Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
24. júl 2009

jaj bože zimy sa hrozím najviac ako strepem opuchnute nohy do topánok a vetrovku? drahy mi požičia 😀 alebo vylovím niečo u maminy 😀 ja som tiež chcela dievčatko potom chlapca a nakoniec som si povedala, je mi to jedno len nech je zdravučke a ma sa k svetu, a veci mam odložené i ja známa mi podávala veci po vnukovi ale su tam i neutrálne farby pre dievčatko keby náhodou 😀 krabice pekne čakaju u mamy odložené lebo ja som ich doma stále vyberala a veci pozerala 😀
a po švagrine mi ostal jedine fusak, lebo ona po svojich deťoch všetko porozdávala kamarátkam a aby ma utešila zoženie mi postieľku pre bábo 😉
a včera u maminy v pivnici som našla kočík ktorý mala odniesť do bazáru Chicco ale tak ho zničila že až, a mala Emma v ňom bola len 4 mesiace lebo švagrine nevyhovoval, bol ťažky hlavne že vyhodila za neho 20 000sk 😠 a môj oco že mi ho opraví, vyčistí, no škoda nedá sa dať do laty ☹

garonka
24. júl 2009

a len my dve tu čmárame baby zrejme nakupuju 😀 😀 😀

garicka
24. júl 2009

ja by som si tiež chcela vziať nadštandard ak bude voľné - predsa len ak to vyjde na vianoce, tak nech to stojí za to. a počula som že na nadštardardke sa môže návštev zdržať aj dlhšie a môže prísť kedy chce. ja keď som ležala v šaci na gynde minulý rok a aj teraz, tak som si vzala nadštandardku izbu lebo jeden nepríjemný zážitok na izbe s cigánkou mi úplne stačil. inak sú tam na oddelení strašne milé sestričky, len jednu mala zo mňa - vlastne z mojich slabých žíl nočnú moru, lebo sa nám nedarilo zapojiť infúzie, až na tretí pokus sa to podarilo 😀 .

čo robili tvojej švagrinej? možno že som ju stretla na oddelení keď som tam ležala 🙂 . mňa tiež pustili skôr domov o jeden deň pre málo miest, mala som ísť až v piatok na štvrtý deň po zákroku ale už ma pustili vo štvrtok keď že som sa cítila OK

inka28
24. júl 2009

garonka co sa u vas plati za nadstandart?

garicka
24. júl 2009

alebo baby spia 😎 .

však aj ja rozmýšľam nad tými opuchmi, ale vravím si že v lete opuchajú možno viac lebo je teplo, či nie? ☹ . však potom dáš vedieť ako to je 😉 . ku komu ideš na utz v 20 tt? ja sa chystám k dankovčíkovi - idem už 3.8. tak sa teším a dúfam že sa nám podarí odhaliť pohlavie bábätka 😵 .

slovakia13
24. júl 2009

inka
ty budes tiez rodit na sk ,alebo vonku?
ahoooj dievcata 😉

garonka
24. júl 2009

inka ahoj

od 500 do 1200sk sa mi nechcelo prepočítavať do € 😅 suma je na jednu noc tak treba poriadne cvaknuť 😒

garicka
24. júl 2009

inka - v šaci je to buď na deň 400,- (telka, rýchlovarná konvica) alebo 700,- (telka, rýchlovarná konvica, chladnička) alebo 850,- ale to je tam len jedna posteľ, telka, rýchlovarná konvica, chladnička a mám pocit že aj rádio. nadštandradky sa všetky zamykajú aspoň máš pocit bezpečia že ti niečo nezmizne keď ideš von z izby a majú len 2 postele, v noci ti tam nechrápe toľko ľudí 😀

garonka
24. júl 2009

a môže byť pri tebe na izbe aj drahy alebo mamina môžu tam i spať ku mne sa trepe moja mama 😀

garonka
24. júl 2009

garička

k Ottovi Tomašu on je primár zatiaľ mam svoju zlatu doktorku tak si na mňa počka 😀

inka28
24. júl 2009

parada, mne by stacil len ten televizor 😀 a to zamykanie je tiez super, ked uz niektori maju dlhe prsty-smutne ze este aj v nemocnici. 😠

garonka
24. júl 2009

garička

operovali jej cysty laparoskopicky uplne zmorena prišla domov 😨 a to v do Šace i ciganky vezmu? bože lebo na rastislavke su tam bežne ale v šaci? 😕

garicka
24. júl 2009

garonka a to sú tam izby nadštandradky jedno aj dvoj posteľové? lebo ja som sa až teraz spamätala že som nepísala o izbách po pôrode ale o izbách čo na oddelení 😅 .

garicka
24. júl 2009

inka kde sa chystáš rodiť? na slovensku alebo vonku?

garonka
24. júl 2009

inka

jasne, a maš na izbe i kľud a vlastne wecko a ak sa potrebuješ osprchovať len zavolať sestričky a prídu 😉 aj babo vezmu ak si chce maminka pospať, musia byť mile veď pôrodnica ma titul baby friendly hospital 🙂

a budeš rodiť v SK či v UK?

garicka
24. júl 2009

na odd. bola aj teraz jedna keď som bola a na pôrodnici sa mi zdá že tiež, neznášam keď smrdia a si predstav čo to môže byť teraz v lete.

k tomašu chodí jedna baba z PO čo som sa s ňou spoznala teraz v nemocke, ale ja som na neho teraz nemala šťastie lebo mal D, akurát mi robil utz prednedávnom. ja chodím k lenďákovi.

garicka
24. júl 2009

ja by som si nevedela predstaviť nemať vlastné vecko a sprchu na izbe, lebo v trebišove majú jedno vecko na chodbe pre všetky okrelm izieb za ktoré sa platí - aspoň minulý rok tak ešte bolo 😨

garonka
24. júl 2009

garička

to su izby po pôrode na oddelení šestonedelie a su i jednoposteľove i dvojposteľové nadštandardky a švagrina rodila v nadštandardnej pôrodnej sale no ja som zvedava na seba vo februári 😀

garicka
24. júl 2009

čo je v tej nadštandardnej pôr. sále?

garonka
24. júl 2009

celkom mily je primar a sranda z neho bola keď sme boli spolu na dovolenke v Chorvátsku pred 6 rokmi 😀 ale v práci je vážny 🙂 no vraj na mňa sa teší lebo ja som taká že furt vymyšľam nič mi nieje dobre tak sa ma na čo tešiť 😀

v lete šíria smrad tie ciganky neskutočne a ísť po nich na wecko by som nemohla to musí byť sila

inka28
24. júl 2009

garonka ja zijem vo Svajciarsku a mam tu trvale bydlisko, takze myslim ze na Slovensku by ma ani uz nezobrali. Ale ked mam pravdu povedat vobec som tu neni spokojna s vysetreniami atd. Doktora mam tiez primara, stoji dvojnasobne viac ako normalny gynekolog, ale totalny nezaujem, nikdy nema na mna vela casu a ked sa opytam a lebo postazujem ze ma nieco boli, tak mi povie ze to je normalne. a stale mi picha do nutra prsty neznasam to!!! 😠

garonka
24. júl 2009

v tej sale môže byť i partner pri tebe ale sa platí a je tam tuším wecko, sprcha môj brat tam skoro skolaboval lebo mal toho dosť so švagrinou predýchavať hladkať ju a nakoniec ho vyhodila 😀

garicka
24. júl 2009

ja som tiež zvedavá na ten náš príchod na svet 😉 . to bude riadna zmena.

no a ten smrad som minulý rok prežila, všetok ho vyutierala do perín, ja som bola akurát ten deň po amputácii krčka, nemala som chuť sa s ňou naťahovať ale predsa len som to nevydržala a pochytili sme sa lebo nechcela zhasnúť svetlo a ležala oproti mne. lebo "chudera" prišla večer o pol osmej na príjem lebo jej nedobre spravili kyret ( bolo to už štrnáste decko) a bola s nami od piatka večera až do nedele ako sme šli domov na izbe. fuuuuj, nech žijú nadštandardné izby !!!

garonka
24. júl 2009

och inka mohol by byť citlivy veď tehotna žena si nevymyšľa ak jej je zle, alebo ju niečo bolí 😒 jasne zaplatiť im musíme nie? ale aby poskytli perfektnu starostlivosť to by sme Lotto museli vyhrať

garicka
24. júl 2009

tak toho sa ja báť nemusím, môj mužíček povedal že som mnou rodiť nebude 😀 . radšej to bude zapíjať. 😀 ale nejako to budem musieť zariadiť aby videl ako sa tam trápim, však to bude aj jeho zásluhou. 😝

inka - a nemôžeš si zmeniť teraz lekára?

garonka
24. júl 2009

no to je silna kava, ja by som sa ošalila a preto nebudem ľutovať ak si zaplatím nadštandardku lebo viem že tam smraďošky nemôžu 😀 ale i tak pre ciganky by mali zriadiť aj pôrodnicu keď tu v KE maju i svoje sidlisko Lunik IX 😠 ja mam dosť keď idem na kontrolu k lekarke a v čakarni su natrepane 10 a jasne že všetky baby stojíme vonku a oni si sedia vo vnutri a ešte u i drze

garonka
24. júl 2009

môj sa trepe ku mne za každu cenu ale nech ide nech vidí ako sa trápim a stále si robí srandu že sa radšej ani ostrihať neda, lebo pri pôrode mu budem trhať vlasy 😀

inka28
24. júl 2009

to s tymi prstami je normalne? co vlastne tym zistuje? Robia to aj vam, lebo moja mamina povedala, ze to musi byt dobry uchylak, lebo s prstami tam nema co hladat v 16 tt.

garonka
24. júl 2009

mne doktorka s prstami v živote nič nerobila a ešte v 16tt, neni normalny no zrejme nema rad prístroje vyšetruje prstami ale i tak nemal by to vôbec nato su kliešte nie? a je mlady doktor?

slovakia13
24. júl 2009

inka
oni ta tam vysetruju aj zvnutra?
tu v uk ,ta pozru zo spodu az pri porode 😕
neviem ci je to ok,ale chcela by som vediet ako potom zistia ci sa nahodou neotvaram.........moja midwaife mi na to povedala ,ze vysetrenim z vnutra sa narobi viac skody ako uzitku 😝 ,tak neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre