Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mata1001
27. apr 2010

nie nekrvacam nastastie klop klop klop.je to taka menstruacna bolest ale neboli ma to stale ale v intervaloch

jjana17
27. apr 2010

matka, mna tak bolelo podbrusko v piatok strasne ma bolelo ako keby som mala krami dostat, 2 hodky ma to bolelo, tak som isla na porodnicu priamo tam ma vysetrili a vsetko ok, a bolo to tym ze maly sa mi otocil hlavickou dole,ale keby ti to neprestavalo radsej zajdi k svojej dr

seginiatko
27. apr 2010

Babenky, nebola som tu vyse tyzdna .. Lenocka blahozelam k syncekovi 😉 Ja idem vo stvrtok na prvy usg tak som zvedava ci bude vobec uz nieco vidiet 🙂
Inak mi skoro nic nechuti, jem iba preto , lebo som hladna a potom mam aj tak strasne blby pocit v zaludku 😒 Neviete nieco poradit? dakujeem

elko69
27. apr 2010

lebo aj mna v poslednej dobe zacina pobolievat brusko ale teda tiez ziadne krvacanie ani nic podobne chvalabohu,to sa hovori ze s amaternica pripravuje na porod...tak neviem...

mata1001
27. apr 2010

radsej som si lahla na bok...ach boze.to su take neidentifikovatelne bolesti.
bojim sa...uz mi slzy tecu....jaj boze moj sa bojim

jjana17
27. apr 2010

matka hlavne klud presne viem ako sa citis, ja som tak plakala v piatok, ked ti to neprejde do hodinky zbehni k doktorovi, ja ked som odchadzala z porodky tak ta doktorka mi povedala ze ked sa vam nebude nieco zdat pridite aj 10 krat zbytocne ako,,,,,,no tak ma tak potesila ze bola taka chapava

mata1001
27. apr 2010

este teoreticky by mala pomoct aj tepla sprcha...
jjani diky za rady.

jjana17
27. apr 2010

matka mne este kazala uzivat magne B6 ze to velmi dobre posobi na maternicu ,,,,ako sa roztahuje a tak, fakt hlavne bud kludna trosku si polez pohladkaj brusko, mozno sa len otaca ako ten moj krpec

mata1001
27. apr 2010

kazdy den pijem sumive magnezium-mi dr nakazal.
vies jani mozno to ani nie je take tragicke,len clovek sa boji.neviem z coho to moze byt a uz myslim na vsetko mozne...pomaly to prechaza.ale keby ma to bolelo aj poobede tak idem do porodky.moj dr dneska totiz neordinuje

jjana17
27. apr 2010

vies co sumive ti nakazal? co viem ten ma taky kratkodoby efekt, skus tabletkove magnezko,
presne tak ako vravis, ono sme prvorodicky a je to pre nas vsetko take nove aj ja ked trosku nieco pichne hned som v pozore, ono ja som to v piatok nevedela uz vydrzat, ako strasne som citila tlak na vajecnikoch , stale som sa chodila kontrolovat ci nekrvacam lebo mi to fakt pripomenulo silne menstruacne bolesti,,,,
ked ti to prechadza je dobre, len bud v klude i ked je to tazke ja viem, a keby nieco tak sup do porodky nech teba aj drobca pozru , za to nic nedas
ty pracujes ci si doma

barbyes
27. apr 2010

mati hlavne nestresuj. a malinkú cítiš v pohode? ak Ťa to tak bolí choď k dokimu, za to nič nedáš a presne ako povedala lekárka janke radšej tam prísť zbytočne ako neprísť a...

jjana17
27. apr 2010

boze baby ja by som mohla uz aj prdel zdvihnut od pc a ist nieco navarit a porobit

mata1001
27. apr 2010

som doma na PN od zaciatku tehu.no neviem si predstavit ze by som robila...ved furt mi nieco je...
idem vyskusat tu sprchu,mozno pomoze...

mata1001
27. apr 2010

barbyes rano som ho citila.hybal sa o 106.teraz pocitujem take slabsie ms bolesti.ale nech nezakriknem...

jjana17
27. apr 2010

mati daj si taku prijemnu sprchu trosku oddychni a uvidis ,,,,,,,

inak to mas pravdu ani ja si neviem predstavit chodit teraz do prace, ako pises stale nieco, ale idem aspon navarit,,,

barbyes
27. apr 2010

pokiaľ ho cítiš a nekrvácaš tak by to malo byť OK, tie bolesti môžu byť spôsobené rozťahujúcou sa maternicou alebo Ti maličký tlačí na niektorý orgán a to spôsobuje bolesť. ak by to však bolo až moc silné i tak choď radšej k dokimu a aspoň budeš mať istotu 🙂 tak držím palčeky aby ustalo

jjana17
27. apr 2010

inak tento konik je tak dobry v tomto ze ked mas nejaky problem tak vzdy ti nietko poradi svojimi skusenostami, co ja som cely den doma mm chodi az o piatej takze ked nieco viem ze tu najdem odpoved,,,,,je to fakt dobre 🙂))

barbyes a ty dnes ako

barbyes
27. apr 2010

v pohodne, sedím si v práci na nete a je mi fajn 😀 v piatok idem prvý krát k pôrodníkovi tak som zvedavá 😕

jjana17
27. apr 2010

no tak to mas dobre, ja sa prave snazim vykuzlit slivkove gule 🙂
no tak to som zvedava ako to tam prebieha, ja neviem ci to aj ja pojdem ci aj u nas je to tak vo zvyku

mata1001
27. apr 2010

jjani uz lezkam a odychujem.nic robit ani nebudem.
babrbyes maleho som citila rano a nekrvacam nastastie ale keby ma to nepreslo a bolelo by ma nieco poobede tak pojdem do nemocky.teraz mi tlaci zase lavy vajecnik...auuuu
a mas pravdu tento konik je uzasna vec...

jjana17
27. apr 2010

a ked to tak mas striedanu tu bolest asi to bude fakt tym ako som to mala aj ja ze sa moc mrvka, ved vlastne ako pozeram mi sme aj naraz tehotne!!!!!!
nevies na sone ako ti dr povedal ako mas babo otocene ci uz hlavickou dole alebo este sedka

mata1001
27. apr 2010

nie on mi taketo veci nehovori...ja neviem ani presnu gramaz.ale to je dr sam o sebe... ☹
ale ked mi robilsono tak som videla ze bol na boku.myslim tym ze bol krizom.

jjana17
27. apr 2010

no aj ja som ho mala strasne dlho na priec ale potom ale 2 tyzdne sedkal a teraz v piatok sa pretocil, a aj tvar bruska sa mi zmenil

jjana17
27. apr 2010

prosim ta mati to co mas za doktora,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!

mata1001
27. apr 2010

ked som sa ho pytala na gramaz tak mi povedal ze ma 900gr +-200gr.no skoro som odpadla.ale teraz idem k inemu dr na 4D tak dufam ze on mi nieco povie...

tadotami
27. apr 2010

ahojte babenky 🙂 co to tu kto stresuje? 🙂 ja bola na sone a vsetko je ok.

liv1
27. apr 2010

mata 1001 chod k dr, viem co hovorim. hned teraz. radsej zbytocne... poslickovia nemaju byt tak skoro a ak ta boli ze si sa presilila tak aby si sa nahodou nezacala otvarat. mna ani nebolelo a kvoli namahe asi som zostala v nemocke... nechcem strasit, ale sup sup 😉

mata1001
27. apr 2010

jaj liv teraz som total vystrasena.neviem co mam robit...

lutsine
27. apr 2010

mna zvykne pobolievat brusko stale v termine menstruacie....

liv1
27. apr 2010

povedala som ti. chod do porodky, teraz. neboj keby nieco chvilu si ta tam nechaju, keby nic budes very happy a hlavne kludna. tak sup a necakaj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre