Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lentillka011
22. apr 2010

ahojte buduce maminky chcem sa opytat ci niektora z vas uzivala pocas tehotenstva antibiotika lebo mi nasli v moci streptokoka a inak ako antibiotikami sa vraj znicit neda...starsne sa bojim brat nejake lieky...prosim o vas nazor som na konci 3 mesiaca...

mirka12011
22. apr 2010

ano elko uz som...
lentilka antibiotika len tie co sa striekaju do ust tie sa k miminu nedostanu bioparox ci ako sa to vola ale to je na hrdlo a nachladnutie ....
ale doktor vie co robi...

janinna11
22. apr 2010

Aho Liv, coze?? Ty si v nemocke?? No a ja som si myslela, ze si naplanujeme nejaky celodenny program v BA... a tyx takto...Tak sa skoro vrat pekne domkov a hlavne sa setri... 🙂

liv1
22. apr 2010

som tu uz od vcera a asi este pobudnem par dni. Do konca tehu budem rada ak mozem na prechadzku. Ale este sa uvidi co mi povedia pri prepustani, mozno to nebude take zle. Snad vydrzim co najdlhsie 2 v 1... Povedali ze zaklad je aby som sa nezacala otvarat..

mirka12011
22. apr 2010

no liv to je zaklad tak len lez lebo teraz je mimino velmi malicke tak kinderkuj este min 15tt 😉

elko69
22. apr 2010

miri zavidim,ale v dobrom...

liv budem drzat palceky nech je vsetko OK a ty vydrzis pekne 2v1 az do 40 tt...mysli len teraz an to ze to robis kvoli malickej a vydrzis nejako v tej nemocke..

mirka12011
22. apr 2010

elko ved to mas za par dni....
inak uz sa ti roztahuje lonova kost?

elko69
22. apr 2010

asi este nie,nepocitujem ziadnu bolest zatial.tebe uz hej??

barbyes
22. apr 2010

ahojte, pripájam sa len na sekundu lebo som u muža v práci.
liv, čo sa Ti stalo? držím palčeky aby bolo všetko OK.

barbyes
22. apr 2010

ja som si práve bola v tej Rači v bublinke kúpiť gate-jedny dlhé, ale také tenké a jedny trojštvrťové kraťasy a jedno také chutnučké tričko😀

elko69
22. apr 2010

babule idem ja uz off,koncim uz konecne dnes a idem ku krajcirke bo som si dala robit saty,ideme na svadbu v maji takze sa ja budem uz asi len gulat v 35 tt..hehe

miri este mi napis ako pocitujes tu bolest ak sa uz roztahuju kosti,man zatial nic neboli akurat ma zacina pobolievat brusko ako keby som mala dostat mrsku....to uz sa asi ta maternica rozahuje??

mirka12011
22. apr 2010

elko tak ako mas pipindu 😀 a tie kosti pri nej...teda mna to boli riadne ked chodim....

tadotami
22. apr 2010

ahojte dievcata 🙂

lenocka84
22. apr 2010

ahojte dievcata
konecne mam pristup, tak sa hned medzi Vas hlasim

mirka12011
22. apr 2010

ahoj lenka no konecne, ako sa mate?

mirka12011
22. apr 2010

lenka malicky je rozkosny...

lenocka84
22. apr 2010

ahoj mirka
ako ze konecne???? v nemocke nemam net, len dnes mi nasi pozicali kartu
zajtra uz idem domov
maly je uplne ze super, som z neho na makko

mirka12011
22. apr 2010

lenka juj ty si tuto, ze konecne sa nieco dozvieme ako sa mate a tak...neber to v zlom 😉
jejej zajtra ides home to je super a maleho beries tiez ci musi ostat v nemocnici este?
je zlatucky....

vejula
22. apr 2010

jeeej ahoj lenočka... No vzpravaj ako?? Prvé dojmy pocity ako mamička 😵

sveba
22. apr 2010

ahojte no ja som v 5/2 tyzdni a tiez nemam chut do jedla a co je horsie tak este fajcim, citala som na internete ze zena ktora fajci nemoze prestat z fajcenim, lebo to ublizi babetku ale doktor mi povedal aby som hned prestala.tak by som sa chcela opytat ci s tym nema niekto skusenosti za odpoved vopred dakujem 🙂

lenocka84
22. apr 2010

mirka no musi ete ostat, kvoli vahe a pitiu

veji ahooooj
tak rozpisujem, v nedelu cca 9:00 mi odtiekla plodova voda, z nicoho nic, takze z CA ma brala sanitka do ZA kvoli lepsej vybavenosti pracoviska, co sa tyka predcasne narodenych deticiek.
cely den, az na 3 hod, ma nechali na porodnej sale, ze keby nahodou, dookola monitory, obzery a tak. vecer o 21:00 ma vzali opat na monitor, tam som ostala az do rana, o 6:30 primar skontatoval ze sa to rozbieha, tak dali este infuzku na vyvolanie kontrakcii lebo tie nechodili a 10:04 bol maly na 4 zatlacenia vonku. bolest? prakticky ziadna, nebol cas na nu mysliet, horsie to bolo so sitim.
maly mal 44cm a 2200g, takze ho brali hned na jis-ku, ale do inkubatora nesiel, comu sa velmi tesim.
dycha sam, od zaciatku, takze ziadne pristroje nic. jedine co mu chyba je saci reflex, ale aj na tom sa uz pracuje
dnes mu odpojili infuzie, a zajtra konci s ATB,
mliecko sa rozbieha len pomaly, aj si poplacem ked odsavam, ale nevzdavam sa. a pocit? uzasny,jednoducho neopisatelny.

vejula
22. apr 2010

jeeej lenočka tak gratulujen k takemu pôrodu 😵 šťastná to žena... a maličký určite rozťahá... Ja som sa bála že nebude mliečko a nakoniec som mala z nehop až tvrde prsia... Uvidíš časom aj mliečko príde....
A teraz to príde... Mamičkovské povinnosti, ťažké ale krásne 😵

mirka12011
22. apr 2010

sveba to ze nemas chut do jedla je normalne aj ja som nemala chut do jedla a to dost dlho...
co sa tyka fajcenia tak podla mna je tiez lepsie prestat ako pokracovat....

lenocka84
22. apr 2010

veji len sa ho nekojim, snazim sa odsavat, bo prikladat mi ho este nedovolia
asi az buduci tyzden
takze teraz ma cakaju dni plne odsavania a vozenia mliecka do nemocky
ale vydrzime a dobre bude
uz sa tesim

vejula
22. apr 2010

sveba každý doktor povie inač... Aj tu na koniku je viacero dievčat ktoré s fájčením prestali ako zbadali na teste // A mimi je OK takže ak to dokážeš tak prestan hned malému to neublíži, ale ak sa necítiš tak sa snaž znížiť na minimum a časom prestaneš uplne... Ten záyzak za to stojí

vejula
22. apr 2010

no lenočka s tým odsavanim nezavidim, je to riadna oštara... A aku maš odsavačku elektronicku či manuálnu????

lenocka84
22. apr 2010

sveba moja svagrina fajcila cele tehu, aj pocas kojenia, a maly je ok.
ale hadala som sa s nou kvoli tomu
a ze dost

veji mam zatial pozicanu z nemocky, manualnu,zajtra idem kupit, nevies kde v za by sa dalo?

mirka12011
22. apr 2010

lenka a kolko cca bude maly este v nemocnici?

lenocka84
22. apr 2010

mirka cca este asi tyzden
musi sa naucit sam pit, ine problemy nema

mirka12011
22. apr 2010

juj tak nech ten tt rychlo zbehne a mas ho doma hlavne nech sa nauci pit a bude super...
a ty ako sa citis po porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre