Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
13. sep 2009

Ach, to som nevedela, je mi to luto. ☹

garicka
13. sep 2009

ahojte babenky,

čauky mirkaaaaaaa si si našla na nás chvíľku času? 😉

garicka
13. sep 2009

☹ asi už tu nik nie je.... mirka dúfam že to dopadne s mrškou dobre 😉

miroslava89
13. sep 2009

nasla som si chvilu cas..ignorujem manzela...

a s mrchou uvidime...bolo by dobre keby prisla...

vefi89
14. sep 2009

dobre rano vsetkym, hadam este buvate, ked tu nik nie je 🙂
Ja musim na poradnu, tak mi drzkajte palceky, ked sa vratim, ozvem sa 😝

garonka
14. sep 2009

bréééééééé ránečko hajate? ja som už po raňajkach 🙂 včera sa mi nechcelo nič nič nič, normalne som zlenivela

gari

ten kamoško frajírek mi včera večer doniesol košík ovocia ako odškodne ale som ho zjazdila, že viac s nim do auta nesadnem 😕

domace kino nieje namontovane som proti tomu bola u nas ostra výmena názorov, same repraky po obyvačke to nieje nič pre mňa 🙂

dnes čo budeš porábať?

vefi

držím prstíky 😉

vefi89
14. sep 2009

Ja uz som spat, a pozeram, GARONKA, ze si len nedavno vstala 😀

garonka
14. sep 2009

vefi

no jasne, len som sa nedavno vytrepala z postele 😀 nechcelo sa mi vstááávať ale havo nedovolí spať 😀 😀 😀 😀

ako dopadla poradňa?

vefi89
14. sep 2009

Dakujem za opytanie. Dobre sme dopadli, vsetko vyzera v poriadku, bola som este na krv, lebo vysledky z toxo mi neprisli. Len 31.8 som bola na sono, tak mi vravel, ze maly je o mesiac mladsi, lebo som mala maluu maternicu a teraz zasa vravel, ze je vacsia ako by mala byt (podla tyzdna). Takze ma v tom zjavne chaoz, ale ked je vacsi, tak si myslim, ze s nemam coho bat. Tak 28.9. idem znova na sono a snad mi urobi aj morfologicky.
A akeho mas psika??A to byvas v dome, alebo byte?

vefi89
14. sep 2009

musim bezat do obchodu, svagor ma narodeniny, a askosi ma to az tera napadlo. Nemas daky typ, co mu kupit?

garonka
14. sep 2009

no ja idem na morfologicky utz teraz v stredu kvôli nejakemu CMV vírusu či infekcii, tak som zvedava a 29.9 idem do poradne bude mi robiť sono to som tiež zvedava 🙂

jaj no chlapom ťažko niečo kupovať tak asi len fľašku dobrej palenky 😀

vefi89
14. sep 2009

vsak nic ine mi asi ani nezostava.

aninka89
14. sep 2009

ahojte baby, práve som došla z poradne. Všetko OK, ale doktor sa zo mňa smial, lebo som ostala sklamaná že ani len maličky náznak pôrodu....zatiaľ sa nič nedeje.....ja by som už chcela to mať za sebou

supi
14. sep 2009

Ahojte, v ktorom tyzdni sa da ziatit pohlavie? Buduci tyzden idem na 2.ultrz myslite ze by to mohlo byt uz vidiet?

garicka
14. sep 2009

ahojte dievčatá 🙂

garonka
14. sep 2009

gari čauko 🙂

garicka
14. sep 2009

ahoj supi

tak by už mali vedieť čo čakáš... a ideš na 2D alebo na 3D, 4D?

dievčence
som rada že poradňa dopadla dobre, teším sa s vami... môj drobec dnes leží na mechúri robí si tam kotrmelce 😀 😀 😀 to je taká švanda, keď ho cítim pod rukou ako sa otáča.... len keby sa usadil troška vyššie aby nebol tak nízko lebo potom sa bojím veľmi chodiť aby sa mi nezmenšil krčok, tak len ležím dnes celý deň, akurát čo som len vyložila prádlo a dala rad do myčky... sa už neviem dočkať utz vo štvrtok, som zvedavá či to ležanie pomáha... ale už len týždeň a začíname 27 tt (tu na koníku mi ukazuje o 1 tt viac 😒 )

ja som už od šiestej hore, ale sa mi nechcelo ani ten notebook zapnúť, tiež som taká lenivá 😝

supi
14. sep 2009

idem na ten klasicky (asi 2D) do nemocnice. Mne sa tiez zda ze mi tu ukazuje o tyzden viac, ale neviem stale ako sa to pocita v ktorom som tt 😅

garicka
14. sep 2009

ahojky garonka

čo dnes dobré varíš? myslíš že je OK, ak sa zmieša tvaroh s biely jogurtom a vysype sa tona cestoviny? lebo chcem robiť cestoviny s tvarohom a môj si zmyslel že tam dáme aj jogurt 😕

garicka
14. sep 2009

supi

tak na tom 2D (to je len môj názor...) sa myslím ťažšie určuje pohlavie, ale dá sa aj tam... na 3D je pekne všetko vidieť 😵 a myslím že je presnejší. chystáš sa aj na ten? to budeš mať teraz morfologický utz? juj aj ja by som už chcel vidieť môjho drobca na utz, ale na taký cez bruško sa dostanem asi tak o 5 týždňov.... teraz chodím na utz zospodu, a budem tam chodiť tak často ako na klavír 😖 . ale len nech ma radšej sledujú aby sme vedeli čo je s drobcom

garonka
14. sep 2009

garicka

mňam tvaroh, ja robím cestoviny s tvarohom a šupnem i biely jogurt, mi to zjemní a je to dietne 😀 no a ja dnes nevarím trucujem 😀 mam polievočku od maminky ale na večeru urobím rybu na masle so citronom a zemiaky, drahy ma obed z roboty.

dnes som nejaka precitlivela, začínam sa bať tej stredy, zas som čítala tie sprosté vysledky z nemocky a straší ma ten vírus či čo , desím sa čo na utz Richnavsky najde, či je všetko ok, lebo ako kukam i za infektologom mam ísť, to je na nervy skačem z problemu do problému ale štve ma natom, že moja doktorka mi odpískne čo robím paniku veď vírus ma v sebe každý ale tu na nete čítam čítam no nieje to dobre 😠

supi
14. sep 2009

mal by to byt morfologicky, a ten sa robi tiez zospodu? Neviem ci pojdem na ten 3D, snazim sa na ultrz chodit co najmenej lebo mi vravela znama onkologicka ze to nie je zdrave pre mimi tak casto robit ultr. A vraj do 3.mesiaca by sa nemal robit ziaden...

garicka
14. sep 2009

morfologický mi robili cez bruško.... a ja už nepočítam koľkými utz som prešla.... bolo ich už cca 15.... tiež nie som nadšená že teraz chodím častejšie na utz ale je to pre drobca a mňa dôležité aby sme vedeli či sa nám ten krčok skracuje alebo nie.... ak sa nebude skracovať tak budem chodiť len každé 2 tt na utz....

garonka
14. sep 2009

ja idem teraz v stredu na ten strašidelny morfo utz 😔

supi
14. sep 2009

a preco strasidelny?

garonka
14. sep 2009

joj lebo neviem načom som 😠 tam sa zisťuje či je babenko v poriadku či ma všetky organy vyvinute a ja dufam, že bude ok, lebo zle spravy neznesiem 😔 hi hi sme v rovnakom týždni len na koníkovi pridáva o týždeň viac

garicka
14. sep 2009

garonka

ty už nič strašné nečítaj, lebo do stredy ešte ďaleko !!! ja tiež stresujem a veľmi sa bojím, ale tým si nepomôžeme.... musíme myslieť pozitívne, lebo do termínu máme ešte dosť dní... OK?

garonka
14. sep 2009

garicka, ja viem viem, len niekedy je to ťažke myslieť pozitívne 😔 ale posnažím sa hoci si stále vravím, že naš chrustik je v poriadku len pohyby ešte necitím no dufam, že do dvoch týždňov male da o sebe vedieť 🙂

už varíte cestovinky?

poseidonka
14. sep 2009

garonka neboj sa ako ti vyšiel triple test???? je to super naše prvé morfo nesedelo, nožičky mal kratšie o týžden ako veľkosť hlavičky al o 2 týždne všetko perfektne sedelo

supi
14. sep 2009

no ja som aj preto prestala chodit na konika lebo som tu vzdy nasla nieco co ma total vystresovalo... tak obcas len sem ku vam nakuknem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre