame. Obvykle sobotu dopoludnia upratujem, výsavam a tak, takže poobede som k.o. Muž ma naloží do auta a ideme 🙂 Svokra je ten typ, ktorý všetko odkladá (plná povala a skrine praskajú vo švíkoch), všetko robí super (aj tak si robím podľa seba) a všetko musí urobiť hneď, okamžite. Spočiatku sme k nim chodili každý víkend, teraz sa to snažím redukovať. Moj manžel sa nedávno zmienil (a dosť sa tej myšlienky drží), že by sme mohli kúpiť taký malý rozťahovací gauč, aby jeho mamina mohla u nás občas aj prespať, keď sa narodí dieťa. Že ako bude u nás bývať a že mi bude pomáhať. Môžem Vám povedať, že ten gauč dodnes nemáme, ale aj tak sa toho nápadu desím. Hovorila som to mojej mamine a tá povedala, že ten gauč jendoducho nesmieme kúpiť. Ona má skúsenosti so svojou svokrou, mojou babkou a doteraz jej neodpustila aké to bolo keď u nich bývali 2 roky.
Takže dievčatá, hlavu hore, hlavne nech Vás manžel drží s Vami 🙂

shawn7
13. nov 2010
shawn7
13. nov 2010

@dannizeta @monulik0209
ahojte, čítam si o Vašich svokrách a mám dojem, že všetky svokry sú skoro rovnaké. My síce bývame vo svojom, svokru navštevujeme pravidelne a hlavne tam prespávame. Teda v sobotu podvečer prídeme a v nedeľu podvečer odchádzame. Obvykle sobotu dopoludnia upratujem, výsavam a tak, takže poobede som k.o. Muž ma naloží do auta a ideme Svokra je ten typ, ktorý všetko odkladá (plná povala a skrine praskajú vo švíkoch), všetko robí super (aj tak si robím podľa seba) a všetko musí urobiť hneď, okamžite. Spočiatku sme k nim chodili každý víkend, teraz sa to snažím redukovať. Moj manžel sa nedávno zmienil (a dosť sa tej myšlienky drží), že by sme mohli kúpiť taký malý rozťahovací gauč, aby jeho mamina mohla u nás občas aj prespať, keď sa narodí dieťa. Že ako bude u nás bývať a že mi bude pomáhať. Môžem Vám povedať, že ten gauč dodnes nemáme, ale aj tak sa toho nápadu desím. Hovorila som to mojej mamine a tá povedala, že ten gauč jendoducho nesmieme kúpiť. Ona má skúsenosti so svojou svokrou, mojou babkou a doteraz jej neodpustila aké to bolo keď u nich bývali 2 roky.
Takže dievčatá, hlavu hore, hlavne nech Vás manžel drží s Vami

monulik0209
13. nov 2010

@dannizeta no moja svokra ma 46 rokov a tiez mi stale ponuka jej veci....dokonce aj ked som, sa vydavala,tak mi nukala jej svadobne saty!!!! a pritom bola tehotna,ked sa ona vydavala.....No aj ja som sa krotila ked sme byvali u svokrovcov,lebo som nechcela byt najhorsia,ale aj tak sme mali vzdy nejake problemy a ona sa vzdy odurdila alebo urazila ked nebolo po nej.

monulik0209
13. nov 2010

@shawn7 no ja byt tebou tak veru ziaden gauc nekupujem,lebo potom sa jej nezbavis 🙂

monulik0209
13. nov 2010

@kikinkka no ako sa to vezme,mala je ok uz ma 1500g,len je stale otocena ritkou,tak doktorka povedal ze to zatedy vyzera na sekciu,ale ja stale dufam ze sa este otoci....predpisala mi aj zelezo,lebo ze mi mala bere vela zivin,ale inak som bola rada ze som ju zase videla 🙂

kikinkka
13. nov 2010

No môj vážil v 30 tt 1600g a inak aj ja berem tabletky na železo som príliš anemická tak ich papám.No som zvedavá čo mi povie v utorok. No to znamená že ak sa neotočí tak pôjdeš cisárskym?Ja si myslím že môj je v pohode.

monulik0209
14. nov 2010

@kikinkka no presne tak,doktorka povedala ze ak sa neotoci,tak nas caka cisarsky,ale ved hadam mala dostane rozum:O))))Chcela by som rodit normalne,ale doktorka povedala ze mala je o tyzden popredu,tak ze vsetko sa ukaze v decembri,ked mam dalsiu poradnu.Ozaj kedy nastupujes na matersku???

monulik0209
15. nov 2010

volako tu viazne komunikacia 😀

fleuerette
15. nov 2010

@monulik0209 veru veru, nebodaj všetky pracajú o dušu. 😀

dannizeta
15. nov 2010

Zajtra idem k doktorovi,kázal mi prísť o mesiac,tak nezaháľam 🙂 Som v 10.týždni,už asi dostanem tehot.knižku,však?Budú mi hneď robiť aj všetky tie vyšetrenia? Neviem,čo mám čakať,doktor mi nič nepovedal.Aké máte skúsenosti dievčatá? 🙂

dannizeta
15. nov 2010

No kde ste dnes všetky? 😒 Niet tu ani živej duše... 😖

janina7911
15. nov 2010

@dannizeta Pozerám, že máš rovnaký termín, ako ja. 🙂 Tak si aspoň môžme vymieňať infošky, čo sa u ktorej deje. 😀
Mne lekár potvrdil tehu na začiatku 6tt, potom si ma zavolal na začiatku 8tt na ďalší ultrazvuk, to sme už pozerali, ako tomu krpcovi krásne bije srdiečko. 🙂 Vtedy som dostala aj tehotenský preukaz a sestrička mi zobrala krv... okrem iného na zistenie Rh faktoru, což ja už viem, že som mínusko, manžel je pravdepodobne plusko, takže toto sa bude riešiť...
Koncom novembra ma čaká prvá poradňa a začiatkom decembra som už objednaná na kombinovaný test, tak dúfam, že nám to dobre dopadne...
Čiže by si už aj Ty mala dostať tehu preukaz.... môj manžel keď som s ním vyliezla z ordinácie zareagoval, že "si už dostala techničák"... 😀 A myslím, že ak Ti nebrali krv na komplet obraz, tak aj to Ťa asi teraz neminie. 🙂
Držím palce. 😉

bahara
15. nov 2010

Ahojte chcem sa opýtať zajtra končím 11tt 🙂 a idem prvý krát do poradne.Čo mám čakať?aké vyšetrenia ma čakajú? 🙂 viem len že mám priniesť ranný moč..nič viac.. 🙂

eviitka
15. nov 2010
bahara
15. nov 2010

@eviitka ďakujem 🙂

eviitka
15. nov 2010

@bahara zamalo,len kazdy doktor to robi inokedy,tak sa nestresuj,ale urobia vzdy vsetky vysetrenia,to mas zarucene

bahara
15. nov 2010

@eviitka Idem zajtra len som trocha nervózna z toho.knižku som už dostala pri poslednej kontrole aj krv mi zobrali ale predsa veľa vecí ešte čo som si čítala v knižke pre tehu...by ma malo čakať hm.. 😒 tak hádam to zvládneme 🙂 ešte som sa chcela spýtať je normálna bolesť v krížoch?to ma ale vždy tak na konci ďalšieho týždňa bolia no dosť..

eviitka
15. nov 2010

@bahara 🙂)no,co je normalne a co nie v tehotenstve ,je velmi individualne.Napr ja som cvicila 3 roky pilates,mna krize urcite boliet nebudu,kedze cvicim aj teraz. odporucala by som ti ist do temy junove babatka 2011,alebo nieco podobne,kde su baby s tvojim terminom porodu a tedaprezivate vsetky to iste. Tatto tema tu je dost siroka,su tu baby od prveho az po posledny mesiac,tazko sa zoerientujes...chod nazad na forum,potom pozri vlavo temy-spolocny termin a tam to najdes.drzim palce

martinafin
16. nov 2010

Ahojte,idem sa pridat ako nova, aj ked som tu asi najmladsia jak pozeram,mozem sa pridat? asi 3 mate termin v juni jak ja...tak by som si vymienala infosky.ja som sice tehotna uz bola,ale moje tehotenstvo skoncilo v 14t.t. ale zatial vyzera,ze je vsetko fajn.zajtra idem na poradnu,tak drzte palceky nech je vsetko v poriadku.

fleuerette
16. nov 2010

@dannizeta ahoj, no mne nerobili žiadne, iba m asmerali, zvážili, prepísali všetky doterajšie výsledky do knižky a bolo, ďalší termín máme 26, to už by hádam mali robiť prvé screeningové vyšetrenia

monulik0209
16. nov 2010

@bahara
@dannizeta
No ja som na prvej poradni dostala tehotensku knizku,odvazili ma,vysetrili moc(ak vam ho kazali doniest),odmerali tlak,pytali sa ma rozne info ci som uz bola tehotna a tak,ci mam nejake alergie,alebo tazkosti a po prvy krat mi robili aj sono a uvidela som nasu malu fazulku 🙂 Samozrejme nezabudnite si pytat aj fotecku,u mojej doktorky som platila 3 eura.A to bolo vsetko,objednali ma potom na druhu poradnu...

@martinafin drzim palceky,nech je vsetko ok,aj ja som potratila ked som bola prvy krat tehotna,ale bolo to v 7 tyzdni,netreba sa zbytocne stresovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre