Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
18. jún 2010

@vefi89 my sme za prve 3tt pribrali 1170g

jjana17
18. jún 2010

Ahojte kocky, rano som si pisala s TAOTAMI a napisala mi toto:
skuaju nas udrzat este aspon tyzden , vcera mi zatka odisla dali mi lieky a infuzie a asi nas aj domov pustia lebo cela porodnica a gynekologia su plne

janefonda
18. jún 2010

Čauteeeee, tak včera som dala konečne tú skúšku, čo som opakovala...juch!!! 😉 Teraz už len jednu seminárku napísať a mám hotovčo. Dnes mám pauzu, zajtra cestujeme domkov.

@lenocka84 to ti malý pekne papá a priberá. Škoda že ja neviem koľko toho vypije pri kojení. Zaujímalo by ma to. Ale keď som mimo domu a malá má UM tak vypije 50 ml. Som zvedavá koľko podrástla, 24. júna máme kontrolu tak sa dozviem 🙂

lenocka84
18. jún 2010

@janefonda vidis ja som ti povedala ze ju das do pohody, a ty si tak stresovala
inak od 2.jula som v ba, na par dni, nebudete mat cestu?
my mame kontrolu az 7.7

liv1
18. jún 2010

@lulu4 jaj to veru nie je prijemne, ja sice chodim kazdy den, ale ked zjem nieco nie velmi zdrave tak tiez dost trpim. najhorsie je ze nevies ci je to to alebo nieco ine, resp. vies ale tie pochybnosti. Dnes mi dr povedala ked som sa jej pytala na bolesti ze "Livia vy uz porodte" 😀 . To akoze nemam sa stresovat... 😀 inak mam aj ja tu malu teda dole hlavickou, na prietoky by som mala ist na buduci tyzden, tak som zvedava. nakoniec mam sice poradnu az o mesiac napriek rizikovemu, ale aspon tie ma na kramaroch dobre skontroluju. Teda dufam 😅
A to s tym pomahanim, no povedz, takto len sa kukat na niekoho ako maka, vobec to nemam v povahe, najradsej by som sa pridala a hned vsetko riesila ako ty...

liv1
18. jún 2010

@janefonda gratulujem ku skuske, tak sa ti urcite ulavilo. Moc ta obdivujem ze pri malinkej to tak zvladas...

janefonda
18. jún 2010

@lenocka84 a kedy už budete na fix v BA? My teraz budeme asi mesiac v AT a potom sa tu znova objavíme. To by sme mohli už ostať aj v BA na pár dní. Toho 2. júla ale budeme doma, takže žiaľ....aj keď by som veeeeľmi rada dala stretko pri kočíkovaní 🙂 V lete sa nám snáď podarí dohodnúť nejaký termín 😉

liv1
18. jún 2010

@jjana17 to fakt? no tak to je aka pravdepodobnost ze doma to este tyzden vydrzi. 😒 . chudatko, ani v nemocnici si ju nemozu nechat, pritom teraz by to bolo pre nich najlepsie...
jani ty si vcera pisala o tej branke na spicku prsta, tak si predstav ze to ja uz mam od 22tt. takze urcite pohodka co sa teba tyka..

janefonda
18. jún 2010

@liv1 ďakujem 😉 No nie je to ľahké, hlavne keď malá šantí v noci, ale všetko sa dá. Manžel mi veľmi pomáha, čo je naozaj super 🙂 Ako sa cítiš? Vidím že máš už 30tt. to je super...hrozne to uteká...

lulu4
18. jún 2010

@liv1 aha takze ty mas poradnu az o mesiac u svojej dr. napriek rizikovemu tehu? to je divne a to preco? a ty ides na tie prietoky na Kramare, nerobi tvoja dr.? a mala si uz aj ten velky UTZ co sa robi v 30tt? lebo ja som bola na poslednej poradni 28.5. v ten den mi robila aj ten glukozovy test no a na najblizsiu poradnu ma objednala na 30.6. takze si este pockam, tiez tam mam dost dlhu pauzu ale ja som chodievala tak raz za mesiac vzdy... teraz by som uz mala od 32tt zacat chodit castejsie tak uvidime ako to bude, teda myslim ze by to tak malo byt...ale uz sa tesim na UTZ uz som drobca zase dlho nevidela... a na prietoky som tiez zvedava ci je drobec dobre vyzivovany placentou a kolko vazime a tak... no s tym pomahanim sme rovnake.. mne je to strasne luto ze stari ludia makaju a ja mlada im nemozem pomoct... strasne ich tato prerabka nici, sa o nich az bojim lebo tam bolo tolko komplikacii ze dovi...no mne sa asi vcera tusim maly neviem ako divne otocil ale tak mi tlaci pod rebrami akoby na zaludok alebo co lebo ked sedim ledva sa mozem trosicku naklonit a uz mi dava najavo ze sa mu to nepaci... tak neviem...

liv1
18. jún 2010

@janefonda je to lepsie hlavne odkedy mi svieti 30tt 😀 . moja mala tiez riadne santi v noci, ale v bruchu 😀 . mas pravdu, strasne to leti. ale tesim sa ked sa znova stretneme, a uz aj s detickami 😵

jjana17
18. jún 2010

@liv1 no aj mne sa to zdalo byt dost blbe ze ju asi poslu domov, ved kolko dni ma uz bolesti, a je dost otvorena, a este aj ta zatka jej odisla,,,no nechapem trosku tych lekarov tam,,,,,takto bude doma len v strese, keby bola v nemocke vies kazdy den ju vysetria pozru atd,,,,,,
len vies ja mam o tom ze na spic prsta pisane v kazdej jednes sprave co pisala, aj ked som bola v tretom mesiaci,,,,,a teraz ako ma vysetrovala mi povedala ze mam krcok uz riadne skrateny a do papierov mi to nedala ,,,,,asi zabudla ako isla od kozy pri stol

lulu4
18. jún 2010

@janefonda si sikulka ja som ti to hovorila, a mas to za sebou, tu seminarku uz nejako doklepes a bude po semestri... 😀 takze zajtra cestujete spat do AT? si hlavne oddychni po tej skuske aspon v ramci moznosti pri malickej trosku vypnut do skoly... ja si este budem musiet jedneho profaka ponahanat ohladne zapisu znamky lebo tam vecne nie je a vybavit predzapis lebo budeme mat zapis 8.9. co som pisala na studijne ze u mna nehrozi.. tak ze ak mam splnene povinnosti tak ze mam prist skor...

jjana17
18. jún 2010

@lulu4 ahoj lucka, tak moj mm ti odkazuje ze si mi dobre poradila ze mu velmi chutilo 😀 😀 😀

lulu4
18. jún 2010

@jjana17 ahoj Janka, to su teda spravy od Tami 😖 to len pozeram... sila dnesne zdravotnictvo, takuto zenu poslu len tak domov.. ved to uz nie je sranda ked jej aj zatka odisla aj je tak otvorena.. doma sa bude ozaj len stresovat... no esteze to nema prvy porod a bude asi skor vediet kedy to na nu ide...ale aj tak... ak s nou budes este pisat pozdravuj ju..

lulu4
18. jún 2010

@jjana17 jeeej tak to ma tesi Janka, super, ked mozem rada poradim... my sme si tiez velmi pochutnali s mm ked som prisla potom ku kamoske nukala ma so strudlou ale to som uz nevladala tak som sa dobre napapala na obed 😀

liv1
18. jún 2010

@lulu4 to len rychlo rastie, a uz ta nozickami urcite kope neboj. 😵 ja som si myslela ze ju mam priecne posledne tyzdne, lebo kopala kade tade, ale dr ma dnes vyviedla z omylu 😅
no u mojej dr prerabaju stredisko, tak mam smolu. 😒 dnes mi robila nejaky ultrazvuk, asi to bol ten v 30tt co sa robi, ale malu som nevidela, na prietoky idem buduci tyzden na tie kramare, chcela mi ich robit dnes, ale nakoniec ma tam poslala, no povedz 😠 ..
no a kedze raz jeden dr v nemocnici mi povedal ze nech zavolam keby nieco, tak poviem mu ze vramci toho rizikoveho by som rada prisla, lebo vsak tak dlho cakat ci je vsetko ok to sa neda, hlavne na psychiku. teraz by som mala chodit castejsie, a nie este menej predsa 😠
dnes mi brala krv, aj na to nizko polozenu placentu som sa pytala a povedala ze sice je nizsie, ale ze je to ok.
inak objednala som tie monitory, kokos Lulu to su strasne prachy, dokopy 250 eur...

jjana17
18. jún 2010

@lulu4 no nam este zostalo aj na dnes asi som toho viac urobila,,,ale neva lebo je to fakt dobre rychle,,no proste si sikulka,,,,,,
ja som tami napisala, ze a tak co ked ta pustia domov aspon si este popiseme ako tehulky, nechcela som jej moc pisat ze co je to tam za debilov aby som ju este zbytocne nenervacila

liv1
18. jún 2010

@jjana17 jaj, tak to je troska ine ked sa skracuje krcok, to mne zatial nie snad. ale tak v tvojom tyzdni to je ok 😉

janefonda
18. jún 2010

@lulu4 skúška bola hrozná, ale nakoniec mi to dal. Nebolo mi však všetko jedno, keď baby vychádzali od neho von, že to nemajú. som rada, že mám stále mliečko a tieto stresy ma oň nepripravili. Ja mám zlatú spolužiačku, jej dám svoj výkaz a ona mi dá všetko pozapisovať. Čiže to nemusím absolvovať. Ozaj jedna holka, čo k nám od vás prestúpila je v 18tt 🙂 Včera mi to na skúške povedala. Teraz sa hanbím, lebo ešte neviem jej meno keďže som tento rok nebola moc v škole 😅

@liv1 Aj ja sa hrozne teším na také stretnutie aj s detičkami 😵 To bude paráda! Ja na malej každý deň vidím zmenu. Už je hrozne aktívna s rukami, hlavu už tiež drží ako frajerka 😉 a už sa točí na jeden bok, na druhý, len čakám kedy sa pretočí na bruško sama, chýba jej už iba kúsoček. A hrozne je ukecaná zo sna. To stále vydáva nejaké zvuky 😀 Aj teraz mi tu robí kulisu 😵

jjana17
18. jún 2010

@liv1 ako aj ja si myslim ze je to oki, ale tak mylim ze by bolo fajn to mat aj v papieroch atd,,,

lenocka84
18. jún 2010

@janefonda jani fix asi az koniec augusta zaciatok septembra
sama neviem

drzkosa
18. jún 2010

@liv1 som sa troska sekla 🙂 ano rano je to uz ok, vecer este trpim 🙂 a ty? ako?

suzanna85
18. jún 2010

ahojte🙂vie mi niektorá z vás poradit?začali sa mi ranné nevolnosti....existuje niečo s čím ich možem zmiernit?napríklad niečo zjest,alebo niečo vypit?akonáhle otváram chladničku,hned ma napína na zvracanie,ale niečo predsa zjest musím....:((

janefonda
18. jún 2010

@lenocka84 no tak sa stretneme vtedy. To sa tu isto vyskytneme 😉 To už budú tie naše zlatíčka riadne veľkééé 😵

liv1
18. jún 2010

@jjana17 jani ja to iste s tou nizsie polozenou placentou. tiez to tam nedala. niekedy ju nechapem...
@drzkosa ja dobre. spominam ked ja som bola 12 tt, pripada mi to tak davno, pritom ubehlo to strasne rychlo, mne okolo 13,14tt prestali nevolnosti uplne, pritom dovtedy to bol brutal. a kde mas foto? hmmmm 😉

lenocka84
18. jún 2010

@janefonda ji poviem ze ano,

jjana17
18. jún 2010

@suzanna85 ahoj ja som pocas prvych tyzdnov ani do kuchyne nesla, a chladnicka tak na tu mi stacilo pozriet a uz mi bolo zle
mne pomohlo aspon nieco si zajest este v posteli ked som lezala, ty sama zistis najlepsie co ti zaludok udrzi, u mna to bol chleba s maslom viac nic a trosku mineralky
alebo piskotky si davaj aby si uz mala ked vstanes nejaky zaklad v brusku a potom sa uz lepsie nieco na taky trosku napapany zaludok normalne naranajkuje

jjana17
18. jún 2010

@liv1 ako ja som taka vytocena niekedy ked idem od tej lekarky , no hroza tak clovek tam caka ja debil a este aj to co ma podla mna nezapise, no katastrofa

janefonda
18. jún 2010

@suzanna85 mne zaberali bebe keksy, také skôr suché jedlá. Hrianky, piškótky... a coca cola bola moja záchrana. Tú som pila asi tak dva deci denne. To bol jediný zdroj cukru čo som v sebe udržala 😒 Držím palčeky, aby ti nevoľnosti čo najskôr prešli 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre