Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejulienka
18. júl 2009

musis hladat a urcite najdes aj nieco lacnejsie... ja som mala to stastie ten kocik mam asi uz 2 mesiace, hned ked som ho nasla som ho musela mat , otravovala som priatela az kym mi ho nekupil.. 😀

slovakia13
18. júl 2009

ja som na cole zila cely prvy trimester pomahala mi ked mi byvalo zle 😀
v 10tt som musela ist na sk autobusom ,tak si vies predstavit 😝 bez coly by som to asi nezvladla

vejulienka
18. júl 2009

hej je to ebay , sorry.. ja som bola na slovensku v aprili a tam som zistila ze som tehu.. lenze ja som bola lietadlom a citila som sa celkom dobre len niekedy som mala nevolnosti... ako si zvladla tu cestu, to ta obdivujem... ja by som neobsedela, pre mna ten let bol uz dlhy..

slovakia13
18. júl 2009

strasne......moja mama zomrela ,tak som musela prist z jedneho dna na druhy a autobus bola jedina sanca ako sa prepravit......uz nikdy viac autobusom 🙄 🙄 🙄

slovakia13
18. júl 2009

ina ja vela nakupujem na ebay,zatial som spokojna ......skusim kuknut aj na kociky

januska26
18. júl 2009

No caute, pozeram, ze opat Anglicko🙂)nieco pre mna🙂)
Slovakia, takze v UK robia cele tehu dva krat sono?lebo ja to sice v mojej zlozke, co mam doma, mam tak napisane, ale myslela som, ze to je tam len nejak blbo, ze to bude castejsie. V 12tt na sone som uz bola, este v 20 tt idem, som uz objednana, a to je akoze vsetko?????A potom sa uz bude chodit len k Midwife?

vejulienka
18. júl 2009

to ma mrzi, vyzera to ze mame vela podobnych veci alebo ako to povedat.. ja uz tiez nemam maminu.. kolko mas rokov ak sa smiem spytat?

vejulienka
18. júl 2009

januska presne tak ak vsetko bude v poriadku s babom tak mas narok len na 2 sona.. ako ja .. ale o tyzden idem na dovolenku takze skusim moje stastie tam ...

slovakia ten kocik je prva vec ktoru som kupila na ebay takze ja nemam stym velke skusenosti, ale som spokojna.. 🙂

slovakia13
18. júl 2009

ja 32 tak uz celkom stara 😉 ale vobec sa tak necitim 😝

januska
presne tak v 20tt je posledne,potom uz iba midwaife

slovakia13
18. júl 2009

vejulienka a ty ,kolko mas 😉 ?
akurat som kukla na ebay a nasla som tam ten moj za 110 ale kdesi az pri bristole 😖 co je dost daleko

vejulienka
18. júl 2009

naozaj, vobec by som nepovedala podla fotky... a stara urcite niesi to si mozes povedat ked budes mat 60...

slovakia13
18. júl 2009

januska
predpokladam ,ze ty mas 26 😀

januska26
18. júl 2009

Slovakia, no hej, ja mam 26. Tiez uz mam aj prvu fotku babatka, uz si ju sem konecne musim dat a spravit aj nejaky albumik, sak pomalicky brusko rastie...ale fakt pomalicky🙂)Inak prasaciu chripku mame aj mi v prace, uz sme aj podpisovali nejaky papier ked nastane Pandemia. takze tiez mam obavy. A vcera pisali v novinach, ze tu v Uk zomrela nejaka 39rocna po porode na swine flu. Dieta v kritickom stave. Tazke mam dost strach, tu je to horsie ako na Slovensku.
A to ako faaaaaakt ze to bude posledny scan?ale ja vlastne posledne dva mesiace odchadzam domov, rodit budem tam a aj uz byvat, na stalo🙂)tak sa tesiiiiim!!!!ty budes rodit tu?

vejulienka
18. júl 2009

ja mam 23... mne ten moj poslali, len hladaj mozno najdes a poslu ti ho..ked som ho kupila o tri dni nato mi ho priviezla nejaka zasielkova spolocnost...

januska26
18. júl 2009

Slovakia, a tie vysledky na downa z krvi posielaju postou, ze?

slovakia13
18. júl 2009

ak nebudes mat ziadne komplikacie ,tak nie.....ja som mala 4 scany prvy na sk ,druhy tu ,treti ked robili amnio a stvrty morfologicky kde ti skontroluju babo ci ma vsetko co ma mat 😉 a trosku som pozerala na nete a mam uz dost vycitky ,ze ich bolo vela 😒
ak budes rodit na sk ,tak urcite ti urobia scan tam koli polohe babatka ,tu to zistuju hmatom
ja budem rodit tu na matersku idem az 37tt a to uz ma do ziadneho lietadla nepustia

slovakia13
18. júl 2009

vejulienka
skusim nieco pozret nechce sa mi trepat az do anglicka 😉

januska
mne volali z nemocky ,ze mam ihned prist ,ze testy dopadli zle-strasne ma vystrasili cely cas som iba plakala.do tyzdna som bola na amnio a je to zdrave dievcatko

slovakia13
18. júl 2009

baby a ako dlho ste tu?

vejulienka
18. júl 2009

mne vysledky poslali postou a aj vsetky appointmenty

januska26
18. júl 2009

Hej, to je super. Tak ale ak budu tie vysledky v poriadku, tak asi postou, ze?A ty si v Irsku?No ja som mala uz tri scany-jeden vaginalny a jeden na brusko v 8tt a jeden teraz tu v Londyne v 12tt. ale myslim, ze je to ok, na slovensku mas scan takmer kazdy mesiac, a citala som si, ze to vobec nemoze ublizit babatko, ved to sa siri zvukom a nie nejake ziarenie.
Ja chcem ist domov cca v 32tt a tiez mam obavy ist do lietadla, takze neviem, mozno bus alebo auto, ale 24hodin, to neviem, neviem, to asi lepsie letiet, len ci ma vezmu:((

vejulienka
18. júl 2009

ja uz tri roky , ale najradsej by som sa vratila domov, ale teraz tu musim zostat... ☹

januska26
18. júl 2009

Ja som tu tri roky, a vy?uz mam dost, tesim sa, ze som frajera prehovorila a odchadzame domov🙂)k rodine, tam mi pomozu, tu si to fakt neviem predstavit. Ani tu nebyvame sami, takze fakt si to neviem predstavit...

januska26
18. júl 2009

vejulienka,preco musis?mne bude materska chodit na slovensko.

slovakia13
18. júl 2009

kdesi v predu som pisala -o rok viac ako vy a tiez mam dost 😒
ja tu zostavam koli papierom pre malu a socialny system je tu ok ,teraz cakam na byt maju mi pridelit ako slobodnej mamicke

vejulienka
18. júl 2009

januska zalezi ktorou spolocnostou letis musis ist na ich stranku a vyhladat si tam co pisu o tehotnych do ktoreho tyzdna je povolene letiet.. a musis mat papier od lekara alebo midwife ktory ti povoluje ze mozes letiet. ja letim na buducu nedelu a vo stvrtok idem k lekarovi si po ten papier. spolocnost ktorou letim mozem lietat az do 30 tt tehu

slovakia13
18. júl 2009

januska
busom mozes max do 15tt a neodporucam to radsej tym lietadlom

vejulienka
18. júl 2009

januska, moj priatel je z portugalska a on tu chce este byt niekolko rokou a ja chcem byt snim rodina by mala byt spolu... nechcem ho tu nechat sameho...

slovakia13
18. júl 2009

vejulienka
hodila si foto 😵 super

vejulienka
18. júl 2009

dik ale ja tam skoro nic nevidim ty hej?

slovakia13
18. júl 2009

trosku ked zaostrim 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre