Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jahody11
10. jún 2009

babky, poradte co varit, moja fantazia je uz na konci so silami 😀 😀

bibione
10. jún 2009

ahojte holky 😉 ...toto je moje prve,vsak inak by som sem nepisala...ja som knizku dostala z v 12 tt,myslim,ze je to v poriadku,nakolko by bolo zbytocne ju vystavovat,kym neprejdes uspesne prvym trimestrom...moj nazor
moje zaciatky boli horor ☹ ked som zistila,ze som tehu,tesila som sa jak blazon,aj ked mi to nedoslo prave vhod,ale co uz...nenadarmo sa hovori,ze nahoda je blbec,pretoze sme sa pokusali cca 4 roky,tak toto bolo riadne prekvapenie...ale ktym zaciatkom: do 7tt mi nic nebolo...tak som sa tesila...ale hned na dalsi tyzden to zacalo pekne z ostra 😠 trpela som ako kon cely mesiac...pochodila pohotovosti,volala si sanitky...proste som nemohla uverit tomu,ze z tehu mi moze byt az takto...totiz ziadne vracanie,ani napinanie,,,ale neskutocne bolesti zaludka a brucha...presla som si GFS aj kolonoskopiou a nic...vsetko negat...islo ma porazit,ze ma kazdy odbijal,ze co sa divim,sak som tehotna...no trt!! moj gyn nakoniec dosiel na to,ze mam opat endometriozne zrasty,ale nic sa stym neda robit ☹
tak a teraz som celkom ok,ale strasne som zlenivela 😠 vlasy som musela ostrihat na kratko a ako tak sledujem,aj to mi bolo na dve veci 😒 kyseliny budem mat zrejme az do konca..fuj to je hnus 😠 ...stolica je zas na ustupe...nechce sa ani jej...za to cikat furt,v noci kazdu hodinu...to je otrava

vevoncek
10. jún 2009

jahody ja som robila katov meč z receptov zo života ale nemôžem to jesť, lebo je tam mäso a nejako mi to nerobí dobre ale zato mi ide na chuť hovädzie mäso s kôprovou omáčkou 😀 keď spravím prídem ťa vyžrať 😀 😀 😀

bibione tak to ti nezávidím to všetko čo si musela prežiť a to chovanie doktorov je niekedy strašné hlavne keď zistia že si tehu všetko potom začnú pripisovať tehotenstvu ale hlavne že to už máš za sebou a teraz si budeš tehu už len užívať

cetera
10. jún 2009

bibione...aj ja som mala bolesti ale nebehala som po pohotovosti ani sanitky som si nevolala. 🙂 ..........stale som to odkladala ze zajtra pojdem k dokymu a ono to akoby naschval nebolelo na druhy den...a potom zase ano a potom zase nie....tak som sa dostala stale k tomu ze som tam chodila len na kontroly....ale vraj je to normalne tie bolesti tak treba trosku vydrzat....aj ked si vravim ze to bude asi moje prve a posledne........v noci som chodila cikat stale az mi to liezlo na nervy ale posledne 2 tt uz vydrzim az kym nevstanem nejako sa na to nebudim ze musim iba sem tam.....takze sa aspon troska vyspim uz ked musim vstavat o 6 rano lebo sa drobcovi nechce nejako uz spat a stale len kopka o 6 rano a ja uz nemozem spat....ale ani nie som unavena uz tak ako niekedy ze som musela cez den zdriemnuť.....vydržim aj do polnoci hore.....aj ked uz by som aj chcela zeby babo bolo vonku, lebo teraz v tej horucave neprejdem na peso nic lebo nevladzem s tym bruskom tolko chodit....takze este aj do obchodu musim autom a to ho mam pod nosom.....tiez som si vlasy dala nakratko, je to praktickejsie na leto a nie je s tym tolko roboty upravovat aj ked do septembra nie je daleko tak ich uz nestriham velmi aby dorasli aspon po plecia...

kkkatarinkaaa
10. jún 2009

supi- co sa tyka farbenia vlasov- to je tiez v pohode, to by si musela byt zavreta v nejakej dielni, kde su same farby laky a dychat tie vypary neviem ako dlho- vtedy by si malemu asi uskodila. ale take farbenie vlasov raz za cas a naechty a pod...to du uuuuplne malickosti. nebud taka uzkostliva 😉 zbytocne nestresuj a neprehanaj...ved nie si chora LEN tehotna 😉 a babo v brusku je predsa chranene a ....ved kolko mamin nevie, ze su ani tehotne aj par mesiacov a to mimi si vytvara istu imunitu abvy mu neuskodilo kadeco. Hlavne nestersuj. 😉

bibione
10. jún 2009

cetera: tak to ti zavidim,ze teba to prechadzalo...ale nemas ponatia ake som mala bolesti...to nebola bolest akoby menzes...to ma trapilo najmenej...to boli bolesti v kuse,den ci noc cely mesiac,az ta sokovalo...nepresla som ani meter,cely cas som bola v hlbokom predklone,nemohla som sa ani riadne nadychnut,len som paralyzovana sedela alebo lezala a hladela do blba...moja mama bola zo mna hotova,ked ma zbadala...k mojmu gyn som sa ledva ledva doplazila,cely cas som sa modlila,aby ,ma po ceste nekleplo....na chodbe som to vzdala a zosunula k zemia tam som sa uz bez hamby neovladnutelne rozrevala

cetera
10. jún 2009

tak to mi je luto....ja som rada ze som nepatrila k tym holkam ktoré mali stale nevolnosti na zaciatku....obcas som sa necitila najlepsie ale co som spapala zostalo aj vo mne....

aninka89
10. jún 2009

čudujem sa že Ťa nevzali do nemocky, na gyndu vyšetriť a na pozorovanie.....čo počuvam tak zvyknu pri bolestiach a ešte keď ste sa tak dlho pokušali....

bibione
10. jún 2009

na moj rev sa otvorili snad vsetky dvere,ale ja som bola totalne mimo....tie bolesti prave vyvrcholili do najvyssieho levelu...a to ja nieco vydrzim...bolesti som si uzila az az v zivote...ale toto bola agonia
ked ma zbadala ta moja sestricka od gynekologa...ani sa ma pytat nemusela,vedela ze je zle...moj gyn na mna cumel neveriaco na co sestricka hned brala telefon a hned ma prijali do nemocnice...po 10 infuzkach nastal pre mna vytuzeny raj...
cim chcem apelovat na to,ze byt tehotna nieje pre mna taky zazrak ako pre ine...pretoze prave tehotenstvom sa prehliadaju skutocne priciny bolesti a chorob ako takych,tak nech mi tu nikto nerozprava,ze nieco musim vydrzat!!!!

aninka89
10. jún 2009

každe tehotenstvo je iné a každy organizmus naň reaguje inak..... Teraz sa už snaď maš lepšie a že to bude čim ďalej lepšie a lepšie 😵

bibione
10. jún 2009

aninka89:tak vies,ked doktori su debili...bohuzial nikto nic nespravi,pokial do nich nenahucis 😠 alebo nemas znameho,kt zalezi aby si bola ok
a este raz opakujem...nebolo to z tehu

jahody11
10. jún 2009

bibione, tak sa cudejem, ze ta tak dlho nechali trapit !!!!!!! Ved vsade ppisu ,ze male bolesti su v tehu ok, ale akonahle je tam vacsia bolest alebo krce, tak maju brat tehulku okamzite do nemocnice !!! Napriklad v tomto clanku to je : http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-bolest... takze nek mi nikto nehovori, ze ta riadne ale riadne zanedbali, myslim, ze keby si mala viac sil, tak by som na tvoojom mieste zavolala dohlad nad zdravotnou starostlivostou.... este mi prosim napis, ku ktoremu doktorovi v BA chodis, lebo ja chodim tiez do poradne v BA.

sweetjanka
10. jún 2009

Tehulky, ktore uz citite svoje babatka, kedy ste ich citili prvy krat? v ktorom tyzdni? a ake to bolo?

jahody11
10. jún 2009

sweetjanka, ja som zacitila prve pohyby az v koncom 21tt, a bolo to take ako by sa ti creva vlnili 😀 😀 alebo ako by sa tvorili take bubliny, tazko to opisat, asi to kazda citime inak 🙂

cetera
10. jún 2009

sweetjanka najdes vsetko v temicke niekde nizsie vo fóre...prve pohyby, kedy a ako......na strane 2....ale inak tiez az niekedy koncom 21tt a take bublinky a teraz uz su to take buchance

supi
10. jún 2009

ja mam tiez dost silne bolesti, tak raz za den ale to sa vtedy zvijam na zemi od bolesti a az mi slzy tecu.Mam sialene krce ako by som mala dostat menzes. Ked som chcela ist na ultrazvuk aby ma pozreli ci je vsetko ok tak ma odbili s tym ze by tam aj tak este nebolo nic vidiet ze mam este aspon tyzden vydrzat, kupit si nejake cipky od bolesti a cakat. A este mi povedali ze to moze byt kadeco ako mimomaternicove tehu, zrasty, ale ze aj normalna reakcia ale ze o tyzden najskor tam bude nieco videt. Super pristup!!!

jahody11
10. jún 2009

veru vveru, boze ja uz mam 3Ott pred sebou, neskutocne to letiiiiiiiii 😅 😵

supi
10. jún 2009

bibionne a ku komu chodis? Ci nemame nahodou rovnakeho dr. 😖

sweetjanka
10. jún 2009

supi v kotorom si tyzdni? To je velmi zly pristup. Ja som menila gyndu za gynekologa a uz tehotna bola som asi v 9 tt a hned mi robil aj vnutorne sono!!!! Preto ak mas pochybnosti a bolesti, netrap sa, skus sa ist len tak nezavazne spytat ineho gynekologa, nech nieco nezanedbate..ja som tiez odchadzala od prvej gyndy, lebo hrozny pristup!!

supi
10. jún 2009

uz na tom pracujem, v utorok idem na "pohovor" k novemu, pre tie ktore ste z Ba- sa Dr. vola Papcun. Doporucila mi ho teta kt. robi v ruzinove setricku na gynde tak uvidime...

supi
10. jún 2009

sweetjanka som na konci 5tt.

sweetjanka
10. jún 2009

supi..to je super, uvidis, aky dolezity je pristup doktora. Moj novy doktor mi dal na seba hned mobil, ze keby sa hocico udialo alebo by som mala bolesti, mam mu volat. Som z toho skoro odpadla..u mojej prvej gyndy by som sa tohoto urcite nikdy nedockala! Citim sa tak istejsie! Vsak uvidis..prajem ti, nech mas stastie..ja som sla tiez na doporucenie.

hathor1231
10. jún 2009

supi,
ja mam rovnaku skusenost s nezodpovednostou doktora, nemohla som ani chodit a ona mi povedala,ze kazdu tehu nieco boli a kym nekrvacam,je vse o.k a dala mi paralen 😠 v priebehu dvoch tyzdnov som bola 3x u doktorky a 2x na pohotovosti!!! a ona stale to iste, paralen a sup do prace!!! pravdaze som do prace nechodila a zmenila som doktora, ked som mu to povedala, vypisal ma na marodku. nechodim do prace od 24tt a som doma a setrim sa...
moja znama mala tiez skusenost s tou istou doktorkou, ta aj krvacala a napriek tomu ju poslala do prace- porodila v 27tt 😖
robili ti sono?

jahody11
10. jún 2009

hathor, tu doktorku by som dala zavriet, ved to je pristup ako keby si zmylila zamestnanie, mala ist za masiarku a nie za doktorku !!!

hathor1231
10. jún 2009

vies, to je pristup niektorych lekarov v anglicku (kde zijem) a tu je celkove predporodna starostlivost nanic- asi tak, bud porodis alebo potratis 😠 za ten cas,co som v uk som poznala 4 dievcinky v tehu a len jedna porodila nacas!!! ostatne 3 mali komplikacie a porodili predcastne... celkove su tu predcastne porody takmer bezna vec... 😨 a kedze som tak nechcela skoncit, vzala som to do vlastnych ruk a oddychovala (precitata som si zopar clankov a isla podla rad)... moja prehliadka u doktorky je asi takato: 3minuty nieco pise, potom zmeria tlak, odmeria mi brucho a objedna na dalsiu prehliadku. do rozkroku sa mi nepozreli za cely cas ani raz, az ked som bola na pohotovosti a vyziadala som si, ze chcem aby ma niekto vysetril- ci sa neotvaram....
porod a poporodna starostlivost su tu na perfektnej urovni, ale treba si najprv vytrpiet aroganciu doktorov... 😉
vies, v anglii nie je tehotenstvo take vzacne, ako na slovensku, tu sa deti rodi kazdy den a vybavuju to ako na beziacom pase... 😖

slovakia13
10. jún 2009

hathor tak tu skusenost s paracetanolom mam aj ja :D
na vsetko a vsade jedine paracetanol a tiez ma doteraz nikto zo spodu nepozrel ! ja mavam zas obcas strasne migreny 😒
kamoska tu porodila v 8 mesiaci po 24 hod ju poslali domov ze vsetko je ok.
maly o tyzden zacal mat problemy s dychanim tak po tyzdni ho dali dodatocne do inkubatora,to je proste uk! zlate slovenske zdravotnictvo!!!!!

hathor1231
10. jún 2009

slovakia, ja som bola na kurz pre tehu a aj tam nam povedali,ze si mame dat paracetamol v prvej faze 😀 chichichi a to som povedala priatelovi,ze mi daju paracetamol aj pri porode 😀 a mala som pravdu...
mne dali paracetamol aj ked som bola tri tyzdne s nadchou a ani im nenapadlo,ze to asi nepomoze, mne, europskemu dietatu antibiotik 😀 raz na pohotovosti som uz s potlacenou agresiou vysvetlila doktorkovi,ze mi paracetamol nic nepomoze a chcem nieco ineho-dali mi coculine (silnejsi paracetamol 😀)...
ta tvoja kamoska to ma super, divne,ze pustia aj ked porodis predcastne... si pripravena na drobca po sest hodinovom oddychu po porode 😀
vraj tu tak rychlo pustaju lebo je tu aids a hepat., atd. aby si nieco nechytila... a isto nemaju ani miesto...
mas niekoho z rodiny,ked ta tak rychlo pustia? budes potrebovat pomoc s drobcom a aj so sebou... mne pride mamina 😀
aj ja vravim, som chcela najprv ist spat,ale peniazky a domcek nepustia a ani priatel nie 😕
s tym inkubatorom im to teda doslo skoro... 😠

slovakia13
10. jún 2009

sestra je o tyzden viac tehotna ako ja a mama mi zomrela teraz na velku noc tak z rodiny nikto ale uz sa slubila kamoska ze si urobi dovolenku v uk 🙂 a ked nie tak midwife bude chodit kazdy den,aspon tak mi bolo povedane .....este to mam daleko a dufam ,ze sa to nejak vyriesi

hathor1231
10. jún 2009

sorry,som nevedela...
mne jedno dievca povedalo,ze midwife prisla a spytala sa,ci vse o.k. ale ako to ty moze vediet?! ved je to prve a si este vedla z kojenia,kupania atd.
dufam,ze na taku nenatrafime... 😉
tak sup ku segre a budete si ich prehadzovat na striedacku, nakojit ho bude moct aj ona (ak vam to vyjde narovnako)... 😅
ja mam tiez sestru tu...
mas nejake skusenosti so starostlivostou o drobca?

slovakia13
10. jún 2009

ani nie....ale hadam to nejak zvladneme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre