Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
28. apr 2010

drzkosa zmeraj si teplotu ak budes mat zvysenu tak je to priznak tehu.....

bombulka200
28. apr 2010

DRZKOSA no tá druhá je stále trošku slabšia ... tak pravdepodobne čakáte baby ... tak potom daj vedieť či na 100 percent 😉

drzkosa
28. apr 2010

idem hned zmerat

lusa889
28. apr 2010

drzoska, skus si spravit test neskor aspon o tyzden dva, potom pripadne si zavolaj lekarovi nech ti urobi krvne testy na UTZ budes nieco vidiet naskot 6-7 tt po vymeskami. Drzim palce aby si bola tehulka 🙂

mirka12011
28. apr 2010

zmeraj zmeraj....

mirka12011
28. apr 2010

lusa si citala o poslickoch? len aby sme ta nepredbehli :D

drzkosa
28. apr 2010

ano dam urcite vediet, drzte palceky 😉

drzkosa
28. apr 2010

baby mam 37,1 😒

mirka12011
28. apr 2010

no to je zvysena teplota si na dobrej ceste.....

drzkosa
28. apr 2010

jááj bolo by dobre len ako teraz prezit tieto dni ked moze MS prist kedy kolvek, stale kontrolujem na wc ... jaaaj 🤐

mirka12011
28. apr 2010

ako dlho ti meska mrcha?

drzkosa
28. apr 2010

2 dni len

lulu4
28. apr 2010

kočky mam na vas jednu intimnu otazku, prosim vas ako je to s vami a sexom pocas tehotenstva? chuti vam tak ako pred tehu alebo ho mate ovela menej... lebo ja si niekedy pripadam ze toho mojho az zanedbavam v tejto oblasti a dnes som ho nasla pred PC ako si no " ved viete co" a povedal mi, ze ma nechce otravovat ked na to teraz nemam taku chut... na jednej strane kolka ohladuplnost ale na druhej strane ma to riadne vytocilo az som si poplakala... ale ved ja netvrdim, ze nemam chut len nie tak casto ako kedysi...snad to po porode a sestonedeli bude zase ok

mirkita
28. apr 2010

lulu4
nerob paniku 🙂 horsie by bolo keby ste sa kvoli tomu hadali...ze to potrebuje castejsie - to sa moze stat aj keby si nebola tehula
ja zatial nemam nic zmenene v oblasti chuti, ale moj muz mal malo aj predtym tak mu len dookola opakujem ze sa tehotenstvom v tomto smere nemusi nic menit

lusa889
28. apr 2010

mirka citala, citala, no ved uvidime, clovek nikdy nevie a mozno ma fakt predbehnete 😀 uvidime, ale ja nejak vela takych typickych veci nemam, len ta záha, ach jaaaaj, uz zas sa hlasi o slovo 😠

lulu, zmena v tehu je normalna aj po tehu, len sa o tom s mm porozpravajte, ste na to dvaja 😉

sveba
28. apr 2010

poradte dobru stranku kde sa daju kupit kociky pre dieta

drzkosa
28. apr 2010

kedy treba ist k MUDR. ? Po kolkych dnoch od meskania MS?

mimi21mimi
28. apr 2010

sveba, e-kociky.sk

lulu4, ja by som skor povedala, ze odkedy som tehu tak je skor nezaujem z mm strany 😠

tadotami
28. apr 2010

lulu....prepac ale musela som sa smiat.skutocne prepac ale spomenula som si na moje prve tehu.jednoducho som na to ani nepomyslela.a muz sa ma opytal ze ci mi to nechyba a vtedy som mu vysvetlila ze som v takej faze ze absolutne.no a teraz ma tym ani neotravuje lebo vie ze by nepochodil.ja mam stale nejake vytoky a dr.zakazal nieco robit.a po porode je to u kazdej inak.niektora tomu zase pride na chut a inej to este nejaky cas trva.mne to nejaky cas trvalo lebo som bola myslienkami uplne inde.
lulu....ale keby som ho tak nasla tak by som zareagovala asi rovnako.no zo skusenosti viem ze sa neskor nad takymto trapasom zasmejete.nerob si z toho velku hlavu.chlapi to jednoducho neudrzia.

vefi89
28. apr 2010

drzkosa, pokiaľ budeš mať po nejakých 3-4. dňoch vyditeľnejšiu druhú čiarku, chodí sa po 7tt, lebo až vtedy dr vie dokázať prítomnosť plodu. skôr by to bolo zbytočné...ale pokiaľ by tam tá druhá nebola, mala by si ísť, lebo to môže znamenať aj zápal 😉 ale držžím prstíky
inak na MS bolieva aj počas tehu, je to individi, mne to trvalo 4 mesiace

drzkosa
28. apr 2010

VEFI skusim si spravit test cez vikend ak teda nedostanem MS a uvidi sa, lebo teraz som taka cela v pomykove 🙂

drzkosa
28. apr 2010

dakujem za podporu snad vam buduci tyzden oznamim vybornu spravu 🙂

mimi21mimi
28. apr 2010

drzim pacleky, drzkosa 🙂

miska1981
28. apr 2010

baby caute, vidim, ze ste vsetky het, ja mam uz druhy den hrozne bolesti, nespala som ani minutu, hrozne pichanie na lavo uplne dole, vystrelujuce do krizov a stehna, ale fakt som skoro omietku zoskrabala v noci ☹

som sa potesila, ze kontrakcie, ale dnes mi dr.povedala, ze to moze hlavicka naliehat, lebo ju mam na tom istom mieste kde to picha, som len na 2 cm otvorena, ale ta bolest je neskutocna.
to potom ako spoznam kontrakcie? vy asi nemate tieto bolesti, teda dufam, lebo je to hrozne.

to nechcem ani vidiet ako porod boli, ked toto som myslela, ze neprezijem 😒

inak vy ako?
lubke blahozelam a prajem vela krasnych spolocnych usmevov, radosti a zdravicka 🙂 🙂 🙂

dugyna
28. apr 2010

miska podla toho co popisujes ti asi bolest vystiera akoby zo zadku alebo bedroveho klbu a to do nohy pomaly az do lyzka a hore do krzov sak?

miska1981
28. apr 2010

ahoj dugy, najprv chcem podakovat, citam vsetky tvoje rady.
presne boli to dole nalavo vystreluje to do krizov, zadku a nohy, co to je ked nie kontrakcia? to fakt ma tak tlaci malinkej hlavicke? vsak to je neskutocne a v noci to bolo v hodinovych intervaloch.

dugyna
28. apr 2010

caute kocky akurat vas docitavam 😉
sme boli v ikei a potom na poradni
malicka este je stale KP a vazime 1700g
dneska nam dosli obleicky 2 druhy pre malicku a napln-paplonik a vankusik a este aj paplonik aj vankusik do kocika
potom odfotim ale dala som to rovno oprat

dugyna
28. apr 2010

miska mala ti tlaci napravdepodobne na nervovy plexus..cize taky nervovy zhluk alebo ako to prelozit..a preto ti vystreluje neprijemna bolest do nohy a aj krizov....ja som to zazivala pred par ´tyzdnami ako sme boli s mm na dovolenke..takze viem ake je to velmi neprijemne /neviem cim mala tlacila../ ale je to velmi nerpijemne..
ono sa to da liekmi utlmit..ale tak uz to vydrz miska

dugyna
28. apr 2010

a neni zaco 😉

dugyna
28. apr 2010

kocky ja mam 12kg plus a malinka nasa ma 1700g 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre