Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janee_
15. jún 2010

@barbyes tak drzim palce. Uzite si to poriadne. 😉 Snad to pomoze. A ked ne, tak budete mat aspon pekny vecer.

lulu4
15. jún 2010

@barbyes hihi cize ked ta tu zajtra nebude, tak budeme vediet ze si uz v porodke 😵

zuzumajko
15. jún 2010

@dena6 cauky 🙂 vies co? ja uz ani nevraciam..mala som vracaci tyzden asi, potom klud a potom zase tyzden. Inak mne je len stale zle a co jem, to mi nechuti a zjem tak len kusok. Inak mi zacali chutit bravcove rezne asi 😀 lebo v nedelu som zladovala dva. Sice take male pidi, ale aspon nieco. Ale zase - bez prilohy. Som rada inak ze nie som jedina ktorej je tak zle. som sa tu inak docitala, ze to moze byt sposobene aj duphastonom ktory uzivam...musim sa na to popytat 😎

janee_
15. jún 2010

@lulu4 ja som sa pytala hlavne pre tie terminy ako mesiac cakania na kocik a tak. Stale mam 6 mesiacov cas, ale nemyslim, ze posledne dva mesiace budem velmi hopsat po nakupoch. Na oblecenie aj tak chcem pockat do kym budem vediet co to bude.

Inak skusali ste niektora tie geneticke testy na urcenie pohlavia?

maminakatka
15. jún 2010

@lenocka84 este feniklovy cajik pomaha ...ak kojis tak aj ty si daj ten caj ,alebo rascovy

janee_
15. jún 2010

@zuzumajko jaaaaj, jak ti zavidim. Mne je zle a vraciam aj cez lieky. Bez nich si to neviem ani predstavit, asi by som vracala 10 krat denne. ☹

zuzumajko
15. jún 2010

@janee: to ma mrzi ze ti je takto ☹ to mne nastastie az tak nie. Teda, mne narazovo..napr minuly tyzden som cely stravila and zachodovou misou. Inak mi byva zle, napina ma, mavam kyselinu a nemozem do seba dostat normalne jedlo, ale nevraciam.
Ale teraz mam pocit ze mi dost zabrali pistaciove oriesky. Kupila som si ich a prestava mi byt blbo 😀

barbyes
15. jún 2010

@lulu4 ja Vám napíšem, že už idem 🙂

janee_
15. jún 2010

@zuzumajko oriesky nemozem. Mas uz pocit, ze to pomaly konci? Lebo ja ani velmi nie.

zuzumajko
15. jún 2010

@janee_ vies co? ani neviem..nemam pocit ze by sa to nejak lepsilo. Je to lepsie len v pripade, ze pololezim a som doma 😀 inak mi byva zle skoro cely den, odkedy rano vstanem. ja musim napr jest nalacno Thyroxin (koli stitnej zlaze), takze podla mna je to aj z toho, ze chudak zaludok je zblbnuty..ja len dufam, ze vhupnem do stvrteho mesiaca a prestane to 😒

janee_
15. jún 2010

@zuzumajko ja tiez, lebo uz ma to fakt nebavi. Vraj by to uz malo byt lepsie, ale mam pocit, ze je to jak na hojdacke. Ked som hladna je mi zle, ked sa najem, je mi zle, ked pijem, je mi zle. Jedine male chvilky medzi tym sa citim ako clovek. Ziadne zlepsenie nepocitujem. Asi to dojde tak naraz a vsetko bude za mnou. Dufam.

jjana17
15. jún 2010

uz som spat,,,,pred par sekundami cele sidlisko revalo, tak perdpokladam ze sme dali na futbaliku gol

janee_
15. jún 2010

@jjana17 my sme sa vobec kvalifikovali? Sorry neviem, som odrezana od realneho sveta.

jjana17
15. jún 2010

@janee_ hej hej nasi su v afrike,,,,,,no viac o tom neviem,,,,,,,,,

barbyes
15. jún 2010

@jjana17 áno, vyhrávame 1:0

@janee_ hej, podarilo sa, práve teraz hráme s Novým Zélandom

janee_
15. jún 2010

@jjana17 neuveritelne. 😲 Asi si pozriem topky.sk aby som bola trocha v obraze.

jjana17
15. jún 2010

@janee_ treba treba aby si na tu nasu slovac nezabudla

janee_
15. jún 2010

@jjana17 to je strasne ked zijem ako kocovny cigan. Neviem co sa deje. Hlavne ked som v cine, tam som uplne mimo.

jjana17
15. jún 2010

@janee_ a do ciny sa este vratis

janee_
15. jún 2010

@barbyes no snad to teda vyhrame. To by bolo aby sme prehrali a ty si kvoli tomu musela pockat... 😀

zuzumajko
15. jún 2010

@janee_ ved my prakticky ideme rovnako. Az na to, ze ty si zaciatok januara a ja by som mala byt koniec decembra. Tak ak tie debilne stavy skoncia mne, dam ti vediet. I ked, pochybujem, lebo mojej mamine vraj bolo zle az do porodu 😖 a inak robili ti uz sono?

janee_
15. jún 2010

@jjana17 rozmyslam. Po pravde, urcite najdem nejakych tych 5 tyzdnov bez lekarskych prehliadok, ze budem moct ist za drahym, ale je to Cina. Nejaky problem a mozem ist akurat tak na lamparen. Tak neviem.

jjana17
15. jún 2010

@janee_ ty si teraz v anglicku a on v cine,??

janee_
15. jún 2010

@zuzumajko hej sono mam uz za sebou. Preto mi zmenili aj termin. Povodne som bola 30.12 ale teraz som o dva dni neskor lebo babatko je malicke. Ty nestras mat taketo nevolnosti celu tehotnost??? By ma piclo! 😖

janee_
15. jún 2010

@jjana17 V pondelok ide do ciny a ja na slovensko. A potom uvidime. Musim ostat na slovesku tak dobry mesiac, lebo mam vela vybavovaciek. Chcela som potom ist tak na mesiac za nim, ale teraz neviem. On nechce. Ale ked nepojdem, tak budeme od seba 3 mesiace, co teda neni bohvieco.

mimi21mimi
15. jún 2010

@barbyes Ja som zasa praveze citala, ze kofola je este vacsi bordel - ze obsahuje tie silno rakovinotvorne prisady... tak teraz fakt neviem 😒

sveba
15. jún 2010

dobry den chcela by som sa opytat ci tu nahodou niekto nevie kolko stoji sukromna vizita u ginekologa na sk chcem ist zystit ci cakame dievcatko alebo chlapceka za odpoved vopred dakujem

barbyes
15. jún 2010

@mimi21mimi tak to počujem prvý-krát 😒 ale kofola je žieravina, ja osobne by som s tým čistila akurát tak záchod a tá kofola, no to si ma fakt zaskočila. a kde si to čítala? musím pozrieť na nete

barbyes
15. jún 2010

@mimi21mimi sorry, chcela som napísať coca-cola je žieravina...at%d

janee_
15. jún 2010

@sveba za 60 eur ti to zistia na genetike. V 15 tt ti nikto vysledok zo sona neda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre