Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janee_
17. jún 2010

Baby ono je to tu tak, ze kamaratka ked rodila, tak ju poslali domov hned rano (mala sa narodila o 2hej v noci) po porode. Ani chodit nevedela. Ziadna kontrola ci vie ako kojit, kupat a tak. To potom o nejake tri dni dojdu k tebe domov a zistuju, ci si schopna alebo nie. Ale na vsetko musis dojst sama. Vsetko vraj preto aby si sa rychlejsie zotavila, mala veci viac pod kontrolou a pockat posledny dovod som zabudla.... hm.... jaaaj, lekari pri porode a pobyt v nemocnici vriaj vyvolavaju stres, ze nieco je v neporiadku, co vplyva na laktaciu.

janee_
17. jún 2010

@zuzumajko tu je to tak vsade. Celonarodna kampan za prirodzeny porod.

janee_
17. jún 2010

@zuzumajko zabudla som rodis iba za asistencie porodnej asistentky. Ziaden lekar pokial nie su vylozene komplikacie. A sranda je, ze porodna asistentka nemusi mat ani vzdelanie sestry. To ma skoro vykotilo. Ta moja nastastie ma + 25 rocky prax, takze sa az tak neobavam, ze nie je dostatocne vzdelana.

lulu4
17. jún 2010

@janee_ no vitaj, aku blondinecku sympaticku tu mame do partie 😵 brrr to o tom Anglicku a porodoch som si nemala ani citat co si pisala, ved oni mi v tomto pripadaju ako 100 rokov za opicami aj na prve sono a prehliadku sa tam ide az v 12 tt a tu idu zeny skor co si myslim ze je super lebo ked ma nejaka krvacanie alebo tak mozu jej nasadit ten Duphaston na udrzanie plodu a nariadit pokoj, kolkym uz tak pomohli... tam je to ine sado maso aj s tou porod. asistentkou... tak to sa mas na co tesit teda... nechces si prist odrodit na SVK? inak ty si z ktorej casti SVK? a ako dlho si bola v tej Cine, draheho mas stale tam? kedy pride za tebou do VB?

lulu4
17. jún 2010

@jjana17 no co dobre varis nakoniec? ja som si este medzi casom aj hodku pospala nejako ma lamalo... do tej skoly nakoniec nejdeme lebo pan general tam nebude tak naco zbytocne, obed sa uz pecie v rure, tak cakam.. a krasne to vonia a o hodku mam byt u kamosky ideme trosku po obchodoch posmejdit ja hlavne potraviny potrebujem uz je mierne vybrakovana chladnicka 😝

lulu4
17. jún 2010

@tadotami hlavne klud moja, ty si bojovnicka tak dobojujes aj toto neboj.. kasli teraz na pranie a zehlenie a neviem co este, ak stihas navar este nieco rychle ale hlavne ty sa priprav, bez si oholit nozicky a zbal co potrebujes a hlavne vsetko vysvetli Tamarke aby sa o teba nebala... ona je tiez statocna a bude dobre uvidis a teraz sa bude musiet starat tvoj mm ci chce ci nechce... a maminu mas alebo svokru mas daleko od vas ze by ti prisla na Tamarku dohliadnut aby aspon lieky mala vcas a tak ked je chora?

janee_
17. jún 2010

@lulu4 ahoj, drahy je teraz so mnou v VB a do ciny odchadza v pondelok. A ja na slovensko. Normalne sa tesim na to pekne pocasie co tam mate. Tu je dost zima. Ja som z Bratislavy. Inak tvoja fotka vyzera ako keby si to fotila z mojho balkona, byt ktory mam v Blave. Pekna zelen za tebou. Je to tu zvlastne. Nemozem sa zbavit pocitu, ze je to o tom, ze doktori si prapadaju moc dolezity na to aby rodili normalne porody. Neviem. Mozno sa nakoniec rozhodnem rodit na slovensku. Tu som chcela, hlavne kvoli priatelovi. Viete si predstavit ako vysvetlim na Slovensku meno Keira Jane Campell Smith?

lulu4
17. jún 2010

@janee_ hihi no vyzera to ako z balkona ale to bolo take vysoke ze to by som musela byvat na 30 poschodi minimalne, to bol nejaky minaret v cechach, juuj neviem ako sa to vola boli sme tam min. rok a som si aj vyslapala teda poriadne vela schodov tak odtial vznikla ta foto 😵 tak aspon chvilu ste spolu s drahym to je dobre... a ty ides na kolko na SVK? no s tym menom to by bolo asi tazke vysvetlovanie keby ides dieta zapisat hlavne na matriku 🙂 ale tak aj vO VB zvladli ine zeny zvladnes aj ty len to bude asi ovela tazsie alebo take ine... esteze ta tvoja asistentka ma prax s tym co robi

suzik77
17. jún 2010

suzik77 – Ahojte dievčatá. Vstupujem do diskusií predovšetkým tam, kde vidím, že ste poniektoré šťastlivo tehotné
Ak čakáte 1. bábätko (nie je podmienka) a nemáte ešte výbavičku, dovoľujem si Vám ponúknuť menšie základné balíčky pre novorodencov z môjho obchodíku.
Vecičky sú zachovalé (alebo úplne nové), nepoškodené, nie sú to žiadne „preležaniny“ (predávam ihneď, ako mi malá z toho rastie)
Ak máte záujem, kuk link:

https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-spodna-b......

alebo:

https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-spodna-b......

Kontakt potom cez IP, ak by bol záujem.

janee_
17. jún 2010

@lulu4 hej bude to tu zlozitejsie, ale co uz. Rodili sme takto starocia, tak snad to "natural" neni az take strasne.

janee_
17. jún 2010

@lulu4 inak na slovensku budem dobrych 6 tyzdnov kym mam dalsie stretnutie s midwife. Tak snad ziadne problemy mat nebudem. 6 tyzdnov medzi nejakymi prehliadkami je dost. A keby som nebola na rizikovom tak to mam dobrych 8.

jjana17
17. jún 2010

@lulu4 lucka spravila som to na obed, ale na zemiaky a to leco som este dala vajicka cize je to mnamnky , dakujem za tip,,,,

lulu4
17. jún 2010

@jjana17 nemas za co Janka, som rada ze chuti.. my to mame velmi radi a je to jednoduche jedlo pritom... mm sa urcite potesi ked pride z prace lebo som mu nespominala, ze to idem varit.. mne sa to uz dopeka lebo som to neskoro zacala robit, ved pozeram na hodinky ze uz budem musiet aj k tej kamoske letiet a nic nestiham idem jej cinknut ze o pol hodku neskor, vsak sa chcem aj ja napapat a zerave to jest nebudem, to by trpel zaludok moj

lulu4
17. jún 2010

@janee_ tak je to dost medzi jednotlivymi prehliadkami resp. stretnutiami ale co narobis tu sa zacina intenzivne kazde dva tyzdne chodit do poradne az od 32tt ale inak od zaciatku tehu sa chodi len raz za mesiac aspon ja som tak chodila som naposledy bola 28.5. a teraz mam poradnu 30.6 no a najblizsie ma uz objedna o 2 tyzdne a tak do 36tt a potom sa uz chodi posledny mesiac do tej porodnice kam chces ist rodit a to kazdy tyzden na ten monitor kde kontroluju kontrakcie a tak...

elko69
17. jún 2010

@jjana17 a aj ten personal sa k tebe inak sprava podla mna ked tam niekoho mas

mimi21mimi
17. jún 2010

@lulu4 u vas sa chodi v tom osmom mesiaci fakt kazde dva tyzdne? :-O ja idem nejako na konci 36tt, tj. mesiac po poslednej poradni na dalsiu.....

janee_
17. jún 2010

@lulu4 no ved keby cokolvek bolo, tak hned bezim do nemocky. Poistenie na slovensku platim, tak ma osetrit musia. Inak ako je to s nemocnicami v Bratislave, musite ist podla svojho bydliska?

jjana17
17. jún 2010

@elko69 no ja tam mam kamaratkinu maminu co je vrchna sestra

lulu4
17. jún 2010

@mimi21mimi ano tak by to tu malo byt.. aspon co baby hovorili ale kazda ma inu dokinu a kazda si to inak povie ale malo by to uz tak byt... no ved som zvedava co mi najblizsie povie lebo to uz budem pomaly v 32tt ked tam teraz pojdem a kedy mi povie ze mam prist najblizsie ale tipujem ze k mojej pojdem akurat tak pre papier na MD a potom este asi raz a uz ma od 36tt posle do nemocky... som to min. pocula ked bola jedna zenska predo mnou vo vnutri to pocut cez dvere ze jej povedala ze uz ide do nemocky od 36tt tak uvidim...

jjana17
17. jún 2010

@lulu4 no moj mm sa pytal ze co dnes budem papat, tak ja mu hned ze kamoska mi poradila dobry recept tak skusam, nechaj sa prekvapit,,,tak som zvedava co povie ked pride,,,potom ti napisem

lulu4
17. jún 2010

@janee_ nie nie v nemocnici ta osetria v ktorejkolvek na pohotovosti... si mozes vybrat porodnicu... takze tu co budes mat najblizsie tam mozes nabehnut keby daco ale na take radsej ani nemysliet...

lulu4
17. jún 2010

@jjana17 no to som teda zvedava ale zatial vsetkym co to papali to chutilo tak mi daj vediet a ty si to este vylepsila vajickami takze nema byt na tom co zle... ja som uz hladna idem na to kuk ci to uz je...

mimi21mimi
17. jún 2010

@lulu4 mne uz papier na MD vypisali na poslednej poradni, s tym, ze ju mam od 30.6., ale zatial mam ist stale k nim.... tak snad ma uz potom poslu normalne do nemocnice....
Ako sa ma brusko?

jjana17
17. jún 2010

@lulu4 no ja to idem tiez dopapat lebo to bolo horuce ked som chcela ist jest,idem off zatial, lebo sa mi nejako drieme velmi

janee_
17. jún 2010

Baby majte sa. Ja idem pomalinky varit obed, nech drahy neumrie hladom.

lenocka84
17. jún 2010

ahojte vospolok, ako sa mate?

nejake nove baby okrem barbyes a jej Vikinky?

tadotami
17. jún 2010

dievcata co som mala to som urobila a teraz lezim s vylozenymi nohami a jednym prstom pisem.cakam kym mm pride.

elko69
17. jún 2010

@janee_ tu v TT nemocnici su 4 vzdychacky izby po dve postele ale v kazdej sme bola myslim ze jedna,v ten den bolo vela porodov takze sme tam sli jak na beziacom pase jedna odisla a druha dosla 🙂

elko69
17. jún 2010

@zuzumajko aj moja sestra tak porodila a bola prvorodicky...ja som si to odtrpela trosku dlhsie no...da s ato zvladnut aj bez epi ale asi by som si ju uz dala 2.krat...no na vzdychacku ta daju ked si este neni otvorea a mas uz kontrakcie,tam ti dau klistir,osprchujes sa pekne a potom len predychavas a az ked si uz otvorena tak ides na porodny box rodit..

elko69
17. jún 2010

@jjana17 jako pri porode bude kamoskina mama ako sestra zdravotna???to budes mat dobre ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre