Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
9. júl 2009

ďakujem Mirka
ja som zatiaľ nezbadala zmenené chute, iba to sladké nemusím. A celkovo nejak nebývam hladná. Skôr hrooozne veľa pijem, čo som pred tým dosť zanedbávala.

slovakia13
9. júl 2009

dnes som bola 2krat na poradni a malej bilo srdiecko ako zvon 😵 😵 😵 este teraz som z toho vytesena

andrejusa
9. júl 2009

prečo 2 krát? ja sa už tiež teším ako budem počuť to srdienko. Ani to asi do vtedy nevydržím.

snazilkant
9. júl 2009

slovakia
presne ako hovoris keby ze mi nemeskala mrska a test mi neukazal // a ine pocity, tak ani neviem ze som tehotna, zatial
uvidime co to bude dalej 😀

slovakia13
9. júl 2009

tu v uk som mala prvu ked ma zaregistrovali a druhu az teraz, oni to tu skor vsetko nechavaju na prirodu 😝 co ma trosku denervuje ,ale zvykam si.......ale dalsiu mam uz o mesiac ,tak hadam sa trosku polepsia a budu ma viac kontrolovat 😉

snazilkant
9. júl 2009

aj ja sa tesim 20.7 k doktoreke, co mi povie a ci nieco uvidime 🙂

slovakia13
9. júl 2009

idem sa chystat do prace tak ahoooooooj 😵

andrejusa
9. júl 2009

aha a ako často by sa malo chodiť na kontrolu? ja chodievam každé dva týždne a po 3 mesiaci sa tiež chodí tak, alebo menej často? ja som sa pýtala v druhej téme, ale myslíte, že budem na rizikovom kvoli konizácii? Pre toho kto nevie, vzali mi krčok a urobili mi plastiku.

snazilkant
9. júl 2009

andrejusa
podla mna je to na zhodnoteny doktora, lebo kazdy pripad sa berie individualne

andrejusa
9. júl 2009

aj ja si tak myslím. Lebo bola som v jednej téme a skoro všetky baby s nejakým problémom sú na rizikovom. Ani neviem či je to dobre, alebo zle. Kvoli peniazom zle...

snazilkant
9. júl 2009

no neviem ako platia ked si na rizikovom , lebo poviem ti pravdu premyslam nad tym ze by som sla ....tak uvidime

supi
9. júl 2009

Ahojte, mirka som v 10tt.
Ako ste tu pisali o tom spani, ja by som spala stale. Doteraz mi byvalo cele dni kvalitne zle ale teraz mi byva uz len navecer, takze ma zachodova misa trosku kludu.

snazilkant
9. júl 2009

supi
tak tie nevolnosti ti vobec nezavidim 😒
no hlavna vec ze uz ti je lepsie, no a stou unavu to j u nas podobne tiez by som vkuse spala 😉

zazalienka
9. júl 2009

ahoj kocky.. dopiekla som slaninkovy osuch (mnam, uz sa tesim kym vychladne), ozehlila dva kose pradla, umyla kupelku.. ja ako som tehotna tak som jak radioaktivna🙂)

snazilkant
9. júl 2009

zazalienka
tak to ak mas tolko energie tak prid aj ku mne 😀

zazalienka
9. júl 2009

xixi, tento tyzden sa mi nestalo ze by som prisla z roboty a pospala si, alebo oddychla. nejak nestiham.. celkom by mi bodlo zostat doma..

andrejusa
9. júl 2009

snažilkat... premýšľaš že by si šla...? to si aj sama môžeš povedať? lebo keď som patrila k tomu gynekologovi pred tým, ten mi povedal, že nejaká komisia, alebo odborná doktorka posudzuje či si prípad pre rizikové. Tak teraz neviem, mala som z toho pocit, že to nezáleží ani na nás, ani na našom gynekologovi, ale na tom jej posudku. Je to ale pekný nezmysel, keďže by nás videla prvý krát a hneď by mala rozhodnúť niečo také vážne. Lebo neviem či aj ja nebudem musieť byť kvoli tomu krčku, ale aj iným veciam.

Čo sa týka nevoľností a toho spania, tak niekedy mám pocit, že ani niesom tehotná. Nebývalo mi až do predvčera zle, nechce sa mi spať, nemám iné chute, ani nič také ako píšete... zatiaľ.

svistik
9. júl 2009

ahojte dievcata!!

prepacte, ze sa do toho miesam... mna lekarka velmi nechcela nechat doma (a to som v decembri 2008 prekonala potrat) a ja som jej povedala, ze ak ma nenecha ona, tak pojdem k mojej obvodnej vseobecnej a ta ma vypise, tak ma potom ofuknuta nechala doma,, ze ked teda chcem!!! Len to som chcela povedat, ze ked sa niecoho bojite alebo sa necitite dobre mozte jej to povedat a ona vas moze nechat doma, hlavne tie prve tri mesiace sa to da obhajit cimkolvek ...
A co sa tyka platenie na rizikovom... je to normalne PNka, takze nic moc ☹

drzkajte sa....

andrejusa
9. júl 2009

áno, tie prvé 3 mesiace sú dosť rizikové, ale ja som myslela skôr také rizikové, kde ťa vypíše od tretieho či akého mesiaca a si doma až do konca. Niektoré chuderky ešte s vyviazanými nohami hore, to si teda neviem predstaviť. Je to ale strašné, že ťa dr. nechcela nechať doma po takej skúsenosti. Mne mama poradila, aby som sa potom opýtala, či si vezme na zodpovednosť keď sa niečo stane. To by si asi rozmyslela aj tá tvoja. Ale jasné, že nech je radšej všetko v poriadku a nebolo treba byť nejak pod drobnohľadom. 🙂

svistik
9. júl 2009

ja ked som uz bola na rizikovom ... a v 13tt som bola v poradni tak ma uz ani neriesila... az ja som potom povedala, ze by som uz chcela ist do prace, tak ma vypisala... ale keby som sa neozvala tak ma necha doma!!! Naozaj nie je problem zostat doma... jediny problem je z financnej stranky....

garonka
9. júl 2009

ahooooooooooojte
ešte nehajate? ja som prišla nedávno domov som bola s drahym konečne vonku a dala som si palacinky 😀 dnes som sa prejedla až až tak budem zajtra jesť až okolo obeda 😀

rano idem na nakupy všetko mi je male 😠 asi len vrece oblečiem 😀

supi
10. júl 2009

Dobre rano, dnes mam taku sialenu depku, prerevala som cele rano.
Tak aspon vy majte dnes pekny den...

miroslava89
10. júl 2009

ahojte..mna porazi...svokra mi vzala kluce od auta a mi ich nechce vratit no som zvedava ako pojdem ja dnes prec..jedine 4km peso a potom autobus 😠

garonka
10. júl 2009

ahojteeee
mirka
nechoď peši bude horuco je slnečno nedajbože odpadneš , svokra vrati kľuče len jej sľub, že pôjdeš menej ako 80 😀 😀 😀

ja sa chystám niečo kupiť na seba oblečiem jedine teplaky všetko mi je male 😠 a som zvedava čo pozháňam na svokrinu 50tku

miroslava89
10. júl 2009

garonka ahooj
keby sa to dalo tak ju oblbnut..ona vie ze ja sluby malokedy dodrzim .. a hoci by som to dodrzala i tak by mi neverila... tak budemcely vikend na zadku doma a nech ma krmi ona😀..

a ved si z kosiiic v optime sa da pozhanat vela pekneho oblecenia🙂

garonka
10. júl 2009

vidíš bojí sa o teba veď drahy ti príde domov v nedeľu nie? 😀 musíš ho pekne čakať 😀 jasneeeeeee pekne pekne nech ťa krmí 😀 😀 😀

ja som chcela do optimy že v C & A vraj maju pekné veci aj pre tehuľky no som zvedava 😎

a rano ideme na Bukovec k vodičke síce ja ani nohy nenamočím a večer budu chlapi grilovať, no ja budem mať decka na starosti 😀 daju mi zabrať

snazilkant
10. júl 2009

ahojte dievcata
ako sa mate? ja mam este vylozene fajne nozky 🙂 a faje i vegetim hoci by trebalo popratat no nexe sa mi

garonka
10. júl 2009

snazilka
len pekne vegetuj 😀 dnes je krásne nebudeme si ničiť náladu upratovaním 😀 mne by trebalo požehliť ale v byte je dusno ani ma nenapadne sa k žehličke postaviť 😀

snazilkant
10. júl 2009

garonka
tak to ti verim na 100% , no dnes idem manzelovi pomoct do pizzerky , lebo dnes otvaraj tak snad to zvadneme

miroslava89
10. júl 2009

snazilka len si pekne veget a maj pohodicku🙂 tak je najlepsie...

garonka ved prave boji sa az prilis..ja som chcela ist preec..ja som velmi ziva osobka..neobsedim na zadku...

v kazdom obchode v optime sa da najst koopa oblecenia aj medzi "obycajnym" oblecenim len treba pohladat🙂.. len na mna bolo akosi vsetko veeelke😀..
budes mat decka na starosti sa aspon zapraxujes😀..a preco ani nohy nenamocis?hm..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre