Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzi777
16. júl 2009

Andrejusa, macky su v tehotenstve "nebezpecne" hlavne kvoli toxoplazmoze - ta je pre dospeleho skoro neskodna - ani si nemusis vsimnut, ze ju mas (alebo si myslis ze mas lahsiu chripku) ale babaetkam v brusku moze sposobit velke problemy.

Ale ked tu macku mate uz dlho, tak ak nahodou toxoplazmozu prenasa, Ty by si uz davno mala mat protilatky. To by musela byt naozaj velka nahoda, keby si sa za celu dobu pred tehotenstvom nenakazila a potom zrovna za tych par tyzdnov ano.

Nerobil Ti doktor na zaciatku tehotenstva testy? Mna testoval este pred tehotenstvom (ked som mu na kontrole povedala ze planujeme babo) a povedal, ze nemam protilatky proti toxoplazmoze, takze mam pred tym ako otehotniem hladkat kazdu macku ktoru stretnem 🙂 (aby som este protilatky ziskala) ale kedze som dovtedy ziadnu nestretla, teraz sa uz snazim mackam vyhybat.

andrejusa
16. júl 2009

ahojteee, ja už som tu 😀
zuzi777... my sme mali cicu 8 rokov, ale už je prečo. Teda na dvore, ani ju nechytám, ani nič. No za posledné dni čo sme ju ešte mali mala nejaké problémy, lebo často krát po sebe hárala, tak preto som sa bála, či sa nemohlo niečo stať. Ale hádam teda nie. Mne dr. prišiel na to, že som tehu v 5tt z tehotenského testu, potom som tam bola ešte raz v 7tt a zas idem až okolo 27.7. No ešte mi nebral krv... neviem prečo keď niektoré babeny píšu, že už mali odbery v toľkátom týždni ako som ja niekoľko. Na budúce mám priniesť vzorku moču, tak mi už hádam bude brať aj krv.

jutkapn
16. júl 2009

Andrejusa neboj sa, aj ja som bola u doki prvykrat v 7tt a tiez mi nebral krv, az o mesiac,ked som sla na poradnu mi bral prvykrat krv. A moc ten tam budes nosit stale, tak ak chces kup si v lekarni skumavky na moc ale takych 12, stoji to par centov iba.

andrejusa
16. júl 2009

ďakujem mojenko!!! sranda, že sme sa tu takto našli 😀 😀 😀

miroslava89
16. júl 2009

kuk🙂
sa idem len pochvaalit mam saticky na svadbu🙂 taka natesena som isla z nakupov- iba take obycajne kratke biele take ako keby satenove saty🙂 a skoro vobec mi v nich nevidno brusko...

a moja radost mierne pominula ked som dosla domov a na gauci rozvaleny moj drahy s flaskou piva v ruke:-/ mala som sto chuti mu tu flasu vziat a otrepat o hlavu 🙄 ale pomyslela som na babetka na svoj vzacny nakup a tresla som dverami a sa musim pochvalit aby zo mna nevyprchala dobra nalada🙂

andrejusa
16. júl 2009

Gratulujem Mirka, super!!! nedaj si pokaziť náladu, chlapi niekedy inak prežívajú svoje starosti a radosti. 😝 ja som bola zas na skúške a tiež mám nááádherné šatočky. Na moja svadba mám aj album

miroslava89
16. júl 2009

andrejuska dakujem- pre nho to bola ako keby rozlucka so slobodou😝 ale na to v akom je stave dodrzal slub a prisiel pred 8 to ma stastie inac by som sa asi nezdrzala 😔

idem kuuk pockaj🙂

andrejusa
16. júl 2009

jáj, to u vás boli viacerí??? ešteže takáto rozlúčka a nie so striptérkou 😝

miroslava89
16. júl 2009

andrejusa krasne saticky🙂 mne sa pacia aj vase obrucky jednoduche ale krasne🙂

a mate krasny datum svadby 8.8.2009- v ten den oslavujeme doma aj my🙂

andrejusa
16. júl 2009

a čo oslavujete? na obrúčkach máme vygravírované aj naše mená a na tých šatočkách nebude tá záclona vo výstrihu.

miroslava89
16. júl 2009

andrejusa ze zaclona 😅 😀 si to krasne pomenovala😉..
drahy bude mat narodeniny🙂 presne v ten den🙂
ja som nevidela este ani nase obrucky ani neviem ako budem mat vlasy make-up ani neviem kde mame hostinu ja neviem nic 😢 😀 vsetko je pre mna prekvapenie...

andrejusa
16. júl 2009

to je ale super, že sa tak stará, lebo ten môj čo sa týka svadby je taký pasívny. My máme už svadbu zajednanú od januára, odvtedy som mala čas na všetky podrobnosti a tak. Môj drahý má narodky teraz v sobotu, tak asi tiež budeme oslavovať pri grile. Tak už sa asi nevieš dočkať a si aj trošku nervózna, nie?

miroslava89
16. júl 2009

ja som nervozna hlavne z mojho chlapa ked som videla ako velmi rad porusuje dohody ktore sme si stanovili ohladne svadby.. teda porusil co ja viem zatial len jednu- cenu obruciek a to ostatne som fakt zvedava ako to dopadne..
my o svadbe vieme necely tyzden🙂 a vsetko sa stihlo ale tak budeme mat aj malinko ludi 30-50sama neviem🙂 takze to sa zvladne🙂 len si to prezit a dufat ze v pondelok bude prsat🙂

miroslava89
16. júl 2009

ja utekam draheho daako dotiahnut do postele.. zajtra musi ist so mnou k dr. a nemam naladu pocuvat rano jeho pripomienky ze je unaveny lebo sa mu zle spalo atd..
a sama si to urcite neodsoferujem ja neobsedim poriadne ani 5minut na zadku 😒 a to len pre tie moje bolave krize a celu panvu 😔

pekny vecer zajtra pred 10ranou napisem co a ako🙂

andrejusa
16. júl 2009

budete mať aj fotografa? my budeme mať len takú malinkú hostinu, lebo prerábame dom, chceme kúpiť auto a treba aj pre bábo všetko zabezpečiť... asi je ten tvoj taký typ, že sa potrebuje pochváliť, že si berie super babu, alebo čo 😀 . A keď má istú prácu, tak asi chce urobiť nezabudnuteľnú oslavu... 😉

miroslava89
16. júl 2009

jneviem ci budeme mat fotografa napisem potom v utorok🙂 co bolo co nebolo a tak.. moj chlap ked chce nieco robit tak to chce urobit podla svojich predstav a podla neho poriadne...ma vlastnu dost velku firmu ktora nevyzera na to zeby chcela skrachovat tak sa zatial nemusime bat o peniazky nastastie 😔 ale keby sme mali kupovat teraz domcek niekde tak neviem neviem..takze musime byt pri sovkre ci chceme ci nie..

ale uz utekam prec ozaj.. som rozkecana ako baba na trhu

andrejusa
16. júl 2009

tak papa, ja už tiež končím, teším sa na tvoje zážitky z pondelka, pekný večer.

miroslava89
17. júl 2009

ahojte zienky uz som naspet z kontroly je toho vela a vela zleho☹
pisala som to do decembroviek nemam ani len chut to pisat este raz tak si to pozrite tam ak chcete

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monika131
17. júl 2009

ahoj mirka - je mi veľmi ľúto, čo sa u vás deje ☹ ale teraz musíš byť silná. Hore hlavičku, dúfam, že tie tripple testy budeš mať v úplnom poriadku. 😢

garonka
17. júl 2009

mirkaaaaaaaaaa ahoj

celu noc som na teba myslela a držala prstiky a rano som uz o siedmej na konikovi čítala príspevky a čakala kedy napíšeš 🙂 až v decembrovkach som prečítala tvoj príspevok priznam sa vyšli mi slzy tak mi prišlo ľuto.
A druhe mimi by nedobehlo prve ? aby bolo všetko tak ako ma byť? moja do pondelka pekne relaxuj, vylož si nohy a všetky baby budeme na teba myslieť ( jaj píšem za všetky 😅 ) v pondelok ťa čaka svadbička bude to pekny deň.
Ja nemám slov mam slzy v očiach a je mi to veľmi ľuto 😔 ☹ vravia že máme mysieť pozitívne a byť len optimisticke no niekedy sa to nedá ja trpnem či je moje bábenko v poriadku a kontrola ma čaká 28.7 to sa načakám 😢

večer ťa tu čakám ak sa budeš cítiť dobre, ja mam dnes bratové deti do večera ale už vedia, že nemam sa pri nich namáhať tak hádam budem oddychovať 😉

aj niečo veselé napíšem mala neterka mi včera priniesla svoj detsky ružovy kočík že mi ho necha aby som babätku nekupovala 😀 zlata bola dokonca kočiarik je trojkombinácia 🙂

idem niečo uvariť a venovať sa deťurencom pa pa pa prídem večer 🙂

miroslava89
17. júl 2009

dakujem vam obom za podporu

garonka dnes akosi nemam slova...nviem ci sa tu ukazem teraz sa tu le ntak motam a potom neviem 😔

slovakia13
17. júl 2009

ahoooj dievcata
tak u nas v robote mame prasaciu chripku,este jeden clovek ochorie a ideme do karanteny 🙄 ,keby nie som tehu ,tak mi to je fuk,ale teraz mam dost velke obavy 😝 🙄

slovakia13
17. júl 2009

miroslava
mysli pozitivne ,neboj ono sa to vsetko spravi....ja viem ,ze kazda negat sprava cloveka strasne zdoluje......
ja som to prezivala po triple testoch ked mi povedali ,ze mala bude mat down syndrom ....tak budes chvilku odpocivat,mat vylozne nohy a muzik nech obskakuje 😉

zuzi777
17. júl 2009

Ahoj Mirka,

je mi velmi luto, ze ste dostali take zle spravy a drzim Vam palce aby to co najlepsie dopadlo.

Doktor Ta musi informovat aj o tej najhorsej moznej alternative, ale to este neznamena, ze to tak nakoniec musi dopadnut - to niekedy doktori zabudnu povedat. Moju mamu tiez po mojom narodeni strasili vsetkym moznym - vraj ani operacia mi nemusi pomoct - a nakoniec bolo vsetko v pohode dokonca aj bez operacie ...

Ja som sa trochu pozerala na internete - po nemecky a po anglicky sa da toho vaecsinou najst viac ako po slovensky...

To o com pises (ze jedno babaetko zije na ukor druheho) sa moze stat, ak maju babaetka spolocnu placentu ale kazde ma vlastnu plodovu vodu. To by sa malo dat zistit ultrazvukom, ale nie vzdy je to dobre vidno. Podarilo sa uz Tvojmu doktorovi zistit, ci je to tak? Lebo ak nie, tak je ovela pravdepodobnejsie, ze to jedno sa len slabsie vyvija, co samozrejme tiez nie je moc dobre, ale aspon to druhe by malo byt uplne v poriadku.

Ak by to aj bolo to, coho sa doktor obava, v dnesnej dobe sa to vraj da uz celkom dobre operovat - pritom sa laserom prerusi to spojenie ktorym tecie krv urcena pre to slabsie babaetko k tomu silnejsiemu.

Ak by si si chcela najst dalsie informacie - po nemecky sa to vola Fetofetales Transfusionssyndrom (FFTS) a po anglicky twin-to-twin transfusion syndrome (TTTS).

Tak Vam este raz drzim palce a zelam vela sil.

andrejusa
17. júl 2009

Ahojte.
Mirka... strašne strašne strašne je mi to ľúto, ale možno ešte naozaj nieje nič stratené a ty teraz musíš myslieť pozitívne. Ja viem, že sa to ľahko píše, ale jedine tým môžeš zachrániť situáciu. A možno len zle vyšli výsledky, alebo sa dr. pomýlil, aj to sa predsa stáva. Kamoške povedali, nech si dá prerušiť tehotenstvo, lebo jej malinké bude postihnuté, ale neurobila to a narodilo sa jej celkom zdravé bábatenko. Možno práve vtedy bolo niečo zle videť, alebo ja neviem, ale straaaaaaašne ti budem držať palce a myslieť na teba ☹

andrejusa
17. júl 2009

Ináč babenky ako vám dnes bolo? ja som bola do 18hod. v práci a som rada, že som to prežila. Bolo mi tak hrooozne zle, krútila sa mi hlava, čo stále neprestalo a mala som dosť silné kŕče pri váječníkoch. Asi to bude to zväčšovanie maternice a môj dr. má od pondelka týždeň dovolenky.

slovakia13
17. júl 2009

tak ja som sa tiez citila dost blbo,mam strasne nizky tlak a potom ma obchadzaju mdloby......cely cas hladam info o tej hlupej chripke 😝 😠 😠 😠

garonka
17. júl 2009

mirka

v pohode, kľudne relaxuj a venujte sa s drahym sami sebe 🙂 ja som len nedávno si konečne sadla normalne nevladzem, v nedeľu tu budem zas 😉 veľmi ti držím palce a veľa veľa síl želám

garonka
17. júl 2009

andrejusa
mne bolo na figu, normalne mam rozkyvane nalady a pridalo mi ešte viac keď moja neter začala vymyšľať že polievku jesť nebude ale zmrzlinu by jedla stále. A pila som malo vody a krutila sa mi hlava ešte aj to teplo je neunosne

lucia411
17. júl 2009

Ahojte dievcata 😉
som v 8 tt, prvy krat tehotna, vytuzene babo...len mam obavy, picha ma stale v podrbusku,aj pocas spania, hlavne ked sa otacam na bok alebo druhu stranu, tak ma pichne, ze sa az zobudim. Potom idem pekne cikat..... 🙂 vobec nespinim, nie je mi zle, citim sa uplne v pohode, ani neveim, ze som tehulka...len vela papam, mavam naladove obdobia, co je normalne...vie mi niekto poradit?ci sa mam obratit na svojho lekara, alebo zbytocne nezmätkovat a vyckat do 12 tt co mam ist na kontrolu???vopred dakujem za vase odpovede...Lucka
P.s: pred otehotnenim cca 3 mes, som bola operovana na krcok maternice, mala som papilomavirus c.4 a vykonali mi aj laparoskopiu....moze to byt aj tym?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre