Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzkaro
29. okt 2010

@monulik0209 u nas to stoji asi 6,2 eur na celu pripravu 🙂 tak sa aj celkom da

zuzkaro
29. okt 2010

@baska259 ja som sa bola pytat u nas na socialke a povedali mi, ze ak si zamestnana tak das len zamestnavatelovi od doktora vypisanu matersku a oni to potom poslu na socialku, tak dufam ze to tak aj je 🙂

monulik0209
30. okt 2010

@zuzkaro no tak to nemate az tak vela,to keby bolo aj u nas take lacne,aaj ja by som chodila...

baska259
30. okt 2010

@zuzkaro ale ja som este nerobila a teraz studujem...o takom pripade nieco nevies?

zuzkaro
30. okt 2010

@baska259 tak predpokladam, ze s tou materskou vypisanou od doktora pojdes rovno na socialku vo vasom meste, popripade ak mas cas tak sa tam chod este opytat co ti povedia, u nas bolli celkm mile a v podstate mi vysvetlili co a ako...

janeisha
30. okt 2010

@baska259 ked si este nepracovala potrebovala by si si platit nejake poistenie na socialku tusim ze nejakych 290 dni aby si maal narok na matersku... inak mas narok "len" na rodicovsky..

kikinkka
30. okt 2010

@monulik0209 no jasné nafotím len nech je už tu.vravela som ti že som si už objednala červenočierny kočík?

baska259
31. okt 2010

@zuzkaro ook...diky :Ddam vediet

baska259
31. okt 2010

@janeisha jaj....no treba sa tam ist opitat...hned pondelok tam vybehnem...

monulik0209
31. okt 2010

@kikinkka nie este si mi nespominala,ved aj ten potom nafot,aspon si pokukam fotky..... objuednavala si si z netu???

dobi382
31. okt 2010

ahojte baby bojim sa strasne mam strach mam dva tyzdne pred porodom a picha ma strasne dolu kde je maternica nemozem ani spavat ani chodit uz pomaly od tej doby co som bola naposledy v poradni je to dost neprijemne ked spim na boku poradte mi pjosim a krize si ani necitim jaj ☹

kikinkka
31. okt 2010

@monulik0209 nie z netu nie ale z jedného obchodu u nás. No ale ten nafotím trochu neskôr lebo príde až začiatkom decembra.

kikinkka
31. okt 2010

@dobi382 ahoj nemala by si ísť radšej s tím na pohotovosť?Len aby si nezačala skôr rodiť ked ta bolia kríže. Nenechávaj to na náhodu radšej skús zavolať doktorovi.

janeisha
31. okt 2010

ahojte,
cele odpoludnie mam take silnejsie krce v podbrusku 😒
moze to byt podla vas z rozculenia? resp. mam radsej panikarit? 😔

dobi382
31. okt 2010

@kikinkka je to dost tazke strasne robi kopance az je to neprijemne neviem co mam spravit troska sa mi ulavilo ale nie je to ono

monulik0209
1. nov 2010

@kikinkka no tak to mate super ze mate take obchody a nas vo vacsom meste v pd mame len dva detske obchody a tam maju take strasne prirazky a ceny,ze radsej si objednavame z netu,lebo v u nas v obchodoch je to aj o polovicu drahsie....

janina7911
1. nov 2010

Ahojte baby. Pridávam sa ku "kinderkám" - začiatočníčkam. 😀
Pred dvoma týždňami nám lekár potvrdil tehotenstvo, zajtra ma čaká kontrolný ultrazvuk, tak horíme nedočkavosťou. 🙂
Inak... prakticky pred troma týždňami začali nevoľnosti, bohužiaľ nie ranné ale celodenné, prevracali sme z toho ale iba asi tri dni, inak je to fakt iba o nevoľnostiach. V posledných dňoch je to už ale celkom ok, tak načim, aby to tak zostalo. Jedno, čo ma ale štve je, že sa mi brutálne naštartoval metabolizmus a niekedy už mám sto chutí povedať polovičke, aby schoval niekde aj tie granule, čo máme pre nášho hava. 😀 Ale nie, robím si srandu, veď je to zatiaľ naše najkrajšie obdobie, tak sa tešíme... 🙂
A vec, s ktorou bojujem, je neskutočná bolesť prsníkov, ktorá začala týždeň pred očakávaným menzesom (ktorý vzhľadom na tehu neprišiel 🙂) a prakticky trvá až doteraz, takže niekedy už naozaj v noci netuším, ako si mám ľahnúť...

buburka
1. nov 2010

@janina7911 - Ahoj janina 🙂 Gratulujem ti k tehu a drzim palce, aby bolo nevolnosti co najmenej. Mna prsia boleli, len do nejakeho 9-10 tyzdna....takze, mozno budes rovnaky pripad....dovtedy to poriesi len pevna podprsenka 😉 Krasne tehulkovanie a pis nam o sebe a vas co najviac. 🙂

kikinkka
1. nov 2010

@dobi382 ahoj tak je asi príliš aktívne ked riadne kope. Nemávaš aj krče v podbrušku?

kikinkka
1. nov 2010

@monulik0209 no ani tu to nie je najlacnejšie ale predsa sa dá.No a ked tu u nás nemajú tak zbehneme do Zvolena. Tam majú veľmi dobrý výber.

dobi382
1. nov 2010

nom to mam ale sem tam,

monulik0209
2. nov 2010

@kikinkka no ja chodim vyberat vecicky so svagrinou,lebo moj muz neznasa nakupovanie,nikdy dlho nevydzi a stale otravuje aby sme uz sli,tak uz ho radsej neberem so sebou,aspon si v klude nakupim co potrebujem....

monulik0209
2. nov 2010

@janina7911 ahojky,vitaj medzi nami,aj mna na zaciatku boleli prsia,nedalo sa to vydrzat,ale potom to same preslo...treba len vydrzat...

arhanta
2. nov 2010

ahojky, som cerstva tehlka,, meskala mi ms 11 dni a som si robila dnes TT a vysli dve palicky.. Kocky, chcem sa spytat, ci si mam este jeden testik spravit alebo staci s tymto jednym zajst k Dr. 😕 ? dakujem

venika_v
2. nov 2010

@arhanta ahojky, ja som zasla hned po prvom, to len na potvrdenie, lebo sme to tusili este pred testom.... 🙂

nemusis si robit zbierku testikov ak mas viacere priznaky a bola si na spravnom mieste v spravnom case ....

arhanta
2. nov 2010

@venika_v tak vies, ono aj sa bojim, ze ak si spravim druhy test tak tam nebudu dve ciarocky 😀 .. moze sa stat aj take nieco?

venika_v
2. nov 2010

@arhanta mozne je vsetko
ja neviem ako sa citis ci mas nejake ine priznaky alebo tak.....

slavicita
2. nov 2010

@arhanta ahoj, počkaj ešte dva dni a urob si ich znova...ak ti znova vyjdú dve, tak si v tom 😀

slavicita
2. nov 2010

@janina7911 mňa boleli tiež ale nebolo to až také zlé...trvalo to nejaký mesiac a potom to samé prešlo..treba len vydržať 😉

kikinkka
2. nov 2010

@dobi382 no či to nie su už kontrakcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre