Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzkaro
24. nov 2010

@laerke no, to tam pojdes na lacno zoberu ti krv potom vypijes tu hnusnu cukrovu vodu hodinkuaz dve si tam pockas a potom ti zoberu krv znovu a u nas som cakala na vysledky asi 2-3 dni a vies na com si, len mne sa zda, ze mi ho robili az v 26 tt, drzim palce nech je vsetko OK

zuzkaro
24. nov 2010

@kikinkka tak vam drzim palceky nechje zdravy co najskor aby vam ho domov pustili aspon na vianoce, nech ich mate kraaasne a vsetci spolu 🙂

laerke
24. nov 2010

@zuzkaro Dakujem krasne, ja som bola v tom ze su to testy z mocu 🙂 Moc sa mi tam cakat nechce ale co by sme nespravili pre prckov 😉 Este raz dakujem!

kikinkka
25. nov 2010

@zuzkaro no ja som už doma lebo nemajú dávať kde rodičky.No malého asi tak skoro nepustia. Myslím že najbližšie až v januári.

monulik0209
25. nov 2010

@kikinkka neboj len sa netreba vzdavat,urcite to zvladne ved teraz mame modernu medicinu... My sa mame fajn,mala riadne kopcuje a uz byvam dost unavena.

monulik0209
25. nov 2010

@laerke ahojky ja ked som bola na test,tak som nepila nic, ja som mala na lacno hodku pred vysetrenim zjest dva rozky s jednym syreckom a zapit to nesladenim cajom.A potom mi zobrali len krv z prsta a z ruky a bola som na poradni.Moja doktorka robi volake nove testy na cukrovku,aby sa nemuselo pit tu hnusnu vodu a aby mamicky netrpeli.Ale to asik zavisi od doktora ake testy robi.

laerke
25. nov 2010

@monulik0209 no tak to som zvedava co mi budu robit 😀 nakoniec ma len zavesia za nohy a ten cukor zo mna vytrasu 😀 dakujem za info, tak osmeho uvidim co teraz urobia. Alebo si predtym zavolam 🙂

kikinkka
25. nov 2010

@monulik0209 no tak to ti verím že je ti až do unavy. aj ja som bývala. No som aj teraz nemôžem dobre spávať stále myslím na synčeka ako mu je a tak. No ja verím že sa zo všetkého dostane.Su tam dobrý doktory aj sestričky.

monulik0209
25. nov 2010

@kikinkka neboj,on to zvladne,ved babatka bojuju statocne.Aj ja by som to uz mala najradsej za sebou,lebo uz sa citim ako taky hroch,pri kazdej malickosti sa zadycham... A to ti len tak odtiekla plodova voda??alebo si bola u doktora a ten ta poslal do nemocky???

monulik0209
25. nov 2010

@laerke a to ti nepovedali pri predchadzajucej poradni???? ze ako mas prist ci na lacno alebo inak???

laerke
25. nov 2010

@monulik0209 urcite povedali ale ja mam sklerozu a u lekara myslim na ine veci, preto si vzdy den dopredu zavolam 😀

kikinkka
25. nov 2010

@monulik0209 no ja viem že bábätká su silné a statočné. No ešte raz by som si to zopakovala myslím pôrod ale kontrakcie ani tak veľmi nie. No ja som bývala dýchavčivá tiež a pri všetkom tak ako ty. No mne ráno o 2 odtiekla plodová voda tak som išla na pohotovosť. Tam ma doktor vyšetril a povedal, že to bola plodová voda a že som na 1 prst otovrená. Hned ma poslal do BB do nemocnice lebo v Zh nie su dobre vybavenný na predčasné pôrody.

monulik0209
25. nov 2010

@kikinkka no mne keby odtiekla plodova voda,tak by som tak stresovala 🙂 Este nemam ani zbalene veci do porodnice,asik by som uz mala 🙂 V noci uz poriadne nespavam,neviem si najst polohu a najradsej by som uz rodila,aj ked mam strach.

solinkarka
25. nov 2010

Ahojte 🙂 tak pridavam sa ku tehuĺkam..som cca v 5tt 🙂

monulik0209
25. nov 2010

@solinkarka Gratullujem k dobrej sprave a nech je tehulkovanie bez komplikacii

kikinkka
25. nov 2010

@monulik0209 Neboj sa ja som si prv myslela že sprepačením som sa pocikala🙂) No ale to samé tieklo tak som sa potom dovtípila že to je plodová voda. Neboj sa ničoho každý hovorý inak o pôrode ale tie kontrakcie sa dajú prežiť no najkrajšie zo všetkého je ked rodíš a počuješ plač dietata. Ja som sa rozplakala ked som ho počula plakať.

matulka616
26. nov 2010

@laerke Ahoj ja som na glukozovy test bola v stredu a nebolo to nic hrozne. pojdes na lacno, pichnu ta do prsta, potom vypijes vodu s hroznovym cukrom (co ti pri tom ze budes nalacno padne vhod a nie je to az take zle) a po dvoch hodinkach ta zasa pichnu do prsta. Pre mna bolo asi najhorsie to ze som sa po tej sladkej vode nemohla napit aspon trosku cistej, ale da sa to zvladnut :D

laerke
26. nov 2010

@matulka616 Vsak mi zuby vypadnu! 😀 Mna najviac desi ta dvojhodinova cakacka. Ja nie som velmi trpezlivy clovek ked ide o toto 😀 no vezmem si knizku alebo nieco :-P Dakujem 🙂

matulka616
26. nov 2010

@laerke Zvladnes to 😉 A ja som sa na tie dve hodky bola prejst v meste, nemusis tam len sediet. Tak držim palce 🙂

laerke
26. nov 2010

@matulka616 Jaaj ja som myslela ze ma nepustia, vies, nedovercivi ludia, este by si mysleli ze si idem kupit pizzu alebo burger 😀 A tak potom super, aspon si mozem nakupit 😉 (Doktor je hned pri obchodoch). No takze si ma fakt potesila 😵

monulik0209
26. nov 2010

@kikinkka no ved aj moj muz si robi so mna srandu ze urcite budem revat od radosti 😀 Ja sa samotneho porodu nebojim,nejak to prezijem,len sa bojim aby malicka bolo ok a aby neprisli nejake komplikacie...

lujzinka222
26. nov 2010

Ahojte , som prvykrat tehotna , mam 18 a cakam dvojicky .. Mozem sa pridat ? 🙂

dannizeta
27. nov 2010

@lujzinka222 Oooo,dvojičky?? 😅 Gratulujem!....a vitaj! 🙂

mandarinka85
27. nov 2010

Ahoj dievcata....ja som bola na glukozovom teste dva krat .lekar mi povedal ze si mam zobrat citron a mozem si ho vytlacit do tej sladkej vody a nezmeni to vysledok...voda mi chutila ale kedze to bolo na lacno asi po hodine som to cele vyzvracala...asi mi bolo zle od hladu..,zevraj tam uz nejake mamicky aj odpadli..tak je lepsie ked neodidete niekam prec z cakarne...no a lekar ze ked nezvladnem tu vodu tak mam prist tiez na lacno zobrali mi krv a zjedla som dva puncove rezy co som si mala doniest po dvoch hodinach opat brali krv...lekar mi povedal ze to je ta ista hodnota cukru a to som ani nemusela cakat v cakarni bola som v najblizsich potravinach na nakup🙂

monulik0209
27. nov 2010

@lujzinka222 vitaj a gratulujem.Nech je tehulkovanie bez komplikacii 🙂

kikinkka
29. nov 2010

@monulik0209 aaaa neboj sa treba si veriť a určite nebudeš mať ani čas nad tím rozmýšlať ked budeš rodiť.Je to veľmi pekný pocit ked rodíš aspon ja som taký mala. Inak sa máš dobre?

matulka616
29. nov 2010

@lujzinka222 🙂 dvojicky.....milucke, gratulujem

orchis
29. nov 2010

ahojte, nechcem vas tu dlho otravovat len vas chcem upozornit na nepravu identitu napr; "lujzinka222" . ona je uz pravdepodobne aj zablokovana.
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zablokovani-uzivatelia/

dannizeta
29. nov 2010

@orchis Ako sa na to prišlo?? 😲

dannizeta
30. nov 2010

Je tu nejak pusto... 😒 Čo všetci odpratávajú sneh? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre