Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
4. sep 2009

hej, ja som teraz dojedla placky a konečne sa nám vydarili 😵 len včera som ležala na zemi a chcela som vstať z ľahu ale som sa precenila lebo ma tak zapichalo na pravo, že aj dnes ma tam ešte pichá a aj po celom bruchu, už budem vstávať len z boku...

garicka
4. sep 2009

dobrá stránka je tá o tortách, a nakoniec ste ju pokrájali? vyzerá dobre, to je až neuveriteľné aké všelijaké torty sa dajú urobiť 🙂 ja si tu tiež chcem pozrieť nejakú na krstiny a potom ju dám spraviť

garonka
4. sep 2009

placky mňam a kto ich robil? mužík? či ty? 😉 ja som nedavno mala paradajkovu polievku a ešte ryby v alobale a na zajtra neviem čo mam vymyslieť jesť, mamina uvarí len neviem čo.
Ja vstávam stále z boku ale dnes v noci som preliezala draheho, nechtiac som ho kopla chudak zvíjal sa od bolesti, prišlo mi síce smiešno ale i ľuto, že som ťapa čo som nešla na wecko okolo postele ale som ho preliezala 😀

za chvíľu si dam ovocie, nektarinky, broskyne a slivky, taku ovocnu misu mňam

vy čo dnes budete porabať? ja som dnes sama do večera 😎

garonka
4. sep 2009

tortu sme nakoniec pokrajali ale synovec reval akoby ho rezali nakoniec sme mu nechali toho marcipanoveho spidermana a nam sa ušla torta, a toho spidermana opatroval asi len 3 dni nakoniec ho zjedol, tak sme mu nakupili postavičky toho pánka lebo on bol do toho filmu blázon už ho to prešlo.

garicka
4. sep 2009

zemiaky strúhanie to som spravila ja, ale ochucoval ich drahý, tak som mu aj vravela že sa až hanbím že on ich piekol a nie ja. a tak ma utešoval že keby mal nejakú robotu tak ich robím ja 🙂 . ani ja neviem čo budeme zajtra variť, akurát viem že urobím mäsovú polievku a druhý obed je ešte vo hviezdach....

juj ovocie je mňamky, ja som ho nemala deň a už som včera mala z toho absťák, tak som si večer dala hrozno zo záhrady. a môžeš všetko ovocie? ja som zistila že včera aj dnes trošku ma pálila záha od paradajok 😲 .

a dnes by som rada šla do moldavy do obchodov detských pozrieť aj do billy, no môjmu sa veľmi nechce, ale prehovorím ho lebo nemáme ani televízny program, lebo u nás v nováčanoch sú len jedne potraviny a jedna krčma a žiadny novinový stánok..... a stále si zabudnem tie noviny predplatiť

garonka
4. sep 2009

ovocie by som mohla všetke, len hrušky neveľmi jem lebo nafukuju, ale jablka, slivky, nektarinky, jem stále 😀 to mam zato že nemôžem keksy, čokoládu 😀

ale nemaš sa začo hanbiť, môj drahy aj do roboty chodí a navarí, včera urobil tu polievku neveľmi mi chutila ale niečo teple som musela jesť, on varí a pečie najlepšie ja len hučím do neho aky neporiadok zvykne nechať ale uprace to lebo by som zúrila.

ani nakupne centrum nemate? škoda ja sa načakam kym budem môcť behať po detskych obchodoch ☹ ale dnes som si objednala tehotensku nočnu košeľu za 10 € ma na prsiach otvory, zlata je. A veci pre babenko mam v krabici ale nejak sa bojím stále ich pozrieť sú v nich veci pre bábätko a aj pre väčšie 🙂

ale novinovy stanok by ste v dedine mohli mať, ale dnes aj v potravinach maju noviny, ja na internete listujem noviny plus 1 deň a novy čas 😀

garicka
4. sep 2009

noooo s tým neporiadkom je to u nás tak, že drahý ho spraví a ja ho upracem 😀.

takú tehu košeľu majú aj v dargove dolu v obchode so spodným prádlom tiež za nejakých 12 € ak sa dobre pamätám, tiež si možno takú kúpim ale asi by mi trebalo nejakú s dlhým rukávom

ta čo si aj ten obchod čo tu je, za tých 5 rokov čo tu bývam som v ňom bola možno 5 krát.... my sa zásobíme v meste a tu ešte tak na chleba chodíme a keď sa minú jogurty 😀 len tomu môjmu sa fakt nikam nechce ísť, teraz išiel zdriemnuť, ja som s notebookom na terase, lebo teraz mi to počasie akurát vyhovuje. nechcem mu v obývačke klopkať do klávesy, lebo ma pošle kade-ľahšie 😀. ja kupujem každý týždeň život, ale asi fakt ho už na druhý týždeň objednám. asi idem ja hneď, lebo na to zabudnem.

garonka
4. sep 2009

ta košeľa je modra ma kratke rukavy a detsky motív 2 bociany a medzi nimi babätko zlate to je 🙂

ja sedím na balkone ale som sa presťahovala do obyvačky lebo pozeram i serial na prime Čarodejky, dobre to je.

a moja sestra byva v takej dedine kde obchod nieje vôbec chodieva do mesta, do metra tam pravidelne nakupuje, a ja by som chcela tiež predplatiť časopis ale tu v panelaku my ho zo schranky šlohnu, minule si do našej schranky jeden stary dedo skryl cigarety a zapaľovač ale nedáva tam už nič lebo som mu vynadala, či je slepy do akej schranky dava hluposti, nemame na kľuč, ale drahy furt sľubuje, že bude na kľuč no som zvedava kedy.

garicka
4. sep 2009

čarodejky som si už odkukala na markíze a teraz už nič poriadne poobede nejde, tak som začala pozerať na jojplus v mene lásky - telenovelu - a mojho ide z toho poraziť že to čo za hovadiny pozerám 😀 ale keď to už fakt nič normálne nejde cez deň v telke.

pozerala som sa na predplatné život, ale asi ešte mrknem na markíze čo by to stálo...

garonka
4. sep 2009

ja som chcela predplatiť časopis Dieťa alebo mama a ja, len keby tu nekradli 😠

veru, že nič nejde, i môj sa rehoce ake voloviny pozeram a najnovšie ma uchytil serial sila lásky na jednotke prvu a druhu seriu som videla ale tretiu nie, a chodí v tom čase keď drahy zvykne byť doma, našťastie mame dve telky tak sa to dá 😀

idem sa troška natiahnuť, ty nejdeš k laske ľahnuť?

prídem za hodinku 😉

garicka
4. sep 2009

ja si kupujem maminu, mne nejako mama a ja nesedí... tak si oddýchni, ja k svojmu nemôžem, lebo by som mu nedala pokoja spať a potom ako ho prehovorím aby šiel so mnou do obchodov? 😉

pa zatiaľ

sisiska
4. sep 2009

ahojte, tehulky,

dnes je pekne na nic pocasie, vsak? teda aspon u nas na Kysuciach...chcem sa vas spytat, viem, ze bylinkove caje sa v tehotenstve nejak vo velkom neodporucaju, neviete, ako je to so slaviovym cajikom? a ak caj nemozem, mozem aspon bylinkovu vodu Rajec s prichutou salvie? je tam pisane, ze je to s bylinkovym extraktom 100 mg/l, ale nevedno, co znamena tych 100 mg...

garicka
4. sep 2009

ahoj sisiska

ja som si kúpila bylinkový čaj pre tehu a ten obsahuje šípku, roibos, čiernu ríbezlu, medovkovú vňať. ja viem, že sa nemá piť mätový čajík lebo ten prekrvuje panvu.... ale o šalvii som nepočula nič 😖 . skús sa pozrieť sem:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sisiska
4. sep 2009

garicka, dik za linky, ja som o salvii nasla

http://www.docsimon.sk/tovar/megafyt-caj-salvia...

garicka
4. sep 2009

tak aspoň si sme na istom že ho teraz nemôžme piť 🙂 ešte prší u vás? u nás je pod mrakom ale teplo

garicka
4. sep 2009

baby ja sa idem s drobcom trochu vyvenčiť, mám nejakú chuť sa poflákať, vidíme sa večer, paaaaa

garonka
4. sep 2009

kde ste všetkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy? garička stale sa venčiš? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garicka
4. sep 2009

garonka ja som už tuuu

garonka
4. sep 2009

no hura už som myslela, že zas ostanem na ocot 😀

boli ste v obchode?

garicka
4. sep 2009

akurát pred 10 minútkami som došla a pozerám že tu bolo prázdno.... sedím na gauči, medzi nožkami notebook a drobček si kopká 😀 . boli sme v moldave a zabehli pozrieť kočiariky a dohodla som sa s predavačkou že možno u nej kúpime x-lander z minulého roka (ak bude na sklade), sú skoro také isté ako tohtoročné ale aj o 3-4 tisícky lacnejšie, a dodať nám ich vedia do 2-4 dní.

garicka
4. sep 2009

a postieľky tam jaú drevené od 1.400 Sk, takže asi aj positeľku tam kúpime. juj ale už by som chcela mať všetko doma. ja neviem jak to vydržím keď náhodou sa nám podarí druhé mimčo a bude všetko pokúpené po prvom 🙂

garicka
4. sep 2009

som si vzala obtiahnuté tričko a šla von. nebudem nosiť teraz voľné tričká, tie si nechám po pôrode 😀 . teraz keď mám veľké bruško, ktoré nemá faldíky, tak to využijem 😀

inak pozerala som sa na rifle aj na bazari čo je na koniku, ale štve ma to, že tam majú väčšinou len menšie čísla ako 38, M atď... do tých ja nevojdem...

garonka
4. sep 2009

take užasne lacne sa vam podarilo najsť? ja dam za kočík do 10 000 viac nie, lebo niektorí kupuju i za 20 000 a potom ich omrzi, že je zly, u nas tak bolo.
A postieľku chcem tiež lacnu nie drahu škoda moja švagrina mala pe deťoch toľko veci a všetko porozdavala 😠

garonka
4. sep 2009

moja ja do M ani do L nevojdem ani teraz, furt som mala veľkosť L alebo XL a ma porazí keď budem nosiť XXXXL 😠 lebo ozaj pre chude babenky je kopa veci a pre mňa len vrecia 😝

ja nosím teraz voľnejšie mam ešte faldíky ale keď sa zaguľatím jednoznačne obtiahnute keď mi bude niečo dobre , včera som robila generalku v skrini a taku kopu som vyradila, ale dam to mužovej tete ona nosí všetky veci po mne 😀

garicka
4. sep 2009

asi som zle napísala, ale tie kočíky stoja okolo 500 € z tohtoročnej kolekcie a tá z minulého roka je o 3-4 tisícky lacnejšia. takže tiež to možno vyjde do tých 11.000, tak možno kúpime lacnejšiu postieľku a doložíme do kočiarika. uvidím čo sa nám nakoniec podarí kúpiť.

ja nemám po kom zdediť postieľku a iné vecičky (možno sedačku do auta ale neviem v akom je stave a ešte cestovnú postieľku ale tiež nepoznám jej stav). akurát som ešte pozerala na vaničku a tá stále 290,- Sk, taká dlhšia bola s obrázkami myslím že macko puff

garicka
4. sep 2009

no moja generálka v skrini je tiež ukončená, dala som si na spodnú poličku pulóvre a tričká čo budem nosiť po pôrode a na hornú čo teraz. ja tiež nosím L/XL, ale som zo srandy skúsila rifle čo som nosila, som si myslela že ich zapnem pod pupkom, ale houbi, veľká fuga bola zas na všetkých rifliach. no len som si v duchu popriala aby som ich ešte po pôrode obliekla 😀

garicka
4. sep 2009

garonka

môžem byť zvedavá? ako sa voláš krsným menom?

garonka
4. sep 2009

môjmu drahemu je jedno aky kočík ale ja veľmi nechcem drahy a stále sa mi pači Peg perego len ma odradzaju male kolieska a tie sa do zimy nehodia a tiež ma malu vaničku ani fusak nevojde a ja budem potrebovať kočík , ktorý ma vaničku širšiu lebo naš chrustik bude zimmny 😀

no treba nam kopu veci pokupiť ale mamina mi sľubila, že pomôže tak mi odľahlo 🙂

garonka
4. sep 2009

jaj ja som sa zabudla predstaviť už minule keď viem že ty si Gabika ja som Lucia, teší ma 😀 😀 😀 😀

garonka
4. sep 2009

ja sa budem snažiť aby som nebola nadrozmerna 😀 aby som veľa nepribrala, lebo už mam na sebe 2kg nalepene, začo mi popraskala koža na stehnach vytvorili sa mi hnusne strie a aj na brušku hoci tie nevidieť veľmi ale vraj po kremovani trocha miznu a aj prirodzene vymiznu no som zvedava 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre